Arsyet për të përqafuar lojërat e fatit me kriptomonedhë në 2021

Lajme

2021-01-30

Monedhat e lojërave të fatit po gëzojnë një popullaritet në rritje të shpejtë globalisht. Sot, lojtarët e fatit mund të përdorin kriptomonedha për të financuar dhe tërhequr para nga shumica kazino online llogaritë pa mundim. Por nëse nuk jeni teknik, mund t'ju falet që dini shumë pak për këtë teknologji të fundit. Pra, mos u ngecni me ato kazino jo të besueshme menyra pagese dhe filloni të luani kumar duke përdorur monedha dixhitale në 2021 duke ecur përpara.

Arsyet për të përqafuar lojërat e fatit me kriptomonedhë në 2021

Historia e lojërave të fatit me kriptomonedhë

Para së gjithash, çfarë është kriptomonedha? Është një aktiv dixhital që funksionon si një mënyrë këmbimi, ashtu si monedha fiat. Megjithatë, të dhënat e pronësisë së kriptomonedhës ruhen në një libër në një bazë të dhënash të kompjuterizuar. Ideja e pagesës me kriptomonedhë lindi për herë të parë në 1983 pasi David Chaum, një kriptograf amerikan, prezantoi ecash, i cili më vonë u ndryshua në Digicash në 1995.

Në vitin 2009, megjithatë, u quajt monedha e parë dixhitale e decentralizuar Bitcoin (BTC) u prezantua. Bitcoin është aktualisht monedha dixhitale më e zakonshme dhe më e vlefshme. Kjo çon në shfaqjen e monedhave të tjera të kriptomonedhave si Litecoin, Namecoin, Dogecoin, Peercoin, etj. Sot, bastet e kriptomonedhave janë shumë të disponueshme në shumicën e faqeve të lojërave të fatit, megjithëse disponueshmëria mund të varet nga juridiksioni i lojtarit.

Përfitimet e lojërave të fatit me kriptomonedha

Më poshtë janë disa udhëzime të mprehta se pse duhet të përshpejtoni lojën e fatit në kriptovaluta:

Anonimiteti i pakrahasueshëm

Anonimiteti është padyshim përfitimi më tërheqës i përdorimit të monedhave dixhitale gjatë lojërave të fatit. Fakti që monedhat dixhitale janë të disponueshme për t'u përdorur pa ndonjë lidhje bankare është një plus i rëndësishëm për ata që duan të mbeten anonimë. Lojtarët nuk kanë nevojë të zbulojnë detajet e tyre personale dhe financiare për të përfunduar transaksionet e kriptomonedhave. Akoma më mirë, autoritetet janë ende duke luftuar për të rregulluar botën me zhvillim të shpejtë të lojërave të fatit kripto.

Mbrojtje dhe siguri

Kriptovalutat në fakt ofrojnë nivele më të mira sigurie në krahasim me metodat tradicionale të financimit të llogarive të kazinove në internet. Siç u tha më parë, monedhat dixhitale janë ekonomike me informacionin personal. Të gjitha monedhat dixhitale përdorin teknologjinë blockchain për të mbajtur një listë të të dhënave që janë të ndërthurura me kriptografinë e sigurt. Pra, për shkak se ka kopje të panumërta transaksionesh, është e pamundur të ndryshohen ose të mashtrohen transaksionet.

Tarifa të ulëta të transaksionit

Shumica e kazinove kripto ngarkojnë tarifa të ulëta ose zero transaksionesh. Të tjerë madje shkojnë aq larg sa ofrojnë promovime për lojtarët që përdorin pagesa në kriptomonedhë në faqe. Kjo është e kundërta e drejtpërdrejtë e metodave tradicionale dhe më të kushtueshme të bankingut në kazino në internet si Visa dhe MasterCard. Në fakt, kostoja e ulët e transaksionit mund të rezultojë të jetë një skenar i favorshëm për të gjitha palët e përfshira. Për shembull, nëse kazinoja bën kursime përmes tarifave të reduktuara të transaksionit, ajo mund të ofrojë më shumë bonuse për lojtarët në këmbim.

Transaksione super të shpejta

Transaksionet me kosto të ulët duhet të shkojnë krah për krah me pagesat e shpejta. Epo, kjo është pikërisht ajo që do të merrni kur përdorni kriptomonedhën për kumar. Pagesat e kriptomonedhave në shumicën e kazinove të rregulluara në internet janë pothuajse të menjëhershme. Për shembull, kushton më pak se 3 minuta për të përfunduar shumicën e transaksioneve Litecoin. Bitcoin, e cila është monedha dixhitale më e zakonshme në botë, është relativisht e ngadaltë në rreth 10 minuta. Sidoqoftë, kjo është dukshëm më e shpejtë se metodat tradicionale të pagesës së kazinosë në internet. Kartat e debitit dhe kreditit mund të marrin deri në një javë për të përfunduar pagesat.

Më shumë më mirë

Ky është një përfitim jashtëzakonisht i nënvlerësuar i përdorimit të monedhave dixhitale gjatë lojërave të fatit. Pagesat e kriptomonedhave vijnë në shumë forma në shumicën e kazinove në internet. Prandaj, lojtarët ka të ngjarë të përdorin çdo para dixhitale në botën e madhe të kazinove në internet. Disa nga monedhat dixhitale më të njohura përfshijnë:

 • Bitcoin

 • Litecoin

 • Bitcoin Cash

 • Ethereum

 • Dogecoin

 • DASH

 • PIVX

 • NEO

 • Dhe me shume

  konkluzioni

  Me më shumë monedha dixhitale që mbijnë çdo ditë, gjetja e kriptomonedhës më të mirë të lojërave të fatit mund të jetë një sfidë. Por duke parë nga afër, kjo është një shenjë e sigurt se bota e kripto-bixhozit është gati të shpërthejë në jetë. Pra, përfitoni nga këto përfitime dhe kënaquni duke luajtur çdo lojë kazino kudo, në çdo kohë.

Lajmi i fundit

Mënyra të zgjuara për të mbrojtur bankrollin tuaj të kazinosë në internet
2023-01-28

Mënyra të zgjuara për të mbrojtur bankrollin tuaj të kazinosë në internet

Lajme