Jackpot City - Security

Age Limit
Jackpot City
Jackpot City is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

Security

Jackpot City Casino përdor kriptimin SSL për të mbrojtur informacionin tuaj personal dhe të gjitha transaksionet lehtësohen nga Datacash Ltd, e cila është tregtari më i mirë i parave elektronike.

Jackpot City Casino ka një vulë miratimi eCogra. Kjo është një agjenci e pavarur testimi me bazë në Mbretërinë e Bashkuar për rregullimin dhe sigurinë e tregtisë elektronike dhe lojërave në internet.

Si të siguroni llogarinë tuaj?

Ka disa hapa që mund të ndërmerrni për të siguruar shtesë llogarinë tuaj. Hapi i parë është të mbyllni pajisjen tuaj duke përdorur një fjalëkalim, dhe në këtë mënyrë vetëm ju mund të keni akses në llogarinë tuaj.

Deri kohët e fundit, shfletimi privat ishte një opsion, por nuk përdorej aq shpesh. Tani mund të hyni në çdo faqe interneti dhe të shmangni aksesin e sajteve të tjera në historikun tuaj të skedarëve të cookies dhe shfletuesit. Kështu që ju nuk do të jeni një objektiv për reklama ose viruse.

Sistemi i vërtetimit me dy faza ofron mbrojtje edhe më të madhe pasi ju duhet të përdorni 2 mënyra për të vërtetuar se llogaria në të cilën po përpiqeni të identifikoheni është vërtet e juaja. Do t'ju duhet emri i përdoruesit dhe fjalëkalimi dhe në të njëjtën kohë celulari ose emaili juaj. Falë kësaj shtrese shtesë mbrojtjeje, mund të jeni të sigurt që llogaria juaj është vërtet e mbrojtur.

Pse është i ndaluar VPN?

Rrjeti Virtual Privat ose i njohur më mirë si VPN është një teknologji që ju lejon të drejtoni lidhjen tuaj të internetit përmes një tuneli të sigurt. Kjo është e mirë për ju për disa arsye.

Së pari, gjithçka që bëni fshihet nga ofruesi juaj lokal i internetit dhe mund të vizitoni disa faqe interneti që janë të ndaluara nga ofruesi juaj lokal i internetit ose të zbatuara nga qeveria juaj. Nga ana tjetër, faqet e internetit nuk mund t'ju lokalizojnë siç duhet, dhe çdo kazino ndalon përdorimin e një softueri të tillë. Kjo shprehet qartë në Termat dhe Kushtet e tyre.

Total score6.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2016
BonusetBonuset (7)
Bonus ndeshjeBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi high rollerBonusi i besnikërisëBonusi i rimbushjesBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (28)
Angleze
Arabe
Armene
Estoneze
Finlandeze
Franceze
Gjermane
Greke
Indoneziane
Islandeze
Italiane
Japoneze
Kineze
Koreane
Kroate
Letonisht
Lituaneze
Maqedonase
Norvegjeze
Portugeze
Ruse
Serbe
Spanjolle
Suedeze
Tajlandeze
Turke
Ukrainase
Çeke
LicencatLicencat (3)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (18)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (17)
MonedhatMonedhat (17)
Bahti Tailandez
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Zelandës së Re
Euro
Franga Zvicerane
Jeni Japonez
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Paund sterlina
Peso argjentinase
Peso meksikane
Reali Brazilian
Rubla ruse
Rupia indiane
Shtetet e Bashkuara Dollar
Zloty Polak
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (9)
Brazili
India
Irlanda
Kanadaja
Kili
Peruja
Suedia
Tajlandë
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (3)