Fat vs aftësi për të fituar në kazinotë në internet

Lajme

2021-02-21

Lojërat e kazinosë ofrojnë argëtim të pakrahasueshëm për lojtarët në mbarë botën, qoftë duke luajtur online ose në kazinotë tokësore. Por për aq sa lojtarët i duan ata, ata e dinë se këto lojëra janë të gjitha një kumar. Me fjalë të tjera, fitorja dhe humbja janë të gjitha mundësitë. Kjo është arsyeja pse lojtarët duhet të dinë nëse kanë nevojë për aftësi ose fat për të fituar një fitore në bastet e kazinosë me para reale.

Fat vs aftësi për të fituar në kazinotë në internet

Çfarë është një lojë kazino e bazuar në aftësi?

Para së gjithash, lojërat e kazinosë me aftësi intensive janë tituj që mund të shijohen nga të gjithë lojtarët e kazinosë, pavarësisht nga nivelet e tyre të aftësive. Megjithatë, këto lojëra kërkojnë që lojtarët të kenë një strategji të duhur për të fituar. Në fund të fundit, është mirë të sfidosh veten pa pasur frikë nga një fat i ftohtë që mund të shkatërrojë gjithçka. Kjo është ajo që i bën lojërat të ngjajnë poker dhe blackjack kaq simpatik sepse e dini se aftësia juaj do t'ju japë shanse më të mira për të fituar.

Përveç kësaj, bazuar në aftësi kazino online lojërat janë më tërheqëse dhe argëtuese. Kjo për shkak se ato ju japin thellësi shtesë të lojës. Me këto lojëra, mund të keni buxhet për të luajtur vetëm dhjetë minuta dhe të përfundoni ulur deri në një orë.

Çfarë është një lojë kazino e bazuar në fat?

Nëse dëshironi të relaksoheni pas një dite shumë të lodhshme, lojërat e kazinosë të bazuara në fat janë mënyra më e mirë. Kjo sepse këto lojëra i lejojnë lojtarët të shijojnë raunde të shumta të shkujdesur. Këtu, nuk keni nevojë të mbani gjurmët e sistemit të basteve ose të mësoni përmendësh kombinimet e letrave. Më e mira nga të gjitha, lojtarët nuk kanë nevojë të shpenzojnë kohë të vlefshme për të mësuar taktika ose strategji me këto lojëra. Lojërat janë intuitive dhe të thjeshta për t'u marrë.

Një nga lojërat më të njohura të fatit është video lojëra elektronike, të cilat vijnë në të gjitha madhësitë dhe format. Në fakt, ato janë tërheqja më e madhe në kazinotë online. Slotet e videove janë argëtuese, të lehta për t'u luajtur dhe pagesat janë befasuese. Mos harroni se shumica e fitimeve më të mëdha të kazinove në internet kanë qenë nga lojëra elektronike.

Ruleta është një tjetër lojë e rastësishme që ju lejon të luani kumar me aksione të ulëta pasi të keni mësuar kombinimet e basteve. Sigurisht, ka bingo ku lojtarët mund të blejnë letra të rastësishme dhe të shpresojnë për modelin fitues.

A ka rëndësi RTP (Kthimi te lojtari)?

Kur luani lojëra kazino në internet, është jetike që të mos i rritni shpresat tuaja. Kjo sepse shtëpia do të fitojë gjithmonë, falë RTP-së. Kjo veçori përfaqëson përqindjen e paguar nga një lojë kazino me kalimin e kohës. Për shembull, video slots kanë një RTP prej afërsisht 92% deri në 97%. Në këtë rast, shmangni çdo gjë që bie më poshtë se 95% ose 96%. Gjithmonë shkoni për tarifa më të larta RTP. Por mbani mend, ka një përjashtim në lojërat me variancë të lartë si jackpots.

Aftësia kundër fatit: Këshilla përfundimtare

Dy stilet e lojës apelojnë për lloje të ndryshme lojtarësh. Nëse jeni tipi që është gjithmonë i interesuar për detaje të vogla, shkoni për lojëra me aftësi intensive. Këto lojëra të këndshme mund t'ju ofrojnë fitore të shpeshta kur luhen siç duhet. Gjithashtu, shumica e lojërave të bazuara në aftësi si pokeri vijnë me avantazhe të ulëta të shtëpisë. Pra, zgjidhni një titull me kujdes për ta bërë bankrollin tuaj të qëndrojë ndërsa argëtoheni.

Nga ana tjetër, lojtarët që kërkojnë të zgjidhin faturat me fitime të mëdha mund të zgjedhin lojëra kazino të bazuara në fat. Mos harroni, megjithatë, se këto lojëra nuk vijnë domosdoshmërisht me një lojë tërheqëse. Por ata e përbëjnë atë me rregulla minimale dhe të thjeshta. Prandaj, ju mund të sakrifikoni lojën dhe të shijoni spektaklin.

Në përgjithësi, mësoni të shijoni gjithçka. Kjo është e rëndësishme nëse jeni ende duke u përpjekur të kuptoni se cili funksionon më mirë për ju. Gjithashtu, duke ditur se si të luani të dy variantet ju lejon të luani pa u mërzitur në një moment. Pra, gjeni ekuilibrin e duhur midis fatit dhe aftësisë për të qenë një lojtar i suksesshëm. Paç fat!

Lajmi i fundit

Mënyra të zgjuara për të mbrojtur bankrollin tuaj të kazinosë në internet
2023-01-28

Mënyra të zgjuara për të mbrojtur bankrollin tuaj të kazinosë në internet

Lajme