Betsson ka mundësi të ofrojë shërbime të basteve sportive në Gjermani

Lajme

2021-04-28

Eddy Cheung

Vazhdon dhënia e licencave të basteve sportive në Gjermani nga Këshilli Rajonal i Darmstadt. Në mars 2020, Betsson mori lejen për të ofruar shërbime të basteve sportive në vend. Mos harroni se planet tashmë janë gati për hapjen zyrtare të tregut gjerman të iGaming më 1 korrik 2021.

Betsson ka mundësi të ofrojë shërbime të basteve sportive në Gjermani

Duke folur pasi mori dritën jeshile për të operuar, CEO i Betsson, Pontus Lindwall tha se kompania është e kënaqur për marrjen e licencës dhe është e përgatitur mirë për të lançuar Librin e saj Sportiv Gjerman sipas rregulloreve gjermane. Ajo shtoi se kompania mezi pret t'u ofrojë lojtarëve gjermanë kohën e jetës së tyre.

7 Uebfaqe të reja të basteve sportive

Pas një lansimi të suksesshëm në treg, kjo kazino online dhe libër sportiv operatori do të menaxhojë deri në shtatë marka të ndryshme të librave sportiv. Ato përfshijnë Betsson, Betsafe, Guts, Casinowinner, Nordicbet, Rizk Sport dhe Schnellwetten.

Deri më tani, Këshilli Rajonal i Darmstadt ka dhënë licenca operimi për 25 operatorë në mbarë vendin, përfshirë Betway. Organi rregullator kohët e fundit licencoi tre divizione krejt të reja të Tipico, një ofrues kryesor ndërkombëtar i kazinove online dhe ofruesit të shërbimeve të basteve sportive.

Thënë këtë, dhënia e licencave të funksionimit në tregun e ri gjerman të basteve sportive filloi në tetor 2020. Novomatic, Tipico, GVC dhe Gauselmann ishin të parët që morën miratimin.

Në nëntor, rregullatori i ri lëshoi licenca për Bet3000, bet-at-home dhe Interwetten. Tre aprovime të tjera për Oddset, NetXBetting dhe Tipster.de e ndoqën shpejt këtë.

Betway gjithashtu merr licencën e saj të funksionimit

Pas Betsson, Betway u bë operatori i 27-të i librave sportiv që mori licencën për të operuar në vend. Para kësaj, libralidhësi kishte bërë tashmë një terren në Gjermani, falë partneriteteve të tij me klube të shumta të Bundesligës, duke përfshirë Hertha BSC Berlin, VfB Stuttgart dhe SV Werder Bremen. Kompania do të ofrojë shërbimet e saj të basteve sportive përmes faqes së internetit betway.de.

Ja çfarë kishte për të thënë CEO i Betway, Anthony Werkman: 

"Ne mezi presim të përmbushim angazhimin tonë ndaj klientëve tanë gjermanë, duke u ofruar atyre përvojë të pakrahasueshme të basteve sportive online në një mjedis të sigurt, të drejtë dhe të përgjegjshëm."

Ai shtoi se Betsson është i emocionuar për marrjen e një licence bastesh sportive nga Këshilli Rajonal në Darmstadt.

Kohët e fundit, Betway bëri bujë pasi sponsorizoi ngjarjen kryesore të kriketit të Afrikës së Jugut në fillim të vitit. Kjo e rriti tërheqjen e saj globale, e cila tashmë është e madhe në Brazil, ku drejton një kanal televiziv. Marrëveshja e fundit do të thotë se vetëm disa bastevënës online mund të përputhen me praninë e Betway në treg të basteve sportive.

Partneriteti i kazinove të mëdha Bola

Në lajme të tjera, Betsson Group njoftoi më 12 prill 2021, se po bashkëpunonte me Big Bola Casinos për të rritur Operacionet e iGaming në Meksikë. Në marrëveshje, Betsson do t'u ofrojë lojtarëve meksikanë libra sportive të lokalizuara, kazino në internet dhe shërbime të kazinove të drejtpërdrejta.

Sipas CEO të Betsson Group, lëvizja do të bëjë që kompania të zgjerojë gjurmën e saj në Amerikën Latine, e cila është një nga rajonet më të gjalla të basteve. Kompania beson se partneriteti me një markë lokale do ta ndihmojë atë të kurojë përmbajtjen e saj për t'iu përshtatur kulturës meksikane.

Përpara kësaj, Betsson Group kishte marrë lejen për të shpërndarë shërbimet e kazinosë në internet në Provincën e Buenos Aires të Argjentinës. Pas kësaj marrëveshjeje, operatori do të bashkëpunojë me Casino de Victoria për të ofruar lojërat e tij fituese të çmimeve.

Disa gjëra rreth Betsson Group

Betsson është një nga operatorët më të mëdhenj të kazinove dhe librave sportiv në internet në mbarë botën, me një prani në treg që daton që nga viti 1963. 

Kompania është e listuar në NASDAQ Stockholm dhe menaxhon mbi 20 marka, duke përfshirë Betsson, Betsafe, CasinoEuro, NordicBet, dhe më shumë. Pas një performance fantastike në industrinë konkurruese, kompania së fundmi fitoi njohjen në EGR Nordics Awards 2021. Ato përfshijnë Operatorin e Vitit 2021, Operatorin Celular të Vitit 2021 dhe Operatorin e Vitit të Shërbimeve të Klientit 2021.

Lajmi i fundit

Crypto vs monedha të rregullta, cilat duhet të përdoren në kazinotë në internet
2023-02-07

Crypto vs monedha të rregullta, cilat duhet të përdoren në kazinotë në internet

Lajme