Kassu - Responsible Gaming

Age Limit
Kassu
Kassu is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Responsible Gaming

Bixhozi është një aktivitet që mund të shkaktojë varësi ndaj lojtarëve duhet t'i qasen kësaj forme argëtimi me kujdes. Të dish se çfarë të presësh është një pjesë kryesore kur bëhet fjalë për të luajtur lojëra kazino. Të gjitha lojërat në çdo kazino drejtohen nga Gjeneruesi i numrave të rastësishëm që do të thotë se lojtarët nuk mund të parashikojnë rezultatin e ardhshëm të një loje, kështu që fitorja dhe humbja janë vetëm pjesë e lojës.

Lojtarët që kanë vështirësi në kontrollin e zakoneve të tyre të lojërave të fatit mund të kontaktojnë organizata të ndryshme për këshillim dhe udhëzim. Lojtarët që vijnë nga MB mund të kontaktojnë GamCare e cila është një organizatë që ofron këshilla, këshilla dhe ndihmë praktike. Kumarxhinjtë mund t'i gjejnë ato në internet ose të telefonojnë linjën e tyre konfidenciale të ndihmës në 0845 6000 133.

Kumarxhinj Anonimë është një tjetër shoqëri burrash dhe grash që janë bashkuar për të ndarë përvojat e tyre dhe për të ndihmuar kumarxhinjtë e tjerë kompulsivë.

Terapia e lojërave të fatit është një organizatë që ofron mbështetje dhe këshillim për këdo që është i prekur nga kumari.

Kufiri i depozitave

Të gjithë lojtarët duhet të luajnë me përgjegjësi dhe Kassu Casino ofron një veçori që mund t'i ndihmojë ata në misionin e tyre. Kufiri i depozitave është një veçori që do t'i ndihmojë lojtarët të kufizojnë shumën që depozitojnë në llogarinë e tyre dhe pasi të arrijnë shumën e përmendur, nuk do të jenë të disponueshëm për të bërë një depozitë të re. Ky opsion mund të aksesohet brenda seksionit "Llogaria ime" dhe të gjitha kufijtë e reduktimit do të hyjnë në fuqi menjëherë dhe çdo rritje do të zgjasë shtatë ditë përpara se të hyjë në fuqi. Ajo që lojtarët duhet të bëjnë këtu është të vendosin për shumën që mund të përballojnë për të shpenzuar kumar dhe të vendosin kufijtë e tyre. Është shumë e rëndësishme t'i qëndroni besnikë vetes dhe të mos përpiqeni të rrisni shumën pasi të shpenzojnë depozitën e tyre.

Test i Vetëvlerësimit

Një test i vetëvlerësimit kërkon që lojtarët t'i përgjigjen me të vërtetë një listë pyetjesh në lidhje me zakonet e tyre të lojës. Rezultati i testit do të tregojë nëse një lojtar ka probleme me lojërat e fatit apo jo. Nuk mund të thuhet se lojtarët duhet t'u përgjigjen pyetjeve me vërtetësi.

 • A ju mungon shkolla apo puna për shkak të zakoneve tuaja të lojërave të fatit?
 • A luan kumar kur je i mërzitur?
 • A luani bixhoz vetëm për një kohë të gjatë?
 • A ju kritikojnë njerëzit e tjerë për zakonet tuaja të lojërave të fatit?
 • A kujdeseni më shumë për sipërmarrjet tuaja të kumarit sesa për familjen dhe miqtë tuaj?
 • A gënjeni për të mbuluar sasinë e parave dhe kohën që shpenzoni duke luajtur bixhoz?
 • A vidhni për të financuar zakonet tuaja të lojërave të fatit?
 • A luani kumar derisa të humbisni të gjitha paratë tuaja?
 • A mendoni se duhet të ktheheni dhe të fitoni paratë që keni humbur në kumar?
 • A ndiheni të dëshpëruar pasi keni humbur të gjitha paratë tuaja?
 • A ju bëjnë debatet dhe frustrimet të dëshironi të luani më shumë kumar?
 • A ndiheni në depresion për shkak të zakoneve tuaja të lojërave të fatit?

Nëse shumica e përgjigjeve ishin me një 'po', atëherë kjo është një shenjë e qartë se një lojtar ka probleme me kumarin dhe ai duhet të kërkojë ndihmë të menjëhershme.

Kassu Casino dëshiron që të gjithë lojtarët e saj të shijojnë dhe të kenë një përvojë të këndshme ndërsa luajnë lojëra në internet. Ajo që lojtarët duhet të jenë të vetëdijshëm është se humbja është pjesë e lojës dhe për fat të keq lojtarët nuk mund të fitojnë gjithmonë. Si rezultat, lojtarët mund të përballen me vështirësi sociale dhe financiare nëse zhvillojnë një varësi ndaj lojërave të fatit. Pra, lojtarët duhet të shpenzojnë vetëm atë që mund të përballojnë për të humbur.

 • Lojtarët duhet të luajnë kumar në moderim dhe ta shohin kumarin si një mënyrë argëtimi dhe jo një mënyrë për të fituar të ardhura.
 • Lojtarët duhet të shmangin ndjekjen e humbjeve.
 • Lojtarët duhet të luajnë kumar vetëm kur mund të përballojnë të mbulojnë humbjet e tyre.
 • Lojtarët duhet të mbajnë gjurmët e kohës dhe të monitorojnë sasinë e parave që shpenzojnë.
 • Lojtarët duhet të përdorin të gjitha "mjetet e limitit" për t'i ndihmuar ata të qëndrojnë në kontroll.
 • Lojtarët që kanë nevojë për një pushim nga lojërat e fatit duhet të konsiderojnë vetë-përjashtimin.

Njihni kufijtë

Kassu ka mjete të ndryshme për lojtarët që kanë tejkaluar buxhetin e tyre të lojërave të fatit. Ata mund të vendosin kufizime ditore, javore dhe mujore në mënyrë që të kenë më shumë kontroll se sa shpenzojnë.

Lojtarët mund të vendosin kufizime në shumën që depozitojnë, në shumën që bastojnë, kufijtë e humbjeve dhe kufijtë e sesioneve, vetëm për të përmendur disa.

Gjëja më e mirë për të bërë në një situatë si kjo është të kontaktoni Mbështetjen e Klientit dhe ata do të ndihmojnë këdo që të marrë një vendim të mirëinformuar.

Sistemet e filtrimit

Lojtarët që jetojnë me të mitur duhet të përdorin softuer filtrues që do t'i lejojë ata të rregullojnë aksesin në internet. Disa nga zgjidhjet më të përdorura të filtrimit përfshijnë ato të mëposhtme:

Vetëpërjashtimi

Lojtarët që duhet të bëjnë një pushim nga lojërat e fatit mund të vetëpërjashtojnë veten për një kohë të caktuar ose të pacaktuar. Lojtarët, llogaria e të cilëve rregullohet nga licenca e lojërave të fatit në internet të Kompanisë në Mbretërinë e Bashkuar, mund të vetëpërjashtohen për një periudhë minimale prej gjashtë muajsh.

Mënyra më e mirë për t'u vetëpërjashtuar nga lojërat e fatit është të kontaktoni Mbështetjen e Klientit dhe ata do t'u japin atyre informacion në lidhje me pasojat e vetëpërjashtimit. Lojtarët që vendosin të vetëpërjashtohen duhet ta shtrijnë vetë-përjashtimin e tyre tek operatorët e tjerë të lojërave të fatit në distancë që përdorin aktualisht.

Total score8.3
Përfitimet
Disavantazhet
- Biseda e drejtpërdrejtë nuk ofrohet për lojtarët e paregjistruar

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2019
BonusetBonuset (1)
Bonus të mirëpritur
GjuhëtGjuhët (4)
Angleze
Finlandeze
Norvegjeze
Suedeze
LicencatLicencat (3)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (1)
LojëraLojëra (4)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (26)
Apple Pay
AstroPay
Boku
Credit Cards
Debit Card
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
Euteller
GiroPay
Google Pay
Interac
Jeton
MaestroMasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
MonedhatMonedhat (24)
Afrikës së Jugut Rand
Dinari i Bahreinit
Dinari kuvajtian
Dirhami i Emirateve të Bashkuara Arabe
Dollari Kanadez
Dollari i Zelandës së Re
Euro
Juani Kinez
Krona Daneze
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Kuna Kroate
Lari Gjeorgjian
Leu rumun
Levi Bullgar
Lira Turke
Naira Nigeriane
Paund sterlina
Peruan Nuevo Sol
Peso meksikane
Riyal i Katarit
Rubla ruse
Saudi Riyal
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (15)
Afrika e Jugut
Bullgaria
Finlanda
Irlanda
Islanda
Kanadaja
Korea Jugore
Kroacia
Malta
Mbretëria e Bashkuar
Meksika
Norvegjia
Suedia
Ukraina
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (16)