Leo Vegas - About

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Leo Vegas u themelua në vitin 2011 dhe menjëherë pësoi rritje të shpejtë për shkak të rritjes së lojërave të fatit në internet dhe celular. Kompania u themelua nga Gustaf Hagman (CEO i Grupit) dhe Robin Ramm-Ericson (Kryetar i Bordit dhe Drejtor Menaxhues i LeoVentures). Në maj 2016, Leo Vegas lançoi produktin e tij të basteve sportive Leo Vegas Sport, i cili shënoi rritjen në tregjet e basteve live.

Leo Vegas ka shumë çmime, të cilat thjesht flasin shumë për suksesin e jashtëzakonshëm të kazinosë:

  • Çmimet "Marka e Vitit" EGR Marketing and Innovation Awards 2018
  • 'Operatori i Vitit' EGR Nordics Awards 2018
  • Çmimet Ndërkombëtare të Lojërave 'Operatori i Vitit në Kazino Online' 2017
  • 'Operatori celular i vitit' EGR Nordic Awards 2016

Leo Vegas është një kazino ku mund të mbështeteni dhe përvoja nuk do të ishte e plotë pa një linjë të mrekullueshme të lojërave tuaja të preferuara. Ju mund të paguani lojëra elektronike në internet si Starburst dhe Guns N'Roses të njohura ose një nga shumë lojërat e tavolinës që Leo Vegas ofron. Kjo për shkak të partneriteteve të kazinosë me ofruesit kryesorë të industrisë si NetEnt, Realistic Games, Play'n Go, Yggdrasil dhe Felt.

Pronari dhe CEO

Pronari i Leo Vegas Casino është LeoVegas Gaming Plc, dhe CEO i tyre aktual është Gustaf Hagman (bashkëthemelues dhe Drejtor Ekzekutiv) dhe Robin Ramm-Ericson (bashkëthemelues)

Numri i Licencës

Leo Vegas është i licencuar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës me një numër licence MGA/CRP/237/2013 të lëshuar më 6 dhjetor 2013, duke ofruar shërbime të lojërave të tipit 1 nën licencat e Ofruesit të Shërbimeve të Miratuara MGA/B2B/352/2016, MGA/B2B/187 /2010, MGA/B2B/120/2006, MGA/B2B/139/2007, MGA/B2B/109/2004, MGA/B2B/112/2004, MGA/B2B/225/2012, MGA/B2B/136/ , MGA/B2B/230/2012, MGA/B2B/168/2007, RN/108/2019, RN/123/2019, MGA/B2B/317/2016, MGA/B2B/156/2008, MGA/B2B/ /2016, MGA/CRP/480/2018 dhe MGA/B2B/204/2011 gjithashtu Shërbimet e Lojërave të Tipit 2 nën licencat e Ofruesit të Shërbimeve të Miratuara MGA/B2B/185/2010 dhe MGA/B2B/286/2014.

LeoVegas është i licencuar dhe i rregulluar nga Komisioni Britanik i Lojërave të Fatit, licenca e operimit nr. 000-039198-R-319450-020.

Ku është i bazuar në Leo Vegas?

Adresa aktuale e Leo Vegas është zyra e regjistruar: Niveli 7 Plaza Business Centre, Triq Bisazza, Sliema SLM1640.

Total score8.1
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2012
BonusetBonuset (7)
Baste falas
Bonus ndeshjeBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonusi high rollerBonusi i rimbushjesBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (2)
Angleze
Suedeze
LicencatLicencat (5)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (57)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets Blackjack
Baccarat
Basketboll
Bast në Futboll
Bejsbolli
Blackjack
Boks
CS:GO
Call of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person Baccarat
Formula 1
Futboll
Futboll Amerikan
Futbolli Australian
Futbolli galik
Golden Wealth Baccarat
Golf
Hokej mbi akull
Kriketi
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Motorsport
Pai GowPokerPoker me tre letra
Politika
Rainbow Six Siege
Ruletë
Shigjetat
Slotat
Snooker
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
Sportet dimërore
Sportive
StarCraft 2
Surfing
Televizioni
Tenis tavoline
Tenisi
Trotting
UFC
Valorant
Video Poker
Wheel of Fortune
eSports
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (17)
MonedhatMonedhat (5)
Dollari Kanadez
Euro
Koruna Çeke
Krona Suedeze
Paund sterlina
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (21)
Andorra
Austria
Brazili
Danimarka
Gjermania
Gjibraltari
Holanda
Irlanda
Islanda
Italia
Kanadaja
Lituania
Luksemburgu
Malta
Monako
Norvegjia
Portugalia
Spanja
Suedia
Zelanda e Re
Zvicra
SoftwareSoftware (30)