Kassu - FAQ

Age Limit
Kassu
Kassu is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

FAQ

Lexoni listën e të gjitha FAQ-ve të mbledhura nga CasinoRank nga lojtarët e Kassu.

Si mund të vendos një kufi ditor të depozitave?

Lojtarët mund të shtojnë kufizime në depozitat e tyre në çdo kohë. Lojtarët mund ta bëjnë këtë vetë, ose mund të kërkojnë ndihmë nga Mbështetja e Klientit.

A mund ta anuloj vetëpërjashtimin?

Lojtarët nga të gjitha vendet mund të kërkojnë të anulojnë vetëpërjashtimin, përveç lojtarëve nga MB. Për ta bërë këtë, lojtarët duhet të dërgojnë një kërkesë të detajuar me shkrim. Lojtarët do të kenë 7 ditë periudhë qetësimi e cila do të aktivizohet pas anulimit të periudhës së Vetëpërjashtimit. Lojtarët nga Britania e Madhe nuk do ta riaktivizojnë llogarinë e tyre në asnjë moment, ata do të duhet të presin që të përfundojë periudha e Vetëpërjashtimit.

Si të regjistroheni për Gamstop?

Lojtarët duhet të shkojnë drejt Gamstop ku mund të fusin disa të dhëna personale për t'u regjistruar. Pasi ta bëjnë këtë, ata do të marrin një email që përmbledh të gjitha detajet e vetëpërjashtimit të tyre nga kumari.

A mund ta mbyll llogarinë time?

Po, lojtarët lejohen të mbyllin llogaritë e tyre për çfarëdo arsye që ata kanë. Ata mund të kontaktojnë Mbështetjen e Klientit nëpërmjet funksionit Live Chat dhe ata do t'i ndihmojnë ata me procesin.

Sa kohë duhet për të përpunuar një tërheqje?

Sapo një lojtar të kërkojë një tërheqje, Kassu Casino do ta përpunojë kërkesën brenda 72 orëve.

Si të bëni një depozitë?

Për të luajtur në Kassu Casino, lojtarët duhet së pari të bëjnë një depozitë. Ky është një proces i thjeshtë që do të zgjasë vetëm disa minuta. Lojtarët duhet të klikojnë në butonin Depozitim i cili mund të gjendet në anën e sipërme të djathtë, ose ata mund të shkojnë te arkëtari dhe të klikojnë në seksionin Depozita. Vendosni shumën që ata dëshirojnë të depozitojnë dhe konfirmoni transferimin. Fondet duhet të pasqyrohen në llogarinë e lojtarit pothuajse menjëherë.

A mund të ndryshoj të dhënat personale të pasakta?

Lojtarët mund të ndryshojnë disa detaje personale. Gjithsesi, ata nuk mund të ndryshojnë emrin, datën e lindjes dhe vendin e banimit për arsye sigurie.

Si mund të kontrolloj nëse kam një llogari në Kassu Casino?

Lojtarët që besojnë se tashmë kanë një llogari në Kassu Casino mund të kontaktojnë kazinonë nëpërmjet funksionit Live Chat. Agjenti i klientit mund të kontrollojë dhe verifikojë të dhënat e tyre.

Kam probleme me regjistrimin për një llogari. Cfare duhet te bej?

Pothuajse të gjitha mesazhet e gabimit janë vetë-shpjeguese. Gjithsesi, nëse një lojtar ndeshet me një problem të vazhdueshëm, gjëja më e mirë për të bërë në një situatë si kjo është të kontaktoni Mbështetjen e Klientit për ndihmë.

Çfarë është Live Casino?

Live Casino i referohet lojërave tavoline që transmetohen ose nga një studio ose një kazino me bazë tokësore. Kjo është shtesa përfundimtare për çdo kazino që lejon lojtarët të luajnë lojërat e tyre të preferuara në kohë reale me një tregtar të jetës reale. Lojërat priten nga tregtarët profesionistë të drejtpërdrejtë për të rikrijuar përvojën e një kazinoje me bazë tokësore.

Cili është funksioni i dritares së bisedës së drejtpërdrejtë të kazinosë?

Në të gjitha lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë, lojtarët kanë mundësinë të bisedojnë me tregtarin. Ata mund ta bëjnë këtë duke përdorur veçorinë e bisedës live. Dhe jo vetëm me tregtarin e drejtpërdrejtë, por lojtarët mund të flasin edhe me lojtarët e tjerë.

Si të bëni një depozitë?

Për të luajtur me para të vërteta, lojtarët duhet të bëjnë një depozitë. Ata mund ta bëjnë këtë kur klikojnë në butonin Depozitim në çdo lojë dhe në anën e sipërme të djathtë të çdo faqeje. Lojtarët gjithashtu mund të shkojnë te arkëtari dhe të zgjedhin seksionin e Depozitave, të zgjedhin mënyrën e pagesës dhe të fusin shumën që dëshirojnë të depozitojnë. Ka shumë mënyra të ndryshme pagese të disponueshme për lojtarët dhe pasi transferimi të jetë i suksesshëm, fondet duhet të pasqyrohen pothuajse menjëherë në llogarinë e tyre.

A është falas për të bërë një depozitë?

Kazino Kassu nuk ngarkon asnjë tarifë për depozitat dhe tërheqjet.

Kam bërë një depozitë por fondet nuk janë në llogarinë time. Cfare duhet te bej?

Ajo që lojtarët duhet të bëjnë nëse diçka e tillë u ndodh atyre është të sigurohen që fondet janë zbritur nga llogaria e tyre bankare. Nëse fondet janë zbritur, atëherë duhet të kontaktoni Mbështetjen e Klientit dhe ata do të jenë në gjendje të gjurmojnë dhe zgjidhin problemin. Në disa raste, agjentit të klientit mund t'i duhet një kopje e transaksionit.

Cilat metoda depozitimi janë të disponueshme në Kassu Casino?

Kassu Casino ka shtuar shumë mënyra të ndryshme pagese për t'u kujdesur për lojtarët nga vende të ndryshme. Gjithsesi, disa mënyra pagese mund të mos jenë të disponueshme për të gjithë. Gjëja më e mirë për të bërë është të shkoni te seksioni i Arkëtarit dhe Depozitave dhe të shihni listën e plotë të mënyrave të pagesës.

Pse depozita ime dështoi?

Depozitat e dështuara mund të ndodhin për disa arsye të ndryshme, dhe këto janë ato më të zakonshmet:

  • Lojtarët që japin detaje të gabuara të pagesës do të kenë transaksione të dështuara. Kjo është një nga arsyet më të zakonshme dhe nëse të dhënat e lojtarit nuk përputhen me bankën ose ofruesi i pagesës do ta refuzojë automatikisht transaksionin.
  • Lojtarët që kanë futur numra të pasaktë sigurie CVV2/CVC2.
  • Lojtarët që kanë fonde të pamjaftueshme në dispozicion në llogaritë e tyre.
  • Lojtarët që kanë më shumë se 5 karta krediti aktive mund të mos jenë në gjendje të bëjnë një depozitë.

Cilat monedha pranohen në Kassu Casino?

Kassu Kazino pranon monedhat e mëposhtme: USD, EUR, NOK, SEK, GBP, CHF, CAD, AUD, ZAR, CZK, PLN, RUB, DKK, RON, GEL, TRY, CNY, NYZ, MXN, NGN, BGN, HRK , HUF, PEN, KRW dhe UAH.

A mund të anuloj një tërheqje?

Po, lojtarët mund të anulojnë një tërheqje ndërsa është ende në pritje. Pasi një lojtar kërkon një tërheqje, kazinosë i duhet pak kohë për të përpunuar lojën për parregullsi. Gjatë kësaj kohe, lojtarët mund të anulojnë tërheqjen dhe fondet do të kthehen në llogarinë e tyre.

Çfarë është një bonus dhe cilat janë kërkesat e bastit?

Një bonus është para shtesë që kazinoja u jep lojtarëve të saj. Në këtë mënyrë ata lejojnë lojtarët e tyre të rrisin shanset e tyre për të fituar. Madhësia e bonusit mund të ndryshojë, dhe pothuajse çdo bonus vjen me kërkesat e bastit. Lojtarët duhet të plotësojnë kërkesat e basteve përpara se të jenë në gjendje të bëjnë një tërheqje.

A mund t'i luaj të gjitha lojërat me bonusin e mirëseardhjes?

Bonusi i mirëseardhjes vjen me disa kufizime dhe lojtarët duhet të sigurohen që të kuptojnë termat dhe kushtet e secilit bonus përpara se ta pranojnë atë. Ajo që lojtarët duhet t'i kushtojnë vëmendje kur luajnë përmes bonusit të mirëseardhjes është se jo të gjitha lojërat do të kontribuojnë në kërkesat e basteve.

A mund të luaj lojra falas?

Pothuajse të gjitha lojërat në Kassu Casino janë të disponueshme në modalitetin argëtues. Kjo i lejon lojtarët të provojnë lojëra pa pasur nevojë të depozitojnë. Kjo është një mundësi e shkëlqyer për të mësuar rregullat e lojës dhe për të praktikuar një strategji pa shpenzuar paratë e tyre. Të vetmet lojëra që nuk janë të disponueshme në modalitetin argëtues janë lojërat e kazinosë live.

Si të luani lojëra në celular?

Kassu Casino ka një platformë celulare që lejon lojtarët të kenë akses në llogaritë e tyre në pajisjet e tyre të dorës. Nuk ka një aplikacion që ata mund ta shkarkojnë në këtë pikë, por ata mund të përdorin shfletuesin e tyre.

Si të aktivizoni rrotullimet falas?

Lojtarët nuk duhet të aktivizojnë rrotullimet e tyre falas, gjithçka që duhet të bëjnë është të hapin lojën dhe rrotullimet falas do t'i presin atje.

Çfarë ndodh nëse humbas lidhjen me internetin gjatë lojës?

Nuk ka asgjë për t'u shqetësuar nëse humbni lidhjen me internetin gjatë lojës. Kazinoja do të ndalojë lojën dhe herën tjetër që një lojtar të lidhet, ai do të vazhdojë nga vendi ku ndaloi.

A mund të luaj lojëra tavoline në Kassu Casino?

Në Kassu, lojtarët mund të gjejnë lojëra të ndryshme tavoline për të luajtur. Për përvojën përfundimtare, ata mund t'i luajnë lojërat në seksionin Live Casino. Disa nga lojërat që mund të luajnë në kazino përfshijnë Auto Roulette La Partage, Atlantic City Blackjack, Big Win Baccarat dhe Big Bad Beasts.

Nga cilët ofrues mund të luaj lojëra në Kassu Casino?

Kassu ka bashkëpunuar me disa nga ofruesit më të njohur të softuerit për të sjellë lojërat më të mira. Disa nga ofruesit e softuerit përfshijnë NetEnt, Microgaming, Play'N Go, Push Gaming, Skywind Group dhe Red Tiger Gaming.

A është Kassu Kazino e sigurt?

Kazino Kassu ka të gjitha licencat e nevojshme për të operuar. Ata kanë një licencë nga Autoriteti i Lojërave të Maltës dhe Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar, i cili flet shumë për kazinonë, dhe lojtarët mund të jenë të sigurt se informacioni i tyre personal dhe financiar është i sigurt. Dhe kjo nuk është e gjitha, të gjitha lojërat e tyre janë të drejta dhe të gjitha rezultatet janë të rastësishme.

A mund të bashkohen lojtarët nga SHBA në Kassu Casino?

Në këtë pikë, lojtarët nga SHBA dhe territoret e saj nuk mund të bashkohen në kazino.

Cilat janë kërkesat e bastit për bonusin e mirëseardhjes?

Çdo bonus në Kassu Casino vjen me kërkesat e basteve që lojtarët duhet të plotësojnë përpara se të mund të kërkojnë një tërheqje. Bonusi i mirëseardhjes vjen me kërkesat e bastit 40 herë.

A mund të kem më shumë se një llogari në Kassu Casino?

Kassu Casino lejon lojtarët të kenë vetëm një llogari.

A ka ndonjë tarifë për transaksionet?

Nuk ka tarifa për depozitat dhe tërheqjet në Kassu Casino.

Sa është koha e pritjes për një tërheqje?

Sapo një lojtar të kërkojë një tërheqje, kazinosë do t'i duhet të rishikojë lojën midis 24 dhe 72 orësh, përpara se të mund të lëshojë tërheqjen.

Si mund ta verifikoj llogarinë time?

Për të verifikuar llogarinë e dikujt, lojtarët duhet të dërgojnë kopje të dokumenteve ligjore për ta bërë këtë. Ata do të duhet të verifikojnë identitetin, adresën dhe mënyrën e pagesës. Kjo është thelbësore për çdo llogari të kazinosë dhe nëse lojtarët nuk arrijnë të verifikojnë llogarinë e tyre, ata nuk do të jenë në gjendje të tërheqin fitimet e tyre. Lajmi i mirë është se sapo një lojtar të verifikojë llogarinë e tij, ai nuk duhet ta bëjë këtë përsëri. Gjithsesi, kazinoja rezervon të drejtën të kërkojë dokumente shtesë në çdo kohë që ata mendojnë se është e nevojshme.

Cilat kushte bonus do të përballen lojtarët?

Përpara se të pranojnë një bonus, lojtarët duhet të kuptojnë termat dhe kushtet e bonusit përpara se ta pranojnë atë. Bonusi i mirëseardhjes në Kassu Casino vjen me kërkesat e bastit 40 herë. Një tjetër gjë që lojtarët duhet të mbajnë mend është se depozitat e bëra me Skrill dhe Neteller nuk kanë të drejtë për bonusin e mirëseardhjes.

A më duhet një llogari e dytë për të luajtur në celularin tim?

Lojtarët nuk kanë nevojë për një llogari tjetër për pajisjet e tyre të dorës. Ata mund të hyjnë në llogarinë e tyre duke përdorur celularin e tyre nëpërmjet shfletuesit të tyre.

A mund të bëj një pushim nga kumari?

Lojtarët mund të pushojnë nga lojërat e fatit sa herë që mendojnë se është e nevojshme. Kassu Casino ofron mjete të ndryshme që lojtarët mund t'i përdorin, të tilla si një periudhë ftohjeje dhe vetëpërjashtimi. Gjëja më e mirë që lojtarët mund të bëjnë është të kontaktojnë Mbështetjen e Klientit dhe ata do t'i ndihmojnë ata të marrin një vendim më të informuar.

Si mund ta mbyll llogarinë time?

Lojtarët mund të mbyllin llogarinë e tyre nëse nuk duan ta përdorin më atë, ose nëse besojnë se kanë një problem me lojërat e fatit. Përsëri, gjëja më e mirë për të bërë është të kontaktoni Mbështetjen e Klientit dhe ata do t'i ndihmojnë lojtarët të mbyllin llogaritë e tyre.

A ka Kassu Casino ndonjë faqe simotra?

Kazino Kassu i përket grupit Genesis Global që ka më shumë kazino nën krahun e tij.

Si të shkarkoni aplikacionin celular?

Në këtë pikë, Kassu Casino nuk ka një aplikacion celular që lojtarët mund ta shkarkojnë. Gjithsesi, ata mund të hyjnë në llogarinë e tyre nga celulari i tyre në çdo kohë për sa kohë që kanë një lidhje interneti.

Cili është bonusi i mirëseardhjes në Kassu Casino?

Kassu Casino ofron një bonus shumë bujar mirëseardhjeje për të gjithë lojtarët e tyre që regjistrohen për një llogari dhe bëjnë depozitën e tyre të parë. Bonusi i mirëseardhjes në Kassu Casino bartet në katër depozitat e para të lojtarit dhe do të rrisë bilancin e lojtarit deri në 1500$ dhe mbi të, ata do të marrin 300 rrotullime falas. Bonusi i mirëseardhjes funksionon në mënyrën e mëposhtme:

  • Herën e parë që një lojtar bën një depozitë, ai do të marrë një bonus depozite 100% të ndeshjes deri në 300 dollarë dhe 300 rrotullime falas.
  • Herën e dytë që një lojtar bën një depozitë, ai do të marrë një bonus depozite prej 50% deri në $400.
  • Herën e tretë që një lojtar bën një depozitë, ai do të marrë një bonus depozite prej 25% deri në $400.
  • Herën e katërt që një lojtar bën një depozitë, ai do të marrë një bonus depozite prej 25% deri në $400.

Cila është shuma minimale e tërheqjes në Kassu Casino?

Shuma minimale që lojtarët mund të tërheqin do të varet nga mënyra e pagesës që ata përdorin. Gjëja më e mirë për të bërë këtu është të shkoni te arkëtari dhe të zgjidhni seksionin Tërheqje, dhe pranë secilës mënyrë pagese do të gjeni të gjithë informacionin e nevojshëm.

A mund të krijojnë një llogari lojtarët në Mbretërinë e Bashkuar?

Po, Kassu Casino pranon lojtarë nga MB. Për më tepër, kazino ka një licencë nga Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar.

A mund të bëj një depozitë duke përdorur kuletat elektronike?

Po, Kassu Casino pranon kuleta të ndryshme elektronike që lojtarët mund t'i përdorin për të depozituar llogaritë e tyre. Në këtë pikë, këto janë kuletat që pranohen: Trustly, ecoPayz, Skrill, Paypal dhe Neteller.

Nuk mund ta shoh opsionin Live Chat. Pse është kështu?

Opsioni Live Chat është i disponueshëm vetëm për lojtarët e regjistruar. Nëse nuk keni ende një llogari në Kassu Casino, mund të regjistroheni për një të tillë vetëm në disa minuta. Mbani në mend se lojtarët që krijojnë një llogari në kazino dhe bëjnë depozitën e tyre të parë kanë të drejtë për një bonus mirëseardhjeje shumë bujare.

A mund të luaj lojëra jackpot në Kassu Casino?

Po, ka shumë lojëra të ndryshme jackpot të disponueshme në kazino. Disa nga më të njohurat përfshijnë Hall of Gods, Mega Moolah dhe Divine Fortune, vetëm për të përmendur disa.

Total score8.3
Përfitimet
Disavantazhet
- Biseda e drejtpërdrejtë nuk ofrohet për lojtarët e paregjistruar

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2019
BonusetBonuset (1)
Bonus të mirëpritur
GjuhëtGjuhët (4)
Angleze
Finlandeze
Norvegjeze
Suedeze
LicencatLicencat (3)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (1)
LojëraLojëra (4)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (26)
Apple Pay
AstroPay
Boku
Credit Cards
Debit Card
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
Euteller
GiroPay
Google Pay
Interac
Jeton
MaestroMasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
MonedhatMonedhat (24)
Afrikës së Jugut Rand
Dinari i Bahreinit
Dinari kuvajtian
Dirhami i Emirateve të Bashkuara Arabe
Dollari Kanadez
Dollari i Zelandës së Re
Euro
Juani Kinez
Krona Daneze
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Kuna Kroate
Lari Gjeorgjian
Leu rumun
Levi Bullgar
Lira Turke
Naira Nigeriane
Paund sterlina
Peruan Nuevo Sol
Peso meksikane
Riyal i Katarit
Rubla ruse
Saudi Riyal
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (15)
Afrika e Jugut
Bullgaria
Finlanda
Irlanda
Islanda
Kanadaja
Korea Jugore
Kroacia
Malta
Mbretëria e Bashkuar
Meksika
Norvegjia
Suedia
Ukraina
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (16)