Lajme

July 12, 2022

Slotet më të mira për të pastruar kërkesat e basteve në 2022

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

A keni kërkuar ndonjëherë një bonus kazinoje, por nuk keni mundur të arkëtoni fitimet tuaja për shkak të kërkesave për bast? Apo, ndoshta, kurrë nuk e keni kuptuar se çfarë janë ato dhe mendoni se është e çuditshme t'i llogaritni ato? 

Slotet më të mira për të pastruar kërkesat e basteve në 2022

Në këtë udhëzues gjithëpërfshirës, ne do të shpaketojmë temën e kërkesave të basteve. Ne do të ndajmë këshillat tona kryesore me ju për të zgjedhur slotet më të mira për të pastruar lehtësisht kërkesat e basteve. Lexoni më tej për të mësuar se si të pastroni kërkesat e basteve dhe të gjeni lojërat më të mira që u ofrojnë lojtarëve një përqindje më të madhe fitimesh.

Çfarë do të thotë kërkesa për bast?

Le të fillojmë me shpjegimin e konceptit të kërkesave të basteve dhe funksionit të tij në botën e lojërave të fatit në internet. 

Një bast - i quajtur gjithashtu një bast - vendoset në çdo slot në internet, lojë kazino, lojë bingo ose lojë pokeri. Nëse kërkoni një bonus kazino, paratë që merrni paguhen në para bonus në vend të parave të vërteta. Përveç kësaj, çdo fitim që merrni duke përdorur rrotullime falas paguhet gjithashtu në para bonus. Paratë e bonusit vijnë me një kërkesë specifike bastesh të shtuar dhe shpesh ruhen veçmas në një portofol tjetër. 

Ju duhet të plotësoni kërkesat e bastit në mënyrë që të bëni një tërheqje parash, pasi nuk mund të tërhiqni para bonus. Shumë fillestarë mendojnë se këto terma tingëllojnë të ndërlikuara dhe madje lojtarët me përvojë e kanë të vështirë t'i kuptojnë ndonjëherë. Një kërkesë për bast është shuma e parave, e cila zakonisht është në intervalin 30x-45x paratë tuaja të bonusit, që një lojtar duhet të vë bast në mënyrë që të lejohet të arkëtojë fitimet e tij. 

Paratë tuaja mund të përdoren si para reale pasi të keni plotësuar kërkesat e bastit. Nëse nuk arrini t'i plotësoni këto kërkesa, për fat të keq, paratë tuaja të bonusit nuk do të kthehen në para të vërteta për tërheqje parash dhe do të hiqen si ndëshkim. 

A mund të shmangni kërkesat e bastit?

Përgjigja e thjeshtë për këtë pyetje është, jo, nuk mundesh. Ju gjithmonë mund ta refuzoni bonusin tuaj nëse nuk dëshironi të merreni me kërkesat e bastit, por ne nuk e sugjerojmë atë. 

Edhe pse kërkesat e basteve ju kufizojnë në disa mënyra, ato rrisin mundësinë tuaj për të fituar automatet më të fundit do të donit të luanit. Ju mund të zbuloni bonuset e kazinosë në internet që kanë kërkesa për bast më të lehta për t'u plotësuar. 

Përndryshe, ju mund të kërkoni një bonus pa kërkesa për baste si p.sh kthimi i parave ose mund të eksploroni një kazino që nuk ofron bonuse bastesh: shikoni lista jonë këtu.

Si mund të llogaritni kërkesat e bastit?

Është thelbësore që të dini se si të llogaritni kërkesat e basteve dhe si të zgjidhni një bonus kazino që është më i përshtatshmi për buxhetin tuaj. Ju duhet të merrni parasysh disa aspekte kur përpiqeni të kuptoni se sa duhet të luani përpara se të bëni një tërheqje parash. 

Para së gjithash, duhet të kontrolloni nëse bonusi i mirëseardhjes është a oferta e ndeshjes së depozitave ose a bonus rrotullimi falas.  

Së dyti, është e rëndësishme të dini nëse shuma e depozitës është e përfshirë ose e përjashtuar nga kërkesat e bastit. 

Si të llogarisni bastet në rrotullime falas?

Le të themi se dëshironi të pretendoni 30 rrotullime falas që vijnë me një kërkesë bastesh 10x dhe keni fituar 5 dollarë ndërsa luani:

Shembull: $5 (fitimet tuaja) x 10 (bast) = $50 

Siç shihet në shembullin e mësipërm, do të duhet të plotësoni kërkesat e basteve prej 50 dollarësh për të qenë në gjendje të bëni një tërheqje parash. 

Si të llogarisni bastet në bonuset e depozitave?

Duke përfshirë paratë e depozitave

Le të imagjinojmë që pretendoni një ofertë të përputhjes së depozitave me kërkesat e bastit që përfshin paratë tuaja të depozitës. Nëse kazino ofron bonus prej 50 dollarësh me kërkesë 5x bast kur depozitoni 20 dollarë, ajo funksionon si në shembullin e mëposhtëm:

Shembull: $20 (depozitë) + $50 (Bonus) x 5 (Basti) = $350 

Duke përjashtuar paratë e depozitave

Tani, le të themi se pretendoni një ofertë të përputhjes së depozitave që përjashton paratë tuaja të depozitës. Duke përdorur shembullin e mësipërm, do të duket kështu:

Shembull: $50 (Bonus) x 5 (Basti) = 250 $

Si i gjeni kërkesat e bastit në një bonus?

Sipas ligjit, çdo operator kazinoje që ofron një bonus në para si dhe rrotullime falas duhet të shfaqë termat dhe kushtet. Mund të shkoni në faqen e tyre të internetit dhe të kontrolloni faqen e tyre të kushteve dhe kushteve ose mund të telefononi gjithmonë shërbimin e tyre ndaj klientit. 

Cilat janë slotet më të mira për të pastruar kërkesat e bastit?

Një nga elementët më të rëndësishëm që duhet të keni parasysh kur përpiqeni të pastroni kërkesat e basteve është të siguroheni që të zgjidhni slotin e duhur. Secili slot është i ndryshëm dhe shanset tuaja për të fituar ndryshojnë shumë edhe nga luajtja e njërit në tjetrin. Truku është të zgjidhni lojëra elektronike me paqëndrueshmëri të ulët ose të mesme, pasi ka më shumë gjasa që të humbisni bankrollin tuaj mjaft shpejt kur luani me një slot me paqëndrueshmëri të lartë. 

Përpara se të listojmë lojërat më të mira të lojërave elektronike për të pastruar kërkesat e basteve, ne do të sigurohemi që të kuptoni konceptin e paqëndrueshmërisë së sloteve. 

Çfarë është paqëndrueshmëria e slotit?

Paqëndrueshmëria e slotit është një term që përdoret për të përshkruar sa shpesh dhe sa mund të shpresoni të fitoni kur luani me një slot. 

Një slot me paqëndrueshmëri të ulët ofron një numër të madh fitoresh të vogla, por jo shumë shpesh një fitore të madhe. 

Një slot me paqëndrueshmëri mesatare përmban një përzierje të paqëndrueshmërisë së lartë dhe të ulët me fitore të shpeshta. Ai gjithashtu rrit shanset tuaja për të fituar duke ofruar një gamë të gjerë karakteristikash të lojës. 

Një slot me paqëndrueshmëri të lartë paguan fitime shumë më të mëdha, por nuk paguan shpesh.   

Tani që e kuptoni logjikën që qëndron pas strategjisë sonë për zgjedhjen e lojërave elektronike më të mira për të pastruar kërkesat e basteve, le t'i hedhim një vështrim disa prej tyre:

1. Shpërthim yjor

Kjo është një marrëveshje e shkëlqyer për të vënë bast rrotullime falas. Zhvilluar nga NetEnt, Starburst përmban pesë rrotulla, tre rreshta dhe linja bastesh 1-10. Loja krenohet me një RTP mbresëlënëse 96.1% dhe një frekuencë goditjeje prej 22.7%. Përveç kësaj, është një slot me variancë të ulët Shanset që një lojtar të qëndrojë në det derisa të përmbushë kërkesat e bastit janë të larta.

2. Sulmuesja e varrit

Secret of the Sword: Zhvilluar nga Microgaming, Tomb Raider: Secret of the Sword është një lojë slot me 5 rrotulla që përmban 30 linja. Kumarxhinjtë do të shijojnë modalitetin Super, i cili aktivizon pesë rrotullime falas ose do të gjejnë çelësa të shpërndarë për të fituar 10 rrotullime falas. Me këto oferta bujare, lojtarët kanë një shans më të mirë për të mposhtur kërkesat.

3. Thithësit e gjakut

Shijoni disa rrotullime falas në Blood Suckers, një tjetër slot popullor nga NetEnt. Ai përmban një dizajn me 25 linja pagese me pesë rreshta dhe tre bobina. Sloti ka dy veçori bonus. Vendosni tre arkivole ose gjeni tre, katër ose pesë shpërndarje për të marrë 10, 20 ose 30 rrotullime falas që vijnë me pagesa të trefishta.

4. Gemix

Ky vend i caktuar është i njohur për bujarinë e tij kur bëhet fjalë për rrotullimet falas. Gemix bazohet në një rrjet 7×7 dhe kombinimet fituese janë pesë ose më shumë simbole që përputhen që duhet të prekin vertikalisht ose horizontalisht. Vendi Gemix ka katër veçori bonus; Warp Crystal, Chain Lightning, Light Beam dhe Nova Blast.

5. Mega Joker

Me një kthim 99% te lojtari, Major Joker nuk mund të mungonte në këtë listë të lojërave elektronike më të mira për bast pasi lojtarët mund të zgjasin lojën e tyre. Ky është sloti më bujar dhe përmban një slot të shumëfishtë monedhash me 5 rreshta me rrotulla 2×3. Loja ka tre mënyra: lojë bazë, modalitet super metër dhe një çmim i parë progresiv.

Përmbledhje

Më sipër janë vendet më të mira për të pastruar kërkesat e basteve në vitin 2022. Përmendje të tjera të vlefshme përfshijnë Perandori i Detit, Panda Gjigante e Pazbutur, Thesari i Shkretëtirës dhe Roma dhe Lavdia. Ndërsa ato ofrojnë shanse më të mira për të luajtur sipas kërkesës, të kesh një strategji përmirëson edhe shanset për të fituar.

Mësoni më shumë rreth kërkesave të bastit në Onlinecasinorank!

Shpresojmë që ju mendoni se ky udhëzues është i dobishëm! Nëse dëshironi të përdorni tashmë njohuritë tuaja të fituara rishtazi në lidhje me kërkesat e basteve, shikoni disa nga ofertat tona më të mira të bonusit. Këtu në Onlinecasinorank, mund të gjeni gjithçka rreth automateve: kategoritë e ndryshme të lojërave elektronike, specifikat e tyre dhe shumë më tepër!

Të rejat e fundit

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave
2023-11-15

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave

Lajme