Jackpot City Rishikimi 2024 - Games

Jackpot CityResponsible Gambling
CASINORANK
6/10
BonusBonus 1600 dollarë
Shumë monedhë
Miratuar nga eCogra
Të gjitha pajisjet mund të luhen
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Shumë monedhë
Miratuar nga eCogra
Të gjitha pajisjet mund të luhen
Jackpot City is not available in your country. Please try:
Games

Games

Jackpot City ofron një përvojë fantastike të lojrave nëse jeni duke luajtur lojërat tuaja të preferuara në Desktop, Apple, Android ose Blackberry.

Ju mund të gjeni një gamë të gjerë lojërash në internet edhe në platformën celulare. Është një përparësi kryesore në Jackpot City Casino për t'u siguruar që ju të kaloni një kohë të mirë duke shijuar përzgjedhjen e tyre të gjerë të lojërave.

Nëse jeni duke shijuar Jackpot City, mos hezitoni të provoni Mummys Gold. Lexoni rishikimin tonë të plotë të Mummys Gold këtu.

Jackpot City Slots

Jackpot City Slots

Ka diçka të veçantë për të luajtur lojëra elektronike. Supozojmë se është veprimi i menjëhershëm dhe loja e thjeshtë, grafika moderne dhe tingujt që mund t'ju argëtojnë për orë të tëra janë vetëm disa nga arsyet.

Ka shumë lojëra të shkëlqyera kazino për t'u shijuar dhe argëtimi tani është sjellë në shtëpinë ose zyrën tuaj falë Jackpot City Online Casino. Dhe pjesa më e mirë është se nuk keni nevojë për ndonjë përvojë të mëparshme luani lojëra elektronike në internet.

Ka mbi 300 lojëra video slot nga një prej ofruesve më të mirë në industrinë e kazinove, Microgaming. Pra, për çdo lojë që mund ta imagjinoni, mund ta gjeni në Jackpot City Casino, duke filluar nga lojërat klasike me rrotulla deri te jackpotet progresive. Por kjo nuk është e gjitha, ndoshta pjesa më e mirë e këtyre lojërave është fakti se ato ofrojnë fitore të mëdha, që ndryshojnë jetën.

Microgaming është një pionier në industrinë online, por kjo nuk do të thotë se lojërat e tyre janë të vjetruara. Ata shkojnë krah për krah me teknologjinë e re dhe inovacionin dhe sjellin produktin më të mirë për klientët e tyre. Fakti që lojërat e tyre të para klasike janë ende jashtëzakonisht të njohura flet shumë.

Të dy mund të shkarkoni softuerin falas të kazinosë ose të luani lojërat në versionin e luajtjes së menjëhershme. Cilido version që zgjidhni, do të shihni se loja është e qetë dhe e lehtë. Pra, gjithçka varet nga ajo që funksionon më mirë për ju në një kohë të caktuar.

Udhëzues gjithëpërfshirës për lojërat elektronike në internet

A keni menduar ndonjëherë se si automatet klasike me 3 rrotulla u shndërruan në lojëra në internet 3D me cilësi të lartë që na pëlqen shumë t'i luajmë? A e dini ndryshimin midis një automati me shumë linja pagese dhe 243 mënyrave për të fituar?

Epo, ju mund të gjeni të gjithë atë informacion këtu. Ne kemi një ekip shkrimtarësh dhe studiuesish që testojnë dhe analizojnë të gjitha llojet e lojërave vetëm që të mund të keni informacion mbi lojërat më të mira për të luajtur në Jackpot City.

Video Slots

Makina e parë slot video u prezantua në Las Vegas në vitin 1975 dhe u quajt 'Fortune Coin'. Ndryshuesi i lojës në industri ishte Bally Game Maker. Ata kishin këtë ide për të përfshirë më shumë lojëra në një makinë, dhe siç rezulton ideja e tyre ishte e mrekullueshme. Kjo ngriti interesin për lojëra elektronike me video vetëm sepse makina elektronike ka shumë për të ofruar, ndryshe nga loja klasike e lojërave elektronike. Për shembull, automati konvencional i lojërave elektronike ka deri në 3 linja, ndërsa video-slotet mund të kenë shumë linja pagese në formën që dëshiron zhvilluesi.

Videoslot ofrojnë shumëllojshmëri, diçka që çdo lojtar e vlerëson në ditët e sotme. Ata mund të shfaqin një temë të veçantë ose një markë të shoqëruar me efekte zanore, dhe pjesa më e mirë është se ato përfshijnë bonuse.

Revolucioni i Internetit jo vetëm që ndryshoi botën, por ndryshoi edhe mënyrën se si ne luajmë kumar. Në ditët e sotme, kumari është lehtësisht i aksesueshëm, pavarësisht se ku jeni, për sa kohë që keni një lidhje të mirë interneti. Softueri i parë i lojërave të fatit u lançua në 1994 nga Microgaming. Lojërat e para që ishin në dispozicion për t'u luajtur në internet ishin Craps, Roulette, Video Poker dhe Blackjack. Vetëm në vitin 1998 u lançua jackpoti i parë progresiv i quajtur 'Cash Splash'.

Që nga ajo ditë gjithçka po shkon lart, dhe sot ne kemi lloje të ndryshme lojërash nga të cilat mund të zgjedhim dhe ato japin përvojën më të mirë. Këtu janë disa nga lojërat që mund të luani në internet falë Internet Revolution:

Lojëra elektronike klasike në internet

Këto janë lojërat e para që bazohen në automatet e vjetra të shpikura nga Charles Fey. Ato përmbajnë klasike me 3 rrotulla dhe simbolet origjinale.

Lojëra me fruta në internet

Këto lojëra janë të ngjashme me makinat e fatit që gjenden në bare dhe bare në vitet '80 dhe '90. I vetmi ndryshim është se ato ofrojnë një bonus 'shtytjeje' ku lojtari mund të mbajë 2 fruta duke shpresuar se do të vendosë simbolin e tretë në rrotullimin e ardhshëm.

Lojëra elektronike me tematikë dhe marka në internet – Çfarëdo që mund të mendoni, ndoshta është krijuar një vend i caktuar për të. Pavarësisht nëse ju pëlqejnë sportet, kafshët ose ushqimi, ndoshta mund të gjeni një lojë që është krijuar vetëm për të përmbushur shijen tuaj.

lojëra elektronike 3D

Këto lojëra kanë një ndjenjë shumë moderne dhe ato përmbajnë grafikë 3D për ta mbështetur atë.

i-Slots

Këto lloje lojërash zakonisht përfshijnë histori në të cilat mund të përparoni duke luajtur duke zhbllokuar nivele të ndryshme. Këto lloj lojërash janë shumë tërheqëse dhe ju ndiheni sikur keni njëfarë kontrolli mbi lojën.

Slots celular

Pothuajse çdo lojë që mund të luani në një kazino është tashmë e disponueshme në pajisjen tuaj të dorës. Mund ta luani në smartphone ose tablet, mund t'i qaseni sa herë që dëshironi, ju duhet vetëm një lidhje interneti.

Lojëra elektronike Progresive Jackpot

Ideja për të fituar një çmim të madh jackpot është e mahnitshme. Sa herë që dikush bën një bast në një lojë slot progresive, paratë po financojnë një jackpot global që një lojtar me fat do ta arrijë përfundimisht. Ekzistojnë 4 lloje të lojërave elektronike të jackpotit progresiv që mund të luani:

 1. Vendi i pavarur progresiv i jackpot-it
 2. Vendi i brendshëm i jackpot-it progresiv
 3. Vendi i jackpotit progresiv i rrjetit
 4. Vendi i shumëfishtë jackpot progresiv

Gjëja që tërheq kaq shumë lojtarë është fakti se falë Matësit të Jackpot-it mund të shihni që çmimi rritet para syve tuaj. Ka çmime të tjera që mund t'i merrni duke luajtur lojëra elektronike progresive, por çmimi i madh është diçka që me të vërtetë tërheq shumicën e lojtarëve. Këtu janë disa nga fitoret më masive:

 • Mega Moolah – 23 849 000 CAD të fituara nga ushtari 26 vjeçar në Mbretërinë e Bashkuar në 2015
 • Mega Fortune – 23 456 000 CAD e fituar nga një lojtar finlandez me një bast 25c në 2013
 • Mega Fortune – 15 682 000 CAD e fituar nga lojtari norvegjez në 2011
 • Mega Fortune – 12 051 000 CAD e fituar nga lojtari suedez në 2015
 • Mega Moolah – 13 052 000 CAD e fituar nga një lojtar anonim në 2017

Turnetë e lojërave elektronike në internet

Të luash turne është një mënyrë tjetër e shkëlqyer për të luajtur lojëra elektronike Jackpot City në internet. Shumica e turneve do t'ju kërkojnë të bëni blerje për të marrë pjesë në turne. Blerjet mund të jenë të ulëta dhe të larta, dhe kjo do të përcaktojë në të njëjtën kohë çmimin.

Pasi të jeni brenda, çdo lojtar do të marrë të njëjtën sasi kreditesh, të cilat mund t'i përdorni derisa të përfundojë loja. Kur të përfundojë konkursi, lojtari me rezultatin më të lartë shpallet fitues. Ka një shpërblim të vogël për çdo lojtar, por fituesi është ai që do të marrë shpërblimin më bujar.

Si të fitoni në lojëra elektronike?

Si të fitoni në lojëra elektronike?

Lojëra të ndryshme ofrojnë mënyra të ndryshme për të fituar. Për shembull, lojërat tradicionale kanë nga një deri në tre linja pagese dhe për të fituar ju duhet të vendosni simbole specifike në një linjë pagese.

Por, a e dini se mund të rrisni numrin e linjave të pagesës në lojërat e lojërave elektronike me 5 rrotulla? Mos harroni se rritja e numrit të linjave të pagesës do të rezultojë në mundësi më të larta për të fituar.

Zakonisht, lojtarët bastojnë në të gjitha linjat, pasi shpresoni se do të vendosni simbolet e duhura në të paktën një linjë kur luani. Kjo e bën lojën shumë të shtrenjtë për të vënë bast, por këtu mund të gjeni lojëra elektronike të dobishme Mënyrat për të Fituar.

Ka më shumë gjasa që lojtari të shënojë në shumicën e rrotullimeve të tij në këtë mënyrë. Por mos i ngrini shpresat tuaja kaq të larta, sepse shuma e fitoreve është mjaft më e ulët se ajo në lojërat tradicionale.

Gjeneruesi i numrave të rastësishëm (RNG)

Videoslot në internet janë lojëra fati. Nuk ka asnjë aftësi që mund të zbatoni për të pasur simbolet e duhura në linjën e duhur të pagesës. Ju nuk mund të parashikoni rezultatin e lojës për shkak të diçkaje që ne e quajmë Gjeneruesi i numrave të rastësishëm.

Falë këtij mikroprocesori të vogël, automatet video janë gjithmonë të drejta dhe të sigurta për lojtarin. RNG sigurohet që automati i videove do të gjenerojë gjithmonë një kombinim krejtësisht të rastësishëm dhe të ndryshëm simbolesh dhe ato nuk kanë të bëjnë fare me rrotullimin e mëparshëm. Slot machines nuk kanë memorie, kështu që ata nuk e dinë se sa kohë keni luajtur lojën për shembull.

Bonuset në lojëra elektronike

Ajo që i bën lojërat slot në internet kaq tërheqëse është fakti se ato ofrojnë lloje të ndryshme bonusesh. E gjitha varet nga loja që zgjidhni të luani, por këto janë ato më të zakonshmet:

 • Rrotullime falas – Ky është një nga bonuset më të shpeshta që kërkojnë lojtarët e sloteve në një lojë. Është një shans për të përmirësuar në mënyrë drastike ekuilibrin tuaj në disa raste.
 • Simbolet e egra – Ky bonus është shumë i ngjashëm me një simbol shakaje. Mund të përdoret për të zëvendësuar çdo simbol tjetër në slot dhe për të përfunduar një linjë fituese. Ato gjithashtu mund të grumbullohen, zgjerohen ose shumëzohen, vetëm për të përmendur disa.
 • Shpërndahet – Simbolet Scatter ofrojnë një fitore të lehtë sepse nuk duhet të jenë në një linjë pagese aktuale. Ato përdoren gjithashtu për të aktivizuar disa veçori bonus.
Këshillat dhe truket kryesore për të luajtur lojëra me para të vërteta në Jackpot City Casino

Këshillat dhe truket kryesore për të luajtur lojëra me para të vërteta në Jackpot City Casino

Nëse ndiheni gati të filloni të luani në një kazino online për para të vërteta, ashtu si kazinoja Jackpot City, këtu janë disa këshilla që mund t'ju duken të dobishme.

Është shumë e rëndësishme të filloni me këmbën e djathtë dhe të shmangni disa gracka të cilave shumica e lojtarëve të fatit kanë rënë pre.

 • Vendosni gjithmonë një kufi ditor dhe luani brenda mundësive tuaja. Shuma juaj e bastit duhet të jetë vetëm një pjesë e vogël e bankrollit tuaj. Nëse arrini kufirin tuaj, mund t'i drejtoheni lojërave falas dhe prapë të argëtoheni pa rrezikuar paratë tuaja. Nuk është kurrë një ide e mirë të ndjekësh humbjet.
 • Gjithmonë zgjidhni një kazino të mirë me reputacion si Jackpot City. Nuk ka ndjenjë më të keqe për të fituar para në një kazino vetëm për të zbuluar se jeni mashtruar. Pra, gjëja më e mirë për të bërë është të gjeni një kazino të besueshme dhe të besueshme.
 • Mbani gjithmonë sytë te lojërat me jackpot progresive. Kjo mund të bëhet si në slot machines ashtu edhe në lojëra tavoline. Kur investoni kohën dhe paratë tuaja, pse të mos fitoni shumë duke e bërë këtë. Xhekpotet progresive janë të vetmet lojëra kazino që mund t'i ofrojnë shuma që ndryshojnë jetën fituesit me fat.
 • Gjithmonë mundi shanset. Është shumë e rëndësishme të gjeni lojërat që funksionojnë në favorin tuaj. Gjeni lojërat me shanset më të mira për të fituar dhe përmbajuni atyre nëse doni të përfundoni fitues.
 • Përfitoni gjithmonë nga promovimet. Bëni zakon të kërkoni për bonuset më të mëdha të disponueshme dhe kërkoni promovime që do t'ju ofrojnë lojëra falas në lojërat që ju pëlqejnë vërtet.
 • Gjithmonë kujdesuni për programet me rul të lartë. Nëse keni mundësi të shpenzoni shumë para në një kazino online, atëherë duhet të gjeni një vend virtual, ashtu si Jackpot City Casino, që u ofron lojtarëve të tij një program të mirë besnikërie. VIP Club Jackpot City është një grup i mrekullueshëm për të qenë pjesë dhe për të përfituar nga shumë përfitime të ndryshme që ofrohen.
Si të maksimizoni strategjinë tuaj të lojërave të lojërave elektronike

Si të maksimizoni strategjinë tuaj të lojërave të lojërave elektronike

Slotet në internet janë deri tani lojërat më të njohura në çdo kazino. Edhe pse janë lojëra fati, ka shumë gjëra që mund të bëni për të maksimizuar strategjinë tuaj, duke fituar kështu më shumë para.

Ju nuk mund të hyni në një kazino me bazë tokësore dhe të provoni disa lojëra, por mund ta bëni këtë në internet, kështu që përfitoni prej saj. Mund të provoni lojëra të reja dhe të gjeni atë që ju përshtatet më së miri. Në këtë mënyrë ju mund të dini se çfarë të prisni pasi të filloni të luani për para të vërteta.

Nëse jeni në një brez me fat, është mirë të rrini duarkryq dhe të shikoni bankrollin tuaj të rritet me çdo rrotullim. Por kjo është një kohë kur keni nevojë për një kontroll realiteti dhe pasi të keni krijuar një bankroll me madhësi të mirë, duhet të mendoni të arkëtoni.

Përsëri, vendosja e një objektivi mund të jetë një ndihmë e madhe këtu. Le të themi, objektivi juaj fitues është 500 dollarë, pasi të keni arritur atë shumë, duhet t'i arkëtoni paratë. E dini, ndonjëherë një brez është një brez, dhe kjo nuk do të thotë se do të përsëritet përsëri. Slotet janë një formë e shkëlqyer argëtimi dhe nëse ndiqni të gjitha këto këshilla, mund të mësoni të luani më zgjuar dhe të keni pagesa më të mëdha.

Kur bëhet fjalë për lojërat celulare, ka disa gabime që zakonisht bëjnë fillestarët.

Këtu është një listë me 5 gabime të zakonshme dhe si t'i shmangni ato:

 • Mos vendosja e një buxheti – Shumë lojtarë të rinj thjesht hidhen në të gjithë procesin e lojës duke menduar se ata do të jenë me fat që të fitojnë shumat që ndryshojnë jetën. Por puna është se ato shuma nuk janë gjithmonë të lehta për t'u fituar dhe para se të kuptojnë se kanë shpenzuar të gjitha kursimet e tyre. Pra, më mirë përgatituni dhe mos bëni të njëjtin gabim. Vendosni një bankroll për çdo seancë lojrash dhe qëndroni në të. Mund të jetë e vështirë në fillim, por me kalimin e kohës do të mësoheni me të.
 • Shmangni leximin e printimeve të imta të ofertave të bonusit – Jo çdo ofertë bonus ia vlen të merret. Në fakt ka shumë gjëra që duhet t'i shmangni sepse nuk ia vlen koha apo mundi juaj. Është e thjeshtë, ato vijnë me shumë vargje të bashkangjitura, të tilla si datat e skadencës ose kërkesat e mëdha të basteve. Bonuset përdoren si një mjet marketingu për të tërhequr lojtarë të rinj dhe për të mbajtur të lumtur ata ekzistues. Pra, përpara se të pranoni një ofertë bonus, sigurohuni që të lexoni Termat dhe Kushtet.
 • Duke mos ditur rregullat e lojës – Një gabim tjetër shumë i zakonshëm që bëjnë lojtarët e rinj është të luajnë lojëra për të cilat nuk dinë asgjë. Nga njëra anë, ne kemi lojëra të thjeshta që nuk kërkojnë fare aftësi, si lojëra elektronike në internet, por ka të tjera që duhet të mësoni përmendësh para se të filloni të luani, si ruletë ose poker. Ju mund të luani lojëra falas Jackpot City, të mësoni së pari disa strategji dhe të shihni se si funksionon loja për ju. Nëse vendosni të luani lojën pa i ditur rregullat, mund të rezultojë të jetë një përvojë shumë e kushtueshme.
 • Duke luajtur në kazinonë e parë që gjejnë – Ka shumë kazino të dyshimta atje, kështu që përpara se të bëni depozitën tuaj, së pari duhet të bëni kërkime të gjera. Faqja duhet të ketë një licencë të vlefshme dhe është e rregulluar për drejtësi dhe siguri bankare dhe pagesash. Gjithmonë ndjekja e humbjeve - ky duket të jetë një gabim i zakonshëm që bën çdo fillestar. E dini, ekziston një gjë që quhet fat fillestar. Ata thonë se çdo lojtar fiton herën e parë që vendos të luajë kumar. Por sapo brezi me fat është zhdukur, ata fillojnë të ndjekin humbjet e tyre dhe këtu fillojnë të gjitha problemet e tyre.

Në Jackpot City Casino mund të gjeni një përzgjedhje të pabesueshme lojërash jackpot gjigante si Mega Moolah, Treasure Nile dhe Major Millions, vetëm për të përmendur disa. Ka shumë lojtarë që preferojnë lojëra elektronike klasike ose me 3 rrotulla, sepse ato ofrojnë pagesa më shpesh dhe në të njëjtën kohë, përfshihet një veprim i shkëlqyer lojrash.

Pra, cilado që të jetë loja juaj e zgjedhur, mund ta gjeni në Jackpot City Casino.

Ju mund të luani lojëra falas ose me para të vërteta, çfarëdo që preferoni. Disa e shohin lojën falas si një mënyrë të shkëlqyer relaksimi. Kjo ju jep gjithashtu një shans për të praktikuar pa u shqetësuar për bankrollin tuaj. Të tjerëve u pëlqen të luajnë për para të vërteta dhe duan adrenalinën që mund të ofrojnë lojërat.

Bonuset e shumta dhe rrotullimet falas që ofron Jackpot City Online Casino do t'ju shtyjnë gjithashtu në drejtimin e duhur. Këto promovime janë vërtet bujare, ndaj duhet të jeni gjithmonë në kërkim të ofertave të reja. Ata kurrë nuk dështojnë të bëjnë përshtypje, prandaj kanë shumë klientë të kënaqur. Ka bonuse ditore që janë përshtatur për t'iu përshtatur edhe lojtarëve të tyre.

Disa nga lojërat e tyre vijnë me veçori të përmirësuara si Tomb Raider dhe Mermaids Millions. Përveç raundit të rregullt të rrotullimeve falas, ato ofrojnë mini lojëra bonus që mund të përmirësojnë ekuilibrin tuaj në asnjë kohë.

Duhet të përmendim këtu Avalon, Thunderstruck, Stash of the Titans dhe shumë të tjera që kanë historinë e tyre të detajuar që do t'ju prezantojë me lojën dhe do t'ju argëtojë gjatë rrugës.

Tani mund të bashkoheni lehtësisht me heronjtë dhe zuzarët tuaj të preferuar dhe të shijoni nxitimin e adrenalinës së veprimit. Lojërat janë përmirësuar me bonuse, klipe filmash dhe shumë veçori të tjera që do t'ju lënë pa fjalë.

Cilado qoftë shija juaj në lojëra, sigurohuni që mund të gjeni diçka në bollëkun e lojërave në Jackpot City Casino. Ju mund të ndihmoni një bukuroshe në grabitjen e varreve dhe kërkimin e relikeve të lashta në Tomb Raider- Secret of the Sword, ose të ndihmoni Arnie të shpëtojë botën në Terminator 2.

Një tjetër hit që mund të gjeni është Game of Thrones, një slot në internet që bazohet në serialin e njohur HBO.

Ju gjithashtu mund të merrni pjesë në turne. Të gjitha oraret mund të gjenden në holl. Ideja prapa këtyre turneve është që të rrotullohen sa më shumë kombinime fituese në një kornizë kohore të caktuar. Çdo lojtar luan me të njëjtin numër monedhash dhe në fund, fituesi merr çmimin e madh.

Për të rritur shanset tuaja për të fituar, mund të kërkoni bonuse kur luani lojëra elektronike në internet për para të vërteta. Që nga momenti që regjistroheni në kazino dhe bëni depozitën tuaj të parë, do të filloni të merrni oferta në baza ditore, javore dhe mujore. Ju do të bëheni menjëherë një anëtar i klubit të besnikërisë së lojtarëve të Jackpot City.

Bakarat

Bakarat

Baccarat është një lojë shumë e njohur që ka origjinën nga vitet 1400, dhe luhet ende si në kazinotë tokësore ashtu edhe në ato online. Baccarat do të thotë zero në italisht, dhe nëse trajtojmë rregullat e dimë se sa e rëndësishme është zeroja për këtë lojë, atëherë mund të supozojmë lehtësisht se loja ka origjinën nga Italia.

Meqenëse kjo lojë gëzon një popullaritet të madh mes lojtarëve të fatit, në momentin që u shfaqën kazinotë në internet, lindi një version online i lojës. Njerëzit zgjedhin ta luajnë këtë lojë vetëm sepse është shumë e ngjashme me lojërat elektronike, që do të thotë se nuk duhet të bëni aq shumë përpjekje për të.

Dhe në të njëjtën kohë, nuk kërkon ndonjë strategji, siç bën Blackjack, për të fituar. Fillestarët e duan veçanërisht këtë lojë falë thjeshtësisë së saj.

Nuk ka shumë rregulla që duhet të ndiqni për të fituar kur luani Baccarat. Ka vetëm 3 opsione bastesh që duhet të mbani mend, mund të vendosni një bast te Bankeri ose Lojtari, ose një barazim.

Barazimi është një bast shumë i rrezikshëm, por në të njëjtën kohë është ai që paguan vërtet, zakonisht e shpërblen fituesin 8:1.

Nëse vini bast për Bankierin ose Lojtarin, kjo do të rezultojë në baste edhe në rast se fitoni, paratë tuaja do të dyfishohen. Ky fakt e bën një bast shumë popullor, pavarësisht natyrës së tij të rrezikshme.

Ju do të merrni 2 letra nga një këpucë që përbëhet nga 6 ose 8 kuverta letrash. Ideja e lojës është që totali i dy letrave të jetë më afër 9.

Vlera e letrave shkon kështu, Aces numërohen si 1, letrat nga 2 në 9 kanë vlerën e tyre dhe të dhjetë letrat numërohen zero.

Në rast se totali i dy letrave kalon 10, atëherë shifra e parë e totalit bie. Për shembull, nëse keni 15, do të bëhen 5. Nëse totali i letrave tuaja kalon 5, atëherë ju kërkohet të qëndroni dhe nuk mund të kërkoni një kartë tjetër.

Nëse totali i dy letrave është 5 ose më pak se 5, atëherë tërhiqet një kartë e tretë shtesë.

Fitimi në Baccarat varet padyshim nga fati, por disa njerëz betohen se përdorin strategji për të fituar. Ka disa strategji që janë krijuar për këtë lojë në veçanti si Strategjia Fibonacci Baccarat, Strategjia Martingale Baccarat dhe Strategjia Labouchere Baccarat.

Varet nga lojtari, nëse ai dëshiron të përdorë një strategji ose thjesht të shijojë duke luajtur lojën në mënyrën e thjeshtë.

Poker

Poker

Microgaming ofron disa nga lojërat më të mira në internet Video Poker me pagesa spektakolare. Pokeri është një lojë shumë e njohur që luhet në kazinotë tokësore dhe është vetëm për lojtarë me përvojë. Fillestarët e shohin këtë lojë shumë sfiduese pasi ka shumë rregulla, si fillim, por nëse jeni një lojtar këmbëngulës, mund ta zotëroni lehtësisht lojën.

Megjithatë, ky nuk është rasti me Video Pokerin në internet. Loja është thjeshtuar në një masë sa që edhe fillestarët mund ta luajnë atë. Ju nuk keni nevojë të mësoni përmendësh urdhra konfuze bastesh në ditë. Video poker është një formë e thjeshtuar e Pokerit me 3 letra ose 5 letra. Ju keni marrëveshjen dhe barazimin, dhe mund të mbani ose të hidhni letra në mes.

Microgaming ofron një përzgjedhje të gjerë të lojërave online Video Poker nga të cilat mund të zgjidhni. Disa nga këto variacione janë të thjeshta, dhe të tjera përfshijnë një ose shumë tërheqje, dhe duar të shumta dhe disa madje ofrojnë veçori të tilla si kartat Wild. Këto janë variacionet e mëposhtme të Video Pokerit në internet që mund t'i gjeni në Jackpot City Casino:

 • Aces dhe Fytyrat Poker
 • Deuces Wild Poker
 • Poker Double Double Bonus
Video Poker

Video Poker

Ju mund ta rregulloni nivelin e bastit sipas dëshirës tuaj, në varësi të faktit nëse jeni një rul i lartë ose i ulët. Butoni i bastit është vendi ku vendosni bastet tuaja dhe butoni i marrëveshjes do të marrë letrat tuaja. Pothuajse çdo variant i video pokerit ju ofron një shans për të hequr letrat dhe për të nxjerrë të reja.

Gjithçka që duhet të bëni është të klikoni mbi letrat që dëshironi të mbani dhe të klikoni butonin Draw për të nxjerrë letra të reja.

Jackpot City Casino ofron këshilla dhe truke të dobishme në lidhje me lojërat Video Poker. Disa nga këshillat janë shumë të thjeshta dhe mund t'i provoni menjëherë, ndërsa të tjerat do të kërkojnë pak përpjekje.

Njihuni me llojet e ndryshme të Video Pokerit. Çdo lojë ofron diçka unike, prandaj provoni sa më shumë që të mundeni dhe gjeni atë që ju përshtatet më së miri.

Nëse ndiheni më të relaksuar, atëherë duhet të zgjidhni një video Poker të thjeshtë me 3 letra. Nëse jeni gati për një sfidë, atëherë zgjidhni ato që janë më të ndërlikuara ku mund të provoni aftësitë tuaja.

Mësoni strategji të ndryshme dhe provoni ato. Në fillim, mund të provoni disa strategji bazë dhe ndërsa aftësitë tuaja përparojnë, mund të provoni ato më komplekse.

Blackjack

Blackjack

Blackjack është një lojë tjetër që mund të gjendet në Jackpot City Casino. Kjo është një lojë letrash që kërkon një element të aftësive dhe të të menduarit strategjik. Lojtarët që pëlqejnë shanset e mëdha dhe pëlqejnë një sfidë të mirë, preferojnë Blackjack në çdo lojë tjetër.

Blackjack Online mund të gjendet në shumë variacione. Dhe lojtarët e preferojnë këtë lojë sepse është e vetmja ku ata mund të ndikojnë në rezultatin e lojës.

Kjo nuk është diçka që ndodh brenda natës. Loja është shumë e lehtë për t'u mësuar, por do të duhet pak kohë për ta zotëruar. Pra, gjëja më e mirë që mund të bëni është të provoni ta luani lojën falas në fillim përpara se të kaloni në lojën për para të vërteta.

Këto lojëra falas u japin lojtarëve një mundësi të shkëlqyer për të praktikuar aftësitë e tyre dhe për të mësuar lëvizje të reja strategjike. Në të njëjtën kohë, ju mund të eksploroni të gjitha variacionet e ndryshme dhe të shihni se cili është më i miri për ju.

Fitimi i duarve në Blackjack mund të jetë vërtet fitimprurës, veçanërisht nëse arrini ta mposhtni tregtarin në 21. Ka një avantazh të madh kur luani Blackjack në internet, keni kohë të mendoni për lëvizjen tuaj të radhës, ndryshe nga kur luani në një kazino.

Ka rreth 40 variacione Blackjacks në Jackpot City Casino, kështu që e vetmja vështirësi me të cilën lojtarët do të përballen këtu është të gjejnë lojën që duan. Epo, kjo mund të jetë e lehtë, ju mund t'i luani të gjitha.

Për të filluar të luani Blackjack, duhet të regjistroheni për një llogari falas në kazino online. Nëse e keni tashmë një të tillë, mund të shkoni direkt në lojëra. Nëse jeni fillestar, regjistrimi është i lehtë. Duhet të klikoni në butonin e regjistrimit në faqen kryesore të internetit, është falas dhe do të duhen vetëm disa minuta, dhe ju jeni gati për të shkuar.

Mund të filloni të luani falas, nëse ende nuk jeni i sigurt se si funksionon loja, ose mund të filloni të luani menjëherë për para të vërteta. Të luash falas është e mrekullueshme, veçanërisht nëse nuk i keni zotëruar ende bazat e lojës. Pasi të ndiheni të sigurt, mund të financoni llogarinë tuaj. Bërja e një depozite është e lehtë dhe Jackpot City Casino ofron opsione bankare të besueshme dhe të besueshme.

Blackjack në internet luhet në të njëjtën mënyrë që luhet në kazinotë tokësore. I vetmi ndryshim kur luani online është se luani vetëm. Qëllimi i lojës është të arrish sa më afër 21-shit pa u përplasur dhe rrahur dorën e tregtarit.

Loja fillon me vendosjen e një basti dhe tregtari shpërndan 2 letra për lojtarin, me fytyrë poshtë dhe 2 letra për veten e tij me një kartë të kthyer lart. Pas marrjes së letrave, lojtari ka mundësinë të godasë, të qëndrojë, të ndajë ose të dyfishojë. Pasi të keni përcaktuar se cila është lëvizja juaj e radhës, atëherë tregtari është në lëvizje dhe fituesi përcaktohet.

Ruletë

Ruletë

Ruleta është një nga lojërat më elegante dhe më të sofistikuara të kazinosë që ofrojnë mundësi të mëdha fitimi. Loja fillimisht u luajt nga fisnikëria evropiane, gjë që nuk është më. Të gjithë mund të luajnë ruletë ose në kazinotë tokësore ose në kazinotë online. Loja është e përhapur dhe nuk është aq ekskluzive sa dikur, por megjithatë, Roulette nuk e ka humbur sharmin dhe magjepsjen e saj.

Ruleta është një lojë me ritëm pak më të ngadaltë pasi lojtarët duhet të shikojnë timonin e fatit dhe të presin që topi të ulet. Ky nuk është rasti me versionin online të lojës. Të luash ruletë në internet është vërtet e shpejtë. Ky është një avantazh i madh kur bëhet fjalë për të luajtur lojëra në internet. Në këtë mënyrë, lojtarët mund të provojnë fatin e tyre në më shumë lojëra dhe të shijojnë më shumë mundësi fitimi.

Në Jackpot City Casino mund të gjeni pothuajse të gjitha variacionet e ruletës online. Provoni fatin tuaj në ruletën amerikane, franceze dhe evropiane dhe shikoni se cila funksionon më mirë për ju. Loja është shumë e thjeshtë për t'u luajtur. Ju duhet të vendosni bast në numrat dhe ngjyrat e timonit dhe të shpresoni se keni bërë zgjedhjen e duhur.

Ka disa baste që mund të vendosni në ruletën online. Xhepat janë të kuq dhe të zi, dhe versioni amerikan ka një xhep jeshil 00, dhe ai evropian ka një xhep jeshil 0. Sa herë që vendosni një bast specifik, shanset tuaja për të fituar janë pak më të ulëta, por pagesat janë më të mira.

Ekzistojnë 3 variacione kryesore të lojës siç përmendëm më parë franceze, evropiane dhe amerikane. Ruleta franceze dhe evropiane kanë të dyja një rrotë me 37 xhepa, ndërsa ruleta amerikane ofron një rrotë me 38 xhepa.

Ruleta konsiderohet të jetë një lojë fati. Për shembull, ju zgjidhni një numër dhe nëse topi bie në atë numër ju fitoni. Por ka kaq shumë strategji që rrotullohen rreth kësaj loje dhe do t'ju duhet pak kohë që t'i zotëroni ato. Një prej tyre është Metoda Martingale e cila përdoret për të rritur potencialin tuaj fitues dhe për të shënuar rezultate të mëdha rregullisht.

Ashtu si çdo lojë tjetër në Jackpot City Casino, ju mund të luani ruletë falas. Kjo është një metodë e shkëlqyer që ju lejon të provoni lojën dhe të shihni se si funksionon për ju. Dhe në të njëjtën kohë, ju mund të eksperimentoni me strategji të ndryshme dhe të përmirësoni pak lojën tuaj përpara se të vendosni të luani për para të vërteta.

Pasi të ndiheni më të sigurt, mund të filloni të luani për para të vërteta. Dhe nëse jeni gati për një veprim më emocionues, mund të luani Roulette Live Dealer. Në këtë mënyrë ju keni krupierin tuaj personal që do të rrotullojë timonin për ju dhe do të ndiheni sikur jeni ulur në një kazino të vërtetë me bazë tokësore.

Ruleta ofron disa shpërblime të mëdha dhe kjo nuk është befasi pasi kjo lojë ka qenë e njohur për kaq shumë kohë. Dhe të luash në internet nuk ka qenë kurrë më e lehtë. Ju mund ta shijoni lojën sa herë të dëshironi, pavarësisht nga vendi dhe koha.

Si të luani ruletë në internet?

Nëse keni luajtur ruletë më parë, do të vini re se të luash online është shumë e ngjashme me të luajturit në një kazino me bazë tokësore. Gjëja e parë që duhet të bëni është të hyni në llogarinë tuaj dhe të gjeni një lojë që dëshironi të luani.

Mund të luani drejtpërdrejt në shfletuesin tuaj të internetit ose nëse jeni duke përdorur një celular, mund të lëvizni nëpër aplikacionin celular dhe të hapni lojën që dëshironi të luani. Pasi të hapni lojën, do të shihni një tryezë ruletë me një rrotë të madhe ruleti. Për të filluar të luani, duhet të vendosni bastet tuaja. Duhet të klikoni mbi shumën e çipit dhe ta vendosni në një bast përkatës në tavolinë.

Nëse jeni fillestar, basti më i lehtë është një bast i kuq ose i zi, dhe pagesa është 1:1. Ju gjithashtu mund të zgjidhni një numër specifik, dhe ky konsiderohet të jetë një bast më i rrezikshëm, por përqindja e pagesës është më e madhe. Bastet e tjera përfshijnë shanset dhe çiftet, bastet e 12-t, 2-të dymbëdhjetë dhe 3-të dymbëdhjetë. Pasi të keni vendosur se cili është basti juaj, mund të klikoni në butonin e rrotullimit dhe shpresoni se e keni parashikuar rezultatin.

Pse Kumarxhinjtë duhet të përfitojnë nga bonuset dhe promovimet?

Kur kërkoni për një kazino të re, një nga kriteret më të rëndësishme është sfera e bonuseve që ajo ofron. Nuk është befasi që sa më i madh bonusi, aq më i madh është shansi për të fituar diçka.

Nëse gjeni një kazino që do të përputhet 100% në depozitën tuaj të parë, qëndroni në të. Kjo ju lejon të dyfishoni bankrollin tuaj në mënyrë që të keni një pikënisje të mirë, për të filluar. Ka disa kazino që ofrojnë edhe më shumë se një bonus ndeshjeje 100%, që është edhe më mirë.

Në përgjithësi, kazinotë ofrojnë të njëjtat promovime, bonuse të mirëseardhjes dhe kanë një përzgjedhje të madhe lojërash, vetëm për të përmendur disa. Por, ndoshta po mendoni, duhet të ketë diçka që e veçon një kazino dhe e bën atë të qëndrojë në turmë. Nëse kazinoja i qëndroi provës së kohës, kjo do të thotë se ata po bëjnë diçka të drejtë.

Ajo që zbuluam, pasi e trajtuam problemin në mënyrë më të detajuar, është se jo çdo kazino ofron mbështetje të mirë për klientët. Le të jemi të sinqertë, kur luani për para të vërteta, ndoshta do të hasni një ose dy çështje. Kjo është diçka që nuk mund të shmanget, por ajo që i duhet një lojtari këtu është siguria se ka dikë që mund të merret me problemin e tyre.