Bixhozi në Francë rritet me kazinonë Drive-Through të Groupe Partouche

Lajme

2021-07-13

Eddy Cheung

Kazinoja e parë në botë, e vendosur në Francë, është hapur për biznes dhe i shton një dimension tjetër komoditeti lojërave të fatit në Francë. I quajtur Pasino Drive, është pjesë e kompleksit të gjerë të kohës së lirë dhe argëtimit të Groupe Partouche të Casino Grande-Motte, i cili ndodhet në pjesën jugore të vendit.

Bixhozi në Francë rritet me kazinonë Drive-Through të Groupe Partouche

Partouche Group operon disa nga kazinotë më të mira në Francë, dhe gjithashtu ka kazino në të Zvicra, Belgjika, dhe Tunizia. Në tremujorin e katërt të 2020, kompania hyri në botën e kazinove online duke lançuar një kazino në internet që synon tregun zviceran të lojërave të fatit në internet.

Drejtoni dhe luani

Kazinoja e "Pasino Drive" e Groupe Partouche fillimisht ishte planifikuar të hapej në janar 2021 për të kundërshtuar një raund mbylljesh të ndërmarrjeve për shkak të COVID-19. Kompania kishte marrë më herët autorizimin për të testuar konceptin e kazinosë me lëvizje. Partouche ka paraqitur gjithashtu një patentë për konceptin.

Kazinoja u hap në maj 2021 në vendpushimin bregdetar dhe qytetin port të La Grande Motte në rajonin Occitanie të Francës jugore. I vendosur në parkun e makinave të Casino Grande-Motte, ai përmban shtatë tenda ku kumarxhinjtë që ngasin makinën me një makinë ose një motoçikletë mund të zgjedhin nga një përzgjedhje e gjerë e lojërave. Përveç 31 sloteve, ka 18 makina elektronike ruletë, të cilat lojtarët mund t'i shijojnë duke përdorur kuti ose kuti pa kontakt. Këto bishtaja janë të aksesueshme vetëm me automjet dhe mund të strehojnë deri në pesë lojtarë. Për të ruajtur sigurinë dhe higjienën, të gjitha bishtajat pastrohen dhe dezinfektohen pas çdo vizite.

Përshtatjet pas një nisjeje të suksesshme

Sipas një raporti të G3Newswire, kryetari i Groupe Partouche Fabrice Paire është shprehur i kënaqur me rezultatet fillestare të dhjetë ditëve të para të funksionimit të Pasino Drive. Ai saktësoi se vlera dhe perceptimi që kazinoja u sjell klientëve janë faktorë bindës për të vazhduar funksionimin e objektit.

Z. Paire përshkroi gjithashtu rregullimet e zbatuara në kazino për të kënaqur më mirë klientët e saj. Për shembull, stacionet elektronike të ruletës angleze janë shtuar në disa kuti për të përshtatur kërkesën dhe popullaritetin e kësaj loje dhe lojërave të tjera elektronike tavoline në La Grande-Motte dhe në rajon në tërësi.

Si një nga operatorët e kazinove më të mira në Francë, nuk është për t'u habitur që iniciativa e kazinosë e grupit Partouche u prit gjerësisht në rajon.

Planet e Groupe Partouche për kazino të tjera me makinë

Kompania nuk po planifikon të lançojë kazino të tjera gjatë pjesës tjetër të vitit 2021. Në vend të kësaj, Partouche synon të vlerësojë performancën dhe përvojën e La Grande-Motte.

Megjithatë, z. Paire e ka shpallur konceptin e kalimit të kazinosë si një ekskluzive të Partouche dhe se kompania planifikon plotësisht ta zhvillojë konceptin në institucione të tjera. Sipas zotit Paire, koncepti është i lehtë për t'u riprodhuar. Ai gjithashtu deklaroi se Groupe Partouche po synon vitin 2022 për zhvillimin e mëtejshëm të konceptit dhe pasurimin e përvojës së lojërave të fatit në Francë.

Megjithatë, që koncepti të funksionojë në mënyrë efektive, një parking duhet të jetë mjaft i madh për të akomoduar si një kazino me makinë, ashtu edhe parkim të mjaftueshëm për klientët. Në dritën e këtyre faktorëve, jo të gjitha kazinotë në pronësi të Groupe Partouche do të jenë në gjendje të strehojnë një kazino me makinë dhe luaj.

Lajmi i fundit

Mënyra të zgjuara për të mbrojtur bankrollin tuaj të kazinosë në internet
2023-01-28

Mënyra të zgjuara për të mbrojtur bankrollin tuaj të kazinosë në internet

Lajme