La Fiesta Casino - Games

Age Limit
La Fiesta Casino
La Fiesta Casino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Games

La Fiesta Casino krenohet me lojëra të ndryshme që lojtarët mund të shijojnë pasi të regjistrohen për një llogari. Ata e kanë pasuruar portofolin e tyre me lojëra nga disa prej zhvilluesve më të njohur të softuerit për të ofruar përvojën më të mirë në kazino. 

La Fiesta Casino mban performancën e saj të përditësuar me tendencat aktuale dhe ofron një platformë celulare cilësore ku mund të luani La Fiesta Casino në lëvizje në smartphone ose tablet.

Bakarat

Baccarat është një lojë interesante që lojtarët mund ta gjejnë në La Fiesta Casino. Rregullat për këtë lojë janë shumë të lehta dhe lojtarët do t'i kalojnë ato shumë shpejt dhe do të jenë gati për të luajtur lojën për para të vërteta në asnjë kohë. Ideja e lojës është të merrni një dorë që arrin 8 ose 9 me dy letrat që marrin fillimisht. Si lojtari ashtu edhe bankieri mund të marrin një kartë të tretë në disa situata shumë specifike. Lajmi i mirë për Baccarat është se tregtari do të jetë ai që duhet të ndjekë rregullat dhe jo lojtari. Vendimi i vetëm që lojtari duhet të bëjë është të vendosë për madhësinë e bastit dhe se për kë të bastojë. Gjithsesi, ju sugjerojmë lojtarëve të mësojnë rregullat e Baccarat, të cilat mund t'i gjeni në linkun e mëposhtëm.

Në këtë pikë, këto janë variantet Baccarat të disponueshme në La Fiesta Casino:

 • Bakarat
 • Bakarat Amerikane
 • Komisioni Amerikan Baccarat Zero
 • Bakarat 3D

Slot

Në La Fiesta Casino, lojtarët mund të gjejnë një përzgjedhje të madhe të lojërave me video slot. Kjo nuk është befasi pasi këto janë disa nga lojërat më të njohura në kazino. Ato ndahen në kategori për t'i bërë gjërat më të lehta për lojtarët. Ata gjithashtu mund të përdorin kutinë e kërkimit nëse e dinë titullin e lojës.

Video lojëra elektronike – në këtë seksion ka disa qindra lojëra të ndryshme dhe disa nga më të njohurat përfshijnë lojërat e mëposhtme: Starburst, Gonzo's Quest, Jewel Sea, batman, Twin Spin, vetëm për të përmendur disa.

Lojëra elektronike klasike – në këtë seksion lojtarët mund të zhyten në një atmosferë retro dhe të provojnë automate me 3 rrotulla. Grafikat dhe efektet zanore janë të qarta dhe sjellin atë ndjenjë nostalgjike. Për më tepër, këto lojëra kanë një potencial të madh për të paguar shumë, prandaj janë kaq të njohura në mesin e lojtarëve. Disa nga lojërat më të njohura në këtë seksion përfshijnë Triple Bar dhe Classic Fruits.

Për të lexuar rreth rregullave se si të luani lojëra me video slot, lojtarët mund të ndjekin këtë lidhje.

Poker

Poker është një tjetër lojë shumë e njohur që mund të gjendet në La Fiesta Casino. Kur luajnë në një kazino me bazë tokësore, lojtarët mund të bëjnë bllof në rrugën e tyre për të fituar. Fatkeqësisht, ky element nuk është i disponueshëm kur luani në një kazino, ndaj është shumë e rëndësishme të njihni rregullat e lojës përpara se të luani për para të vërteta. Pokeri është ndoshta një nga lojërat më sfiduese që ndërthur njohuritë dhe strategjinë dhe lojtarët duhet të kalojnë pak kohë duke mësuar rregullat e lojës. Kushdo që dëshiron të mësojë se si të luajë lojën duhet të ndjekë këtë lidhje.

Meqenëse pokeri është një lojë kazino shumë e njohur, nuk është befasi që ka shumë variante të ndryshme të Pokerit dhe lajmi i mirë është se shumica e tyre mund të gjenden në La Fiesta Casino. Disa nga lojërat më të njohura përfshijnë:

 • Deuces Wild Video Poker
 • Poker Teen Patti
 • Bonus Texas Hold'em
 • Video Poker 10-Dorë
 • Jacks or Better Saloon

Bingo

Bingo është një lojë që luhej në të kaluarën dhe që po fiton popullaritet së fundmi. Rregullat e lojës janë mjaft të thjeshta, ku lojtarët duhet të blejnë bileta dhe të shënojnë numrat fitues. Bingo është një lojë relaksuese dhe relaksuese, por megjithatë, ne u sugjerojmë lojtarëve të kalojnë rregullat e lojës që mund të gjenden në linkun e mëposhtëm.

Blackjack

Blackjack është një lojë letrash që meriton vëmendjen e çdo lojtari. Në fillim, shumica e lojtarëve tërhiqen nga rregullat e thjeshta të lojës, por sa më shumë që luajnë ata zbulojnë se ka shumë sfida dhe emocione të përfshira. Ideja bazë e lojës është që të merrni një dorë që është më afër në vlerë me 21. Pasi lojtarët marrin dy letrat e tyre fillestare, ata kanë disa opsione të ndryshme për të përmirësuar duart e tyre. Për të lexuar pjesën tjetër të rregullave lojtarët mund të ndiqni këtë lidhje.

Ka shumë variante të ndryshme të Blackjack të disponueshme në La Fiesta Casino dhe disa nga më të njohurat përfshijnë ato në vijim:

 • Blackjack Five Hands
 • Blackjack klasik
 • Blackjack Premier me Lucky Lucky™
 • Blackjack Deluxe
 • Blackjack Amerikan (SHBA)

Ruletë

Ruleta është një lojë e njohur që sjell sofistikim dhe thjeshtësi. Duke supozuar se bastet e mundshme janë të njohura, lojtarët do ta kenë shumë të lehtë për ta luajtur këtë lojë. Lojtarët do të duhet të vendosin bastet e tyre në paraqitjen e tavolinës dhe më pas tregtari e lëshon topin e bardhë në rrotën rrotulluese. Nëse lojtari ka parashikuar saktë numrin fitues, ai do të marrë një pagesë. Është shumë e rëndësishme të njihen rregullat bazë të lojës, në mënyrë që lojtarët të mund të përmirësojnë shanset e tyre për të fituar në mënyrë drastike. Për të lexuar rregullat e lojës, lojtarët duhet të ndiqni këtë lidhje.

Ka shumë variante të ndryshme të Roulette në dispozicion në La Fiesta Casino, dhe këtu janë disa nga më të njohurat:

 • ZERO-RULETAzero-ruletë
 • Ruletë Diamanti
 • Ruletë me pistë
 • Ruletë-VIP
 • Ruletë Amerikane
 • Ruletë evropiane

Lojëra me para të vërteta

La Fiesta Casino ka një portofol të gjerë të lojërave të njohura dhe ato vazhdimisht shtojnë të reja. Lojtarët mund të gjejnë lojëra nga ofrues të ndryshëm softuerësh këtu si NetEnt, Playson, Betsoft, NextGen Gaming, Microgaming dhe WMS, vetëm për të përmendur disa.

 • Lojërat më të njohura nga NetEnt përfshijnë Aloha, Starburst dhe Divine Fortunes.
 • Lojërat më të njohura nga Playson përfshijnë God of Wild Sea, Legend of Cleopatra dhe Fireworks Master.
 • Lojërat më të njohura nga Nextgen përfshijnë Wonder Hounds dhe Lightning Gems.
 • Lojërat më të njohura nga Williams Interactive përfshijnë Kronos, Super Jackpot Party dhe Yahtzee.
 • Lojërat më të njohura nga Microgaming përfshijnë Lost Vegas dhe Titans of Son.

Lojërat me video slot në internet janë lojërat më të njohura në La Fiesta Casino dhe lojtarët mund të gjejnë një përzgjedhje të madhe të lojërave elektronike dhe video-sloteve klasike. Lojërat më të njohura përfshijnë titujt e mëposhtëm:

 • Kërkimi i Gonzos
 • Kaligula
 • Libri i Tatuazhit
 • Nxehtësia e Djallit
 • Armët dhe Trëndafilat
 • Jester i egër
 • Frutat e neonit
 • Hell's Band
 • Lugina e Faraonëve
 • Fitimet e Artë
 • Arti i vjedhjes
 • Ferma e parave 2

Edhe lojërat me tavolina dhe letra në La Fiesta Casino ia vlen t'i shikoni. Lojtarët mund të provojnë fatin e tyre në disa nga lojërat më të njohura si ruleta, blackjack ose poker, vetëm për të përmendur disa. Çdo lojë ka variante të ndryshme dhe për më tepër, lojtarët mund të gjejnë shumicën e këtyre lojërave në seksionin e tregtarëve të drejtpërdrejtë. Disa nga më të njohurat përfshijnë ato të mëposhtme:

 • Ruletë
 • Blackjack
 • Bakarat
 • Jacks ose më mirë
 • Alien Poker
 • Kazino Hold'em
 • Video Poker
 • Joker Wild
 • Poker Karaibe
 • Deuces Wild
Total score6.8
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2017
BonusetBonuset (4)
Bonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi i rimbushjes
GjuhëtGjuhët (8)
Angleze
Finlandeze
Franceze
Gjermane
Italiane
Norvegjeze
Ruse
Spanjolle
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (8)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (14)
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Interac
MaestroMasterCardNeteller
Prepaid Cards
Siru Mobile
SkrillVisa
Visa Debit
ShtetetShtetet (26)
Argjentina
Bahamas
Belize
Brunei
Dominika
Ekuador
El Salvador
Finlanda
Gjermania
Guajana
Haiti
Honduras
India
Kameruni
Kili
Kolumbia
Kosta Rika
Kuba
Meksika
Montserrat
Panamaja
Paraguaj
Republika Dominikane
Uruguai
Venezuela
Xhamajka
SoftwareSoftware (13)