GSlot Rishikimi 2024 - Responsible Gaming

GSlotResponsible Gambling
CASINORANK
8.17/10
BonusBonus 200 $ + 200 rrotullime falas
Miqësore për celularin
6000+ lojëra
Kazino shumëgjuhëshe
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Miqësore për celularin
6000+ lojëra
Kazino shumëgjuhëshe
GSlot is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Varësia nga kumari mund të bëhet një problem serioz nëse lojtarët nuk merren me të në kohë. Nëse lojtarët ndihen sikur nuk mund të ndalojnë së luajturi dhe po bëhen të varur nga lojërat e paraqitura të kazinosë, atëherë ata duhet të kontaktojnë me Terapinë e Kumarit, Kumarxhinjtë Anonim ose GamCare.

Këto janë organizata që ndihmojnë lojtarët të kapërcejnë këto lloj problemesh.

GSlot është një kazino në internet që kujdeset vërtet për sigurinë dhe mirëqenien e lojtarëve të saj të regjistruar.

Kjo është arsyeja pse kazinoja ka partnerizuar me GamCare, Gamblers Anonymous dhe Gambling Therapy. Këto organizata janë atje për të ndihmuar lojtarët që po përjetojnë dëmtim të lojërave të fatit dhe detajet se si të lidheni me ta tregohen më poshtë.

  • GamCare: GamCare është një nga organizatat më me reputacion që ndihmon lojtarët që janë duke përjetuar varësi nga bixhozi. Faqja e saj zyrtare është https://www.gamcare.org.uk dhe linja telefonike 0845 6000 133.
  • Kumarxhinj Anonimë: lojtarët që dëshirojnë të kontaktojnë me Kumarxhinjtë Anonim mund të ridrejtohen në faqen zyrtare të kësaj organizate - https://www.gamblersanonymous.org.
  • Terapia e lojërave të fatit: Faqja zyrtare e Gambling Therapy është https://www.gamblingtherapy.org dhe lojtarët që po përjetojnë dëmtim të lojërave të fatit janë më se të mirëpritur për të kontaktuar me organizatën.

Kufiri i depozitave

Si një mënyrë për t'u siguruar që lojtarët janë duke luajtur kumar me përgjegjësi, GSlot Casino ka futur një kufi depozite. Me këtë kufi, ai i lejon lojtarët të vendosin shumën maksimale që mund të depozitojnë dhe luajnë në kazino.

Duke vepruar kështu, lojtarët po kufizojnë buxhetin e tyre dhe me këtë, kohën që kalojnë në kazino dhe sigurohen që të mos zhvillojnë një varësi nga kumari. Për të vendosur një kufi depozite, lojtarët thjesht duhet të klikojnë në menunë "Kufijtë Personal".

Këto kufizime mund të ndryshohen duke kontaktuar ekipin e mbështetjes së klientit në GSlot.

Vetëpërjashtimi

Vetë-përjashtimi ofrohet gjithashtu në GSlot Casino dhe lojtarët që ndihen sikur po shpenzojnë shumë kohë duke luajtur lojëra, mund të zgjedhin gjithmonë të pezullojnë llogarinë e tyre për një periudhë të caktuar.

Lojtarët duhet të kenë parasysh se fondet e mbetura të llogarisë së tyre të kazinosë do të paguhen pasi të përfundojë koha e vetëpërjashtimit.

Test i Vetëvlerësimit

Edhe pse nuk ka asnjë test specifik vetëvlerësimi në faqen zyrtare të GSlot Casino, lojtarët që dëshirojnë të vlerësojnë nëse janë të cenueshëm ose në fazat e hershme të përjetimit të dëmit të lojërave të fatit, mund të kontaktojnë me ekipin e mbështetjes së klientit për të mësuar më shumë informacion mbi këtë. temë.

Lojëra me përgjegjësi

GSlot është gjithmonë i vendosur për mbrojtjen e lojtarëve të tij, prandaj është i përkushtuar ndaj lojërave të përgjegjshme. Siç u përmend më herët, kazinoja ka bashkëpunuar me tre nga organizatat kryesore në botë që ndihmojnë lojtarët që po përjetojnë dëme nga kumari.

Ata që duan të parandalojnë që kjo të ndodhë duhet të kenë gjithmonë parasysh disa gjëra:

  • Lojërat në GSlot duhet të bëhen gjithmonë vetëm për qëllime argëtimi.
  • Luaj për argëtim dhe kurrë mos ndjek humbje të tilla mund të çojë në zhvillimin e një varësie nga kumari.
  • Lojtarët duhet të kufizojnë kohën dhe paratë që shpenzojnë në kazino.
  • Nëse ata mendojnë se po zhvillojnë një varësi nga kumari, ata duhet të kontaktojnë me organizatat përkatëse të dëmtimit të lojërave të fatit.

Kumar për të mitur

Përveç sigurimit që lojtarët të mos krijojnë varësi ndaj lojërave të fatit, kazino GSlot dëshiron të mbrojë të gjithë lojtarët e mitur dhe të sigurohet që ata të mos përfundojnë duke regjistruar një llogari në platformën e saj.

Kjo është arsyeja pse vetëm lojtarët 18 vjeç e lart (ose sipas ligjeve në vendin përkatës) mund të regjistrohen në këtë faqe. Për të verifikuar moshën e tyre, kazinoja u kërkon lojtarëve të dërgojnë fotografi të ID-së së tyre të lëshuar nga qeveria, faturën e shërbimeve, etj.