Jackpot City Rishikimi 2024 - Responsible Gaming

Jackpot CityResponsible Gambling
CASINORANK
6/10
BonusBonus 1600 dollarë
Shumë monedhë
Miratuar nga eCogra
Të gjitha pajisjet mund të luhen
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Shumë monedhë
Miratuar nga eCogra
Të gjitha pajisjet mund të luhen
Jackpot City is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Varësia nga kumari është një çështje serioze që disa lojtarë mund të zhvillojnë. Ideja prapa lojërave të kazinosë është të argëtoheni. Kjo është arsyeja pse ato i bëjnë lojërat kaq interesante, dhe emocionuese në të njëjtën kohë, dhe ju mund të fitoni para të mira nëse përdorni strategjinë e duhur ose thjesht keni një varg fati.

Pra, për të ndihmuar ata lojtarë që kanë vështirësi të kontrollojnë veten, çdo kazino merr disa hapa për t'i ndihmuar ata në këtë proces.

Kufiri i depozitave – Kjo është një mënyrë e shkëlqyer që Jackpot City Casino përdor për të ndihmuar lojtarët të rregullojnë kufijtë e tyre maksimalë të depozitave në çdo kohë. Pra, si lojtar, mund të vendosni kufij ditor, javor dhe mujor. Nëse dëshironi të ndryshoni kufijtë tuaj, mund të kontaktoni Mbështetjen e Klientit dhe ata do t'ju udhëzojnë.

Test i Vetëvlerësimit – Në Jackpot City Casino mund të bëni një test vlerësimi që do t'ju ndihmojë të mësoni diçka për veten tuaj dhe nëse sjellja juaj e lojës është diçka për të cilën duhet të shqetësoheni. Ai kryhet me pyetje të thjeshta Po/Jo. Dhe ato janë si më poshtë:

 1. Mendoni se bixhozi ndikon në punën tuaj?
 2. A debatoni me miqtë ose familjen tuaj për sa kohë kaloni duke luajtur bixhoz?
 3. Të thërrasin njerëzit dhe të njohin si kumarxhi?
 4. A ndiheni ndonjëherë në faj për sa kohë kaloni duke luajtur kumar?
 5. Keni një burim tjetër të ardhurash, apo besoni se mund të jetoni me paratë që merrni nga bixhozi?
 6. Dëshironi të ktheni paratë që keni humbur tashmë duke investuar më shumë në lojërat e fatit?
 7. A e konsideroni kumarin si të vetmen gjë argëtuese që ju pëlqen të bëni?
 8. Dëshironi të vazhdoni të luani vetëm që të fitoni më shumë para?
 9. A luani zakonisht kumar derisa të mbeteni bosh xhepi?
 10. A keni marrë ndonjëherë para hua për të luajtur më shumë?
 11. A i shesni sendet tuaja personale vetëm për të pasur më shumë para për të luajtur?
 12. A i ruani 'paratë e fatit' vetëm për të luajtur bixhoz dhe jo për të ndihmuar familjen tuaj?
 13. A e konsideroni kumarin gjënë më të rëndësishme në jetën tuaj?
 14. A luani kumar për të shmangur situatat stresuese të jetës?
 15. A e keni menduar ndonjëherë vjedhjen ose një akt tjetër kriminal të justifikueshëm vetëm që të keni më shumë para për lojërat e fatit?
 16. A ndiheni më të stresuar si rezultat i lojërave tuaja të fatit?
 17. A ju pëlqen të luani kumar kur keni pasur një ditë të vështirë në punë?
 18. A e festoni lajmin e mirë duke luajtur kumar?
 19. E keni menduar ndonjëherë vetëvrasjen si një shpëtim për zakonet tuaja të lojërave të fatit?

Nëse përgjigja juaj është 'po' për më shumë se 3 pyetje, atëherë ju këshillojmë të kërkoni ndihmë profesionale. Këtu janë disa lidhje të dobishme për ju për këtë çështje:

Vetëpërjashtimi

Vetëpërjashtimi

Nëse besoni se kumari po ndikon në jetën tuaj personale dhe profesionale, atëherë mund të zgjidhni të bllokoni llogarinë tuaj të lojërave. Gjatë kësaj periudhe kazinoja do të respektojë vendimin tuaj dhe nuk do t'ju dërgojë asnjë material promovues. Ekzistojnë 2 opsione që mund të merrni parasysh kur bëhet fjalë për vetëpërjashtimin:

 • Periudha 'Bëni një pushim' që ju lejon të bllokoni llogarinë tuaj për të paktën 24 orë.
 • Periudha e 'vetëpërjashtimit' që ju lejon të bllokoni llogarinë tuaj për një minimum prej 6 muajsh.
Problemi i lojërave të fatit

Problemi i lojërave të fatit

Çdo lojtar ka disa opsione nëse ata besojnë se zakonet e tyre të lojërave të fatit po dalin disi jashtë kontrollit. Si fillim, lojtarët mund të zgjedhin një vetë-përjashtim që do të thotë se ata mund t'i kenë llogaritë e tyre të kyçura për një javë ose për të gjithë gjashtë muajt.

Kur një lojtar zgjedh të bllokojë llogarinë e tij, Jackpot City Casino do të bëjë gjithçka që është në fuqinë e tij për të respektuar atë vendim. Gjatë kësaj periudhe lojtari nuk do të marrë asnjë ofertë promocionale.

Nëse nuk jeni të sigurt nëse keni apo jo probleme me lojërat e fatit, mund të bëni edhe testin e tyre të vetëvlerësimit dhe ta zbuloni vetë. Vetëm mbani mend se këtu nuk ka përgjigje të drejtë ose të gabuar. Thjesht duhet të jesh i sinqertë me veten. Nëse i jeni përgjigjur 'po' tre ose më shumë pyetjeve, atëherë duhet të bëni hapin e parë dhe të kërkoni ndihmë profesionale.

Jackpot City Casino gjithashtu u ofron prindërve një sërë sugjerimesh për t'i mbajtur llogaritë e tyre të kyçura në çdo kohë në mënyrë që fëmijët e tyre të mos kenë mundësi t'i qasen. Kumari i të miturve është i ndaluar dhe diçka që kazinoja e kundërshton fuqishëm.

Jackpot City Online Casino është një nga grupet më të mira të argëtimit në internet dhe ata nuk duan ta ndryshojnë këtë. Kjo do të thotë se ata po bëjnë gjithçka që munden për t'u dhënë lojtarëve një përvojë të këndshme, por në të njëjtën kohë të sigurt. Por ka një gjë që duhet ta kenë parasysh vetë lojtarët. Ata duhet ta shohin kumarin si një argëtim dhe jo vetëm si një mënyrë për të fituar para dhe për të gjetur kumarin si burimin e vetëm të të ardhurave të tyre.

Për ata që dëshirojnë të lexojnë më shumë rreth lojërave të përgjegjshme ose kanë nevojë për ndihmë me varësinë, ju lutemi vizitoni këto faqe interneti më poshtë.