Një udhëzues se si të depozitoni në Tajlandë

Lajme

2019-09-03

Ethan Tremblay

Ju keni shpenzuar një kohë të konsiderueshme duke u përpjekur të gjeni një kazino në internet që ofron një përzgjedhje lojërash kazino që plotësojnë preferencat tuaja personale të lojës, ofertat bujare promocionale dhe një mjedis të sigurt dhe të sigurt kazinoje. Kur të gjeni përfundimisht një destinacion që shënon të gjitha kutitë, do t'ju kërkohet të bëni depozitën tuaj të parë - dhe nëse jeni në Tajlandë, kjo detyrë mund të mos jetë aq e lehtë sa duket.

Një udhëzues se si të depozitoni në Tajlandë

Depozitimi i kazinove në Tajlandë

Në një botë të mbushur me shumë përparime teknologjike, ndërveprimi me një institucion virtual të çdo lloji do të vijë gjithmonë me një përqindje rezervimi në lidhje me sigurinë e informacionit tuaj financiar dhe detajet konfidenciale kur ndërveproni me sitin.

Prandaj, kazinove në internet kërkohet të investojnë shumë në teknologjinë infrastrukturore për të siguruar paqe mendore për lojtarët. Shtëpitë më të shquara të lojërave do të ofrojnë kriptim për të mbrojtur të dhënat tuaja personale – por për të siguruar që përvoja juaj transaksionale të jetë një çështje efikase, nuk qëndron vetëm në teknologjinë e enkriptimit të përdorur në kazino, por edhe në listën e mënyrave të pagesës që ju ofrohen.

Kur depozitoni në një kazino online në Tajlandë, mund të keni testuar një numër markash vetëm për të zbuluar se asnjëra prej tyre nuk ju ka ofruar një përvojë të qetë depozitimi. Ju madje mund të keni hequr dorë fare nga lojërat në internet si rezultat i drejtpërdrejtë i kësaj. Këtu hyjmë.

Ne jemi këtu për t'ju ofruar të gjitha detajet e ndërlikuara në lidhje me depozitimin në çdo kazino online në Tajlandë. Këtu është një sekret i vogël - pas këtij rishikimi, çdo problem depozitimi që mund të keni pasur më parë, me siguri do të jetë një gjë e së kaluarës, kështu që vazhdoni të lexoni!

Mekanizmat kryesorë të depozitave në Tajlandë

Ju mund të jeni të njohur me Visa dhe Mastercard, ato janë metoda pagese me famë botërore, të cilave u besojnë industritë e shërbimeve financiare nga e gjithë bota. Ndërsa mund të jetë kështu, këto opsione nuk ju ofrojnë domosdoshmërisht përvojën më të mirë të depozitimit në kazinotë online në Tajlandë.

Kjo është arsyeja pse zgjedhjet tona kryesore nuk përfshijnë asnjë nga këto opsione – diçka që mund të jetë e papritur për shumë njerëz. Ne kemi kërkuar ndihmën e shumë ekspertëve për t'ju sjellë dy opsione depozitimi, të cilat u treguan jashtëzakonisht të besueshme kur depozitoni në Tajlandë. Këto janë dy zgjedhjet tona kryesore:

Neteller

Si një nga ofruesit më të besueshëm të pagesave globale, Neteller ka qenë një opsion i besuar nga shumë njerëz – i provuar nga më shumë se 23 milionë mbajtësit e llogarive të tij në mbarë botën. E themeluar në vitin 1999, Neteller u ofron individëve dhe bizneseve një opsion alternativ ndaj mekanizmave tradicionalë si Visa ose Mastercard. Transaksionet zhvillohen me shpejtësi dhe në një mjedis të sigurt. Regjistrimi i një llogarie të re me Neteller është falas dhe zgjat vetëm disa minuta.

Pasi të keni regjistruar me sukses një llogari të re, do të jeni në gjendje të ngarkoni fonde në llogarinë tuaj nga një gamë e gjerë markash pagesash. Më pas, do të jeni të lirë të shpenzoni dhe dërgoni para sipas dëshirës tuaj, të gjitha në një platformë virtuale të sigurt dhe të sigurt.

EcoPayz

Me ecoPayz, ju keni lirinë për të bërë pagesa të sigurta dhe të sigurta në çdo destinacion në botë. Regjistrimi i një llogarie të re është një çështje e pakomplikuar dhe mund të bëhet edhe nëse nuk keni një llogari bankare. 

Për më tepër, shumë institucione priren të kryejnë një lloj kontrolli krediti për lojtarët që regjistrojnë një llogari të re, por në ecoPayz, ky nuk është rasti. Ju mund të financoni llogarinë tuaj në mënyra të ndryshme dhe mund t'i shpenzoni këto fonde në çdo mënyrë që dëshironi.

Kur regjistroni një llogari të re me markën e pagesave, do të keni gjithashtu akses në programin e tyre ekskluziv të shpërblimeve, ku do të merrni një sërë ofertash dhe promovimesh të disponueshme kur bëni blerje në internet.

Avantazhet e depozitimit me Neteller dhe ecoPayz

Bëni kohën tuaj në kazino më të këndshme duke zgjedhur Neteller ose EcoPayz si mënyrën tuaj të preferuar të pagesës. Përfitimet e këtyre opsioneve? Përveç regjistrimit të lehtë të llogarisë dhe opsionit për të dërguar dhe marrë para nga një gamë e gjerë vendndodhjesh në mbarë botën, këto opsione ofrojnë gjithashtu përfitime shtesë si më poshtë:

  1. Regjistrimi i një llogarie me Neteller dhe ecoPayz është plotësisht falas.
  2. Të qenit mbajtës llogarie ju jep akses në shpërblime shtesë – do të fitoni gjithashtu pikë bazuar në aktivitetin tuaj, të cilat mund të blihen për para të vërteta.
  3. Çdo tërheqje e bërë në këto llogari do të reflektojë më shpejt se tërheqja në një kartë krediti ose debiti.

Pra, çfarë do të thotë kjo për ju?

Përveçse ta bëni jetën tuaj pak më të lehtë, tani keni mundësi alternative për të zgjedhur kur shihni atë mesazh të frikshëm "gabim" kur përpiqeni të përdorni metodat tradicionale të depozitimit. 

Falë Neteller dhe ecoPayz, e vetmja gjë për të cilën lojtarët duhet të shqetësohen kur luajnë lojëra në internet, është të argëtohen sa më shumë që të jetë e mundur. Pra, bëhuni gati për t'u bashkuar me listën e lojtarëve që, falë këtyre opsioneve të pagesës, po depozitojnë dhe tërheqin me lehtësi dhe lehtësi të plotë!

Lajmi i fundit

Crypto vs monedha të rregullta, cilat duhet të përdoren në kazinotë në internet
2023-02-07

Crypto vs monedha të rregullta, cilat duhet të përdoren në kazinotë në internet

Lajme