Kassu - Payments

Age Limit
Kassu
Kassu is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Payments

Kassu Casino pranon Neteller, Skrill dhe Paypal, të cilat janë disa nga metodat më të njohura të pagesës të besuara si nga lojtarët ashtu edhe nga kazinotë. Gjithsesi, këto mënyra pagese mund të mos jenë të disponueshme për askënd, në varësi të vendndodhjes së lojtarit.

Shuma maksimale që lojtarët mund të tërheqin në një transaksion të vetëm është e kufizuar në 1,900 dollarë. Kufiri javor është 5,500 dollarë dhe kufiri mujor është 22,000 dollarë. Mënyra të ndryshme pagese janë të disponueshme për depozitat dhe tërheqjet dhe disa prej tyre përfshijnë si më poshtë:

  • Viza
  • Mastercard
  • Maestro

Rregullat e marrjes së parave

Lojtarët mund të kërkojnë tërheqje në çdo kohë. Gjëja më e rëndësishme këtu është që lojtarët duhet të verifikojnë llogarinë e tyre përpara se të mund të kërkojnë një tërheqje në radhë të parë. Të gjitha tërheqjet në kazino i nënshtrohen kontrolleve të sigurisë për të parandaluar aktivitetet mashtruese dhe pastrimin e parave.

Të gjitha tërheqjet përpunohen brenda 72 orëve dhe lojtarët mund të shkojnë te "Llogaria ime" dhe të zgjedhin "Tërheqjet në pritje" në çdo kohë për të kontrolluar statusin e tyre. Pasi të lëshohet tërheqja, do të varet nga mënyra e pagesës se sa kohë do të duhet që fondet të përfundojnë në llogarinë bankare të lojtarit:

  • Lojtarët që përdorin karta krediti ose debiti për të bërë një tërheqje do të kenë fondet e tyre nga 1 deri në 3 ditë.
  • Lojtarët që përdorin kuletat elektronike për të bërë një tërheqje do të kenë fondet e tyre menjëherë.
  • Lojtarët që përdorin Transfertë Bankare për të bërë një tërheqje do të kenë fondet e tyre nga 3 deri në 5 ditë.

Lojtarët që kanë llogaritë e tyre të mbyllura, të bllokuara ose të përjashtuara, mund të kontaktojnë Mbështetjen e Klientit për të ndihmuar në rikuperimin e çdo fondi të mbetur. Në rast se ka një mosmarrëveshje mbi llogarinë ose fondet, kazinoja do të kontaktojë Autoritetin e Lojërave të Maltës.

Total score8.3
Përfitimet
Disavantazhet
- Biseda e drejtpërdrejtë nuk ofrohet për lojtarët e paregjistruar

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2019
BonusetBonuset (1)
Bonus të mirëpritur
GjuhëtGjuhët (4)
Angleze
Finlandeze
Norvegjeze
Suedeze
LicencatLicencat (3)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (1)
LojëraLojëra (4)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (26)
Apple Pay
AstroPay
Boku
Credit Cards
Debit Card
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
Euteller
GiroPay
Google Pay
Interac
Jeton
MaestroMasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
MonedhatMonedhat (24)
Afrikës së Jugut Rand
Dinari i Bahreinit
Dinari kuvajtian
Dirhami i Emirateve të Bashkuara Arabe
Dollari Kanadez
Dollari i Zelandës së Re
Euro
Juani Kinez
Krona Daneze
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Kuna Kroate
Lari Gjeorgjian
Leu rumun
Levi Bullgar
Lira Turke
Naira Nigeriane
Paund sterlina
Peruan Nuevo Sol
Peso meksikane
Riyal i Katarit
Rubla ruse
Saudi Riyal
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (15)
Afrika e Jugut
Bullgaria
Finlanda
Irlanda
Islanda
Kanadaja
Korea Jugore
Kroacia
Malta
Mbretëria e Bashkuar
Meksika
Norvegjia
Suedia
Ukraina
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (16)