Gunsbet Rishikimi 2024 - Responsible Gaming

GunsbetResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
BonusBonus $300 +100 Rrotullime Falas
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Shumë njerëz luajnë lojëra online për të kaluar pak kohë ose sa herë që duan të ndiejnë pak emocion. Pavarësisht se cila është arsyeja juaj e lojërave të fatit, duhet të jeni të vetëdijshëm se ky veprim mund të ketë edhe disa pasoja. Kur të filloni të luani kumar me këtë njohuri, do të jeni më të kujdesshëm dhe më të kujdesshëm, kështu që nuk do të zhvilloni asnjë varësi.

Ju mund t'i shijoni plotësisht lojërat në kazinonë Casino Bet pa krijuar një varësi nëse jeni të kujdesshëm. Për të nisur gjërat, mund të caktoni një buxhet lojrash për një ditë, javë ose muaj dhe sapo të arrini kufirin tuaj, duhet të ndaloni. Në këtë mënyrë do të keni më shumë kontroll mbi lojërat tuaja të fatit dhe nuk do ta lini atë të dalë jashtë kontrollit.

Një gjë shumë e rëndësishme që duhet të keni parasysh është se një lojë është vetëm një lojë. Ju nuk mund t'i shihni lojërat si një mënyrë për të fituar para të shpejta. Ata janë atje për të ofruar argëtim dhe emocion, dhe nëse fitoni diçka, kjo është vetëm një bonus tjetër. Pra, për këtë arsye, ju duhet të bëni baste të arsyeshme dhe në këtë mënyrë mund të zgjasni lojën.

Asnjëherë mos huazoni para për të luajtur bixhoz. Kumari është një aktivitet argëtues që nuk është thelbësor dhe duhet të luani sa herë që keni mundësi.

Është një ide e mirë të përcaktoni një kohë që dëshironi të kaloni në kumar. Koha me të vërtetë fluturon kur jeni duke luajtur bixhoz sepse jeni duke u argëtuar. Ju nuk mund t'i shtyni punët tuaja të tjera vetëm sepse dëshironi të luani më shumë. Merrni pushime ndërsa jeni duke luajtur, nuk mund të luani kumar dhe të mos jeni të vëmendshëm për njerëzit që janë rreth jush.

Kumari nuk mund të jetë i vetmi aktivitet argëtues që keni. Mund të bëni edhe gjëra të tjera për t'u argëtuar dhe shijuar jetën.

Asnjëherë mos luani kumar kur jeni të stresuar ose në depresion. Në momente të tilla, nuk mund të mendoni drejt dhe mund të merrni disa vendime për të cilat do të pendoheni më vonë.

Kufiri i depozitave

Kufiri i depozitave

Ju mund të vendosni kufij të ndryshëm në llogarinë tuaj në mënyrë që të kontrolloni kumarin tuaj.

· Kufiri i depozitave - Mund të vendosni një kufi për shumën që mund të depozitoni në ditë, javë ose muaj.

· Kufiri i humbjes - Një kufi tjetër që mund të vendosni në llogarinë tuaj është kufiri i humbjes dhe ky cilësim do të kufizojë shumën që mund të humbni në ditë, javë ose muaj.

· Kufiri i bastit – Ju mund të vendosni një kufi për shumën që mund të vendosni bast në ditë, javë ose muaj.

· Kufiri i sesionit – Ju mund të kufizoni sasinë e kohës që kaloni duke luajtur bixhoz. Pasi të keni arritur kufirin, do të dilni automatikisht nga llogaria juaj.

Periudha e ftohjes

Periudha e ftohjes

Nëse ndjeni nevojën për të qëndruar larg kazinosë për një periudhë të caktuar, mund të vendosni një kufi ftohjeje. Gjatë kësaj kohe, nuk do të mund të bëni depozita dhe të luani gjatë periudhës së specifikuar.

Test i Vetëvlerësimit

Test i Vetëvlerësimit

Bixhozi, ashtu si çdo varësi tjetër, mbetet i fshehur derisa të jetë zhvilluar shumë mirë. Ka disa shenja që shumica e kumarxhinjve zakonisht i injorojnë dhe besojnë se nuk janë në gjendje të zhvillojnë një varësi kur e vërteta është se askush nuk është imun ndaj kësaj sëmundjeje.

Për këtë arsye, ne ju sugjerojmë të bëni testin e vetëvlerësimit që do t'ju ndihmojë të kuptoni më mirë zakonet tuaja të lojërave të fatit dhe nëse duhet të bëni ndonjë veprim apo jo.

· A keni humbur shkollën ose punën kohët e fundit për shkak të zakonit tuaj të lojërave të fatit?

· A keni shpenzuar para që nuk keni mundësi t'i humbni për lojërat e fatit?

· A i keni shmangur miqtë dhe familjen tuaj kohët e fundit sepse keni dashur të kaloni kohën tuaj duke luajtur bixhoz?

· A grindeni shpesh me familjen për shkak të lojërave të fatit?

· A ndiheni nervoz kur dikush ju pyet për lojërat tuaja të fatit?

· A i fshihni paratë familjes suaj që të mund t'i shpenzoni për kumar më vonë?

· A është bixhozi e vetmja gjë që mendoni?

· A luani kumar ndërsa jeni në punë?

· A është bixhozi e vetmja gjë për të cilën dëshironi të flisni, edhe me njerëz që nuk janë të interesuar për këtë temë?

· A e shihni lojën e fatit si një mënyrë për të fituar të ardhura?

· A ëndërroni të arrini xhekpotin?

· A mund të kaloni disa ditë pa luajtur bixhoz?

Nëse keni disa përgjigje pozitive për pyetjet e mësipërme, duhet të rishikoni zakonet tuaja. Merrni pak kohë dhe bëni diçka tjetër që ju pëlqen të bëni. Nëse besoni se keni probleme serioze dhe ato po dalin jashtë kontrollit, atëherë duhet të kontaktoni Mbështetjen e Klientit ose disa nga organizatat e shumta të dobishme atje.

Lojëra me përgjegjësi

Lojëra me përgjegjësi

Guns Bet Casino dëshiron të sigurohet që klientët e tyre të marrin kënaqësinë maksimale kur bashkohen me kazinonë e tyre dhe luajnë disa nga lojërat e tyre. Ata janë gjithashtu të vetëdijshëm se disa njerëz që vizitojnë faqen e tyre të internetit mund të kenë varësi nga kumari, kështu që për këtë arsye kazinoja do të kontaktojë çdo klient për të cilin ata besojnë se po shfaq shenja varësie.

Nëse sapo keni filluar të luani në një kazino online, me siguri po pyesni veten se si mund të shmangni varësinë nga kumari. Epo, përgjigja është mjaft e thjeshtë, thjesht ndiqni këto hapa të thjeshtë:

· Gjëja e parë që duhet të bëni është të përcaktoni buxhetin tuaj. Ne ju sugjerojmë të përcaktoni buxhetin tuaj në ditë, në vend të javës ose muajit. Arsyeja pas kësaj është mjaft e thjeshtë. Nëse jeni në një seri të pafat, mund ta humbni buxhetin tuaj javor shumë shpejt. Ju mund të vendosni një kufi jo vetëm në shumën që depozitoni, por edhe në numrin e basteve të bëra gjatë një periudhe të zgjedhur.

· Mbani në mend se një lojë është thjesht një lojë, dhe jo një mënyrë për të fituar para e aq më pak të ardhura. Thjesht bëni baste të arsyeshme, brenda buxhetit tuaj dhe do t'i keni gjërat nën kontroll.

· Guns Bet Casino pranon vetëm lojtarë që janë në moshë madhore për të luajtur. Kjo është arsyeja pse kazinoja kërkon verifikimin e identitetit përpara se të bëjë tërheqjen tuaj të parë. Prindërit duhet gjithashtu të mbrojnë llogaritë e tyre duke mos ruajtur emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin, veçanërisht nëse ndajnë të njëjtin kompjuter me fëmijët e tyre.