Leo Vegas - FAQ

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

FAQ

Këtu është lista e të gjitha pyetjeve të zakonshme që lojtarët e Leo Vegas i bëjnë kazinosë.

Si të di nëse dokumentet e mia janë verifikuar?

Pasi të dërgoni dokumentet që do t'ju ndihmojnë të verifikoni llogarinë tuaj, kazino do të dërgojë konfirmimin në adresën tuaj të emailit të regjistruar. Nëse dokumentet nuk i plotësojnë kërkesat e tyre, ata do t'ju njoftojnë përsëri me email, dhe ju mund të dërgoni dokumentet përkatëse dhe të shpejtoni procesin e verifikimit.

A duhet të verifikoj mënyrat e mia të pagesës?

Po, do t'ju duhet të verifikoni mënyrën tuaj të pagesës, për të vërtetuar se jeni pronar i kartës së kreditit ose llogarisë bankare. Kazinoja mund t'ju kërkojë të dërgoni një foto të mënyrës së depozitimit që keni përdorur.

Nëse jeni duke përdorur një kartë krediti për të bërë një depozitë, do t'ju duhet të dërgoni një foto të kartës suaj të kreditit. Në foto, 6 shifrat e para dhe 4 të fundit duhet të jenë të dukshme. Ju duhet të mbuloni shifrat e tjera për arsye sigurie. Kur dërgoni një fotografi, mbani në mend se të 4 qoshet duhet të jenë të dukshme.

Nëse jeni duke përdorur një portofol elektronik, mund të verifikoni mënyrën tuaj të pagesës duke ngarkuar një pamje ekrani që tregon emailin tuaj, numrin e llogarisë, emrin tuaj dhe logon e kompanisë.

Nëse jeni duke përdorur llogarinë tuaj bankare për të depozituar dhe tërhequr fonde nga llogaria juaj e kazinosë, atëherë duhet të dërgoni një pasqyrë bankare ose një pamje të ekranit nga llogaria juaj bankare në internet. Pamja e ekranit gjithashtu duhet të përfshijë 6 shifrat e fundit të numrit të llogarisë suaj bankare dhe logon e bankës.

Çfarë lloj dokumentesh duhet të dërgoj për të verifikuar identitetin tim?

Për të verifikuar identitetin tuaj, duhet të dërgoni një ID me foto që do të tregojë vendin tuaj të lindjes. Ju duhet të dërgoni një foto të ID-së tuaj ku të katër qoshet janë të dukshme dhe imazhet janë të qarta.

Për të verifikuar adresën tuaj, duhet të dërgoni një faturë komunale jo më të vjetër se 3 muaj. Mund të bëni një pamje nga ekrani nëse keni fatura në internet, ose mund të bëni një foto të dokumentit dhe ta ngarkoni atë. Kur dërgoni ndonjë dokument, gjërat e mëposhtme duhet të jenë të dukshme:

 • Emri juaj
 • Adresa juaj
 • Data e lëshimit
 • Emri / logoja e kompanisë

Si të ngarkoj dokumentet e mia?

Ju duhet të identifikoheni në llogarinë tuaj për të ngarkuar dokumentet tuaja. Thjesht shkoni te "Llogaria ime" dhe "Verifikimi i llogarisë". Nëse kjo është hera e parë që ngarkoni dokumente në faqe, atëherë mund të shikoni videon se si t'i ngarkoni dokumentet tuaja shpejt dhe me lehtësi.

Kur të dërgoni dokumente për verifikim?

Kazinoja zakonisht kërkon dokumente përpara se të bëni tërheqjen tuaj të parë. Është gjithashtu e mundur që kazino të kërkojë dokumente të caktuara në faza të ndryshme në kohë.

Sa kohë do t'i duhet kazinosë për të verifikuar llogarinë time?

Pasi dokumentet tuaja të jenë verifikuar dhe miratuar, do të merrni një email konfirmimi. Nëse keni nevojë të dërgoni dokumente të ndryshme, kazinoja do t'ju dërgojë një email për t'ju informuar. Nga ana tjetër, nëse keni ndonjë pyetje, mund të kontaktoni Mbështetjen e Klientit dhe ata do të jenë të lumtur t'ju ndihmojnë.

A mund të përdor kartën e mikut tim për të depozituar?

Mund të përdorni vetëm një kartë krediti që ju takon, sepse kazinoja nuk lejon depozita në llogarinë tuaj me fonde që nuk vijnë nga mënyra juaj e pagesës.

Cilat mënyra pagese mund të përdor për të depozituar dhe tërhequr fonde në Leo Vegas?

Ju mund të përdorni metodat e mëposhtme kur dëshironi të depozitoni fonde në Leo Vegas:
 • VIZA
 • Me besim
 • Neteller
 • Skrill
 • Paysafecard

Cila është shuma minimale e depozitës në Leo Vegas?

Shuma minimale që duhet të depozitoni nëse dëshironi të luani për para të vërteta në Leo Vegas është 10 dollarë.

Si të bëni një tërheqje?

Tërheqja është shumë e thjeshtë, por kjo është hera e parë që po e bëni këtë, ne jemi këtu për t'ju ndihmuar. Duhet të shkoni te faqja e Tërheqjes dhe të zgjidhni metodën që keni përdorur më parë për të bërë një tërheqje. Futni shumën që dëshironi të tërhiqni dhe ndiqni hapat e thjeshtë. Ne duam të theksojmë edhe një herë, ju duhet të verifikoni llogarinë tuaj për të bërë një tërheqje të fitimeve tuaja.

Pse nuk jam në gjendje të bëj një tërheqje?

Shuma minimale që mund të tërhiqni është 10 dollarë dhe nuk mund të tërhiqni më pak se kaq. Një tjetër gjë e rëndësishme për t'u mbajtur mend është se ju duhet të plotësoni kërkesat e bastit sepse nëse keni një bonus aktiv nuk do të jeni në gjendje të bëni një tërheqje.

A mund ta anuloj tërheqjen time?

Kur kërkoni një tërheqje, fondet tuaja do të jenë në pritje për një periudhë të caktuar. Në shumicën e rasteve, periudha në pritje është 24 orë dhe gjatë kësaj kohe mund të kërkoni një tërheqje. Për ta bërë këtë, thjesht shkoni te Tërheqjet dhe klikoni "Anulo tërheqjen". Kjo do t'ju çojë në faqen e bilancit ku mund të gjeni tërheqjen në pritje dhe mund të klikoni "Përdorni para" për të anuluar tërheqjen. Nëse paratë ju janë dërguar, nuk do të mund ta anuloni më tërheqjen.

Unë nuk i kam marrë plotësisht fitimet e mia. Pse është kështu?

Ndonjëherë, disa mënyra pagese përfshijnë tarifa. Pra, përpara se të bëni një tërheqje kontrolloni nëse kjo është rasti me mënyrën e pagesës që përdorni.

A mund të shtoj ose heq një kartë nga llogaria ime?

Kur depozitoni me një kartë të re, e njëjta do të shtohet automatikisht dhe do të ruhet si mënyra juaj e preferuar e pagesës. Kur dëshironi të hiqni një kartë nga llogaria juaj, duhet të bëni sa më poshtë:
 • Hyni në llogarinë tuaj dhe zgjidhni Metodat e Pagesës.
 • Çdo kartë ka një buton "heq" pranë saj. Klikoni mbi atë që është pranë kartës së padëshiruar.
 • Konfirmoni veprimin tuaj.

Ku mund të gjej oferta dhe bonuse?

Në llogarinë tuaj, ekziston një faqe 'Ofertat e Mia' ku mund të shihni të gjitha ofertat dhe bonuset që janë në dispozicion për ju.

A duhet të pranoj ofertat dhe bonuset?

Varet nga ju nëse doni të pranoni një ofertë të caktuar apo jo. Ju ose mund ta refuzoni ofertën ose thjesht të injoroni kartën dhe ajo do të zhduket pasi të skadojë.

Kam marrë rrotullime falas, por ato ende nuk po shfaqen. Pse është kështu?

Ndonjëherë mund të duhet pak kohë përpara se rrotullimet falas të shfaqen në lojën slot. Në këtë rast, duhet të prisni disa minuta dhe të kontrolloni përsëri.

A mund t'i tërheq fitimet nga rrotullimet e mia falas?

Në shumicën e rasteve, promovimi i rrotullimeve falas vjen me disa kërkesa bastesh që duhet të plotësoni përpara se të bëni një tërheqje. Ju lutemi mbani mend se rrotullimet falas duhet të përdoren brenda 72 orëve pasi ta kërkoni.

A mund të kufizoj aksesin tim në faqet e lojërave të fatit?

Po, nëse besoni se keni një problem me lojërat e fatit, Leo Vegas rekomandon mjete të ndryshme që mund t'i përdorni për t'ju ndihmuar. Ekzistojnë dy mjete të ndryshme bllokimi që mund t'i instaloni në pajisjen tuaj dhe ato do të kufizojnë aksesin tuaj në faqet e lojërave të fatit dhe njoftimet e filtrimit që keni marrë nga kazinotë. Gamban dhe Betfilter janë produkte të tilla që dëshmuan se ishin një ndihmë e madhe për lojtarët.

A mund ta mbyll llogarinë time në Leo Vegas?

Nëse besoni se po zhvilloni varësi nga kumari, atëherë ju inkurajojmë të bëni një pushim nga kumari. Nëse besoni se lojërat e fatit po ju dalin nga duart, atëherë duhet të konsideroni mbylljen e përhershme të llogarisë tuaj. Për ta bërë këtë, ndiqni këto hapa të thjeshtë:
 • Shkoni në profilin tuaj dhe klikoni "Vetëpërjashtimi".
 • Klikoni në skedën 'Përhershme' dhe më pas klikoni në butonin 'Mbyll Përgjithmonë'.

A mund t'i ndryshoj kufijtë e mi?

Po, gjithmonë mund t'i ndryshoni kufijtë që keni vendosur në llogarinë tuaj. Por, kini parasysh se sa herë që dëshironi të rrisni kufirin do të duhet të prisni 24 orë. Nëse dëshironi të ndryshoni kufijtë në llogarinë tuaj, por nuk jeni të sigurt se si ta bëni këtë, mund të kontaktoni gjithmonë mbështetjen e klientit dhe ata do të jenë të lumtur t'ju ndihmojnë.

A mund ta anuloj bastin tim?

Pasi të vendosni një bast, është e pamundur ta anuloni atë. Për këtë arsye ne dëshirojmë që të jeni të kujdesshëm përpara se të vendosni një bast.

Nuk mund ta gjej lojën time të preferuar në Leo Vegas. Pse është kështu?

Loja juaj e preferuar mund të jetë hequr nga ofruesi. Por këtu nuk ka asgjë për t'u shqetësuar. Në Leo Vegas, ju mund të gjeni mijëra lojëra të ndryshme për të eksploruar dhe jemi të sigurt që do të gjeni një lojë të re të preferuar shumë shpejt.

Cilat janë lojërat e kazinosë live?

Live Casino është tendenca më e fundit në lojërat e fatit në internet dhe lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë transmetohen ose nga një studio ose një kazino me bazë tokësore. Çdo lojë drejtohet nga një tregtar i drejtpërdrejtë për ta bërë përvojën edhe më realiste. Kjo ju lejon të bëni pyetje në lidhje me rregullat dhe strategjitë.

A mund ta ndryshoj pseudonimin tim?

Po, nëse ndryshoni mendje për pseudonimin tuaj, mund ta ndryshoni atë. Për ta bërë këtë, duhet të kontaktoni ekipin e Mbështetjes së Klientit të Leo Vegas dhe ata do t'ju udhëheqin gjatë procesit.

Çfarë ndodh me bastin tim nëse humbas lidhjen?

Nëse ndodh që të humbni lidhjen gjatë lojës, basti që keni vendosur do të bëhet dhe ju mund t'i shihni rezultatet pasi të lidheni përsëri.
Total score8.1
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2012
BonusetBonuset (7)
Baste falas
Bonus ndeshjeBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonusi high rollerBonusi i rimbushjesBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (2)
Angleze
Suedeze
LicencatLicencat (5)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (57)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets Blackjack
Baccarat
Basketboll
Bast në Futboll
Bejsbolli
Blackjack
Boks
CS:GO
Call of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person Baccarat
Formula 1
Futboll
Futboll Amerikan
Futbolli Australian
Futbolli galik
Golden Wealth Baccarat
Golf
Hokej mbi akull
Kriketi
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Motorsport
Pai GowPokerPoker me tre letra
Politika
Rainbow Six Siege
Ruletë
Shigjetat
Slotat
Snooker
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
Sportet dimërore
Sportive
StarCraft 2
Surfing
Televizioni
Tenis tavoline
Tenisi
Trotting
UFC
Valorant
Video Poker
Wheel of Fortune
eSports
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (17)
MonedhatMonedhat (5)
Dollari Kanadez
Euro
Koruna Çeke
Krona Suedeze
Paund sterlina
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (21)
Andorra
Austria
Brazili
Danimarka
Gjermania
Gjibraltari
Holanda
Irlanda
Islanda
Italia
Kanadaja
Lituania
Luksemburgu
Malta
Monako
Norvegjia
Portugalia
Spanja
Suedia
Zelanda e Re
Zvicra
SoftwareSoftware (30)