Si të shijoni në maksimum pushimet tuaja të ardhshme në kazino

Lajme

2021-07-31

Eddy Cheung

Ka shumë më tepër për argëtimin e kazinosë sesa duke luajtur lojërat më të mira të kazinosë. Ndonjëherë, mund të ndjeni dëshirën për të udhëtuar në destinacione të njohura të lojërave të fatit si Macau dhe Las Vegas. Por si zakonisht, planifikimi për një festë të duhur kazino mund të jetë i lodhshëm. Pra, ky udhëzues do t'ju japë disa këshilla për të planifikuar përpara dhe për të shijuar një pushim argëtues në kazino.

Si të shijoni në maksimum pushimet tuaja të ardhshme në kazino

Këshilla #1. Zgjidhni një qytet të njohur të kazinosë

Las Vegas dhe Macau janë padyshim qytetet më të njohura të lojërave të fatit në botë. Këto destinacione lojërash paraqesin një numër të madh të vendeve të lojërave të fatit. Disa madje konsiderohen si atraksione turistike. Por përveç këtyre qyteteve, ju mund të vizitoni edhe Monte Karlon dhe Monakon për të shkelur në disa nga kazinotë më ikonike në botë. Londra dhe Parisi janë qytete të tjera të shkëlqyera të lojërave të fatit për të kaluar pushimet tuaja në kazino. Ose nëse jeni duke kërkuar për një destinacion më me diell, pse jo një vendpushim kazino në Karaibe? 

Këshilla #2. Rezervoni një hotel të këndshëm

Tani që keni identifikuar tashmë një destinacion pushimesh, është koha të rezervoni një hotel paraprakisht. Në mënyrë ideale, gjetja e një hoteli brenda buxhetit tuaj nuk duhet të jetë një detyrë e ndërlikuar, veçanërisht nëse jeni duke vizituar vende si Vegas, Reno dhe Monako. Zakonisht, ju do të gjeni hotelet më luksoze brenda një kazinoje. Pra, bëni kërkimin tuaj dhe rezervoni një hotel në internet. Disa madje ofrojnë zbritje për rezervimin paraprak.

Këshilla #3. Eksploroni qytetin

Të shkosh në një pushim kumari mund të duket si të rezervosh veten në një hotel të këndshëm dhe të vizitosh një kazino gjatë gjithë ditës. Në të kundërt, ju duhet të kaloni më pak kohë brenda kazinosë/hotelit dhe më shumë kohë duke u argëtuar dhe eksploruar qytetin. Duke kaluar pak kohë jashtë do t'ju japë një pushim shumë të nevojshëm nga grindjet tuaja javore dhe do të ktheheni në kazino të rifreskuar dhe të gatshëm për të fituar. Ju kurrë nuk e dini; mund të takoni dikë të ri.

Këshilla #4. Krijo një buxhet

Të kesh një buxhet të duhur është mënyra e vetme për të siguruar që të shpenzosh ca para të mira gjatë pushimeve në kazino. Hartoni një buxhet me shpenzime të tilla si udhëtimi, pijet, akomodimi dhe ushqimi, ndër të tjera. Ju gjithashtu mund të lini mënjanë para për aktivitetet tuaja të lojërave të fatit dhe urgjencat nëse gjërat bëhen të këqija në shtëpi. Në përgjithësi, ju shpenzoni vetëm para që mund t'i bëni pa probleme pas një pushimi plot ngjarje në kazino.

Këshilla #5. Qëndroni të matur gjatë sesioneve të lojërave

Udhëtimet për pushime në kazino mund të jenë të pakta, veçanërisht nëse jeni mësuar të pini alkool. Ju mund ta gjeni veten duke shpenzuar më shumë sesa keni buxhetuar në dyshemenë e kazinosë. Kjo për shkak se pijet janë lehtësisht të disponueshme dhe atmosfera është elektrike. Por, nëse doni të shpenzoni më pak gjatë çdo lojë kumari, mos pini alkool ose blini pije të panevojshme.

Këshilla numër 6. Instaloni një aplikacion për lojërat e fatit

Jeni të habitur pse ju nevojitet një aplikacion kumari në udhëtimin tuaj në Las Vegas? Siç u tha më herët, një udhëtim në këto vende të njohura të lojërave të fatit nuk do të thotë që do të kaloni pjesën më të madhe të kohës tuaj brenda një kazinoje. Si rezultat, ju ende mund të shijoni disa veprime brenda dhomës tuaj të hotelit duke luajtur në kazinotë online të rregulluara. Jo vetëm kaq, por kazinotë në internet njihen gjithashtu se ofrojnë jackpot më të mëdha se sa homologët e tyre në tokë. Mbani mend, jackpot-et nuk presin.

Këshilla numër 7. Mos e teproni

A e dini pse po shkoni në një pushim kazino në radhë të parë? E thjeshtë, për t'u argëtuar dhe për t'u çlodhur. Duke supozuar se e keni planifikuar tashmë të gjithë, është më mirë të pezulloni aktivitetet tuaja të përditshme dhe të përqendroheni vetëm në udhëtim ndërkohë. Mbani në mend se është normale të shmangeni ndonjëherë nga plani. Pra, mos e teproni!

konkluzioni

Nëse jeni një lojtar i pasionuar i kazinosë, një udhëtim në Macau, Vegas dhe qytete të tjera të ngjashme mund të jetë një kënaqësi e shkëlqyer për veten tuaj. Vetëm sigurohuni që të jeni mjaftueshëm të përgatitur duke ndjekur këshillat e mësipërme. Bëni kërkimin tuaj, hartoni një plan, krijoni një buxhet dhe lëreni të lirë. Kjo eshte!

Lajmi i fundit

Crypto vs monedha të rregullta, cilat duhet të përdoren në kazinotë në internet
2023-02-07

Crypto vs monedha të rregullta, cilat duhet të përdoren në kazinotë në internet

Lajme