Qentë më të mirë të Evropës vendosin pamje në tregun indian të kazinove në internet me rritje të shpejtë

Lajme

2021-05-02

Eddy Cheung

Kumari është pjesë përbërëse e shumë kulturave në mbarë botën, Indi përfshirë. Pra, është e sigurt të thuhet se një vend me më shumë se një miliard njerëz është një strehë për shumicën kazino online dhe operatorët e librave sportiv. Por ndryshe nga pritshmëritë, hapësira indiane e lojërave të fatit ka qenë e ngadaltë për të rritur ritmin për shkak të ligjeve të rrepta të lojërave të fatit. Megjithatë, kjo është gati të ndryshojë pasi 'djemtë e mëdhenj' evropianë përgatiten të rrëmbejnë një pjesë të tregut të Indisë.

Qentë më të mirë të Evropës vendosin pamje në tregun indian të kazinove në internet me rritje të shpejtë

A është e ligjshme kumari në internet në Indi?

Është interesante se kumari online në Indi është ende në një zonë "gri". Kjo për shkak se vendi ende nuk ka futur ligje që rregullojnë operacionet e kazinove në internet. Me fjalë të thjeshta, kumari në internet është 100% i ligjshëm në Indi. Në fakt, asnjë lojtar i vetëm nuk është arrestuar dhe dënuar për pjesëmarrje në lojërat e fatit online në vend.

Pse operatorët evropianë të lojërave të fatit në internet po zhvendosen në Indi

Para së gjithash, India ka një nga mbulimet më të gjera të internetit në mbarë botën. Është vlerësuar se vendi ka më shumë se 500 milionë përdorues aktivë të internetit. Kjo popullsi mund të bastojë në çdo kazino online ose libër sportiv për sa kohë që është një kompani në det të hapur. Aktualisht, tregu indian i lojërave të fatit vlerësohet në rreth 1 miliard dollarë, me ekspertët që parashikojnë një rritje prej 41% në vit. Tani ky është një treg shumë i mirë për t'u injoruar!

Ju gjithashtu ka të ngjarë të shihni më shumë kazino online në Indi sepse shumë zhvillues softuerësh krijojnë lojëra të përshtatura për lojtarët indianë. Lojërat e njohura të kazinosë indiane në internet si Teen Patti dhe Ezugi Andar Bahar janë tani një shtyllë në shumicën e vendeve evropiane të lojërave të fatit. Përveç Ezugi, Evolution ka ofruar edhe dy lojëra tavoline me ndikim nga Indianët, veçanërisht Bollywood Blackjack dhe Bollywood Roulette.

Më në fund, shumë libralidhës dhe kazino online po pranojnë dhe bëjnë pagesa në Rupi Indiane. Dhe kjo nuk harron se shumica e këtyre faqeve të internetit janë të disponueshme në Hindi. Në përgjithësi, potenciali i industrisë indiane të lojërave të fatit është i madh.

Operatorët evropianë të kazinove më të vlerësuar tashmë në Indi

Tani më poshtë janë disa operatorë të njohur evropianë të kazinove online që tashmë dominojnë tregun indian të lojërave:

Lojëra evolucionare

Nuk është gabim ta thuash këtë Evolucioni është zhvilluesi më i madh dhe më i suksesshëm i tregtarëve të drejtpërdrejtë në mbarë botën. Kjo kompani është e famshme për lojërat e saj argëtuese me tregtarë të drejtpërdrejtë të transmetuara drejtpërdrejt nga studiot e saj me bazë në Letoni dhe Maltë. Ky furnizues softuerësh transmeton gjithashtu lojërat e tij të drejtpërdrejta nga studio të shumta evropiane dhe amerikane. Si rezultat, prisni të gjeni lojërat e tavolinës së Evolution në shumicën e faqeve indiane të lojërave të fatit.

Vlen gjithashtu të theksohet se, Evolution, në partneritet me Betway, lançoi për herë të parë Bollywood Roulette dhe Bollywood Blackjack në 2020. Krupierët në jetën reale që flasin gjuhën Hindi i menaxhojnë të dyja lojërat. Thjesht vizitoni çdo kazino online të fuqizuar nga Evolution dhe shijoni këta tituj argëtues.

Ezugi

Një tjetër markë e njohur evropiane që ndodhet aktualisht në Indi është Ezugi. E lançuar në vitin 2012, kjo kompani ka prerë një vend për zhvillimin e produkteve të lojërave të fatit celular me cilësi të lartë dhe lojërave tavoline live. Kompania aktualisht operon deri në nëntë studio në Spanjë, Londër, Izrael, Bullgari, Rumani, Belgjikë, Maltë dhe Kamboxhia. Sot, Ezugi njihet për zhvillimin e lojës së parë dhe të vetme live Andar Bahar.

NetEnt

Kohët e fundit, Evolution Gaming u ble NetEnt në një marrëveshje me vlerë rreth 2 miliardë dollarë. Tani kjo do të thotë që lojtarët indianë tani mund të shijojnë 300+ tituj të lojërave elektronike të NetEnt, duke përfshirë edhe Divine Fortune Megaways krejt të re. Slotet NetEnt janë të famshëm për veçori të tilla si rrotullimet falas, shumëzuesit, simbolet e shpërndarjes dhe sigurisht, mekaniku i Megaways me pagesa të larta. Tituj të tjerë të njohur të NetEnt përfshijnë Starburst, Gonzo's Quest, Dead or Alive, dhe më shumë.

konkluzioni

Megjithëse nuk ka rregullore për lojërat e fatit në Indi, lojtarët mund të luajnë duke e ditur se aktiviteti është i ligjshëm. Megjithatë, kini kujdes se cilën kazino online në Indi zgjidhni. Gjithmonë shikoni nëse faqja e lojërave të fatit është e licencuar dhe e rregulluar nga një organ i njohur si UKGC, MGA, Komisioni i Lojërave Kahnawake dhe më shumë. Përveç kësaj, kënaquni!

Lajmi i fundit

Mënyra të zgjuara për të mbrojtur bankrollin tuaj të kazinosë në internet
2023-01-28

Mënyra të zgjuara për të mbrojtur bankrollin tuaj të kazinosë në internet

Lajme