Zgjedhja e kazinosë më të mirë në internet në Japoni

Lajme

2021-04-16

Eddy Cheung

Si në shumë vende të botës, kazinove online po tërheqin lojëtarë japonezë në masë. Këto kazino ofrojnë komoditet të pakrahasueshëm, pasi lojtarët mund të përdorin lojëra të njohura si lojëra elektronike, blackjack, ruletë, poker dhe më pa mundim. Por si e gjeni kazinonë më të mirë në internet Japonia? Natyrisht, ka shumë faktorë vendimtarë në lojë këtu. Pra, vazhdoni të lexoni mësoni disa.

Zgjedhja e kazinosë më të mirë në internet në Japoni

Pasqyrë e lojërave të fatit në internet në Japoni

Lojtarët japonezë nuk janë të panjohur për bastet. Edhe pse bixhozi në vend mbetet një aktivitet i ruajtur nga afër, nuk mungojnë opsionet për ata që kërkojnë të testojnë veten. Sallonet e Pachinko janë të përhapura në vend pasi ato janë gjëja më e afërt që ngjan me një vend kumari. Këto lojëra të parregulluara paraqesin një përzierje unike të makinerive dhe lojëra elektronike me pinball.

Megjithatë, kazinotë tradicionale janë të pazakonta në hapësirën japoneze të lojërave të fatit. Dhe kjo është pavarësisht nga rregulloret e fundit që bëjnë të mundur hapjen e shumë vendeve të lojërave të fatit. Me një sërë opsionesh të bazuara në tokë, kumarxhinjtë zgjedhin të luajnë online. Kazinotë e njohura në Japoni u ofrojnë lojtarëve një shans për të luajtur lojërat e tyre të preferuara të kazinosë kudo dhe në çdo kohë. Dhe po, lojtarët japonezë e duan atë!

Tregu i Parregulluar

Tregu japonez i lojërave të fatit është kaq i madh, duke gjeneruar miliarda dollarë të ardhura. Për shembull, pachinko gjeneron rreth 30 miliardë dollarë në vit, ndërsa garat me kuaj sjellin në shtëpi rreth 27 miliardë dollarë. Por çuditërisht, ligjet që rregullojnë aktivitetet e lojërave të fatit në Japoni janë kryesisht për operatorët tokësorë dhe vendet lokale të lojërave të fatit. Kjo i lë kazinotë online në det të hapur në një zonë gri, me lojtarët japonezë që shpesh bastojnë pa asnjë kufizim.

Duke parë numrat e mësipërm, është e qartë se qeveria japoneze po humbet shumë kohë. Rregullimi i skenës iGaming duke tarifuar licencat do të gjeneronte shumë para për thesarin. Por së shpejti, qeveria japoneze ka të ngjarë të krijojë një kuadër rregullator për lojërat në internet.

A mund të luajë një bixhoz për para të vërteta?

Lojtarët me përvojë të kazinosë do të dëshmojnë se bastet dhe fitimi i parave të vërteta është ndjenja më e mirë ndonjëherë. Kur luani kumar në kazinotë e njohura në Japoni, sigurohuni që të ketë një çmim të vërtetë parash në fund të gjithçkaje. Në fund të fundit, kush dëshiron të kalojë kohën e tij të çmuar duke luajtur vetëm për të dalë duarbosh?

Megjithatë, kumari dhe fitimi i parave të vërteta mund të jenë një aktivitet kompleks që kërkon shumë masa paraprake. Për fillestarët, zgjidhni një uebsajt të besueshëm të rregulluar nga vëzhgues të njohur si UKGC, MGA, Komisioni i Lojërave Kahnawake, etj. Bixhozi në një faqe interneti të rregulluar u garanton lojtarëve një fushë loje të barabartë me sigurinë maksimale të informacionit personal.

Një tjetër gjë për t'u marrë parasysh kur bastni për para të vërteta është buxheti juaj. Bixhozi ka të bëjë me rrezikimin e parave dhe avantazhi i shtëpisë siguron që të humbni në planin afatgjatë. Por kjo nuk do të thotë se nuk mund të bëni asgjë për të parandaluar humbjet. Gjithmonë krijoni një buxhet kumari që nuk jeni të gatshëm ta thyeni. Nëse ka ndonjë gjë, kurrë mos vendosni bast me para që nuk mund t'i humbni.

E fundit dhe më e rëndësishmja, merrni pak njohuri nga ekspertët e lojërave të fatit për të luajtur lojëra të veçanta. Ndërsa bixhozi ka të bëjë me fatin, ju mund të mjaftoheni me disa informacione jetike që mund t'i anojnë shanset në favorin tuaj. Për shembull, nëse ju pëlqen të luani blackjack, mund të mësoni se si të numëroni letra për të ulur avantazhin e shtëpisë. Pra, mos u hidhni verbërisht.

konkluzioni

Është vetëm çështje kohe përpara se ligjet japoneze të lojërave të fatit të fillojnë të prekin aktivitetet e basteve në internet. Megjithatë, kjo mund të jetë vetëm për mirë, pasi shumica e vendeve me ligje strikte të lojërave të fatit po ecin mjaft mirë. Siç qëndron tani, lojtarët japonezë të kazinove në internet janë të ekspozuar ndaj mashtrimeve nga kazinotë që nuk dyshojnë në internet. Prandaj, sigurohuni që një kazino në internet të ketë një licencë të vlefshme përpara se të rrezikoni një investim.

Lajmi i fundit

A duhet që lojtarët e kazinosë të përqendrohen më shumë në programet VIP sesa në bonuset standarde?
2023-02-04

A duhet që lojtarët e kazinosë të përqendrohen më shumë në programet VIP sesa në bonuset standarde?

Lajme