La Fiesta Casino - FAQ

Age Limit
La Fiesta Casino
La Fiesta Casino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

FAQ

Për të parë të gjitha pyetjet më të shpeshta rreth La Fiesta Casino, klikoni lidhjen më poshtë.

Llogaria ime është e bllokuar. Cfare duhet te bej?

Gjëja më e mirë për të bërë në një situatë si kjo është të kontaktoni Mbështetjen e Klientit dhe ata do të hetojnë. Lajmi i mirë është se në shumicën e rasteve llogaritë mbyllen për shkak të një gabimi njerëzor dhe ato mund të rregullohen. Herë të tjera, kur një lojtar shkel termat dhe kushtet e kazinosë, atij nuk do t'i hapet llogaria.

Ku mund të shoh bilancin dhe transaksionet e mia?

Lojtarët mund të hyjnë lehtësisht në historinë e tyre të plotë të transaksioneve përmes faqes Llogaria ime.

Çfarë dokumentesh duhet të siguroj për të bërë një tërheqje?

Lojtarët duhet të verifikojnë llogaritë e tyre përpara se të mund të kërkojnë një tërheqje. Kjo bëhet duke dërguar kopje të dokumenteve ligjore për të verifikuar identitetin, adresën dhe mënyrën e pagesës së lojtarit. Për të vërtetuar identitetin dhe moshën e dikujt, lojtarët duhet të dërgojnë një kopje të një ID fotografike si pasaportë, patentë drejtimi ose ID Kombëtare. Kur lojtarët duhet të provojnë pronësinë e llogarisë së tyre të pagesave, ata do të duhet të dërgojnë një kopje të pjesës së përparme dhe të pasme të një karte krediti ose debiti, dhe një pamje nga një llogari nëse përdorin një portofol elektronik.

A mund të kontrolloj statusin e Tërheqjeve të mia?

Lojtarët mund të kontrollojnë statusin e tërheqjes së tyre nëse shkojnë në llogarinë e tyre dhe zgjedhin lidhjen e Deklaratës së Llogarisë dhe aty mund të gjejnë të gjithë informacionin e nevojshëm.

Cilat monedha janë të disponueshme në La Fiesta Casino?

Në La Fiesta Casino vetëm Euro është një monedhë e mbështetur. Gjithsesi, lojtarët mund të depozitojnë monedhën e tyre dhe fondet do të konvertohen duke përdorur normat standarde të konvertimit.

Cilat mënyra pagese janë të disponueshme në La Fiesta Casino?

La Fiesta Casino ofron mënyra të ndryshme pagese në mënyrë që lojtarët të mund të gjejnë atë që u përshtatet më së miri.

Si të bëni një tërheqje?

Lojtarët mund të bëjnë një tërheqje të fondeve të tyre kur të shkojnë në Arkë dhe të zgjedhin seksionin e Tërheqjes. Nga atje, ata duhet të zgjedhin mënyrën e pagesës që duan të përdorin dhe është shumë e rëndësishme të bëjnë një tërheqje duke përdorur të njëjtën mënyrë pagese si ajo që kanë përdorur për të depozituar. Lojtarët mund të përdorin karta krediti dhe debiti, kuleta elektronike dhe transferta bankare, vetëm për të përmendur disa.

Si të depozitoj fonde në llogarinë time?

Depozitimi i llogarisë së La Fiesta Casino është shumë i thjeshtë. Së pari, lojtarët duhet të krijojnë një llogari në kazino për të qenë në gjendje të luajnë lojëra. Pasi të kenë llogarinë e tyre, ata mund të shkojnë te arkëtari dhe të zgjedhin seksionin Depozita, të fusin shumën që dëshirojnë të depozitojnë dhe mënyrën e pagesës që duan të përdorin. Fondet do të pasqyrohen në llogarinë e lojtarit menjëherë.

Si të depozitoni duke përdorur Paysafecard?

Paysafecard është një kupon që lojtarët mund ta blejnë në shumë pika. Ata do të marrin një kod PIN 16-shifror të Paysafecard, i cili duhet të futet në faqen e internetit për të depozituar. Lojtarët duhet të mbajnë mend se nuk mund të bëjnë tërheqje duke përdorur Paysafecard, në vend të kësaj, ata mund të përdorin transfertën bankare për të transferuar fonde në llogarinë e tyre bankare.

Si të depozitoni duke përdorur Skrill?

Skrill është një nga metodat më të njohura që përdoret për të depozituar fonde. Lojtarët duhet të regjistrohen për një portofol Skrill dhe të lidhin kartat e tyre të kreditit ose të debitit me portofolin e tyre. Për të bërë një depozitë, ata thjesht duhet të zgjedhin Skrill në Arkë dhe të fusin shumën që duan të depozitojnë.

A është e sigurt kazino La Fiesta?

La Fiesta është një kazino e licencuar, që do të thotë se duhet të ndjekë rregulla strikte për të operuar. Për këtë arsye, ata kanë përdorur teknologjinë më të fundit të enkriptimit 128-bit Secure Socket Layer për t'u siguruar që të dhënat personale dhe financiare të lojtarëve janë të sigurta.

Çfarë ndodh nëse humbas lidhjen gjatë lojës?

Është e mundur të humbasësh lidhjen e internetit kur luani, por nuk ka asgjë për t'u shqetësuar. Kur luajnë një lojë me letra, lojtarët do të vazhdojnë nga vendi ku kanë humbur lidhjen me internetin herën tjetër kur do të identifikohen. kur luajnë një lojë, ku lojtari nuk ndikon në rezultatin e lojës pasi të bëjë një bast, si ruletë ose lojëra elektronike, atëherë raundi do të përfundojë dhe fitimet, nëse ka, do t'i shtohen bilancit të tyre.

Çfarë lloj bonusesh ofron La Fiesta?

Kazino La Fiesta është e mbushur me bonuse të ndryshme për t'i bërë gjërat më interesante për lojtarët e tyre. Çdo lojtar i ri do të përshëndetet me një bonus bujar mirëseardhjeje, dhe më vonë, lojtarët mund të kapin duart e tyre për shumë bonuse të ndryshme të ringarkimit. Për një listë të plotë të bonuseve, lojtarët duhet të drejtohen te seksioni i Promovimit dhe të shohin se çfarë ka përgatitur kazino për ta.

A është e ligjshme të luash në La Fiesta Casino?

Lojtarët janë të detyruar të dinë rregullat në lidhje me lojërat e fatit në juridiksionin ku jetojnë. Kazinoja nuk mund të përcaktojë gjendjen e ligjit në çdo juridiksion në mbarë botën. Lojtarët gjithashtu duhet të jenë të moshës ligjore për të luajtur kumar, pasi kazinoja nuk lejon askënd nën moshën 18 vjeç të luajë për para të vërteta.

A janë lojërat në panairin e kazinosë?

La Fiesta Casino ka bashkëpunuar me disa nga zhvilluesit më të mirë të softuerit që janë të njohur në këtë industri për ofrimin e lojërave të drejta dhe të rastësishme. Për më tepër, softueri i kazinosë auditohet rregullisht nga Gaming Laboratories International, i cili është një auditues i palës së tretë i cili konfirmon se lojërat janë të drejta. La Fiesta përdor një gjenerues të numrave të rastësishëm, softuer që sigurohet që të gjitha rezultatet e lojërave të jenë të rastësishme dhe nuk mund të ndikohen në asnjë mënyrë.

Si të filloni të luani në kazino?

Për të filluar të luajnë në La Fiesta Casino, lojtarët duhet të regjistrohen për një llogari dhe të bëjnë një depozitë. Lojtarët, të cilët janë të rinj në botën e kazinosë dhe ende po mësojnë se si funksionojnë gjërat, mund t'i luajnë lojërat në modalitetin argëtues. Kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për të parë se si funksionon një lojë, çfarë ka për të ofruar dhe gjithashtu për të praktikuar rregullat. Kazinoja do t'i shpërblejë lojtarët me para virtuale që mund t'i përdorin për të luajtur çdo lojë që dëshirojnë. Të vetmet lojëra që nuk janë të disponueshme në modalitetin argëtues janë lojërat e kazinosë live.

A mund të kontrolloj sa pikë kam?

Lojtarët mund të kontrollojnë sa pikë plotësuese kanë kur të shkojnë te arkëtari dhe klikojnë në skedën Besnik.

Cilat janë pikat e besnikërisë?

Pikët e besnikërisë u jepen lojtarëve sa herë që ata bëjnë një bast me para të vërteta. Për çdo 10 dollarë të vënë bast, lojtarët do të marrin 1 pikë plotësuese. Pasi një lojtar të grumbullojë pikë të mjaftueshme, ai mund t'i shkëmbejë ato me para.

A ka tarifë për të qenë pjesë e VIP Club?

Lojtarët që regjistrohen për një llogari në La Fiesta regjistrohen automatikisht në Programin e Besnikërisë. Nuk ka asnjë tarifë të përfshirë dhe e vetmja gjë që lojtarët duhet të bëjnë është të luajnë lojërat e tyre të preferuara dhe të mbledhin pikët e tyre.

A është e lehtë të kontaktosh me Mbështetjen e Klientit?

Kazino La Fiesta ka Mbështetjen e Klientit që funksionon 24/7, kështu që lojtarët mund t'i kontaktojnë ata në çdo kohë që hasin në një problem ose kanë një pyetje në lidhje me ndonjë gjë. Mënyra më e përshtatshme për të kontaktuar me Mbështetjen e Klientit është nëpërmjet funksionit Live Chat, por lojtarët mund të dërgojnë gjithashtu një email.

A është e sigurt kazino La Fiesta?

Kazino La Fiesta ka të gjitha licencat e nevojshme për të operuar, që do të thotë se ata duhet të ndjekin rregulla strikte për të operuar. Ata përdorin teknologjinë më të fundit të kriptimit për t'u siguruar që të dhënat financiare dhe personale të lojtarëve të jenë të sigurta në çdo kohë.

A ofron La Fiesta Casino një bonus pa depozite?

Kazino La Fiesta ofron bonuse të ndryshme për lojtarët e tyre. Çdo lojtar që bën depozitimin e tij të parë ka të drejtë të kërkojë bonusin e mirëseardhjes dhe më vonë lojtarët mund të kërkojnë bonuse të ndryshme rifreskuese. Lojtarët mund të kërkojnë bonusin e ditëlindjes që është i disponueshëm në ditën e tyre të veçantë. Fatkeqësisht, në këtë pikë, kazinoja nuk ofron një bonus pa depozitë dhe nëse kjo ndryshon në të ardhmen, ata do të njoftohen.

Kur filloi kazinoja?

La Fiesta Casino u lançua në vitin 2017 dhe që nga momenti kur u bë e disponueshme në treg ishte një sukses i madh. Ata vazhdimisht shtojnë tituj të rinj në portofolin e tyre.

Cili është kufiri i tërheqjes në kazino?

La Fiesta i lejon lojtarët të bëjnë një tërheqje prej $ 5,000 në muaj.

Cilat janë kërkesat e bastit për bonusin e mirëseardhjes?

Çdo bonus në La Fiesta Casino vjen me kërkesa për bast. Lojtarët janë të detyruar të mësojnë termat dhe kushtet e bonusit edhe para se ta pranojnë atë. Kërkesat e basteve të bonusit të mirëseardhjes janë 45x dhe lojtarët duhet të luajnë përmes bonusit përpara se të jenë në gjendje të tërheqin fitimet e tyre.

A disponohet kazino në Australi?

Kumari në internet lejohet në Australi, kështu që lojtarët që banojnë atje mund të krijojnë një llogari në La Fiesta Casino dhe të luajnë për para të vërteta sa herë të duan.

Cila është paketa e mirëseardhjes në La Fiesta?

La Fiesta ofron një bonus bujar mirëseardhjeje për lojtarët që regjistrohen për një llogari dhe bëjnë depozitën e tyre të parë. Bonusi bartet edhe mbi tre depozitat e para të lojtarit dhe mund të rrisë bilancin e tyre deri në 3,000 dollarë. Bonusi i depozitës së parë është një ndeshje 400% deri në $1,000, bonusi i dytë i depozitës është $100% deri në $1,000 dhe bonusi i tretë është një ndeshje 200% deri në $1,000. Bonusi i mirëseardhjes vjen me 45 herë kërkesat e basteve që lojtarët duhet të plotësojnë përpara se të mund të kërkojnë një tërheqje.

Cilat janë shumat minimale të depozitave dhe tërheqjeve?

Shuma minimale që lojtarët mund të depozitojnë është e kufizuar në 20 dollarë dhe shuma minimale e tërheqjes është e kufizuar në 100 dollarë.

Cilat mënyra pagese janë të disponueshme në kazino?

La Fiesta Casino ka shtuar shumë mënyra të ndryshme pagese në portofolin e tyre në mënyrë që lojtarët të mund të gjejnë atë që u përshtatet më së miri. Në këtë pikë, këto janë ato që janë në dispozicion EcoPayz, Maestro, MasterCard, Neteller, Paysafe Card, Postepay, Visa Electron, Visa, Entropay, iDEAL, Sofortuberwaisung, POLi, GiroPay, EPS, MisterCash, Moneta, Euteller, Neosurf, Multibanco , UseMyFunds, QIWI, Trustly, SporoPay, Skrill, AstroPay Card, Bitcoin, TrustPay, Siru Mobile, UseMyServices, WebMoney, Yandex Money, Suomen Verkkomaksut, SafetyPay, TicketSurf, Easy EFT, Cashliby, dhe P.

Sa kohë duhet për të marrë fitimet?

Pasi kazinoja të marrë një kërkesë për tërheqje, ajo do ta përpunojë tërheqjen sa më shpejt të jetë e mundur. Pasi të lirohet tërheqja, varet nga mënyra e pagesës se sa kohë do të duhet për të arritur në llogarinë bankare të lojtarit. Kuletat elektronike ofrojnë tërheqjen më të shpejtë e cila në disa raste është e menjëhershme, ndërsa metodave të tjera të pagesës mund të duhen deri në 5 ditë pune për të përpunuar fondet.

A ofron kazino një aplikacion celular?

La Fiesta Casino ka një platformë celulare që lejon lojtarët të hyjnë në llogaritë e tyre në lëvizje. Në këtë pikë, kazinoja nuk ka një aplikacion celular që mund ta instalojë, dhe në vend të kësaj, ata duhet të hyjnë në llogarinë e tyre duke përdorur një shfletues.

Total score6.8
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2017
BonusetBonuset (4)
Bonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi i rimbushjes
GjuhëtGjuhët (8)
Angleze
Finlandeze
Franceze
Gjermane
Italiane
Norvegjeze
Ruse
Spanjolle
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (8)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (14)
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Interac
MaestroMasterCardNeteller
Prepaid Cards
Siru Mobile
SkrillVisa
Visa Debit
ShtetetShtetet (26)
Argjentina
Bahamas
Belize
Brunei
Dominika
Ekuador
El Salvador
Finlanda
Gjermania
Guajana
Haiti
Honduras
India
Kameruni
Kili
Kolumbia
Kosta Rika
Kuba
Meksika
Montserrat
Panamaja
Paraguaj
Republika Dominikane
Uruguai
Venezuela
Xhamajka
SoftwareSoftware (13)