Lista e licencave më të mira të lojërave të fatit në 2021

Lajme

2021-01-18

Nëse po kërkoni t'i bashkoheni botës së madhe të lojërave të kazinosë në internet, të mësoni se si të dalloni faqet më të mira të lojërave të fatit është thelbësore. Kjo sepse ju duhet të luani në një platformë të drejtë, të sigurt dhe të sigurt për të fituar para. Për fat të mirë, shumica e kazinove online me reputacion janë të licencuara dhe të rregulluara nga juridiksione të besueshme të lojërave të fatit. Pra, nëse dëshironi të luani në MB, SHBA, Kanada ose ndonjë vend tjetër, ky artikull ju prezanton me rregullatorët kryesorë të kazinove në internet.

Lista e licencave më të mira të lojërave të fatit në 2021

Çfarë bëjnë organet e licencimit të kazinove në internet?

Që operatori i kazinosë online të ofrojë shërbime të lojërave të fatit, operatori duhet të marrë një licencë. Por mos mendoni se është kaq e lehtë. Operatori duhet të përmbushë standardet specifike të sigurisë, drejtësisë dhe konfidencialitetit për t'u miratuar. Me pak fjalë, rregullatori i lojërave të fatit vendos rregulla të shumta që operatori duhet të përmbushë. Ato mund të përfshijnë:

  • Krijo një listë të të gjithë lojtarëve të lejuar dhe të kufizuar.
  • Siguroni verifikim rigoroz të ID-së së lojtarit përpara transaksioneve me para reale.
  • Siguroni verifikimin e duhur të pronarëve të kazinosë dhe menaxhmentit të lartë.
  • Vendosni maksimumin dhe minimumin tërheqje dhe depozitim kufijtë.
  • Lojërat duhet të testohen për drejtësi nga organe të tilla si eCOGRA.
  • Ofroni mbështetje të shpejtë dhe të menjëhershme ndaj klientit.
  • Trego dëshminë e testimit dhe vlefshmërisë së Gjeneruesit të Numrave të Rastësishëm (RNG).
  • Përditësoni rregullisht statistikat e RTP.
  • Dhe shumë të tjera.

Rregullatorët kryesorë të lojërave të fatit në internet në të gjithë botën

UKGC (Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar)

UKGC ose Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar ka rregulluar hapësirën e lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar që nga viti 2005. Në fakt, ajo mbikëqyr të gjitha aktivitetet e lojërave të fatit në internet në të gjithë Britaninë e Madhe. Siç pritej, objektivi kryesor i këtij organi është t'u sigurojë lojtarëve një platformë të drejtë dhe pa krime të lojërave të fatit. Siguron transparencën e biznesit dhe mbrojtjen e të gjithë lojtarëve vulnerabël. Sot, ky organ renditet ndër rregullatorët më të besueshëm të lojërave të fatit si për lojtarët ashtu edhe për operatorët e kazinove.

Autoriteti i Licencimit të Lojërave elektronike në Curacao

Nëse hasni në një kazino online të licencuar nga Curacao e-gaming, mos hezitoni të regjistroheni. Ky organ licencues është një nga më të vjetrit në lojëra, pasi ekziston që nga viti 1996. Marrja e një licence Curacao e-Gaming do të thotë që operatori mund të ofrojë shërbime të tilla si lojëra kazino, lotari, baste sportive dhe shkëmbime. Fatkeqësisht, ky organ nuk zgjidh mosmarrëveshjet midis operatorit dhe lojtarëve.

Autoriteti i Lojërave të Maltës (MGA)

E themeluar në vitin 2001, Autoriteti i Lojërave të Maltës ose MGA është një organ i pavarur që rregullon industrinë e lojërave të fatit në Maltë. Rregullatori mbikëqyr të gjitha kazinotë në internet, kazinotë e lundrimit, sallat komerciale të bingos, lojërat e aftësive, llotaritë e reklamave, etj. Kazinove të licencuara nga MGA kërkohet të ruajnë integritetin, sigurinë dhe drejtësinë në çdo kohë. Sidoqoftë, MGA renditet ndër licencat më të shtrenjta të kazinosë për t'u marrë. Por pse duhet të kujdeseni?

Autoriteti Rregullator i Gjibraltarit (GRA)

Autoriteti Rregullator i Gjibraltarit ose GRA është autoriteti më i besueshëm i licencimit të kazinove online në Gjibraltar. Ky organ i pavarur licencues është përgjegjës për sigurinë e lojtarëve dhe etikën e kazinosë në territorin e tij. Ai ofron disa lloje licencash, duke përfshirë licencat për operatorët e lojërave të fatit, ndërmjetësit e basteve, makineritë e lojërave, lojërat e fatit në distancë, promovuesit e lotarisë dhe krijuesit e basteve.

Komisioni i Lojërave Kahnawake

Nëse jeni një lojtar kanadez, kërkoni një kazino në internet të licencuar nga Komisioni i Lojërave Kahnawake. Ky organ rregullon dhe miraton aktivitetet e lojërave të fatit në internet si bastet e kazinove, dhomat e pokerit dhe librat e sportit. Për të marrë një licencë vjetore, komisioni tarifon deri në 30,000 dollarë amerikanë. Kjo e bën atë një nga rregullatorët më të shtrenjtë dhe më të besueshëm të lojërave.

konkluzioni

Lojtarët janë padyshim arsyeja kryesore pse ekzistojnë këto organe rregullatore të lojërave të fatit. Prandaj, operatorët e kazinove duhet të marrin një licencë për të operuar. Përveç pesë rregullatorëve të mësipërm, ekzistojnë edhe organe të tjera licencuese të lojërave të fatit në varësi të territorit. Disa marka të mëdha kazinoje madje kanë licenca nga autoritete të shumta. Sido që të jetë, luani në një kazino të licencuar dhe të rregulluar.

Të rejat e fundit

Stakelogic ofron përvojë si asnjë tjetër në rrugën e parave 2
2023-06-01

Stakelogic ofron përvojë si asnjë tjetër në rrugën e parave 2

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Luaj tani
Betwinner
Betwinner:100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas
22BET
22BET:Deri në 600 dollarë