Ivip9 - Responsible Gaming

Age Limit
Ivip9
Ivip9 is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
MasterCardVisa
Trusted by
PAGCORCuracao

Responsible Gaming

Bixhozi është një akt ku lojtarët luajnë lojëra ku rrezikojnë paratë duke shpresuar se do të fitojnë diçka. Shumica e lojtarëve e shijojnë këtë aktivitet pa asnjë problem. 

Ndërkohë që ka një përqindje të caktuar lojtarësh që e shohin lojën e fatit si një mënyrë për të fituar të ardhura dhe janë ata që zhvillojnë një varësi.

Lojtarët që kanë të bëjnë me varësinë ndaj lojërave të fatit mund të kontaktojnë organizata të ndryshme për ndihmë dhe udhëzime. Këto organizata ndihmojnë në trajtimin e kumarit kompulsiv duke ofruar informacion falas për rreziqet e varësisë ndaj lojërave të fatit.

Këtu janë disa nga organizatat më të famshme që duhet të kenë parasysh të varurit:

GamCare – ky është një ofrues kryesor kombëtar që ofron këshillim dhe mbështetje falas për këdo që është i prekur nga varësia nga bixhozi. GamCare është i bazuar në MB dhe ndihmon çdo person që dëshiron të punojë me veten dhe të merret me sjelljen e tyre kompulsive. Ka kanale të ndryshme komunikimi duke përfshirë telefonin, bisedën e drejtpërdrejtë, bisedën në grup, forumin dhe emailin, ku lojtarët mund të marrin ndihmë. Për më tepër, organizata ka disa vende fizike ku lojtarët e fatit mund të marrin ndihmë.

BeGambleAware – kjo është një tjetër organizatë që ndihmon ata që janë të varur nga bixhozi, në mënyrë që ata të kontrollojnë jetën e tyre dhe të kapërcejnë zakonet e pashëndetshme. BeGambleAware është i bazuar në Mbretërinë e Bashkuar dhe organizata bën shumë përpjekje për të rritur ndërgjegjësimin në lidhje me problemin e lojërave të fatit. Kumarxhinjtë mund të gjejnë shumë burime në faqen zyrtare të organizatës.

Kumarxhinj Anonimë – ka shumë grupe me këtë emër që operojnë në mbarë botën dhe ndihmojnë kumarxhinjtë të fitojnë normalitet. Këto grupe janë të lira për t'u bashkuar, dhe të varurit takohen për të ndarë betejat e tyre dhe për të ndihmuar njëri-tjetrin për t'u rikthyer në rrugën e duhur. Ka edhe dhoma bisedash në internet, ku lojtarët kompulsivë mund të takohen për të ndarë përvojat e tyre dhe për të ndihmuar njëri-tjetrin.

Zgjedhja Jo Shans – kjo është një organizatë me bazë në Zelandën e Re që edukon vizitorët për efektin e dëmshëm që mund të ketë kumari te njerëzit. ChoiceNotChance, në faqen e tyre zyrtare, ka vendosur grafika informative interaktive për të edukuar publikun.

Kumar NdihmëOnline – kjo është një tjetër organizatë që operon në Australi që ndihmon këdo që është një lojtar kompulsiv. Organizata është e ndarë në pika të veçanta veprimi që trajtojnë varësinë nga kumari në mënyrë gjithëpërfshirëse.

Këshilli i Sigurisë së Kanadasë – kjo nuk është një organizatë që merret vetëm me varësinë ndaj lojërave të fatit, por është ndër shqetësimet e tyre kryesore. Ato merren me mësimdhënien, parandalimin dhe rritjen e ndërgjegjësimit për rreziqet e lojërave të fatit kompulsiv.

NCP lojërat e fatit – Këshilli Kombëtar për Problemet e Kumarit është një qendër informuese për amerikanët në lidhje me lojërat e fatit me probleme. Ata përpiqen të rrisin ndërgjegjësimin për problemin e lojërave të fatit dhe natyrën e tij shumë të varur nëse merren në mënyrë të papërgjegjshme.

Linja ndihmëse për lojërat e fatit – kjo është një platformë e dobishme me bazë në Zelandën e Re që lidh lojtarët me probleme me ekspertët që do t'i ndihmojnë ata të përballen me varësinë e tyre. Faqja e tyre e internetit ofron shumë informacione rreth efekteve që kumari kompulsiv mund të ketë tek njerëzit.

Fondacioni i Problemeve të Kumarit – kjo organizatë ofron ndihmë falas për individët e prekur nga kumari kompulsiv. Kumarxhinjtë mund të përdorin lehtësisht një sërë qendrash shëndetësore të disponueshme në qytetet kryesore të Zelandës së Re.

Shenjat paralajmëruese të problemit të lojërave të fatit

Varësia nga kumari, ashtu si çdo varësi tjetër, nuk ka simptoma të qarta në fillim. Kumarxhinjtë zbulojnë se kanë probleme vetëm pasi janë thellë në telashe. Gjithsesi, ka disa shenja paralajmëruese që lojtarët duhet të jenë të vetëdijshëm:

 • Sapo lojtarët të fillojnë të huazojnë para për lojëra të fatit, ata duhet të dinë se kanë filluar të zhvillojnë një varësi.
 • Lojtarët, të cilët gënjejnë për kohën dhe paratë që shpenzojnë duke luajtur bixhoz, janë gjithashtu të prirur për të zhvilluar një varësi.
 • Ndjeheni të shqetësuar kur nuk jeni në gjendje të luani kumar.
 • Kaloni shumë kohë duke menduar për lojërat e fatit.
 • Fitoret e ekzagjeruara.
 • Gënjejnë për paratë që kanë humbur në kumar.

Lojtarët mund të ndërmarrin hapa të caktuar për të minimizuar kohën që kalojnë duke luajtur bixhoz. IVIP9 Casino ofron veçori të ndryshme që lojtarët mund të përfitojnë nga të cilat do t'i ndihmojnë ata të kontrollojnë zakonet e tyre të lojërave të fatit.

 • Ata mund të kufizojnë kohën dhe paratë që shpenzojnë për kumar.
 • Balanconi lojërat e fatit rekreativ me aktivitete të tjera të shëndetshme.
 • Bëj bixhoz vetëm me para që janë për atë qëllim dhe jo me para që janë për shpenzime të tjera.
 • Asnjëherë mos huazoni para për lojëra të fatit.
 • Luaj gjithmonë për argëtim dhe jo për para.

Kufiri i depozitave

Vendosja e kufijve të depozitave do t'i ndihmojë lojtarët të qëndrojnë në kontroll të lojërave të fatit dhe për këtë arsye, ato janë një tipar i zakonshëm i faqeve të lojërave të fatit. Lojtarët do të duhet të lëvizin poshtë një menu me opsione të paracaktuara dhe zakonisht fillojnë me kufirin më të madh të depozitave në dispozicion.

Mjet i vetëvlerësimit

Lojtarët që nuk janë të sigurt se sa shumë është bërë problem për ta lojërat e fatit, mund të bëjnë testin e vetëvlerësimit në internet për ta zbuluar. Nuk mund të thuhet se lojtarët duhet t'u përgjigjen të gjitha pyetjeve me ndershmëri, në fund të fundit, kjo është për të mirën e tyre.

Këtu është një seri deklaratash dhe lojtarët duhet të zgjedhin se sa vlen deklarata për sjelljen e tyre të lojërave të fatit në një shkallë nga 1 në 10.

 • Zakonisht luaj më shumë nga sa kam planifikuar.
 • Zakonisht humbas ndjenjën e kohës kur luaj kumar.
 • Njerëzit thonë se kaloj shumë kohë duke luajtur bixhoz.
 • Unë zakonisht luaj kumar kur duhet të bëj diçka tjetër.
 • Zakonisht shpenzoj më shumë para sesa kam ndërmend.
 • Zakonisht përpiqem të rifitoj paratë që kam humbur në kumar.
 • Ndonjëherë luaj kumar me para që duhet të shpenzoj për diçka tjetër.
 • Ndonjëherë marr para hua për të luajtur bixhoz.
 • Unë shmang t'u tregoj njerëzve se sa para shpenzoj për kumar.
 • Miqtë e mi të ngushtë mendojnë se luaj shumë kumar.
 • Ndonjëherë ndihem keq për sa para shpenzoj për kumar.
 • Zakonisht më mungojnë paratë për shkak të zakonit tim të lojërave të fatit.
 • Zakonisht ndihem i shqetësuar kur nuk kam mundësi të luaj kumar.
 • Zakonisht ndihem keq kur mendoj për zakonet e mia të kumarit.
 • Ndonjëherë ndihem i irrituar për shkak të zakonit tim të lojërave të fatit.
 • Besoj se kam shpenzuar më shumë kohë duke luajtur kumar në tre muajt e fundit?

Vetëpërjashtimi

Vetëpërjashtimi është një veçori ku lojtarët mund të ndalojnë veten nga lojërat e fatit në internet. Lojtarët mund të vetëpërjashtohen nga kumari për një periudhë të caktuar.

Total score7.5
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2018
BonusetBonuset (4)
Bonus të mirëpriturBonusi i ditëlindjesBonusi me depozitëKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (4)
Angleze
Indoneziane
Kineze
Tajlandeze
LicencatLicencat (2)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (3)
LojëraLojëra (30)
Baccarat
Basketboll
Bast në Futboll
Bejsbolli
Blackjack
Boks
CrapsDragon TigerDream Catcher
Futboll
Futboll Amerikan
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
Kriketi
Lotaria
Motorsport
PokerPoker me tre letra
Regbi
Ruletë
Shigjetat
Slotat
Snooker
Tenis tavoline
Tenisi
Vaterpolo
Video Poker
Volejbolli
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (9)
ATMBank transferCredit Cards
Debit Card
Eezie Pay
MasterCard
Online Bank Transfer
PayTrust88
Visa
MonedhatMonedhat (2)
Bahti Tailandez
Dollari i Singaporit
ShtetetShtetet (4)
Indonezia
Kamboxhia
Singapor
Tajlandë
SoftwareSoftware (10)