HeySpin - Responsible Gaming

Age Limit
HeySpin
HeySpin is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

Responsible Gaming

Varësia nga kumari është një çështje serioze që disa lojtarë mund ta zhvillojnë. Kjo nuk është diçka që duhet ta anashkaloni. Ka shumë organizata që mund të kontaktoni për mbështetje dhe ndihmë, duke përfshirë ato të mëposhtme:

Gjëja më e mirë që mund të bëni, edhe para se të filloni të luani për para të vërteta, është të vendosni disa kufij. Në këtë mënyrë do të keni më shumë kontroll se sa para shpenzoni duke luajtur bixhoz dhe sa kohë kaloni duke luajtur lojërat tuaja të preferuara. Le të jemi të sinqertë, koha fluturon kur ju jeni duke u argëtuar, kështu që ju mund të humbni lehtësisht ndjenjën e kohës dhe të rrëmbeheni nga sasia e parave që depozitoni.

HeySpin Casino ju ofron një sërë opsionesh për t'ju ndihmuar të luani kumar me përgjegjësi, duke përfshirë ato në vijim:

 • Kufijtë e depozitave
 • Periudha e ftohjes
 • Vetëpërjashtimi
 • Kontroll i realitetit

Gjëja më e rëndësishme është të argëtoheni kur luani. Dhe në çdo moment që kuptoni se keni probleme me kontrollin e dëshirës tuaj për kumar, duhet të kontaktoni Mbështetjen e Klientit. Ata do t'ju ndihmojnë të merrni një vendim të informuar më mirë se cili duhet të jetë hapi juaj i ardhshëm.

Gjëja e parë që duhet të vendosni këtu është se cili është kufiri juaj. Sa jeni të gatshëm të shpenzoni në një ditë, javë ose muaj dhe vendosni një kufi. Është shumë e rëndësishme t'i qëndroni besnik vetes dhe mos u përpiqni ta rrisni kufirin në asnjë moment.

Ju gjithashtu mund të vendosni një kufi për humbjet tuaja brenda një dite. Për ta bërë këtë, është më mirë të kontaktoni Mbështetjen e Klientit.

Test i Vetëvlerësimit

Një test vetëvlerësimi është një grup pyetjesh të cilave duhet t'u përgjigjeni për të parë nëse keni ndonjë problem me kontrollin e lojërave të fatit.

 • A i shmangni përgjegjësitë tuaja të përditshme për të luajtur kumar?
 • A luani kumar për të shmangur problemet në jetën tuaj të përditshme?
 • A ndiheni të dëshpëruar kur nuk mund të luani kumar?
 • A përpiqeni të rifitoni humbjet tuaja?
 • A keni vjedhur ndonjëherë diçka me qëllimin e vetëm të kumarit?
 • A përpiqeni të mbuloni sa para dhe sa kohë shpenzoni për kumar?
 • A luan kumar derisa të shpenzosh paratë e fundit që ke?
 • A ju ka bërë kumari juaj të futeni në borxhe?
 • A i kritikojnë njerëzit e tjerë zakonet tuaja të lojërave të fatit?
 • A e keni humbur interesin për familjen dhe miqtë tuaj për shkak të zakoneve tuaja të lojërave të fatit?
 • A e ndjeni nevojën për të luajtur edhe më shumë pas debateve dhe frustrimeve?

Vetëpërjashtimi

Nëse jeni të shqetësuar për problemet tuaja të lojërave të fatit dhe dëshironi të kufizoni lojën tuaj të fatit, atëherë duhet të konsideroni vetëpërjashtimin.

Ju mund të vetëpërjashtoheni nga lojërat e fatit për periudhën e:

 • 1 muaj
 • 3 muaj
 • 6 muaj
 • I perhershem

Ne ju sugjerojmë të kontaktoni Mbështetjen e Klientit përpara se të vendosni, sepse nëse vendosni të mbyllni përgjithmonë llogarinë tuaj, nuk do të mund ta hapni përsëri.

Gjatë periudhës së vetëpërjashtimit, nuk do të mund të bëni një depozitë dhe të luani në kazino. Nuk do të merrni asnjë material promovues as gjatë kësaj kohe.

Pas skadimit të kohës së vetëpërjashtimit, mund ta riaktivizoni sërish llogarinë tuaj. Për ta bërë këtë, kontaktoni Mbështetjen e Klientit për të kërkuar riaktivizimin e llogarisë tuaj.

Problemi i lojërave të fatit

Nëse e gjeni veten duke pasur një problem kumari dhe nuk mund ta kontrolloni dëshirën për të luajtur kumar, ka shumë organizata që do t'ju ndihmojnë duke ofruar mbështetje dhe ndihmë. Mos hezitoni të kontaktoni një nga organizatat e mëposhtme.

Kontroll i realitetit

Siç e kemi thënë shumë herë më parë, bixhozi është një aktivitet argëtues dhe ju mund të humbni lehtësisht ndjenjën e kohës kur luani. Për këtë arsye, HeySpin Casino ofron mjetin e përsosur që mund ta përdorni për t'ju kujtuar se sa kohë keni luajtur. Reality Check do të dërgojë një njoftim pasi të keni kaluar një kohë të caktuar duke luajtur në kazino.

Total score7.6
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2020
BonusetBonuset (5)
Bonus cashbackBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi i rimbushjes
GjuhëtGjuhët (4)
Angleze
Finlandeze
Gjermane
Norvegjeze
LicencatLicencat (2)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (7)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (23)
AstroPay
Bank transferCredit Cards
Debit Card
EPS
EasyEFT
EcoPayz
Euteller
GiroPay
Interac
Klarna
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Skrill 1-Tap
Trustly
Visa
Zimpler
instaDebit
MonedhatMonedhat (9)
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Zelandës së Re
Euro
Krona Suedeze
Paund sterlina
Peso Kilean
Reali Brazilian
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (7)
Austria
Finlanda
Gjermania
Irlanda
Kanadaja
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
SoftwareSoftware (30)