Lajme

June 10, 2022

Një Udhëzues Dummies për të luajtur dhe fituar në lojëra elektronike në internet

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Slot machines janë lojërat më të luajtura të kazinosë në internet. Makinat e fatit janë të bukura, të lehta për t'u luajtur dhe ofrojnë pagesat më të mëdha në lojërat e fatit në internet. Por lojërat elektronike janë gjithnjë në zhvillim, me mekanikën komplekse të lojës dhe veçoritë e bonusit që shtohen çdo ditë. 

Një Udhëzues Dummies për të luajtur dhe fituar në lojëra elektronike në internet

Si i tillë, lojtarët vazhdimisht hulumtojnë se si të mposhtin shtëpinë ndërsa luajnë slot machines. Pra, nëse jeni një nga ata lojtarë, këtu është një udhëzues i thelluar me këshilla dhe truke të vlefshme. 

Shkoni për norma të larta RTP

Të gjitha lojërat e kazinosë në internet kanë RTP (Kthehu te Lojtari), dhe makinat e fatit nuk bëjnë përjashtim. Me pak fjalë, ky është kthimi teorik që lojtarët presin nga loja. RTP zakonisht matet në një shkallë nga 1% në 100%. Por cili është RTP më i mirë? Megjithëse një RTP e lartë nuk garanton domosdoshmërisht më shumë norma fitimi, është më mirë të shkoni për çdo gjë mbi 96%, që është standardi i industrisë. Mos harroni, sa më e lartë të jetë norma, aq më pak humbjet tuaja për orë. 

Përcaktoni paqëndrueshmërinë

Një tjetër faktor kritik kur zgjidhni një automat është paqëndrueshmëria ose 'niveli i rrezikut'. Kjo është matja se sa shpesh paguan automati. Nëse luani një slot me paqëndrueshmëri të ulët, mund të krijoni lehtësisht një kombinim fitues, por të merrni fitore më të vogla. Slotet me paqëndrueshmëri të lartë janë saktësisht e kundërta. Lojtarët që kërkojnë diçka thelbësore dhe kanë një bankroll mjaft të madh, duhet t'u përmbahen lojërave shumë të paqëndrueshme. Por nëse jeni lojtar me buxhet, është më mirë të luani lojëra me variancë të ulët.

Shikoni frekuencën e goditjes

Frekuenca e goditjes dhe paqëndrueshmëria janë disi të lidhura. Të dyja mund t'i ndihmojnë lojtarët të mësojnë se sa shpesh paguhet makina. Të Frekuenca e goditjes matet në përqindje, me tarifa më të larta që do të thotë më shumë seanca fituese. Nëse jeni një lojtar me buxhet, merrni parasysh normat e goditjeve më të larta se 30%. Megjithatë, ndjekësit e jackpot-it do të duhet të përballen me tarifa më të ulëta, ndonjëherë më pak se 10%. Mjerisht, zhvilluesit e lojërave shpesh nuk e tregojnë këtë veçori të lojës.

Luaj Lojëra Demo

Pse duhet humbur kohë për të luajtur versione demo të lojërave elektronike në internet? Tingëllon budalla, apo jo? Makinat e fatit janë lojërat më të lehta për t'u luajtur. Lojtarët nuk kanë nevojë as për njohuri paraprake për të luajtur këto lojëra. Por me zhvilluesit që mbushin më shumë veçori në lojë, mund t'ju duhet të mësoni litarët përpara se të luani lojëra elektronike të kazinosë në internet për para të vërteta. Përveç kësaj, shumica e zhvilluesve nuk japin frekuencën e goditjes dhe paqëndrueshmërinë. Pra, luani disa mijëra raunde për të njohur këto aspekte thelbësore. 

Mos u mashtroni nga bonusi i mirëseardhjes

Kazinotë më të mira në internet mirëpresin lojtarët me të papërmbajtshëm promovime bonus. Për shembull, lojtarët e rinj në 10 bast merrni 100% deri në 300 dollarë plus 25 rrotullime falas. Por duke parë nga afër, do të kuptoni se kazinoja ka shtuar kërkesën e basteve 'të këqija', duke e bërë pothuajse të pamundur tërheqjen e bonusit. Pra, mos merrni kurrë një shtesë me më shumë se 40 herë kërkesë për luajtje, pavarësisht nga madhësia e atij shpërblimi. Mbani mend, ju gjithmonë mund të kaloni bonusin dhe në vend të kësaj të luani me para të vërteta. 

Merrni parasysh linjat e pagesës

Linjat e pagesës shpesh anashkalohen nga lojtarët kur zgjedhin një automat. Ky është numri i rreshtave ku mund të krijoni një kombinim fitues. Linjat e pagesës mund të jenë vertikale, horizontale ose diagonale. Me këtë në mendje, më shumë linjat e pagesës nënkuptojnë më shumë shanse goditjeje. Gjithashtu, përmbajuni lojërave fikse të linjave të pagesës pasi gjithmonë do të luani me të gjitha linjat aktive të pagesës. Shumica e kazinove ofrojnë nga 10 deri në 50 linja fikse pagese. 

Luaj vetëm lojëra nga Zhvillues të njohur

Jo të gjithë zhvilluesit e lojërave janë të barabartë. Grumbulluesit e përmbajtjes si NetEnt, Yggdrasil, Betsoft, SG Gaming, dhe Microgaming qëndroni lehtësisht me kokën dhe shpatullat mbi të tjerët. Pse? Së pari, këto centrale investojnë shumë kohë dhe burime për të krijuar lojëra elektronike shumë argëtuese dhe shpërblyese. Përveç kësaj, zhvilluesit e njohur nuk i manipulojnë lojtarët sepse ata kanë një reputacion të fituar me vështirësi për t'u mbrojtur. Një tjetër gjë është se ata kanë kufizime të basteve miqësore për lojtarët

Përdorni programet e besnikërisë në lojëra elektronike

Kush tha që bonuset e kazinosë në internet nuk janë të përshtatshme për t'u përdorur në lojëra elektronike në internet? Shënim Online CasinoRank! Bonuset janë mënyra më e mirë për të mbrojtur bankrollin tuaj në kazino. Kazinotë ofrojnë programe besnikërie si rrotullime falas dhe para bonus që lojtarët përdorin për të rrotulluar bobinat pa rrezikuar listën e tyre. Por siç u tha më parë, lexoni kushtet e bonusit për të konstatuar se kërkesat e lojës janë të qëndrueshme. Gjithashtu, mësoni diçka rreth kufirit maksimal të basteve duke përdorur paratë e bonusit.

Përdorni Strategjinë Hit-and-Run

Harrojeni për sistemet e basteve Martingale dhe D'Alembert. Hit-and-run është strategjia më efektive e kazinosë në internet. Kjo strategji thjesht përfshin heqjen dorë ndërsa është përpara. Për shembull, ju luani një automat me një bankroll prej $200. Pastaj, fati ju buzëqesh me rrotullimet tuaja të para dhe ju shtoni 50 dollarë në bankrollin tuaj. Këtu hyn strategjia. Mos prisni që buza e shtëpisë t'ju arrijë. 

konkluzioni

Zotërimi i këtyre strategjive të lojërave elektronike në internet është një biletë e sigurt drejt suksesit. Edhe pse rezultatet e automateve janë thjesht të bazuara te fati, ju nuk keni nevojë për shkencën e raketave për ta ditur këtë një skaj i shtëpisë së poshtme është më miqësor për lojtarët. Por në përgjithësi, mos bankoni për asgjë në lojërat e fatit në internet.

Të rejat e fundit

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave
2023-11-15

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave

Lajme