Lajme

July 18, 2022

Top 5 lojërat e kazinove në internet që kanë shanset më të mira për të fituar në 2022

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

A mendoni se është e vështirë të vendosni se cilën nga lojërat e kazinosë në internet duhet të luani për të pasur një shans më të mirë për të fituar? Po kështu edhe shumë lojtarë. Strategjia bazë për t'u larguar si fitues është të luani lojëra kazino me avantazhin më të ulët të shtëpisë. 

Top 5 lojërat e kazinove në internet që kanë shanset më të mira për të fituar në 2022

Na shoqëroni ndërsa shpjegojmë më plotësisht se çfarë është "buza e shtëpisë" dhe zbuloni se cilat lojëra kazino ofrojnë avantazhin më të ulët të shtëpisë. Ju gjithashtu mund të merrni një bollëk informacioni të besueshëm pikërisht këtu për t'i përdorur kur vendosni se cilat lojëra kazino në internet kanë shanset më të mira për të fituar. 

Çfarë është skaji i shtëpisë?

Duke shijuar atmosferën e gjallë të lojrave, dhe duke luajtur lojërat e tyre të preferuara të kazinosë në internet janë disa nga arsyet më të zakonshme pse një shumicë e madhe njerëzish zgjedhin të vizitojnë një kazino. Por, mund të dëshironi të mësoni më shumë për skajin e shtëpisë nëse po kërkoni një shans më të mirë për të lënë kazinonë me më shumë para sesa keni filluar të luani. 

E keni dëgjuar thënien e njohur "shtëpia fiton gjithmonë?" Nëse keni shkuar ndonjëherë në një kazino ose keni vizituar një faqe interneti kazinoje, me siguri keni dëgjuar për të shumë herë. Kjo shprehje lidhet drejtpërdrejt me skajin e shtëpisë - i njohur edhe si avantazhi i shtëpisë. Buza e shtëpisë është një term që përdoret për të përshkruar avantazhin matematikor që ka një lojë kazino ndaj një lojtari. 

E thënë thjesht, sa më i lartë të jetë raporti, aq më i madh është avantazhi për shtëpinë. Për shembull, nëse një lojtar fillimisht vendos një bast prej $100 në një lojë me një avantazh prej 0,50%, ai mund të presë të humbasë 50 cent. Megjithatë, i njëjti bast do të humbiste 5 dollarë në një lojë me një avantazh shtëpie prej 5%. 

Duke marrë parasysh që e keni kuptuar skajin e shtëpisë dhe efektin e tij, le të zbulojmë 5 lojërat kryesore të kazinosë që ju japin shanset më të mira për të fituar si në kazinotë offline ashtu edhe në ato online në 2022. 

Top 5 lojërat e kazinosë me shanset më të mira për të fituar

1. Blackjack - House Edge nga 0,72%

Blackjack, i quajtur gjithashtu njëzet e një dhe ponton, është pa dyshim një nga lojërat e kazinove më të luajtura në botë. Kjo lojë ka shanset më të mira për të fituar për lojtarët, me një avantazh shtëpie prej më pak se 1% në shumicën e kazinove. Nëse përmirësoni aftësitë tuaja të lojës, mund të zvogëloni edhe skajin e shtëpisë në nën 0.5%.  

Rregullat e lojës janë mjaft të thjeshta. Të gjithë lojtarët mund të luajnë njëkohësisht, por jo kundër njëri-tjetrit. Në vend të kësaj, çdo lojtar përpiqet të mundë tregtarin. Qëllimi është që letrat në dorë të mundin numrin e tregtarit pa kaluar mbi 21. 

Marrja e një blackjack varet kryesisht nga fati dhe kërkon një sasi të vogël aftësie për të kuptuar se kur duhet të ndalet dhe kur të tërheqë një kartë tjetër. Në mënyrë tipike, blerja e fitimit paguhet 3:2, ndërsa sigurimi paguan 2:1, dhe tjetri fiton 1:1.  

Mund të gjeni më shumë informacion rreth blackjack dhe kazinotë më të mira online të blackjack.

2. Baccarat - House Edge nga 1,06%

Baccarat është në thelb një lojë hamendësimi që luhet me letra. Është një nga lojërat më të dashura dhe më të luajtura me letra në kazinotë në mbarë botën. Rritja e tij e pandalshme në popullaritet lidhet me shanset më të mëdha për të fituar. 

Në këtë lojë, lojtarët shpesh vënë bast me tregtarin, pasi është më i favorshëm pavarësisht se shtëpia ngarkon një komision prej 5%. Dora e tregtarit paguan 0.95:1, ndërsa dora e lojtarit është 1:1 dhe 8:1 për barazimin, që është një rezultat mjaft i rrallë. 

Basti në dorën e tregtarit vjen me një avantazh shtëpie prej 1.06% dhe 1.24% për dorën e lojtarit. Është e rëndësishme të theksohet se skaji i shtëpisë është më shumë se 14% në disa kazino online, prandaj sigurohuni që të zgjidhni me kujdes se ku të luani. 

Këtu kemi renditur disa prej kazinotë më të mira në internet ku mund të luajnë adhuruesit e baccarat në internet dhe fitoni para të vërteta me pagesa të larta.

3. Ruletë - House Edge nga 1,35%

Ruleta është një lojë fati. Ndryshe nga lojërat e tjera të tavolinës së kazinosë si poker dhe blackjack, nuk kërkon një element aftësie dhe vendimmarrjeje. Ekzistojnë 3 variacione kryesore të lojërave tradicionale të ruletit - ruleta amerikane, evropiane dhe franceze. Të gjitha këto variacione ofrojnë një nga shanset më të mira për të fituar për lojtarët.

Ruletë franceze - 1,35% buzë shtëpisë

Ndër të tre variacionet, ruleta franceze ofron shanset më të ulëta për lojtarët. Ruleta franceze ndryshon në mënyrë të konsiderueshme nga variacionet e tjera në paraqitjen e tabelës. Loja u ofron lojtarëve një avantazh të ulët si dhe një përvojë emocionuese të lojës për shkak të dy rregullave të saj të veçanta. Rregulli i parë i veçantë quhet "la partage". Nëse lojtari vë bast në një numër çift dhe topi bie në zero, gjysma e parave të tij të bastit kthehen. Rregulli i dytë i veçantë quhet "en burg". Nëse ky rregull është në veprim, basti do të ruhet për rrotullimin tjetër kur zero të vijë në timon. Nëse lojtari fiton, ata marrin të gjithë bastin e tyre origjinal. Në krahasim me ruletën amerikane, ruleta franceze konsiderohet një variant më i mirë pasi u jep lojtarëve një shans më të mirë për të fituar falë rregullave të saj të veçanta. 

Ruletë Evropiane - 2,63% buzë shtëpisë

Ky variant i ruletës ka një rrotë me një zero të shënuar me të gjelbër. Ajo ka një avantazh shtëpie prej 2.63%, që është dy herë më e ulët në krahasim me ruletën amerikane. Të dy lojërat luhen në mënyrë të ngjashme, por ruleta evropiane nuk përfshin rregulla të veçanta për të zvogëluar avantazhin e shtëpisë.

Ruletë Amerikane - 5,26% buzë shtëpisë

Ky version ka shumë fansa dhe është më i luajturi nga të tre versionet, pavarësisht nga skaji i lartë i shtëpisë. Ai ndryshon nga versionet e tjera në numrin e ndarjeve që ka në timon. Rrota e ruletës amerikane ka 38 divizione, ndërsa dy të tjerat kanë 37. 

Kjo ndarje shtesë dallohet lehtësisht sepse është shënuar me zero të dyfishta ("00"). Zerot e dyfishta zvogëlojnë gjasat për të fituar. 1 në 38 krahasuar me 1 në 37 kur luani ruletë evropiane. 

Megjithëse ruleta amerikane ka shanset më të këqija në krahasim me lojërat e tjera të ruletit, ajo ende ofron shanse më të mira për të fituar në krahasim me lojërat e tjera të kazinosë. Mund të gjeni më shumë informacion mbi ruletën dhe të zbuloni kazinotë më të mira të ruletit në internet.  

4. Craps - House Edge nga 1,4%

Loja me craps mund të duket kërcënuese për fillestarët, pasi shanset dhe bastet për craps janë një nga më të vështirat për t'u kuptuar për një lojtar të ri. Sipas disa rishikimeve, Craps ka një nga shanset më të këqija midis lojërave të tjera të kazinosë. Kjo ndodh sepse hedhjet e shumëfishta të zareve për disa baste e bëjnë shumë të komplikuar llogaritjen e gjasave për të fituar dhe humbur këtë lojë.   

Ka 36 kombinime të mundshme në craps. Probabiliteti më i lartë, me 16,67%, është të godasë shtatë, pasi ka numrin më të madh të kombinimeve, ndërsa 12 ka probabilitetin më të ulët, me 2,78%. Është po aq e rëndësishme të kuptoni ndryshimin midis basteve me një rrotullim dhe basteve me shumë rrotullime për të rritur shanset tuaja për të fituar. Disa baste me një rrotullim kanë një avantazh të madh shtëpie prej 16,67%, ndërsa disa baste me shumë rrotullime kanë një avantazh të pabesueshëm shtëpie prej 0,00%. 

Mund të duhet pak kohë dhe përpjekje për të kuptuar të gjitha rregullat e kësaj loje me zare, por mund t'ia vlejë në planin afatgjatë. Këtu mundeni mësoni si të luani mut dhe të fitoni

5. Pai Gow Poker - House Edge nga 2.5%

Pai Gow Poker - një lojë domino me origjinë kineze - është një nga versionet më të njohura të lojërave tradicionale të pokerit. Pai Gow në internet luhet duke përdorur një kuvertë me 52 letra dhe një shakaxhi dhe jo me domino. Kjo lojë ka një nga shanset më të mira për të fituar dhe është ndër lojërat më të lehta të kazinosë për t'u luajtur. 

Pai Gow Poker kërkon një element aftësie dhe vendimmarrjeje që mund ta përmirësoni me kalimin e kohës për të rritur shanset tuaja për të fituar. Vazhdoni te mësoni si të luani Pai Gow Poker.

konkluzioni

Është e rëndësishme të mbani në mend se të luash lojëra kazino me shanse të mira thjesht do të rrisë shanset për të fituar, nuk ka asnjë siguri që do të fitosh. Ndërsa lojërat e kazinosë që kanë shanset më të mira ju japin vlerë të jashtëzakonshme për para, lojërat me shanset më të larta të kazinosë shpesh paguajnë më shumë. 

Luaj lojrat më të mira të kazinove në internet globalisht në CasinoRank

Ne jemi të specializuar në gjithçka që ka të bëjë me kazinotë online. Një renditje e përditësuar e kazinove më të mira në internet, rishikimet, metodat e depozitimit dhe mënyra se si funksionon bixhozi në vendin tuaj.  Vizitoni për të zbuluar lojërat më të mira të kazinosë në internet në botë në vitin 2022.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA
2024-05-31

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA

Lajme