Lajme

July 22, 2023

5 fitore të mëdha në kazinotë në internet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Bixhozi paraqet mundësi të pafundme për lojtarët për të fituar. Qoftë poker, lojëra elektronike, baccarat, sic bo, apo lojëra të tjera, mundësia për ta goditur atë është e madhe. Historikisht, të gjitha aksionet dhe fitoret e mëdha ndodhën në kazinotë tokësore. Megjithatë, me shfaqjen e kazinove në internet, kumarxhinjtë në internet po korrin gjithashtu shpërblime të mëdha. Në këtë postim, ne do t'ju tregojmë disa fitime masive të kazinosë që vijnë me tronditësit e tyre të ndryshëm.

5 fitore të mëdha në kazinotë në internet

Theu Heywood Smash 17 milionë dollarë në moshën 25 vjeçare

Jon Heywood ishte thjesht një djalë i rregullt kur e goditi atë. Ai ishte një ushtar britanik 25-vjeçar, i cili sapo ishte kthyer nga shërbimi për vendin e tij në Afganistan. Në atë kohë, ai ishte ende duke i futur këmbët nën vete dhe punonte me një punë me pagë minimale që mjaftonte për të mbuluar faturat dhe shpenzimet e tjera të jetesës.

Pas gjithë punës së tij të palodhur dhe përkushtimit për t'i shërbyer vendit të tij, karma ishte gati t'i buzëqeshte atij në një mënyrë të madhe. Heywood nuk po kërkonte të thyente bankën kur hyri në të tijën llogaria e kazinosë në internet. Sipas raporteve, ai depozitoi rreth 40 dollarë amerikanë dhe mendoi se do të provonte fatin duke parë TV.

Dokumentari i Luftës së Dytë Botërore që ai po shikonte filloi të bëhej emocionues, kështu që ai nuk po i kushtonte aq vëmendje lojës së tij progresive jackpot që po rritej ngadalë. Megjithatë, kur vuri re se fitimet e tij të mundshme po rriteshin, ai shpejt e zhvendosi fokusin e tij. Disa rrotullime më vonë, zoti Heywood do të shikonte më shumë se 17 milionë dollarë në moshën 25-vjeçare.

Ëndrra e studentit norvegjez

Ëndrrat mund të realizohen edhe kur një individ humbet gjumin e një nate. Ndodhi një nga fitoret më të mëdha të lojërave të fatit në Norvegji kur një student futi në xhep 11.7 milionë euro. Adoleshenti 20-vjeçar nuk mund të flinte dhe u përpoq të provonte fatin e tij në lojëra elektronike progresive. Ishte një vendim i jetës që e transformoi përfundimisht jetën e tij.

Studenti kishte vënë bast të gjitha paratë e tij të depozituara dhe mbeti vetëm me një bonus në kazino online. Ai përdori në mënyrë efektive rrotullimet falas për të kthyer valën e tij dhe për të hequr tenxheren. Kazinoja online ku ai hodhi bast e drejtoi atë te një konsulent financiar për të përdorur sa më mirë pasurinë e tij.

7.4 milionë dollarë fitoi z. Rawiri Pou në Mega Moolah

Slots janë tepër të njohura në çdo kazino në internet, por nuk janë ato që ju japin xhekpotin më të mirë ose shanset më të mira. Megjithatë, zoti Rawiri Pou mund të thotë të kundërtën.

Ai po kërkonte vetëm pak argëtim kur hyri atë ditë. Ai luajti slotin Mega Moolah. Nuk kaloi shumë kohë derisa ai goditi numrin që garantonte se jeta e tij nuk do të ishte më e njëjta. Vendi ishte padyshim në favor të tij dhe ai u largua me mbi 7 milionë dollarë. Kjo është me siguri e mahnitshme për një slot. Ai deklaroi se nuk do t'i përdorte paratë për shtëpi, makina apo ndonjë luks tjetër. Ai tha se donte vetëm para për të përmirësuar cilësinë e jetës së familjes së tij.

Një Fillestar godet tenxheren

Një numër i madh lojtarësh në internet bastojnë disa herë përpara se të arrijnë fitore masive. Megjithatë, ky nuk ishte rasti për Neil. Kur luajti një lojë slot në internet në vitin 2017, lojtari i Skocisë rrëmbeu 7.1 milionë euro. Depozita fillestare e Neil ishte 30 £ dhe ai fitoi shumë duke vënë bast 4 £.

Neil ndau fitoren e tij masive duke telefonuar anëtarët e familjes së tij. Madje prindërit e tij besonin se shuma mund të ishte një numër llotarie dhe jo xhekpoti. Neil dha disa plane se si do t'i shpenzonte paratë e tij. Më e rëndësishmja ishte se ai do të dhuronte një pjesë të pasurisë për Kërkimin e Kancerit Macmillan.

Këmbëngulja paguan

Fitimi i madh nuk kërkon ftesë, dhe ky ishte rasti për një nënë të caktuar të tre fëmijëve. Donnalyn K., një vendase në Havai, fitoi një nga pagesat më të mëdha të kazinosë, një 1.88 milionë dollarë. Për më tepër, ishte një rast këmbënguljeje që shpërblehej pasi ajo kishte luajtur kumar për tre vjet rresht para pushimit të saj të madh.

Donnalyn po luante një slot popullor kur fitoi tenxheren. Në mënyrë të pabesueshme, ishte basti i saj fillestar prej 0,50 dollarësh që rezultoi në pagesën prej një milion dollarësh. Pasi mblodhi fitimet e saj, nëna shkoi private për të shijuar fitimet me familjen e saj. Në të njëjtën kazino, Maria A. fitoi 1.17 milionë dollarë duke luajtur të njëjtën lojë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA
2024-05-31

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA

Lajme