Gunsbet Rishikimi 2024 - Games

GunsbetResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
BonusBonus $300 +100 Rrotullime Falas
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Games

Games

Guns Bet ka shumë lojëra të ndryshme në portofolin e tyre që mund të luani. Ata kanë bashkëpunuar me disa nga ofruesit më të mirë të softuerit për të sjellë lojërat më të mira në rrugën tuaj. Pavarësisht se cila është shija juaj në lojëra, ne jemi të sigurt se do të gjeni atë që kërkoni këtu në kazino.

Bakarat

Bakarat

Bakarat është një nga ato lojëra që mund të duken të komplikuara në fillim, por është shumë e thjeshtë për t'u luajtur. Ju do të duhet të kaloni nëpër rregullat dhe ndoshta të praktikoni në modalitetin argëtues përpara se të vendosni të luani për para të vërteta.

Në thelb, ju duhet të merrni me mend se cila dorë do të fitojë, e lojtarit apo e bankierit. Ju gjithashtu mund të vini bast në një barazim dhe ky bast do të sjellë fitimin më të lartë, por shanset që ky bast të ndodhë janë mjaft të vogla.

Në varësi të versionit që po luani, mund të ketë diku midis 7 dhe 14 vende të disponueshme. Por pa marrë parasysh versionin e lojës, dy duar jepen gjithmonë, një për lojtarin dhe një për bankierin. Përpara jush, në tavolinë, mund të gjeni kuti me tre baste ku mund të vendosni bastin tuaj. Siç thamë më parë, ju mund të vini bast për Lojtarin, Bankierin ose të vini bast që dora do të përfundojë në Barazim. Loja fillon sapo të vendosni bastin tuaj dhe tregtari do të ndajë dy letra për lojtarin dhe dy letra për veten e tij. Nëse doni të luani të sigurt, duhet të vendosni bastin e tregtarit. Statistikisht, ky bast do të ndodhë më shpesh se çdo bast tjetër. Basti Banker vjen me një komision prej 5% për këtë arsye.

Kartat llogariten pak më ndryshe se në lojërat e tjera pasi 9 mund të jetë rezultati më i lartë në lojë. Letrat nga 2 deri në 9 kanë vlerën e tyre nominale, 10-at dhe kartat e fytyrës kanë një vlerë 0, dhe Ace vlerësohet 1. Nëse rezultati i dy letrave që merrni është një numër dyshifror, atëherë shifra e dytë është vlera e dora jote. Pra, ju mund të shihni, ju nuk mund të shkoni më lart se 9 këtu. Le të themi se dy letrat e para që merrni janë një 7 dhe një 6, kjo do të mblidhet deri në 13, kështu që vlera e dorës suaj do të jetë 3.

Si të luani baccarat?

Kur luani Baccarat ose ndonjë lojë tjetër kazinoje në internet, rregulli i parë që duhet të ndiqni është të vendosni një buxhet dhe t'i përmbaheni atij. Pastaj, duhet të vendosni një bast për të filluar lojën. Ju keni tre opsione për të vënë bast këtu. Nëse dëshironi të luani në anën e sigurt, duhet të zgjidhni bastin Banker ose Lojtar, por nëse keni një parandjenjë me fat, atëherë mund të shkoni për bastin Barazim. Ky bast ndodh rrallë, por pasi ta bëjë, ai ofron pagesën më të lartë.

Është shumë e rëndësishme të dini se si funksionon raundi dhe kur është tërhequr një kartë e tretë. Nëse pika juaj arrin 8 ose 9, kjo quhet e natyrshme dhe ju jeni fituesi i raundit. Nëse asnjëra dorë nuk arrin 8 ose 9, do të tërhiqet një kartë e tretë. Rregullat për kartën e tretë janë shumë të qarta dhe ju nuk e merrni fare këtë vendim. Ju do të duhet të luani lojën duke ndjekur rregullat që ishin të paracaktuara për lojën.

Lojtari gjithmonë përfundon dorën i pari dhe dora e bankierit varet nga mënyra se si lojtari luan dorën e tij. Nëse dora juaj arrin gjithsej 8 ose 9 pikë, kjo është një fitore e natyrshme dhe nuk ndahen më letra. Këtu përfundon loja dhe ju do të merrni pagesën tuaj. Gjithmonë do të qëndroni në një dorë që arrin gjithsej midis 6 dhe 7, dhe gjithmonë do të tërhiqni një kartë të tretë nëse dora juaj është midis 0 dhe 5.

Ka disa rregulla të veçanta që bankieri duhet të ndjekë, dhe ata do të luajnë dorën e tyre në varësi të mënyrës se si keni luajtur dorën tuaj. Ju nuk keni pse t'i mësoni përmendësh këto rregulla, por është mirë të dini se çfarë po ndodh para jush.

Kur dy kartat e para të bankierit janë midis 0 dhe 2, ata do të tërheqin një kartë të tretë.

· Kur totali i dy letrave të para të bankierit është 3, ata do të tërheqin nëse letra e tretë e lojtarit është 0 – 1 – 2 – 3 – 4 – 5 – 6 – 7 ose 9, dhe do të qëndrojnë nëse letra e tretë e lojtarit është 8 .

· Kur totali i dy letrave të para të bankierit është 4, ata do të tërheqin nëse letra e tretë e lojtarit është 2 – 3 – 4 – 5 – 6 – 7, dhe ato do të qëndrojnë nëse letra e tretë e lojtarit është 0 – 1 – 8 - 9.

· Kur totali i dy letrave të para të bankierit është 5, ata do të tërheqin nëse letra e tretë e lojtarit është 4 – 5 – 6 – 7, dhe do të qëndrojnë nëse letra e tretë e lojtarit është 0 – 1 – 2 – 3 – 8 – 9.

· Kur totali i dy letrave të para të bankierit është 6, ata do të tërheqin nëse letra e tretë e lojtarit është 6 – 7, dhe do të qëndrojnë nëse letra e tretë e lojtarit është 0 – 1 – 2 – 3 – 4 – 5 – 8 – 9.

· Kur totali i dy kartave të para të bankierit është 7, bankieri do të qëndrojë.

Slot

Slot

Ju mund të luani qindra të ndryshme slot video lojëra në Guns Bets. Nuk do të mërziteni kurrë kur luani lojëra elektronike pasi gjithmonë mund të luani një lojë të re dhe secila prej këtyre lojërave ka shumë për të ofruar. Nëse nuk dini nga të filloni, ju sugjerojmë lojërat e mëposhtme Rich Wilde and the Book of the Dead, Wolf Gold, Wild Toro, Bonanza, Viking Voyage, Thunderstruck II, Jack and the Beanstalk dhe Copy Cats, thjesht për t'i përmendur. disa. Dhe, nëse jeni më shumë adhurues i jackpot-it, atëherë duhet të provoni një nga lojërat e mëposhtme Zodiac Wheel, Wolf Hunt, Tiki Mania, Sun of Egypt dhe The Slot Father.

Lojërat e lojërave elektronike në internet kanë gjithçka që u nevojitet lojërave të fatit, emocione dhe një shans për të fituar shumë. Gjithçka që duhet të bëni është të bëni një depozitë dhe të zgjidhni lojën që dëshironi të luani. Ju mund të gjeni një lojë që ofron veçori të veçanta që jo vetëm që e bëjnë lojën më interesante, por gjithashtu do të ofrojnë edhe disa shpërblime të mëdha. Nuk mund të thuhet se këto janë disa nga lojërat më të njohura në çdo kazino online dhe ne nuk besojmë se ka ndonjë lojtar që nuk ka dëgjuar për lojëra elektronike. Por nëse jeni i ri në këtë, dhe nuk dini nga të filloni, ne do të listojmë 10 nga lojërat më të njohura që mund të gjeni në Guns Bet Casino, kështu që mund të filloni nga atje:

· Mega Joker – Kjo është një lojë e njohur që ofron një RTP të lartë deri në 99%. Mega Joker ofron një pagesë jashtëzakonisht të lartë dhe kjo është arsyeja pse është kaq i popullarizuar në mesin e lojtarëve. Dhe si fillestar, ndërsa jeni ende duke mësuar litarët, është mirë të zgjidhni një lojë që ofron pagesa të mëdha.

· Jackpot Raiders – Kjo është një lojë emocionuese dhe emocionuese që shumë lojtarë zgjedhin të luajnë. Jackpot Raiders gjithashtu ofrojnë një RTP të lartë që shkon deri në 98.8%.

· Wild Seas – Kjo është një lojë që ofron disa pamje të shkëlqyera dhe më mirë disa pagesa të shkëlqyera. RTP-ja e kësaj loje është gjithashtu mjaft e lartë dhe shkon deri në 98.8%.

· Wild Blood – Kjo lojë ka një temë vampirësh, e cila ishte shumë e popullarizuar në ditët e fundit, dhe është ende, pasi shumë njerëz zgjedhin pikërisht këto lojëra për të luajtur. RTP e kësaj loje është 98%.

· Ylli i trefishtë – Kjo është një lojë me temë hapësinore me pagesa të mrekullueshme që zgjedhin shumë lojtarë. RTP e lojës është 97.8%.

· Kings of Cash – Kjo është një lojë emocionuese që ndërthur dy nga lojërat më të mira të kazinosë, lojëra elektronike me video në internet dhe video poker. Loja luhet me një kuvertë letrash që përzihen para çdo loje dhe RTP e lojës është 97.8%.

· Devil's Heat – Kjo është një lojë shumë interesante që mund të sfidojë çdo lojtar. Ndërsa luani këtë lojë, ju duhet të nivelizoni potencialin tuaj për të filluar të fitoni më shumë. RTP e lojës është 97, 6%.

· Stil Retro – Kjo është një lojë klasike me një ndjesi retro falë simboleve që përfshijnë limonët, qershitë, këmbanat dhe shufrat, vetëm për të përmendur disa. RTP e lojës është 97.5%.

· Bellissimo - Kjo lojë është e mrekullueshme për lojtarët që shijojnë shfaqje magjike. Personazhi kryesor në lojë është magjistari i cili do të sjellë pagesën më të lartë nëse e vendosni simbolin në një linjë aktive pagese. Loja ka disa veçori të jashtëzakonshme që duhet t'i shihni vetë dhe RTP e saj është 97.5%.

· Wild Jack – Wild Jack është një lojë që ndërthur krimin dhe aventurën në një lojë. Loja ka një temë të stilit të librit komik dhe veçoria më e mirë që ka është bonusi i rrotullimeve falas ku mund të merrni 20 rrotullime falas. RTP e kësaj loje është 97.1%.

Lojtarët zgjedhin të luajnë lojëra elektronike në internet me video në automatet fizike për shumë arsye. Më e dukshme është se lojërat elektronike në internet ofrojnë komoditet, dhe ju mund të luani kur të doni dhe nga ku të dëshironi. Ka arsye të tjera pse lojtarët zgjedhin të luajnë edhe në një kazino online. Për shembull, çdo kazino me bazë tokësore mund të ketë 20 deri në 50 automat, ndërsa në internet mund të keni akses në qindra, madje mijëra lojëra.

Dhe pjesa më e mirë e të gjithave është se kazinotë në internet ofrojnë shumë promovime që do të përmirësojnë ekuilibrin tuaj dhe do t'ju lejojnë të luani më shumë lojëra se kurrë.

Nuk mund të themi me siguri pse lojërat elektronike në internet janë kaq të njohura, por mund të themi me siguri se kërkesa për këto lloj lojërash është e madhe. Ndoshta një nga arsyet është se nuk keni nevojë të mësoni një sërë rregullash të ndërlikuara. Slots janë intuitive dhe ju mund të zgjidhni se si ta luani lojën ndërsa shkoni. Për më tepër, bastet janë kaq të vogla, kështu që nuk keni nevojë të humbni shumë para ndërsa jeni ende duke mësuar se si të luani. Ato ofrojnë gjithashtu një diversitet të tillë si asnjë lojë tjetër atje, kështu që ju mund të gjeni lojëra për makina, hapësirë, lojëra elektronike të bazuara në filma dhe libra dhe çfarë jo.

Poker

Poker

Poker është një lojë shumë interesante që ju duhet të mësoni të luani. Në Guns Bet mund të gjeni variacione të ndryshme të lojës, por pasi të mësoni bazat, nuk do të keni asnjë problem të luani asnjë lojë të disponueshme.

Ne ju sugjerojmë të filloni me Texas Hold'em pa kufi, ky është versioni i luajtur në turne dhe është një hap i shkëlqyeshëm për të gjitha lojërat e tjera. Kështu luhet me pak fjalë loja:

Çdo lojtar në tavolinë merr dy letra dhe ka pesë letra të përbashkëta në tavolinë që secili lojtar t'i përdorë. Ju duhet të bëni një dorë me një ose të dyja letrat tuaja hole dhe të përdorni letrat e komunitetit gjithashtu për të krijuar dorën më të mirë të pokerit. Lojtari që krijon dorën më të mirë ose që i bën lojtarët e tjerë të palosin fiton vatin.

Nëse jeni plotësisht fillestar, atëherë duhet të mësoni gjithashtu disa terma:

· Blinds – Këto janë bastet e detyruara që vendosen para se të hidhen letrat.

· Buton – Ky është pseudonimi për lojtarin që vepron si tregtari në dorën aktuale.

· Check – Kjo është e ngjashme me thirrjen, por këtu nuk vendosen baste.

· Flop – Kjo është kur shpërndahen tre letrat e para të komunitetit.

· All in – Kjo është kur lojtari i vendos të gjitha çipat e tij në tenxhere.

· Para-flop – Çdo gjë që ndodh para rënies.

· Lumi - Kjo është kur është shpërndarë letra e fundit, e pestë e komunitetit.

· Përballja – Kjo është kur të gjithë lojtarët zbulojnë letrat e tyre për të zbuluar fituesin e tenxhere.

· Turn – Kjo është kur shpërndahet letra e katërt e përbashkët.

Strategjia e Texas Hold'Em për fillestarët

Pavarësisht se çfarë thonë të gjithë, strategjia më e mirë nga të gjitha është të njihni rregullat e lojës që po luani. Pasi të dini se çfarë po bëni, do të keni besimin për të luajtur dhe më e rëndësishmja për të fituar.

Gjëja e parë që duhet të dalloni janë duart e pokerit dhe ato janë si më poshtë:

· Royal Flush është një dorë që përbëhet nga letra të të njëjtit kostum në sekuencë.

· Straight Flush është një dorë që përbëhet nga letra të të njëjtit kostum në çdo sekuencë.

· Four of a Kind është një dorë që përbëhet nga katër letra me të njëjtën vlerë.

· Full House është një dorë që përbëhet nga tre të një lloji dhe një palë.

· Flush është një dorë që përbëhet nga letra, të gjitha me të njëjtin kostum.

· Straight është një dorë që përbëhet nga letra në një sekuencë.

· Tre të një lloji është një dorë që përbëhet nga tre letra me të njëjtën vlerë.

· Dy palë është një dorë që ka dy palë dhe një kartë tjetër.

· Çifti është një dorë që përbëhet nga një palë.

· High Card është kur karta juaj e lartë është e vetmja që është e rëndësishme.

Bingo

Bingo

Bingo është një lojë që ka qenë e njohur që nga momenti i shpikjes, por me kazinotë online tani është në dispozicion për këdo që dëshiron ta luajë atë. Në Guns Bets mund të gjeni variacione të ndryshme të lojës duke përfshirë:

Bingo balistike

Elektro Bingo

Samba Bingo

Super Bonus Bingo

Pop Bingo

Bingo 88

Vetëm një Bingo

Resort Bingo

Ekzistojnë tre variante të bingos në internet që mund të luani, bingo me 75 top, 80 top dhe 90 top. Për të filluar gjërat, duhet të blini një biletë dhe mund të blini sa më shumë bileta të doni.

· Bingo me 75 topa luhet me 75 topa dhe letra me një plan urbanistik 5 x 5 të mbushur me 24 numra. Një hapësirë është lënë qëllimisht bosh.

· Bingo me 80 topa luhet me 80 topa në një biletë që ka një rrjet individual prej 16 katrorësh të përbërë nga 4 rreshta dhe 4 kolona.

· Bingo me 90 topa luhet me 90 topa në një kartë që përbëhet nga 9 numra dhe 3 rreshta. Janë 27 hapësira dhe vetëm 15 kanë numra ndërsa pjesa tjetër është lënë bosh.

Loja është shumë e lehtë për t'u kuptuar dhe ju do të mësoni rregullat në asnjë kohë. Pavarësisht se ku jeni duke luajtur lojën, ose cilin version zgjidhni për të luajtur, ekzistojnë tre mënyra për të fituar dhe ato janë si më poshtë:

· Një rresht - Ju do të duhet të shënoni një vijë të plotë horizontale të numrave.

· Dy rreshta - Ju do të duhet të shënoni dy vija të plota horizontale të numrave.

· Full House - Do të duhet të shënoni të gjithë numrat.

Një nga avantazhet më të mira kur bëhet fjalë për të luajtur bingo është se ju mund të luani me sa më shumë letra që dëshironi. Ajo që i bën gjërat më të lehta kur luani në internet është fakti që softueri do të shënojë numrat e thirrur për ju.

Blackjack

Blackjack

Pasi të mësoni lojën e Blackjack do të shihni se mund t'i ktheni gjërat në favorin tuaj. Për të fituar, ju duhet të mësoni rregullat e lojës dhe të zhvilloni një strategji.

Ju luani vetëm kundër tregtarit dhe ju duhet të merrni një dorë me një vlerë totale më të afërt me 21, më e lartë se tregtari pa humbur për të fituar.

Rregullat për Blackjack

Lojtarët pëlqejnë Blackjack sepse ka rregulla të thjeshta dhe nëse e dini se çfarë po bëni, mund të fitoni në planin afatgjatë. Kjo është kryesisht për shkak se loja ka një avantazh të ulët shtëpiak dhe me strategjinë e duhur, mund ta ulni edhe atë. Ne ju këshillojmë që fillimisht ta luani lojën në modalitetin argëtues pa shpenzuar paratë tuaja, të paktën ndërsa jeni ende duke mësuar rregullat.

Gjëja e parë që duhet t'i kushtoni vëmendje është vlera e kartës. Letrat nga 2 deri në 10 kanë vlerën e tyre nominale, letrat e fytyrës vlerësohen me 10 dhe Ace është disi si një Joker sepse mund të vlerësohet 1 ose 11. Dora më e mirë që mund të merrni është kur dy letrat fillestare që merrni janë një kombinimi i një karte të fytyrës dhe një Ace.

Loja fillon sapo të vendosni një bast dhe tregtari do t'i shpërndajë çdo lojtari një kartë me fytyrë lart dhe një kartë me fytyrë poshtë vetes. Më pas, tregtari do të merret me një kartë më shumë, e cila do të jetë e hapur për secilin lojtar dhe për veten e tyre gjithashtu. Pasi të shihni vlerën e dorës suaj dhe kartën e parë të tregtarit, mund të vendosni se cila duhet të jetë lëvizja juaj e ardhshme. Nëse jeni të kënaqur me dorën tuaj, mund të qëndroni në këmbë dhe të mos merrni më letra, ose mund të godisni dhe të merrni një kartë tjetër. Mund të godisni sa herë të doni derisa të mendoni se keni dorën më të mirë të mundshme ose derisa të rrëzoheni.

Pasi të keni mbaruar së luajturi me dorën tuaj, është radha e tregtarit. Është shumë e rëndësishme të dini se si tregtari ndikohet nga rregullat strikte që duhet të ndjekin.

Kjo ndodh sepse kazino dëshiron që tregtari të luajë një lojë të thjeshtë, pa gabime çdo herë dhe këto rregulla do ta mbrojnë shtëpinë në planin afatgjatë. Nëse dora e tyre është 16 ose më e ulët, ata gjithmonë do të vizatojnë dhe do të qëndrojnë gjithmonë në 17.

Ruletë

Ruletë

Ruletë është një lojë që ofron një pagesë të lartë dhe lojë emocionuese, kjo është arsyeja pse loja është kaq e popullarizuar në mesin e lojtarëve. Ai ofron gjithçka që mund të kërkoni në një lojë. Në të njëjtën kohë, ruleta është një lojë sfiduese, sepse duhet të mësoni rregullat para se të luani, nuk mund t'ia lini fatit gjatë gjithë kohës. Nëse e dini se çfarë jeni duke bërë dhe çfarë lloj bastesh duhet të vendosni, jo vetëm që mund të zgjasni lojën tuaj, por do të jetë fitimprurëse në planin afatgjatë.

Gjëja e parë që duhet të dini është se ka dy rrota të veçanta për ruletën amerikane dhe evropiane. Rrota evropiane e ruletës përbëhet nga 36 numra dhe një xhep zero jeshil. Rrota amerikane ka gjithashtu 36 numra dhe dy xhepa të gjelbër me një zero të vetme dhe zero të dyfishtë. Kjo është shumë e rëndësishme për t'u dalluar në fillim, sepse ai xhep shtesë në timonin amerikan i jep shtëpisë një avantazh më të madh. Në terma laikë, kjo do të thotë se shtëpia do të fitojë më shumë në planin afatgjatë. Lojtarët që pëlqejnë të luajnë një lojë që ofron sfida më të mëdha zgjedhin ruletën amerikane, por lojtarët që pëlqejnë një lojë të qëndrueshme ku mund të mbajnë ekuilibrin për një periudhë më të gjatë zgjedhin rrotën evropiane. Gjithashtu, fillestarët këshillohen të luajnë ruletë evropiane derisa të mësojnë lojën dhe të zhvillojnë strategjinë e tyre.

Duke luajtur Ruletë

Nëse luani ruletë në një kazino me bazë tokësore, duhet të dini se ka një ndryshim të madh midis ruletës dhe lojërave të tjera tavoline. Gjegjësisht, çipat në rrotën e ruletit nuk kanë vlerë monetare, ato përdoren vetëm për të shënuar bastin tuaj dhe vlera e tyre e emërtimit është e barabartë me minimumin e tavolinës.

Ka shumë baste të ndryshme që mund të vendosni në kazino, dhe ne jemi të sigurt që të gjithë janë të njohur me bastin kuqezi, por ka më shumë në ruletë sesa vetëm ky bast. Nëse doni të përmirësoni lojën tuaj, ne ju sugjerojmë të kaloni nëpër të gjitha bastet dhe të shihni se çfarë do të funksionojë më mirë për ju. Ajo që është e mrekullueshme kur bëhet fjalë për të luajtur ruletë në kazinonë Guns Bet është fakti që ju mund të luani për argëtim derisa të mësoni se si funksionon loja. Pra, le të shohim se çfarë bastesh mund të vendosni:

· Bast direkt – Ky bast ofron pagesën më të lartë prej 35 me 1. Ky është një bast për një numër të vetëm dhe nuk ka kufizime se sa baste të drejtpërdrejta mund të bëni. Për të vendosur këtë bast, duhet të vendosni çipat tuaja në mes të kutisë së numrave.

· Një bast i ndarë është një bast mbi dy numra që janë pranë njëri-tjetrit në tryezë. Për të vendosur këtë bast, duhet të vendosni çipat në vijën që ndan dy numrat dhe nëse topi bie në njërin prej këtyre numrave, do të merrni një pagesë prej 17 me 1.

· Një bast rresht është një bast që mbulon tre numra të njëpasnjëshëm që janë të vendosur në një rresht. Ky bast ofron një pagesë prej 11 me 1, dhe çipat duhet të vendosen në rreshtin në të djathtë të tre numrave.

· Një bast këndi është një bast që mbulon katër numra dhe për të vendosur këtë bast duhet të vendosni çipat në kryqëzimin e numrave. Basti do të paguajë 8 me 1.

· Basti Six Number, siç sugjeron emri i tij, është një bast që mbulon gjashtë numra. Për të vendosur këtë bast, duhet të vendosni çipin tuaj në vijën e duhur midis dy rreshtave që dëshironi të mbuloni. Pagesa për këtë bast është 5 me 1.

· Një bast kolone është një bast që mbulon një rresht prej 12 numrash. Për të vendosur këtë bast, duhet të vendosni çipat në fund ku kutia është shënuar 2-1, dhe pagesa për këtë bast është 2 me 1.

· Dhjetra bast mbulon gjithashtu 12 numra dhe ka 3 kuti ku mund ta vendosni këtë bast. Kutitë janë të shënuara '1st Dozen', '2nd Dozen dhe '3rd Dozen. Ky bast gjithashtu ofron 2 deri në 1 pagesa.

Pranë basteve Dozen, ka gjashtë kuti të mëdha ku mund të vendosni baste me para të barabarta. Këto baste njihen edhe si baste të jashtme dhe janë ato që do të ndodhin më shpesh. Arsyeja pas kësaj është se ato mbulojnë pothuajse gjysmën e numrave. Por këto baste ofrojnë pagesa më të ulëta për të njëjtën arsye. Ne ju sugjerojmë të luani bastet e jashtme nëse jeni fillestar sepse kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të mësuar litarët dhe për të kuptuar se si funksionon loja.

· E kuqe/e zeza është ndoshta basti më i popullarizuar në tryezën e ruletit. Kur vendosni patate të skuqura në kutinë e kuqe le të themi, do të mbuloni të gjithë numrat që janë në xhepat e kuq. Zero përjashtohet nga ky bast dhe pagesa për bastin Kuq/Zi është 1 me 1.

· Tek/çift është basti i radhës që ofron pothuajse 50-50 shanse për të fituar. Ky është një bast që përfshin ose të gjithë numrat tek ose të gjithë numrat çift.

· I ulët/i lartë është një bast ose për të gjithë numrat e ulët ose për të gjithë numrat e lartë. Nëse e parashikoni këtë bast dhe fitoni, do të merrni një pagesë prej 1 me 1.

Strategjia e Ruletës

Ekziston një strategji universale që mund të zbatohet në çdo lojë që luani dhe ajo është të njihni rregullat e lojës që vendosni të luani. Ruleta është një nga këto lojëra që ofron shumë mundësi për të vendosur një bast dhe është mirë të dini se çfarë lloj bastesh mund të vendosni dhe cilat janë shanset për t'i fituar ato baste.

Ruleta është një nga ato lojëra që shumë lojtarë e kanë studiuar për kaq gjatë dhe ata kanë zhvilluar sisteme të ndryshme, dhe disa prej tyre përfshijnë:

· Sistemi progresiv – Tipari kryesor i këtij sistemi është se shuma e bastit tuaj të ardhshëm do të varet nga ai i mëparshmi.

· Zonat e basteve – Ideja kryesore pas këtyre basteve është të mbuloni pjesët fqinje të timonit në mënyrë që të mund të fitoni pavarësisht se ku do të bjerë topi.

· Sistemet parashikuese – Ka dy sisteme parashikuese, dhe i pari është për të shfrytëzuar të metat në pajisje dhe i dyti është për t'u fokusuar në të metat e tregtarit.

Ka shumë sisteme bastesh dhe këtu janë disa nga më të njohurit:

· Martingale është një nga sistemet më të njohura nga të gjithë. Disa i referohen kësaj metode si një 'metodë garancie', por ne e urrejmë të thyejmë flluskën tuaj, nuk ka asnjë sistem që do të funksionojë gjatë gjithë kohës. Ky sistem është një sistem bastesh progresiv, që do të thotë se duhet të dyfishoni pasi të humbni. Ideja pas këtij sistemi është që nëse dyfishoni pas çdo humbjeje, përfundimisht do të mundni timonin dhe do të rikuperoni humbjet tuaja dhe do të përfundoni gjithashtu me një fitim. Siç mund ta shihni, ky sistem do të kërkojë një sasi të madhe për të filluar.

· Grand Martingale është një sistem që përdorin lojtarët që nuk janë të kënaqur me sistemin Martingale. Kur përdorni këtë sistem, duhet të dyfishoni bastin tuaj të fundit dhe të shtoni një njësi më shumë.

· Laboucher është një sistem tjetër popullor ku ju duhet të zgjidhni një sekuencë numrash dhe secili prej këtyre numrave përfaqëson një njësi bastesh.

· D'Alembert është një sistem ku luani sipas supozimit të mëposhtëm. Nëse Basti A fiton më shumë se Basti B, atëherë ka më shumë gjasa që Basti B të fitojë përsëri. Nëse ndiqni këtë sistem, atëherë duhet të ulni bastin tuaj me një njësi kur fitoni dhe ta rrisni bastin tuaj me një njësi kur humbni.

· Oscar Grind është një tjetër sistem bastesh progresiv ku duhet të vini bast të njëjtën shumë pas një humbjeje dhe të rrisni bastin me një njësi pas një fitoreje.

Lojëra me para të vërteta

Lojëra me para të vërteta

Në Guns Bets, mund të gjeni shumë lojëra të ndryshme për të luajtur për para të vërteta. Disa nga lojërat më të njohura përfshijnë lojëra elektronike. Këto lojëra ofrojnë një shumëllojshmëri të tillë dhe jemi të sigurt se do të gjeni diçka që është në shijen tuaj. Nëse jeni adhurues i lojërave elektronike të vjetra klasike që përfshijnë simbole frutash ose gurësh të çmuar, atëherë duhet të shikoni lojërat e mëposhtme Fantastic 7s, Gold Coast ose Triple Magic nga Microgaming.

Disa lojëra janë më komplekse dhe ofrojnë veçori të ndryshme si simbolet e egra dhe shpërndarje. Lojëra të tjera ofrojnë histori mahnitëse që zbulohet gradualisht. Ka lojëra me tematikë aventurë dhe fantazi si Avalon II, Froni i Ndaluar, Mini Xhuxh, Gonzo's Quest, Dragon Kingdom, Jungle Jim El Dorado dhe Equador Gold, vetëm për të përmendur disa. Nëse jeni më të interesuar për kulturën kineze, atëherë mund të provoni Sakura Fortune, Big Panda dhe Durga, ose nëse jeni më shumë në mitologji, atëherë duhet të provoni Book of Dead, Thunderstruck II, Valkyrie dhe Viking Runecraft.33