Lajme

September 11, 2019

Çfarë ofrojnë Slots për Desktop dhe Mobile

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Lojërat me slot në internet fillimisht ishin të disponueshme për kompjuterët në lobe të shkarkueshme. Më pas erdhën lojërat e lojërave elektronike të desktopit të transmetuara duke përdorur teknologjinë flash, e cila nuk kërkonte shkarkim. Më në fund, lojtarët tani mund të luajnë lojërat e tyre të preferuara të lojërave elektronike nga pajisjet e tyre celulare. Vlen të përmendet se të dy llojet e lojërave duken dhe ndjehen të ndryshme.

Çfarë ofrojnë Slots për Desktop dhe Mobile

Shumica e tifozëve të lojërave elektronike do të dëshironin të dinin se cila lojë slot, celular apo desktop, është më e lartë se tjetra? Epo, nuk ka një përgjigje të gabuar ose të saktë për sa i përket betejës midis lojërave elektronike të desktopit dhe lojërave elektronike të celularit. Kushdo që lexon këtë artikull padyshim që do të vlerësojë se çdo opsion lojrash ka meritat dhe disavantazhet e veta të veçanta.

Desktop vs Slots celular

Lojtarët e lojërave elektronike kanë vite që luajnë lojëra elektronike nga kompjuterët e tyre. Lojërat e desktopit, në veçanti, janë tërheqëse për shumë njerëz, sepse ato janë të ngarkuara me mijëra variante lojëra elektronike. Falë përparimeve në teknologji, tifozët e lojërave elektronike nuk duhet të shqetësohen për aspekte të tilla si dështimi i aplikacioneve, koha e ngadaltë e ngarkimit ose mbinxehja e pajisjes.

Lojërat e lëvizshme në të kaluarën shoqëroheshin me disa kufizime operacionale, shumica e të cilave tani janë zgjidhur. Kjo do të thotë që lojtarët celularë mund të kenë më të mirën e të dy botëve, për sa i përket shijimit të një game të gjerë lojërash dhe lojërave të përshtatshme. Edhe më mirë, lojërat celulare priren të jenë shumë më të matura.

Dallimet në lojë

Përveç dallimeve në pajisjet e përdorura, ka ndryshime delikate kur bëhet fjalë për mënyrën se si luhen lojëra elektronike për desktop dhe celular. Ekzistojnë gjithashtu disa ngjashmëri themelore në mënyrën se si luhen lojërat e lojërave elektronike. Të luash në kompjuter ose celular është i ngjashëm në shumicën e aspekteve, me përjashtim të madhësive të ekranit të përfshirë.

Përveç veprimeve të lojërave, lojtarët e lojërave elektronike të lëvizshme inkurajohen të sigurojnë që smartfoni i tyre të jetë plotësisht i karikuar. Kjo nuk do të ishte shqetësuese kur luani në desktop. Gjithashtu, lojtarët celularë që përdorin të dhëna celulare duhet të jenë të kujdesshëm ndaj mundësisë së kryerjes së faturave të paparashikuara. Ndryshimet në madhësinë e ekranit mund të jenë të dallueshme, por grafika është e jashtëzakonshme.

Lojëra të njohura slot: celular dhe desktop

Disa veçori i bëjnë lojërat të dallohen, ndërsa të tjera dëmtojnë reputacionin e një loje. Kohët e ngarkimit, për shembull, janë me interes të veçantë për çdo lojtar të lojërave elektronike. Bazuar në kohën e ngarkimit, lojtarët e lojërave elektronike janë të lirë të provojnë ose Book of Dead, Starburst ose Vikings Go Berzerk në pajisjet e tyre të dorës.

Për lojtarët që preferojnë përvojën e lojës në desktop, ose ata që do të përqafonin mundësinë për të shijuar më të mirën si nga celulari ashtu edhe nga desktopi, ka shumë opsione që i presin. Duke parë vlerësimet nga lojtarët e tjerë të lojërave elektronike, këto tre lojëra me lojëra elektronike për desktop, Jammin' Jars, Bonanza dhe Mega Moolah Slots janë jashtëzakonisht të mira.

Të rejat e fundit

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave
2023-11-15

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave

Lajme