K9WIN - Responsible Gaming

Age Limit
K9WIN
K9WIN is not available in your country. Please try:
Trusted by
PAGCOR

Responsible Gaming

Para se të filloni lojërat e fatit, duhet të jeni të vetëdijshëm për disa nga pasojat e këtij aktiviteti, dhe kjo është varësia ndaj kumarit. Kjo është një varësi serioze si çdo tjetër dhe duhet marrë seriozisht. Ka shumë organizata të ndryshme që mund t'ju ndihmojnë nëse filloni të përjetoni probleme.

Ka disa hapa që duhet të ndërmerrni edhe përpara se të mendoni të luani për para të vërteta. K9Win Casino është i vetëdijshëm për këtë problem dhe për këtë arsye, ato ofrojnë shumë veçori të ndryshme që mund t'i përdorni për t'ju ndihmuar të parandaloni një varësi. Një gjë që ne këshillojmë të gjithë lojtarët e rinj të bëjnë është të vendosin një kufi depozite në momentin që ata krijojnë llogarinë e tyre. Nëse e bëni këtë, nuk do t'ju lejohet të tërhiqeni dhe të depozitoni pasi të keni arritur kufirin.

Ne besojmë se një mjet tjetër i fuqishëm është të dish se çfarë po futesh. Mundësia e humbjes së parave kur luani lojëra në internet është një realitet dhe kazinoja nuk dëshiron të promovojë se fitimi është i vetmi rezultat. Pasi të jeni të vetëdijshëm se pritjet tuaja do të ulen dhe nuk do të habiteni nëse e humbni bankrollin tuaj shumë shpejt. Në lojërat e fatit, nuk mund ta dini kurrë, ndonjëherë edhe nëse përdorni strategjinë më të mirë që nuk është një garanci se do të fitoni çdo herë.

Për këtë arsye, ju duhet të menaxhoni bankrollin tuaj duke ditur kufijtë tuaj dhe duke mos e tepruar kurrë.

K9Win Casino përputhet me parimet e lojërave të përgjegjshme dhe ato përqendrohen në këto fusha të lidhura drejtpërdrejt me lojërat e fatit në internet:

  • Kazinoja duhet të mbrojë kumarxhinjtë e cenueshëm – Sapo të filloni të shpenzoni shumë para duke luajtur bixhoz, kjo do të ndikojë në çdo aspekt të jetës suaj. Disa lojtarë janë thjesht të prirur për të zhvilluar një varësi ndaj çdo gjëje. Një nga masat kryesore që kazinoja merr në këto raste është programi i vetëpërjashtimit. Kjo do t'ju ndihmojë të bëni një pushim nga kumari në mënyrë që të përqendroheni në aktivitete të tjera në jetën tuaj. Një mjet tjetër që vlen të përmendet këtu është Kontrolli i Realitetit, i cili do t'ju lejojë të merrni një kujtesë për kohën që keni kaluar duke luajtur bixhoz.
  • Kazinoja duhet të parandalojë kumarin e të miturve – Ky është një nga aspektet më të rëndësishme të kumarit të përgjegjshëm dhe K9Win Casino bën gjithçka që është në fuqinë e tij për të parandaluar kumarxhinjtë e mitur. Për këtë arsye, një procedurë verifikimi është e detyrueshme, kështu që çdo lojtar kalon disa hapa për të provuar se ata janë të moshës ligjore për të luajtur kumar. Ne gjithashtu këshillojmë prindërit që të monitorojnë dhe instalojnë aplikacione të kontrollit prindëror në laptopët e tyre, veçanërisht nëse i ndajnë ato me dikë të mitur.
  • Kazinoja duhet të sigurojë masa sigurie kundër aktiviteteve kriminale – Fatkeqësisht, faqet e internetit të lojërave të fatit mund të ndikohen nga aktivitetet kriminale në internet, kështu që për këtë arsye K9Win Casino përdor programe softuerike që zbulojnë dhe bllokojnë aktivitetet e pastrimit të parave.
  • Kazinoja duhet të sigurojë privatësinë e informacionit - K9Win Casino përdor teknologjinë më të fundit të kriptimit për të mbajtur të sigurt informacionin e lojtarëve të tyre.
  • Kazinoja duhet të sigurojë mbrojtje të pagesave në internet - K9Win Casino përdor zgjidhjen më të përshtatshme të pagesave dhe përpunimit të rrezikut, në mënyrë që lojtarët të mund të transferojnë në mënyrë të sigurt fonde në dhe nga llogaria e tyre.
  • Kazinoja duhet të sigurojë një mjedis të sigurt në internet – K9Win Casino ka krijuar faqen e saj të internetit për të qenë një vend i sigurt ku lojtarët e fatit mund të kenë një mjedis kumari pa kujdes.
  • Kazinoja duhet të ketë marketing etik dhe të përgjegjshëm – Kazinoja nuk synon lojtarët që janë të mitur ose që janë vetëpërjashtuar nga kumari. Ata nuk do t'u dërgojnë materiale promocionale atyre lojtarëve të fatit dhe do të respektojnë vendimin e tyre për t'u vetëpërjashtuar nga lojërat e fatit. Në asnjë mënyrë, K9Win Casino nuk do t'ju mashtrojë se sa herë që luani në kazino do të fitoni. Humbja është pjesë e lojës dhe ju duhet të jeni të vetëdijshëm për atë që po futeni.

Rekomandim për lojtarët përgjegjës

Ajo që duhet të kuptoni është se kumari është një aktivitet argëtues që mund ta bëni për të kaluar pak kohë. Për këtë arsye, zhvilluesit përpiqen të krijojnë kaq shumë lojëra për të ofruar diversitet, në mënyrë që secili lojtar të gjejë diçka që do t'i pëlqente. Dhe në asnjë mënyrë nuk duhet ta shihni kumarin si një mënyrë të lehtë për të fituar para.

Gjithmonë duhet të luani kumar me paratë që mund të përballoni për të humbur, sepse siç thamë edhe më parë humbja ashtu si fitorja është pjesë e lojës. Për të shmangur shpenzimin e tepërt të parave, mund të vendosni disa kufizime në shumën që depozitoni në llogarinë tuaj. Pasi të keni arritur kufirin, nuk do t'ju lejohet të bëni një depozitë të re.

Kufizoni kohën që kaloni në çdo kazino. Nëse kaloni orë e orë të tëra çdo ditë duke luajtur bixhoz, atëherë kjo është një shenjë e qartë se gjërat po ju dalin nga duart dhe është koha për të marrë disa masa paraprake.

Ju gjithashtu mund të kufizoni fitoret dhe humbjet tuaja. Nëse vëreni se po humbni shumë, do t'ju duhet të merrni një moment dhe të vendosni nëse këto aktivitete të lojërave të fatit janë të përshtatshme për ju. Nëse vendosni se duhet të bëni një pushim, mund të përfitoni nga veçoria e Vetëpërjashtimit këtu dhe të bëni një pushim nga lojërat e fatit për ca kohë. Pasi të vendosni një vetëpërjashtim në llogarinë tuaj, nuk do të lejoheni të bëni një depozitë dhe të luani për para të vërteta në kazino. Gjatë kësaj kohe, as në emailin tuaj nuk do të merrni asnjë material promovues.

Nëse e kuptoni që bixhozi po del jashtë kontrollit dhe keni një problem, atëherë kjo është koha e duhur për të hedhur hapin tuaj të parë drejt rimëkëmbjes. Ka shumë grupe dhe organizata të ndryshme që do të ofrojnë këshilla dhe udhëzime. Nëse keni nevojë për ndihmë, mos hezitoni të kontaktoni një nga organizatat e mëposhtme:

  • GamCare është një organizatë që po trajton ndikimin social të aktiviteteve të lojërave të fatit në MB. Mund t'i kontaktoni në numrin e mëposhtëm 0845 6000 133. Edhe nëse nuk jetoni në MB, mund t'i kontaktoni ata për detaje të organizatave ndërkombëtare mbështetëse.
  • Kumarxhinj Anonimë është ndoshta një nga organizatat më të njohura të këtij lloji. Kjo është një shoqëri e burrave dhe grave që janë bashkuar me një ide në mendje, për të ndihmuar kumarxhinjtë kompulsivë.
  • Terapia e lojërave të fatit është një organizatë që ofron mbështetje dhe këshillim për këdo që është i prekur nga kumari.
Total score8.8
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2015
BonusetBonuset (9)
Bonus cashbackBonus ndeshjeBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi high rollerBonusi i ditëlindjesBonusi i rimbushjesBonusi javorBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (6)
Angleze
Indoneziane
Kineze
Malajziane
Tajlandeze
Vietnameze
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (12)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (4)
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Internet Banking
QR Code
MonedhatMonedhat (8)
Bahti Tailandez
Dollari i Singaporit
Dồngu Vietnamez
Juani Kinez
Rieli Kamboxhian
Ringgiti Malajzian
Rupia Indoneziane
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (7)
India
Indonezia
Kamboxhia
Malajzia
Singapor
Tajlandë
Vietnami
SoftwareSoftware (11)