Karakteristikat novatore të lojërave elektronike në internet që nuk mund t'i humbisni

Lajme

2021-06-19

Eddy Cheung

Hyni në çdo kazino në internet dhe shanset janë që loja juaj e parë për të luajtur është një slot video. Kjo për shkak se zhvilluesit e këtyre lojërave synojnë më të mirën me dizajne të hijshme, lojëra tërheqëse dhe pagesa të larta. Megjithatë, qëndrimi në krye është një lojë krejtësisht e ndryshme.

Karakteristikat novatore të lojërave elektronike në internet që nuk mund t'i humbisni

Pra, zhvilluesit e lojërave duhet të bëjnë gjithçka për të krijuar veçori të sloteve të kremës së kremës për t'i mbajtur portofolet e tyre të freskëta dhe relevante. Pra, ky artikull shikon disa veçori revolucionare të lojërave elektronike të videove të viteve të fundit.

243 mënyra për të fituar

Adhuruesit e lojërave elektronike të videove dikur mahniteshin nga lojërat që ofronin 40 ose 50 linja pagese. Megjithatë, gjërat kanë ndryshuar pasi lojtarët tani mund të përdorin deri në 243 mënyra për të fituar. Loja e parë që ofron këtë veçori fitimprurëse është Burning Desire, e lançuar në vitin 2009. Në këtë lojë, lojtarët formojnë një kombinim fitues duke përputhur simbolet në bobinat ngjitur.

Siç pritej, simboli i parë i kombinimit fitues duhet të fillojë në rrotullën e parë. Si rezultat, ju mund të merrni 243 mënyra fituese në një rrjet 5x3. Disa lojëra elektronike 5x4 madje shkojnë aq larg sa ofrojnë 1024 mënyra për të fituar.

Megaways

ne vitin 2015, BTG (Lojëra në kohë të mëdha) shpërndau slotin e parë të videos me veçorinë Megaways - Dragon Born. Sot, është padyshim funksioni më i popullarizuar i slot-eve që aktualisht po lëkundet automatet që ofrojnë jackpot. Këtu, lojtarët marrin 117,649 mënyra për të fituar. Ja se si funksionon; kur luani një slot video në një rrjet 6x3, mund ta zgjeroni rrjetin në 6x7. Në atë rast, ju do të krijoni 117,649 mënyra për të fituar.

Megagrupe

Këtu është një tjetër veçori revolucionare e lojërave elektronike në internet e zhvilluar nga Big Time Gaming me bazë në Australi. Në fillim, ju mund ta ngatërroni atë me një lojë të thjeshtë pagesash në grup, e cila është paksa e vërtetë. Por zhvilluesi e merr të gjithë konceptin një nivel më të lartë. Si funksionojnë Megaclusters?

Epo, sa herë që formoni një kombinim fitues, të gjitha ikonat që e formojnë atë ndahen në simbole më të vogla. Pra, në vend të një simboli të vetëm pritës, do të keni katër. Në këmbim, numri i simboleve fituese mund të ndryshojë me rrotullime të reja. Në mënyrë tipike, loja fillon në një rrjet 4x4 me 16 ikona, duke u zgjeruar në 64 simbole.

Infinity Reels (ReelPlay) / InfiniReels (NetEnt)

NetEnt dhe ReelPlay duhet të ketë qenë shumë i shqetësuar pas suksesit të fundit të mekanikut të Megaways nga BTG në shumicën kazinove online. Ne pergjigje? Ata shpikën Infinity Reels ose InfiniReels, duke i lejuar lojtarët të luajnë në një rrjet 3x3 dhe të marrin një rrotullim falas pasi kanë krijuar një kombinim fitues.

Pas kësaj, rrjeti zgjerohet me një mbështjellje shtesë. Ky mekanik vazhdon për aq kohë sa ju fitoni, duke krijuar një sasi të pafundme rrotullash (të paktën në teori). Më pas, rrjeti rivendoset në formatin origjinal nëse nuk krijohet një kombinim i ri që përputhet.

Rrotulla Cascading

Veçoria Cascading Reels është ideja e NetEnt, e cila debutoi në Gonzo's Quest në 2010. Ky tipar orteku sheh simbolet e një kombinimi fitues t'u lënë vendin ikonave krejt të reja. Pika kryesore e shitjes, në këtë rast, është se lojtarët mund të vazhdojnë të krijojnë fitore pa vënë një bast tjetër. Me pak fjalë, ju mund të fitoni më shumë para për të luajtur lojëra falas me këtë veçori.

Gigablox

Do të jetë e padrejtë të mos rendisni Lojëra YggdrasilGigablox është. Kjo veçori që ndryshon lojën bëri debutimin e saj në Lucky Neko të lançuar së fundmi. Ai shton një dimension krejt të ri të lojës duke ndryshuar përmasat e rrotullave në çdo rrotullim. Me fjalë të tjera, ikonat mund të mbulojnë disa seksione rrjeti, duke u dhënë lojtarëve mënyra të shumta për të krijuar një kombinim fitues. Ikonat Gigablox mund të shfaqen në madhësi 2x2 deri në 6x6.

konkluzioni

Këto veçori të lojërave elektronike në internet janë një shenjë e sigurt se zhvilluesit e lojërave po punojnë shumë për të ofruar përvoja të reja dhe më të mira të lojërave. Në fakt, inovacioni është arsyeja kryesore pse makinat e fatit janë lojërat më të njohura të kazinosë në internet. Dhe duke u nisur nga pamja e gjërave, industria do të shohë më shumë nga këta zhvillues novatorë.

Të rejat e fundit

Përgatituni për ngjarje argëtuese në Hot Chilli Fest të organizuar nga Stakelogic
2023-09-28

Përgatituni për ngjarje argëtuese në Hot Chilli Fest të organizuar nga Stakelogic

Lajme