7 hapa të dobishëm sigurie për lojtarët e kazinove në internet

Lajme

2022-06-02

të mësuarit si të dalloni kazinotë e ligjshme nga faqet e mashtrimit është kritike me kazinotë në internet që hapen kudo. Shumica e lojtarëve që nuk dyshojnë e gjejnë veten të joshur në grackat e bonusit vetëm për të kuptuar se po luajnë kumar në vendin e gabuar. Pra, për të ndihmuar lojtarët të qëndrojnë një hap përpara në industrinë e lojërave të fatit në internet, ky postim ka shtatë masa parandaluese efektive për të marrë.

7 hapa të dobishëm sigurie për lojtarët e kazinove në internet

Sfondi dhe reputacioni i kazinosë

Para se të hapni faqen e lojërave të fatit, është jetike të kontrolloni reputacionin e kazinosë në sfond. Disa kazino do të shënojnë të gjitha kutitë në postim vetëm për të filluar të frustrojnë lojtarët gjatë tërheqjeve, pretendimeve për bonus, etj. 

Për të mos qenë viktimë, lexoni më shumë për kazinotë më të mira në internet këtu në internet KazinoRanku. Kazinotë në këtë faqe shqyrtohen bazuar në vendet e funksionimit, licencimin dhe reputacionin e lojtarit. 

Duke folur për reputacionin e lojtarit, gërmoni më shumë informacion rreth kazinosë nga lojtarët e tjerë në forumet e lojërave të fatit dhe dorezat e mediave sociale të kazinosë. Do të kuptoni se ka më shumë papastërti në atë kazino sesa mund ta imagjinoni. 

Mbrojtje dhe siguri

Pasi kazinoja online të ketë kaluar të gjitha kontrollet e sfondit, kufizoni listën tuaj të kontrollit për licencimin dhe sigurinë. Faqet e besueshme të basteve në MB janë të licencuara nga Komisioni i Lojërave të Fatit. Megjithatë, disa kazino të besueshme, si p.sh Kazino Genesis, të mbajë licenca të shumta. Kjo faqe e lojërave të fatit është e licencuar nga Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar dhe Autoriteti i Lojërave të Maltës

Përveç licencimit, kazinoja duhet gjithashtu të sigurojë lojtarët për sigurinë e të dhënave të tyre duke përdorur enkriptimin SSL. Kjo teknologji siguron që asnjë palë e tretë nuk mund të ketë akses në të dhënat tuaja financiare ose të kazinosë, për këtë çështje. Por përsëri, një kazino e licencuar duhet ta përmbushë lehtësisht këtë kërkesë. 

Lojërat e disponueshme

Gati për të luajtur lojën tuaj të parë në kazinonë e zgjedhur në internet? Por mos luani asnjë lojë. Në vend të kësaj, sigurohuni që emrat më të mëdhenj në industri të fuqizojnë bibliotekën e lojërave të kazinosë. Për shembull, luani lojëra elektronike vetëm nga NetEnt, Microgaming, SA Gaming, Pragmatic Play dhe të tjerë. Titujt nga Evolution, Asia Gaming, Ezugi, Betsoft dhe Authentic Gaming do të mjaftojnë për fansat e kazinosë live.

Por për të qenë më i sigurt për një shesh lojërash të drejtë, kazinoja duhet të tregojë prova të testimit të lojës nga organe të pavarura. Për ta konstatuar këtë, thjesht lëvizni poshtë faqen kryesore të kazinosë dhe përcaktoni nëse lojërat janë miratuar nga eCOGRA, iTech Labs, Gaming Associates dhe Gaming Laboratories International. 

Mënyrat e pagesës dhe kohëzgjatja

Është jetike të zbuloni kanalet e disponueshme të pagesës në kazino përpara se të regjistroheni. Kazinotë kryesore përdorin vetëm kanale të besueshme si Visa, MasterCard, Skrill, dhe Bitcoin për të lehtësuar transaksionet. PayPal, për shembull, dihet se është shumë i rreptë në këtë çështje, duke bashkëpunuar vetëm me njerëz si Kazino Genesis.

Pasi të jeni të kënaqur me opsionet e disponueshme, zbuloni periudhën e transaksionit. Në mënyrë tipike, kazinove të besueshme u duhen deri në 5 ditë pune për të përfunduar transfertat bankare me kartë krediti/debiti. Sa për kuletat elektronike, një kazino që zgjat më shumë se 48 orë është një zonë e ndaluar. Transaksionet e Bitcoin dhe kriptomonedhës duhet të jenë të menjëhershme, meqë ra fjala.

Bonuset dhe promovimet

Në lojërat e fatit në internet, të gjitha kazinotë duhet të ofrojnë stimuj për lojtarët. Këto mund të jenë bonuse të mirëseardhjes si bonuset pa depozite ose bonuset e depozitave. Dhe pasi të bëhet një lojtar besnik, kazinoja nuk duhet të hezitojë të ofrojë kthim parash javore/mujore, rrotullime bonus, regjistrime VIP dhe shpërblime të tjera besnikërie.

Por nëse marrëveshja duket shumë e ëmbël për të qenë e vërtetë, atëherë ka të ngjarë të jetë. Disa kazino joshin lojtarët me bonuse marramendëse vetëm për t'i goditur me kushte joreale të basteve. Për këtë arsye, shmangni ato bonuse të mëdha, pasi ka të ngjarë të mos i plotësoni kërkesat e lojës. Gjithashtu, lexoni me kujdes shtypjen e imët përpara se të kërkoni çmimin. 

Cilësia e mbështetjes

Ju pëlqen apo jo, do të përjetoni sfida në kazino. Kjo mund të jetë me probleme si mungesa e kodit të bonusit, pezullimi i papritur i llogarisë, transaksionet e vonuara, etj. Prandaj, sigurohuni që kazinoja të jetë e arritshme përmes telefonit, emailit, bisedës apo edhe mediave sociale. Dhe, sigurisht, seksioni FAQ duhet të jetë mjaft i detajuar me përgjigje të qarta.

Por si e përcaktoni cilësinë e mbështetjes së kazinosë? Së pari, mund t'i provoni me një mesazh ose telefonatë dhe të shihni sa shpejt përgjigjen. Gjithashtu, lexoni kushtet e mbështetjes së kazinosë për të mësuar nëse mbështetja është e disponueshme 24/7. Dhe nëse mbështetja është e disponueshme në shumë gjuhë, aq më mirë.

Po ti, lojtari?

Deri në këtë pikë, gjithçka ka të bëjë me atë që duhet të bëjë faqja e lojërave të fatit për të garantuar sigurinë tuaj të lojërave të fatit. Por mos harroni se kumari i sigurt dhe i sigurt nuk është trafik i njëanshëm. Me fjalë të tjera, lojtarët duhet të bëjnë po aq shumë për të krijuar një mjedis të sigurt dhe të favorshëm për lojërat e fatit në internet.

Thënë kështu, krijoni një fjalëkalim mjaft të fortë për llogarinë tuaj të basteve. Përveç kësaj, mos e ndani fjalëkalimin ose informacionin e llogarisë tuaj, përveç nëse është me një agjent mbështetës të verifikuar. Kjo nuk është e gjitha; plotësoni gjithmonë procesin e verifikimit të ID-së siç udhëzohet nga mbështetja e kazinosë. Ideja është që të largohen lojtarët 'të këqij' dhe pastrimi i parave nga industria. A jeni gati për të bashkëpunuar?

Lajmi i fundit

Crypto vs monedha të rregullta, cilat duhet të përdoren në kazinotë në internet
2023-02-07

Crypto vs monedha të rregullta, cilat duhet të përdoren në kazinotë në internet

Lajme