Lajme

March 24, 2023

Pensilvania gjobit 3 operatorë kazino për shkelje të ligjit

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Bordi i Kontrollit të Lojërave të Pensilvanisë i ka dhënë dritën jeshile tre zgjidhjeve nga Zyra e Këshillit të Zbatimit në lidhje me gjobat e lojërave në internet që arrijnë në 60,000 dollarë. Në dy prej rasteve ka pasur shkelje të kërkesave për vetëpërjashtim. 

Pensilvania gjobit 3 operatorë kazino për shkelje të ligjit

Rregullatori vendosi një gjobë prej 45,000 dollarësh për Shoqatën Mountainview Thoroughbred Racing, e cila operon në Hollywood Casino në Penn National Race Course. Bordi akuzoi operatorin për lejimin e pesë personave të regjistruar në programin e vetë-përjashtimit të Bordit për të luajtur në faqen e tij të internetit Barstool Sportsbook. Bordi nënvizoi se kompanitë e lojërave interaktive duhet të mohojnë bastet nga kushdo në listë.

Një tjetër operator që përballet me zemërimin e Bordit është operatori i kazinosë Mohegan Pennsylvania, Downs Racing dhe bashkëpunëtori i tij iGaming, Unibet Interactive. Të dy do të paguanin një gjobë prej 7,500 dollarësh për të mos bllokuar një llogari të lojërave të fatit që kishte kërkuar një kohëzgjatje "cool off" 90-ditore. Rregullatori thotë se kërkesa u shpërfill dhe llogaria pa një aktivitet "të konsiderueshëm" për 21 ditë.

Çuditërisht, Evolution Gaming, një furnizues kryesor i përmbajtjes së drejtpërdrejtë në kazinotë më të mira në internet në mbarë botën, ishte gjithashtu në listë. Rregullatori i dha Evolution US një gjobë prej 7,500 dollarësh për të pasur një anëtar të palicensuar të stafit të operojë tavolina të shumta blackjack në studion e tyre të lojërave interaktive me tregtarët e drejtpërdrejtë.

Veprimi kundër të rriturve të pakujdesshëm

Në lajme të tjera të lidhura, Bordi Rregullator adresoi së fundmi peticionet e paraqitura nga OEC për të ndaluar dy të rritur nga kazinotë në Commonwealth për shkak të lënies së fëmijëve të pashoqëruar. Në veçanti, një burrë u fut në listën e përjashtimit të pavullnetshëm për shkak se kishte lënë një person 12-vjeçar në një makinë në parkingun e Presque Isle Downs & Casino ndërsa luante kumar në një libër sportiv. 

Përveç kësaj, një femër u akuzua se kishte një fëmijë 14 muajsh në një automjet që qarkullonte në parkingun e Valley Forge Casino dhe Resort, ndërsa luante bixhoz në librin sportiv. Bordi deklaroi se kjo shërben si një kujtesë që të rriturit nuk duhet t'i lënë të miturit vetëm në parking, garazh, hotel ose zona të tjera të kazinosë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay
2024-05-25

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay

Lajme