La Fiesta Casino - Payments

Age Limit
La Fiesta Casino
La Fiesta Casino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Payments

Kuletat elektronike ofrojnë tërheqjen më të shpejtë dhe për këtë arsye, ato janë më të popullarizuara në mesin e lojtarëve. Neteller dhe Skrill janë kuletat elektronike më të njohura të pranuara nga lojtarët dhe kazinotë. Lajmi i mirë është se ato janë të disponueshme në La Fiesta Casino. Në këtë pikë, PayPal nuk është i disponueshëm dhe nëse kjo ndryshon në të ardhmen, lojtarët do të njoftohen.

Kartat Visa dhe MasterCard janë një tjetër mënyrë shumë e njohur pagese që ofrohet në La Fiesta Casino. Kur një lojtar bën një depozitë, fondet transferohen në llogarinë e tij menjëherë në mënyrë që ata të mund të luajnë lojëra. Tërheqjet në kartat e kreditit do të zgjasin nga 2 deri në 5 ditë pune që transaksioni të përfundojë. Lojtarët mund të bëjnë një tërheqje deri në 5,000 dollarë në muaj duke përdorur VISA ose MasterCard. Çdo tërheqje që është më shumë se kjo shumë do të refuzohet dhe paratë do të kthehen në llogarinë e lojtarit.

Kuletat elektronike, nga ana tjetër, ofrojnë tërheqje të menjëhershme, kjo është arsyeja pse ato janë kaq të njohura në mesin e lojtarëve.

Këto janë të gjitha mënyrat e pagesës të disponueshme në La Fiesta Casino:

 • Visa / Visa Electron
 • Mastercard
 • Banking Online
 • Skrill
 • Neteller
 • Me besim
 • Euteller

Rregullat e arkëtimit

Ajo që lojtarët duhet të mbajnë mend është se ata duhet të verifikojnë llogarinë e tyre përpara se të mund të kërkojnë një tërheqje. Lojtarët do të marrin një email nga kazinoja me një listë të dokumenteve specifike të nevojshme për të përfunduar tërheqjen e tyre.

 • ID fotografike – Lojtarët duhet të dërgojnë një kopje të qartë të pasaportës, patentës së drejtimit ose kartës së identitetit kombëtar. Emri, fotografia dhe nënshkrimi i tyre duhet të jenë të dukshme dhe dokumenti duhet të jetë i vlefshëm.
 • Fatura e shërbimeve - Lojtarët duhet të dërgojnë një kopje të faturës së tyre të fundit të shërbimeve, e cila duhet të përfshijë emrin dhe adresën e tyre siç janë regjistruar në llogarinë e tyre. Dokumenti nuk duhet të jetë më i vjetër se 6 muaj.
 • Dëshmia e pronësisë së llogarive të depozitave dhe tërheqjeve – Lojtarët që përdorin karta krediti ose debiti duhet të dërgojnë një kopje të pjesës së përparme dhe të pasme të kartës së përdorur. Ata duhet të bllokojnë shifrat e mesme të numrit të kartës së kreditit duke lënë të dukshëm 6 numrat e parë dhe 4 të fundit. Tre shifrat në anën e pasme të kartës duhet të mbulohen dhe karta duhet të nënshkruhet. Lojtarët që përdorin portofolin elektronik duhet të dërgojnë një pamje të faqes së profilit, ku emri dhe adresa e mbajtësit të llogarisë duhet të jenë të dukshme. Lojtarët që përdorin transferta bankare duhet të dërgojnë një deklaratë bankare të fundit jo të lëshuar në më pak se 6 muaj. Numri i llogarisë bankare, emri i plotë dhe adresa duhet të jenë të dukshme.

Kazinoja rezervon të drejtën të kërkojë dokumente shtesë për të verifikuar llogarinë e lojtarit. Lojtarëve që nuk arrijnë të dërgojnë dokumente për verifikim brenda 5 ditëve të punës do t'u refuzohet kërkesa për tërheqje dhe fondet e tyre do të kthehen në llogarinë e tyre.

Verifikimi i telefonit

Kazinoja mund të kërkojë verifikim telefonik përpara se të përpunojë një kërkesë për tërheqje. Lojtarëve që nuk arrijnë të kryejnë verifikimin e telefonit do t'u refuzohet kërkesa për tërheqje dhe fondet do të kthehen në llogarinë e tyre.

Shuma minimale që lojtarët mund të tërheqin është e kufizuar në 100 dollarë për transaksion dhe shuma maksimale që ata mund të tërheqin është e kufizuar në 5,000 dollarë në muaj.

menyra pagese

Lojtarët duhet të kenë parasysh se duhet të kërkojnë një tërheqje duke përdorur të njëjtën mënyrë pagese që përdorën për të depozituar në radhë të parë. Çdo fitim shtesë do të dërgohet me transfertë bankare në llogarinë e lojtarit. Tërheqjet mund të ndahen edhe në pagesa të ndryshme për metodat e ndryshme të depozitimit që ka përdorur lojtari.

Lojtarët që përdorin një mënyrë pagese që nuk mbështet tërheqjet, si në rastin me Paysafecards, atëherë të gjitha pagesat do të bëhen me Transfertë Bankare.

La Fiesta Casino synon të përpunojë të gjitha kërkesat për tërheqje brenda 1 dhe 3 ditëve të punës nga koha kur ata verifikojnë të gjitha dokumentet e kërkuara. Pasi të përpunohet tërheqja, do të varet nga institucioni financiar se sa kohë do të duhet që fondet të pasqyrohen në llogarinë e lojtarit. Në shumicën e rasteve, këto janë afatet kohore për tërheqjet.

 • Karta e kreditit VISA përpunon tërheqjet në 1 ditë pune.
 • Skrill përpunon tërheqjet në 1 ditë pune
 • Neteller përpunon tërheqjet në 1 ditë pune
 • ecoPayz përpunon tërheqjet në 1 ditë pune
 • QIWI përpunon tërheqjet në 1 ditë pune
 • Transferta bankare përpunon tërheqjet në 1 ditë pune
Total score6.8
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2017
BonusetBonuset (4)
Bonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi i rimbushjes
GjuhëtGjuhët (8)
Angleze
Finlandeze
Franceze
Gjermane
Italiane
Norvegjeze
Ruse
Spanjolle
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (8)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (14)
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Interac
MaestroMasterCardNeteller
Prepaid Cards
Siru Mobile
SkrillVisa
Visa Debit
ShtetetShtetet (26)
Argjentina
Bahamas
Belize
Brunei
Dominika
Ekuador
El Salvador
Finlanda
Gjermania
Guajana
Haiti
Honduras
India
Kameruni
Kili
Kolumbia
Kosta Rika
Kuba
Meksika
Montserrat
Panamaja
Paraguaj
Republika Dominikane
Uruguai
Venezuela
Xhamajka
SoftwareSoftware (13)