NetEnt shkon holandisht me partneritetin e kazinosë Holland

Lajme

2022-09-24

E themeluar në vitin 1996, NetEnt është një nga zhvilluesit më të suksesshëm të lojërave slot në internet. Kompania aktualisht krenohet me 200+ tituj slot, duke përfshirë lojëra legjendare si Starburst dhe Gonzo's Quest. Por klientët holandezë të kazinove në internet nuk kanë pasur një shans për t'i luajtur këto lojëra legalisht deri më 20 korrik 2022. Në këtë datë, NetEnt njoftoi debutimin e tij zyrtar në tregun holandez iGaming pasi nënshkroi një marrëveshje me Holland Casino Online. 

NetEnt shkon holandisht me partneritetin e kazinosë Holland

Pas marrëveshjes, lojtarët në markën e kazinosë në internet do të kenë akses në të gjithë katalogun e lojërave elektronike të NetEnt. Tifozët holandezë të lojërave elektronike në internet do të shijojnë titujt më të suksesshëm të NetEnt, si Jimi Hendrix, Gorilla Kingdom, Ari i Gonzos, Starburst XXXtreme dhe Divine Fortune Megaways. Shtimi i titujve të NetEnt në bibliotekën e tyre të lojërave elektronike padyshim që do t'i japë Holland Casino Online një avantazh në tregun e sapohapur të iGaming në Holandë. 

Në të njëjtën kohë, Holland Casino Online ra dakord me Evolution për të furnizuar lojërat e lojërave elektronike dhe jackpot-it në internet të Red Tiger. Red Tiger është ideja pas titujve të lojërave elektronike me performancë më të mirë si Gonzo's Quest Megaways, Primate King dhe Dynamite Riches Megaways. 

Mos harroni se në vitin 2020, Evolution AB bleu me sukses NetEnt në një marrëveshje me vlerë 1.9 miliardë euro. Në vitin 2019, NetEnt bleu Red Tiger Gaming në një shitje me vlerë mbi 220 €. Markat e tjera të Evolution Gaming përfshijnë Big Time Gaming, shpikësi i mekanikut Megaways dhe Digiwheel. Pra, nuk do të kalojë shumë kohë përpara se Holland Casino Online të shtojë lojëra elektronike BTG në katalogun e saj të lojërave. 

Zgjerimi holandez me Holland Casino

James Jones, Shefi i Zhvillimit të Biznesit të Evolution, tha se kompania është e emocionuar për partneritetin me Holland Casino Online. Ai shprehu besimin se lojtarët në kazino online do të donin ta bënin luani titujt e jashtëzakonshëm të lojërave elektronike NetEnt dhe se marrëveshja shënon një hap të rëndësishëm në rrugëtimin e kompanisë për të dominuar tregun holandez. Zyrtari përfundoi duke i uruar të dyja palëve një partneritet të gjatë dhe të frytshëm. 

Nga ana e tyre, Drejtori i Transformimit Dixhital i Holland Casino Online, Jeroen Verkroost, tha se operatori është gjithmonë në kërkim të mjeteve për të zgjeruar dhe përmirësuar përvojën e lojtarit. Ai komentoi se kompania është e emocionuar për partneritetin me Evolution për të ofruar lojërat e tyre novatore të kazinove në internet për klientët e Holland Casino Online.

Vini re se Holland Casino është një agjenci në pronësi të qeverisë e themeluar në vitin 1976. Operatori rregullohet nga Ministria e Sigurisë dhe Drejtësisë dhe operon 14 kazino me pakicë në vend. Për shkak se Ministria e Financave është bashkëthemeluese e Holland Casino, qeveria holandeze mbledh fitimet e saj neto. 

Ndërkohë, Holland Casino Online hapi dyert e saj për lojtarët në tetor 2021. Kjo është në të njëjtën kohë kur KOA (Akti i Kumarit në distancë) u miratua pas pengesave të dyfishta për të nisur markën. Holland Casino Online u ofron lojtarëve një sërë mundësish bastesh, duke përfshirë baste sportive, poker, lojëra kazino dhe bingo. 

Bashkohuni me Bee Hive Bonanza

Në lajme të tjera të NetEnt, zhvilluesi i lojërave elektronike në internet njoftoi shtimin e Bee Hive Bonanza në bibliotekën e tij më 1 shtator 2022. Kjo automat i teleporton lojtarët në fshatin mesjetar, ku sundojnë lojëra elektronike të gjelbra dhe lule të lulëzuara. Do të dëgjoni bletët që gumëzhinin përreth ndërsa përgatisin mjaltin e ëmbël. Bletët fluturojnë nga kështjellat e tyre në kosheret e bletëve për t'i bërë përshtypje bletës mbretëreshë. 

Bonanza e ëmbël ndodh në një rrjet 5x5 që mburret me nënshkrimin e mekanikut të Ortekut, shpërndarjes, rrotullimeve falas dhe veçorive të tjera. Ndërkohë, Bletët e Parave janë yjet e zhurmshme të këtij spektakli dhe mund të vijnë me një çmim të ëmbël në para. Gjithashtu, mbledhja e të paktën tre Honey Pots mund të shkaktojë rrotullime bonus me disa shumëzues të këndshëm deri në 5x. RTP 96.06% është gjithashtu më shumë se mesatarja. 

Në përgjithësi, provoni këtë automat nëse jeni të mërzitur të luani lojëra elektronike njëdimensionale egjiptiane dhe me temë libri. Sigurisht, mund të luani Bee Hive Bonanza në Holland Casino Online pa kufizime pas zhvillimit të fundit. Kënaquni!

Lajmi i fundit

Promovimi i Kupës së Botës 2022 të Betfinal
2022-11-29

Promovimi i Kupës së Botës 2022 të Betfinal

Lajme