Historia e lojërave elektronike në internet

Lajme

2020-09-29

Makinat e fatit në internet që janë të njohura në ditët e sotme në mesin e kumarxhinjve kanë një histori të thellë. Ata u krijuan në 1891 nga kompania Sittman dhe Pitt me bazë në Brooklyn. Megjithatë, vetëm katër vjet më vonë, bota e lojërave të fatit u prezantua me një automat mekanik, Liberty Bell. Në vitin 1964, Bally Technologies zhvilloi automatin e parë elektrik. Megjithatë, historia e makinave të fatit u rishkrua dikur në 1975 me avancimin e teknologjisë së mikroçipeve dhe shpikjen e lojërave elektronike. Edhe pse ky variant u bë jashtëzakonisht i përhapur në kazinotë tokësore, të gjitha ndryshuan me ardhjen e kazinove virtuale.

Historia e lojërave elektronike në internet

Epoka e internetit

Bumi i internetit në mesin e viteve '90 ndryshoi industrinë e lojërave të fatit. Shfaqja e kazinove në internet nënkuptonte që lojëra të tilla si lojëra elektronike do të luheshin ndryshe. Nuk ishte më e nevojshme të udhëtosh me kilometra larg kazinove me tulla dhe llaç. Në vend të kësaj, lojtarët mund të shijojnë lojëra elektronike në komoditetet e shtëpive të tyre. Microgaming krijoi automatin e parë të videove në internet. Ky variant slot ishte ndër 18 lojërat e ofruara nga faqja e parë e lojërave të fatit në internet. Sot, ekzistojnë një mori kazinosh në internet me lojëra elektronike si lojëra e tyre poster të kazinosë. Popullariteti i madh i lojërave elektronike në internet ka bërë që faqet në internet të tejkalojnë kazinotë me bazë tokësore në fitime dhe angazhim.

Përparim në softuerin e lojërave të fatit

Më parë, makinat e lojërave elektronike në internet shfaqnin vetëm simbole bazë, bobina dhe një dizajn që imitonte homologët e tyre në tokë. Falë përparimit në programimin kompjuterik, makina moderne vjen me tema tërheqëse, paraqitje të gjalla, histori emocionuese, simbole novatore, raunde bonus emocionuese, më shumë se 5 rrotulla dhe veçori të veçanta imagjinative. Numri në rritje i zhvilluesve të softuerit është përgjegjës për mbi 2000 variante të disponueshme të sloteve. Në fillim, vetëm Microgaming ishte përgjegjëse për zhvillimin e lojërave elektronike në internet. Megjithatë, sektori aktual i lojërave të fatit në internet karakterizohet nga zhvillues të panumërt të lojërave elektronike. Këta zhvillues konkurrojnë duke formuluar softuer të sofistikuar slot që fuqizon tituj të ndryshëm slotesh.

Slots në celular

Evolucioni i teknologjisë ka parë që lojërat elektronike të kalojnë nga kazinotë tokësore në kompjuterë dhe më në fund në pajisjet mobile. Slot-i në internet është bërë një aktivitet celular në të cilin lojtarët mund të përfshihen në pajisjet e tyre Android ose iOS. Slotet celulare mund të luhen ose në shfletues ose nëpërmjet një aplikacioni, në varësi të kazinosë së zgjedhur. Përveç avancimit teknologjik, jackpot-et e ofruara nga automatet online kanë qenë gjithashtu në rritje. Fillimisht, në slot histori, ishte Microgaming's Cash Splash, i cili paguante pots të moderuar. Me kalimin e viteve, ka pasur një rritje të lojërave elektronike të jackpot-it si Mega Moolah që paguajnë shuma qesharake për fituesit e tenxhereve eventuale.

Një histori dhe evolucion i gjerë i lojërave slot në internet

Evolucioni i lojërave elektronike në internet nuk ka qenë asgjë tjetër veçse sensacionale. Mësoni se si kanë ndryshuar lojërat elektronike që nga ardhja e slotit të parë video të Microgaming.

Të rejat e fundit

Përgatituni për ngjarje argëtuese në Hot Chilli Fest të organizuar nga Stakelogic
2023-09-28

Përgatituni për ngjarje argëtuese në Hot Chilli Fest të organizuar nga Stakelogic

Lajme