Më Online Casino në Greqia

Greqia legalizoi lojërat e fatit në vitet 1950, por kazinotë online nuk ishin aq të njohura deri në vitin 2011. Viti kur qeveria greke legalizoi lojërat e fatit në internet. Komuniteti i kazinove online është rritur me ritme alarmante që atëherë dhe deri më tani ka 24 operatorë legalë në vend.

Ligji grek i lejon faqet e kazinove brenda rajonit të BE-së të ofrojnë shërbimet e tyre për banorët që janë 21 vjeç e lart. Ka qindra kazino online të besuara në Greqi, të rregulluara dhe të licencuara në MB dhe në shtete të tjera anëtare të BE-së. Këto faqe interneti janë të njohura për drejtësinë dhe rimbursimet në kohë të fitimeve. Jeni në kërkim të kazinove më të mira në internet në Greqi? Nëse po, ju jeni me fat.

Ekipi ynë i specialistëve ka mbledhur kazinotë më të mira dhe më të besueshme në internet në Greqi. Ne përditësojmë vazhdimisht listimet, prandaj sigurohuni që të lexoni komentet tona për t'u siguruar që kazinoja që zgjidhni është me të vërtetë një kazino më e mirë në internet në Greqi. Hidhini një sy dhe zgjidhni kazinonë tuaj të preferuar greke në internet sot.

Më Online Casino në Greqia
Kazinotë online në Greqi

Kazinotë online në Greqi

kazinotë më të mira online në Greqi janë të pajisura mirë me një përzgjedhje masive lojërash për të përmbushur nevojat e çdo lojtari. Oferta varion nga lojëra elektronike të njohura në internet për lojërat e tavolinës si Ruleta Evropiane, Ruleta Amerikane, Blackjack, Baccarat, Mini-Baccarat, Sic Bo, Craps dhe Hold'em Poker.

Ato ofrojnë gjithashtu variante të ndryshme të video pokerit si Deuces Wild, Jacks or Better, Aces & Faces dhe Joker Wild, si dhe lojëra speciale dhe tregtarë të drejtpërdrejtë. Shumë operatorë të kazinove në internet madje ofrojnë baste sportive nga e njëjta llogari. Kështu që ju mund të luani në ekipin tuaj të preferuar dhe të luani lojëra kazino në të njëjtën kohë.

Objektet e kazinove në Greqi

Ju mund të gjeni objekte kazino në Greqi në qytete të ndryshme në të gjithë kontinentin si Athina, Selaniku dhe Halkidiki. Edhe ishujt më të vegjël si Syros, Rodos dhe Korfuzi mburren me disa kazino ekzotike moderne.

Këto objekte ofrojnë disa lloje lojërash me para reale si Blackjack, Baccarat, American Roulette, Poker dhe lojëra elektronike. Duhet të jesh të paktën 21 vjeç dhe të vishesh me zgjuarsi për të hyrë në kazinotë tokësore.

Opsionet e disponueshme përfshijnë markat e njohura ndërkombëtare si Stoiximan, Bet365, Pokerstars, Foxbet, Betshop, Novibet dhe Sportingbet. Ka edhe disa opsione të shkëlqyera lokale si OPAP.gr, e cila dikur ishte në pronësi të shtetit.

Kazinotë online në Greqi
Historia e lojërave të fatit në Greqi

Historia e lojërave të fatit në Greqi

Kultura e të luajturit të lojërave të fatit është e rrënjosur thellë tek grekët. Të dhënat e hershme zbulojnë se njerëzit e Greqisë së lashtë kënaqeshin duke luajtur lojëra të ndryshme bixhozi, si bastet për zënkat e kafshëve, dhe kishte kafshë të veçanta të edukuara për këtë qëllim. Autorët e lashtë grekë si Homeri kanë përmendur gjithashtu lojërat e fatit si kokat apo bishtat dhe hedhjen e zarit në tekstet e tyre.

Kjo praktikë ka gjithashtu rëndësi fetare tek grekët. Një anekdotë nga mitologjia e lashtë tregon për perënditë Zeus, Hades dhe Poseidon që hedhin zare për të ndarë universin mes tyre. Kështu arriti Zeusi të sundonte qiejt, Poseidoni detet dhe Hadesi nëntokën. Ishte gjithashtu praktikë e zakonshme që kumarxhinjtë t'i luteshin Hermesit, i cili konsiderohej perëndia i kumarit, përpara se të luanin lojëra fati.

Megjithatë, bastet u perceptuan gjerësisht si një ves në kohët e lashta dhe ata që vizitonin sallonet e lojërave të fatit nuk konsideroheshin me respekt. Sundimtarët e Greqisë së Lashtë bënë gjithashtu disa përpjekje për të mbrojtur njerëzit nga efektet e dëmshme të lojërave të fatit duke e ndaluar këtë aktivitet.

Lojërat e fatit mbetën kryesisht të paligjshme deri në vitin 1994 kur qeveria miratoi ligjin 2206/1994 për legalizimin e kazinove në tokë. Ligji autorizonte nëntë kazino të operonin në qytete dhe ishuj të ndryshëm grekë. Lojërat ligjore të bixhozit sipas ligjit përfshinin makinat e fatit, blackjack, baccarat, punto banco, zare dhe ruletë franceze dhe amerikane.

Me miratimin e këtij ligji u hapën disa kazino në të gjithë vendin. Këto përfshijnë Regency Casino Thessaloniki (1996), Casino Syros në Ermoupoli (1997) dhe Casino Rodos në Rodos (1999).

Bixhozi në ditët e sotme në Greqi

Në vitin 2002, qeveria greke miratoi një ligj të diskutueshëm që ndalonte të gjitha format e lojërave elektronike, duke rritur pasigurinë mbi ligjshmërinë e lojërave të kazinosë si automatet. Ndalimi e vuri vendin në telashe me Komisionin Evropian dhe përpjekjet për disa pika të legjislacionit nuk funksionuan.

Komisioni Evropian e referoi Greqinë në Gjykatën Evropiane të Drejtësisë në shkurt 2005 dhe legjislacioni i diskutueshëm u shfuqizua përfundimisht në vitin 2011 me ligjin nr. 4002/2011.

Legjislacioni legalizoi kazinotë online dhe hapi rrugën që 24 operatorë të aplikonin për leje të përkohshme. Ajo gjithashtu themeloi Komisioni Helen i Lojërave për të lëshuar leje, për të mbledhur taksat e lojërave të fatit dhe për të rregulluar operatorët. Llojet e tjera të lojërave të fatit në internet si pokeri në internet, bastet sportive, sportet e fantazisë, llotaritë, bingo, lojërat sociale dhe lojërat e bazuara në aftësi u legalizuan gjithashtu.

Miratimi i këtij ligji bëri që disa marka ndërkombëtare të hynë në tregun e ligjshëm të Greqisë, duke e shndërruar këtë sektor në një industri shumë miliardë eurosh. Në vitin 2019, operatorët e licencuar në Greqi përpunuan më shumë se 16 miliardë euro baste dhe gjeneruan rreth 2.23 milionë euro të ardhura.

Qeveria greke po shqyrton aktualisht zgjerimin e tregut të rregulluar duke futur kazino me bazë tokësore në destinacione të njohura turistike si Santorini, Kreta dhe Mykonos. Një vendpushim i integruar kazino po vjen gjithashtu në aeroportin e braktisur Hellinikon në Athinë dhe kjo do të nxisë më shumë rritje në industri.

Kazinotë celulare kanë parë një rritje të madhe të përdoruesve kohët e fundit. Në Greqi, ka shumë kazino të licencuara celulare ku mund të luani. Shikoni listën tonë të kazinotë celulare në Greqi sot.

Historia e lojërave të fatit në Greqi
A janë të ligjshme kazinotë në Greqi?

A janë të ligjshme kazinotë në Greqi?

Siç u përmend më lart, lojërat e kazinove janë plotësisht të ligjshme në Greqi. Vendi legalizoi shtëpitë e lojërave të fatit me tulla dhe llaç në 1994, ndërsa kazinotë në internet u lejuan në 2011.

Autoriteti kryesor që rregullon operatorët tokësorë dhe online është Komisioni Helen i Lojërave, i cili u krijua në vitin 2011. Puna e Komisionit është të rregullojë dhe mbikëqyrë të licencuarit që operojnë brenda territorit grek. Komisioni është gjithashtu përgjegjës për auditimin e lojërave të fatit për t'u siguruar që ato janë të drejta dhe të rastësishme.

Për të ngritur një kazino në Greqi, të licencuarit e mundshëm duhet t'i paguajnë Komisionit 3 milionë euro për të marrë një licencë. Leja fillestare është e vlefshme për 5 vjet, pas së cilës duhet të rinovohet. Operatorët duhet gjithashtu t'i paguajnë qeverisë 35% të të ardhurave bruto të lojërave në taksa çdo muaj.

Nëse po planifikoni të vizitoni një kazino në Greqi, mund të prisni të gjeni të gjitha llojet e lojërave duke përfshirë slot machines dhe tavolina live. Lojërat e tavolinës në dispozicion përfshijnë baccarat, punto banco, blackjack, ruletë franceze, ruletë amerikane, Craps, Omaha, Texas Hold'em, 5 Card Stud Poker dhe 7 Card Stud Poker. Basti më i ulët për të gjitha lojërat e fatit është 0,10 €, ndërsa maksimumi është 2,00 €. Është e paligjshme që kazinotë të ofrojnë lojëra me një kosto më të ulët ose t'i lënë klientët të bastojnë me kredi.

Kazinoja më e madhe tokësore në Greqi aktualisht është Regency Casino Mont Parnes e cila ndodhet në shpatet e malit Parnitha në Athinë. Objekti përmban më shumë se 700 slot machines, 52 lojëra tavoline dhe 12 tavolina pokeri. Kazinotë e tjera që operojnë në vend janë Regency Casino Thessaloniki, Club Hotel Casino Loutraki, Casino Rodos, Casino Syros, Casino Corfu, Casino Xanthi dhe Porto Rio Hotel & Casino në Patra dhe Casino Porto Carras në Halkidiki.

Vendet e lojërave të fatit në vend nuk paguajnë tarifë hyrjeje, por duhet të jeni të paktën 21 vjeç për t'u pranuar në ambiente.

Rregulloret për kazinotë online në Greqi

Tregu legal mori hov gati një dekadë më parë kur qeveria miratoi Ligjin 4002/2011. Ligji legalizoi lojërat e fatit si në formën e tij online ashtu edhe në atë tokësore, dhe gjithashtu hapi rrugën për krijimin e Komisionit Helen të Lojërave të Lojërave për të mbikëqyrur operatorët. Falë këtij ligji, grekët tashmë mund të gëzojnë forma të ndryshme të aktiviteteve të basteve pa shikuar mbi supe.

Kur bëhet fjalë për kazinotë online në Greqi, lojtarët grekë kanë rreth 15 faqe legale të kazinove për të zgjedhur. Këto faqe janë të disponueshme në gjuhën greke dhe përdorin euron si monedhën kryesore. Në këto platforma mund të gjeni të gjitha llojet e lojërave të fatit, duke përfshirë lojëra elektronike në internet, lojëra kompjuterike tavoline, lojëra kazino live dhe lojëra speciale si keno, bingo dhe gërvishtje. Bastet sportive janë gjithashtu një ofertë e zakonshme në kazinotë online të Greqisë.

Kërkesa e moshës vlen edhe për kazinotë online në Greqi, që do të thotë se duhet të jeni 21 vjeç për të regjistruar një llogari të kazinosë në internet dhe për të luajtur lojëra me para të vërteta në Greqi. Monedha zyrtare e vendit është Euro, dhe kjo është ajo që përdorni për të depozituar dhe për të vënë bast kur luani online. Nuk duhet të kalojë gjithashtu pa përmendur se faqet e internetit ligjore janë të disponueshme në greqisht, prandaj nuk duhet të shqetësoheni për gjuhën dhe mbështetjen.

Përveç faqeve të internetit të licencuara në vend, lojtarët nga vendi gjithashtu kanë akses në një gamë të gjerë faqesh kumari me para të vërteta të rregulluara në juridiksione të tjera. Edhe pse këto faqe në det të hapur nuk kanë një leje nga Komisioni Helen i Lojërave të Lojërave, lojtarët ende mund t'i aksesojnë ato dhe të vendosin baste ligjërisht nga vende të ndryshme në Greqi.

A janë të ligjshme kazinotë në Greqi?
Lojërat e preferuara të lojtarëve grekë

Lojërat e preferuara të lojtarëve grekë

Kazinotë online greke shkëlqejnë në ofrimin e një larmie të madhe lojërash kumari që lojtarët mund t'i luajnë për para të vërteta. Uebsajtet bashkëpunojnë me ofruesit kryesorë të softuerit për të siguruar që bibliotekat e tyre të jenë të pajisura me tituj të mjaftueshëm për t'i mbajtur lojtarët në këmbë.

Më poshtë është një listë e lojërave që mund të prisni të gjeni në kazinotë online greke:

Slots

Lojëra elektronike në internet përbëjnë një përqindje të madhe të lojërave të ofruara nga kazinotë online në Greqi. Shumëllojshmëria e lojërave slot ofron një gamë të gjerë titujsh klasikë në lojërat më të fundit të videove. Këto lojëra elektronike janë zakonisht një ose tre linja pagese me grafikë të lartë dhe veçori bonus.

Disa nga lojërat më të mira të parave të vërteta për lojtarët grekë përfshijnë:

 • Gonzo's Quest dhe Twin Spin nga Net Entertainment,
 • Buffalo Blitz nga Playtech, Riche Wilde dhe Book of Dead nga PlayN' Go,
 • Great Rhino Megaways nga Pragmatic Play dhe Vikings Go Berzerk nga Yggdrasil.
 • Ju gjithashtu mund të luani lojëra elektronike jackpot progresive si Age of Gods, Mega Fortune, Mega Moolah ose Aztec Spin. Sidomos nëse ju pëlqen ideja e fitimit të një jackpot-i me shumë euro që ju ndryshon jetën.

Poker

Disa thonë se banorët e Kretës gjatë qytetërimit Minoan janë të parët që kanë luajtur lojën e pokerit. 3500 vjet më vonë, loja është shumë e popullarizuar në mesin e lojtarëve grekë dhe është një ofertë kryesore në kazinotë online në vend.

Opsionet e disponueshme përfshijnë video poker tituj si Jacks or Better, Deuces Wild, Tens or Better, All American Poker dhe Joker Poker për të përmendur disa. Ju gjithashtu mund të gjeni lojëra interaktive pokeri si Pai Gow Poker, Casino Hold'em, Texas Hold'em, Caribbean Stud dhe Omaha në shumicën e kazinove.

Lojëra tavoline

Të apasionuar pas kazinove në Greqi janë të llastuar për zgjedhje kur bëhet fjalë për lojërat virtuale të tavolinës. Shembuj të lojërave tavoline të ofruara nga kazinotë online janë blackjack, ruletë, dhe baccarat.

Ju mund të luani variacione të ndryshme të këtyre lojërave në modalitetin e luajtjes së menjëhershme kundër softuerit kompjuterik ose me tregtarë të drejtpërdrejtë në kazinotë e drejtpërdrejta.

Kazino live

Lojërat e kazinosë live janë një mënyrë e shkëlqyer për të përjetuar emocionet e lojërave të vërteta të kazinosë pa lënë komoditetin e shtëpisë tuaj. Të gjitha kazinotë kryesore në internet dhe celularë në Greqi kanë një seksion të tregtarëve të drejtpërdrejtë ku mund të luani kundër tregtarëve dhe krupierëve të jetës reale dhe të ndërveproni me lojtarë të tjerë.

Transmetoni lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë në HD nga studiot më të mira të lojërave si Evolution, Net Entertainment dhe Playtech. Disa nga lojërat që mund të shijoni në këtë format janë:

 • Blackjack live
 • Ruletë e drejtpërdrejtë
 • Baccarat live
 • Live Hold'em
 • Live Dragon Tiger
 • Live Sic Bo

Ju mund të zgjidhni një nga tonat kazino të rekomanduara për lojtarët grekë nëse po kërkoni përvojën më të mirë të kazinosë live. Të gjitha këto sajte janë miqësore me celularin, kështu që ju mund të shijoni lojën e drejtpërdrejtë të tregtarit sipas zgjedhjes suaj në smartfonin ose tabletin tuaj Android, iOS ose Windows.

Lojërat e preferuara të lojtarëve grekë
Metodat popullore të pagesës në Greqi për kazinotë në internet

Metodat popullore të pagesës në Greqi për kazinotë në internet

Greqia përdor euron, kështu që lojtarët vendas vlerësojnë opsionet më të mira të pagesave që autorizojnë transaksionet në EUR për të shmangur telashet e konvertimit të monedhës. Lojtarët grekë do t'i gjejnë të përshtatshme metodat e mëposhtme të depozitimit kur luajnë në kazino më e mirë në internet:

Transfertat bankare

Transferta bankare në Greqi mund të kryhet online ose offline. Ai përfshin transferimin e parave nga llogaria bankare e një lojtari në një kazino online në Greqi. Shumica e metodave bankare në internet janë të menjëhershme, por transferimi jashtë linje mund të zgjasë disa ditë pune.

Kartat e Debitit dhe Kreditit

Kartat e mëposhtme të pagesës janë të përshtatshme dhe pranohen pothuajse në të gjitha faqet e kazinove greke.

 • American Express
 • Viza
 • MasterCard
 • Karta e Debitit Direkt SEPA
 • UnionPay

Kartat me parapagesë

Ato janë shumë të sigurta dhe anonime pasi përdorin një kod një herë. Megjithatë, nuk mund të përdorni karta me parapagesë për tërheqje.

Pagesat në celular

Pagesat celulare i ndihmojnë lojtarët të gjurmojnë shpenzimet e tyre në telefonat inteligjentë. Disa shërbime pagese celulare ofrohen brenda aplikacionit ku klientët ruajnë informacionin e kartës së tyre të kreditit. Kur luajnë lojëra kazino në internet, ata thjesht skanojnë gjurmët e gishtave me një Touch ID ose përdorin Face ID.

Kriptovaluta

Pagesat kripto janë të decentralizuara dhe nuk përfshijnë asnjë bankë, duke i mbajtur të dhënat e klientit anonime dhe të sigurta.

 • BTC
 • ETH
 • BCH
 • LTC

Kuletat elektronike

Kuletat elektronike janë të shpejta dhe gjysmë anonime sepse përfshijnë një llogari të veçantë nga një llogari bankare ose karte krediti.

 • Bitpay
 • PayPal
 • Skrill
 • PaySera
 • Me besim
Metodat popullore të pagesës në Greqi për kazinotë në internet
Bonuset e njohura të kazinove në Greqi

Bonuset e njohura të kazinove në Greqi

Kazinoja më e mirë në internet ka shumë qasje për të tërhequr lojtarët për t'u regjistruar. Një faqe e mirë ofron një sërë shpërblimesh si:

Bonuset pa depozita

Bonuse pa depozite në kazino online vijnë në forma të ndryshme:

 • Rrotullime falas: Pas përfundimit të regjistrimit, një lojtari të ri i jepen rrotullime falas për lojëra elektronike specifike edhe para se të depozitojë para.
 • Shpërblime në para: Disa kazino ngarkojnë një llogari të re lojtari me monedha falas në mënyrë që ata të mund të fillojnë të bastojnë.

Këto bonuse janë të vlefshme vetëm brenda afatit kohor të specifikuar dhe për një kategori të caktuar loje. Fitimet nga bonuset pa depozitë nuk mund të arkëtohen derisa të plotësohen të gjitha kushtet e bastit.

Bonuset e depozitave

Bonuset e depozitave mund të klasifikohen sipas mënyrës se si jepen dhe llojit të shpërblimit.

 • Bonusi i depozitës së parë: Kur një lojtar hap një llogari dhe ngarkon para, atij mund t'i jepet një shpërblim në para deri në një përqindje të caktuar të depozitës së tyre fillestare. Kredia falas mund të shoqërohet edhe me rrotullime falas.
 • Bonuset e basteve: Lojtarët që janë gjithmonë aktivë marrin bonuse të veçanta bastesh, p.sh., bonuse për kthimin e parave dhe rimbushje.
 • Bonuset e besnikërisë: Ato u ofrohen klientëve që kanë arritur nivele ose statuse të caktuara. Disa bonuse besnikërie janë të disponueshme në formën e dhuratave ose pajisjeve.
 • Bonuset ekskluzive: Disa kazino online nga Greqia ofrojnë lidhje referimi dhe kode. Lidhje të tilla dhe kode promocionale vijnë me bonuse ekskluzive.
Bonuset e njohura të kazinove në Greqi
Si e vlerësojmë dhe rishikojmë kazinonë më të mirë në internet në Greqi

Si e vlerësojmë dhe rishikojmë kazinonë më të mirë në internet në Greqi

Po kërkoni një faqe kazinoje online në Greqi? Epo, ne jemi më se të kënaqur t'ju bëjmë të ditur se kërkimi juaj për faqen e internetit më të mirë të lojërave me para reale për lojtarët grekë përfundon këtu.

Ne kemi testuar dhe shqyrtuar tërësisht të gjitha faqet e kazinove në internet që operojnë në vend dhe i kemi vlerësuar ato sipas performancës. Kazinoja më e mirë në internet në Greqi lehtëson tërheqjet e shpejta në kuletat dhe kartat e njohura elektronike. Në përgjithësi, një sajt i besueshëm duhet të jetë në gjendje të përpunojë kërkesat për pagesa dhe të derdhë fonde në llogarinë tuaj brenda 24 deri në 48 orëve.

Ju mund të gjeni platformat me performancën më të mirë në listën tonë të kazinove të rekomanduara për lojtarët në Greqi. Këto janë faqet e internetit që kanë kaluar kriteret tona strikte dhe kanë shënuar pikët më të mira në lidhje me:

Siguria

Të gjitha faqet e internetit të paraqitura në listën tonë mbajnë një certifikatë të vlefshme SSL për të treguar se ato janë të sigurta dhe të sigurta. Kriptimi SSL përdoret në thelb për të mbrojtur detajet e kartës suaj të kreditit, informacionin financiar, detajet e hyrjes dhe çdo komunikim midis jush dhe kazinosë nga palët e treta.

Licencat

Ne paraqesim vetëm faqe interneti me leje të vlefshme nga Komisioni Hellenic Gaming ose rregullatorë të tjerë kryesorë si Komisioni i Lojërave të Fatit të Maltës, Komisioni i Lojërave të Fatit të Gjibraltarit, Komisioni i Lojërave të fatit Alderney dhe Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar.

Software dhe lojëra

Ne vlerësojmë të gjitha kazinotë kryesore online në Greqi për t'u siguruar që ato përmbushin kriteret tona për softuer dhe lojëra me cilësi të lartë. Faqet që ne rekomandojmë mundësohen nga ofruesit më të mirë të lojërave si Playtech, Net Entertainment, Microgaming, Yggdrasil, PlayN' Go, Evolution Gaming dhe Red Tiger.

Kjo do të thotë që ju mund të prisni që ata të ofrojnë një larmi të madhe lojërash të nivelit të lartë me grafikë, efekte audio dhe vizuale të shkëlqyera. Ato ofrojnë gjithashtu me saktësi kur bëhet fjalë për besueshmërinë dhe lojën e ndershme.

Mbështetja e klientit

Ju mund të jeni të sigurt se ofrimi i mbështetjes së shkëlqyer dhe të menjëhershme për lojtarët është një përparësi në kazinotë që ne ofrojmë.

Gjuhe

Kazinotë online të licencuara nga Komisioni Hellenic Gaming kanë si gjuhë kryesore greqishten dhe ju mund t'i identifikoni lehtësisht duke përdorur domenin .gr. Për faqet e internetit në det të hapur, gjuha kryesore është anglishtja, por ju i përktheni faqet në greqisht me Chrome ose mjete të tjera përkthimi.

Opsionet e pagesës

Kazinotë greke në këtë faqe interneti mbështesin opsionet vendase të pagesave si Viva Wallet, pagesat në internet IRIS dhe portofolin TWIGA. Metodat ndërkombëtare të pagesës si MasterCard, Visa, Neteller, Skrill, Paysafecard dhe Maestro janë gjithashtu të disponueshme.

Bonuset dhe promovimet

Procesi ynë i vlerësimit merr parasysh shumëllojshmërinë e promovimeve të drejtuara nga operatorët kryesorë në Greqi. Kazinotë që kemi paraqitur kanë një bonus të shkëlqyer mirëseardhjeje ose regjistrimi për lojtarët e rinj dhe shumica e tyre mund t'ju japin më shumë se 100 € në fonde shtesë kur të bëni depozitën tuaj fillestare.

Si e vlerësojmë dhe rishikojmë kazinonë më të mirë në internet në Greqi

FAQ

Gjithçka që duhet të dini për kazinotë

Cili është statusi ligjor i kazinove online në Greqi?

Kazinotë online janë të ligjshme në Greqi që nga viti 2011. Lojtarët grekë gjithashtu mund të luajnë lojëra të tjera kumari si poker, bingo dhe baste sportive legalisht në internet.

Kush i licencon kazinotë në internet në vend?

Kazinotë greke në internet janë të licencuara dhe të rregulluara nga Komisioni Helen i Lojërave. Megjithatë, kazinotë në det të hapur që operojnë në vend janë të licencuara dhe të rregulluara nga autoritetet në juridiksionet e tyre përkatëse.

A janë të sigurta kazinotë në internet të Greqisë?

Po. Të gjitha faqet e internetit të rekomanduara nga ne janë të koduara duke përdorur teknologjinë më të fundit SSL për të mbrojtur të dhënat tuaja personale dhe financiare gjatë transmetimit.

A ka bonuse të kazinosë në internet për lojtarët grekë?

Po. Të gjitha kazinotë e përqendruara në Greqinë në listën tonë kanë një shumëllojshmëri bonusesh për lojtarët. Disa nga ofertat e disponueshme përfshijnë: · Bonuset e mirëseardhjes: Këto janë oferta për lojtarë të rinj. Shumica e bonuseve të mirëseardhjes janë në formën e bonuseve të ndeshjes në depozitën e parë. · Rifresko promocionet: disa kazino online në Greqi ju shpërblejnë me rrotullime falas ose para falas kur financoni llogarinë tuaj në ditë të caktuara. · Rrotullime falas: Lojtarët grekë mund të shijojnë rrotullime falas në lojëra elektronike të specifikuara kur regjistrohen në një kazino të re ose kur ngarkojnë llogarinë e tyre të kazinosë. · Shpërblimet e besnikërisë: Shpërblimet e besnikërisë u lejojnë lojtarëve ekzistues të fitojnë pikë kompromisi dhe përfitime të tjera kur depozitojnë dhe vendosin para reale.

A mund të luaj lojëra kazinoje në internet në celular?

Po. Ju mund të luani lojëra kazino në internet sipas zgjedhjes suaj direkt nga shfletuesi i pajisjes tuaj celular pa shkarkuar. Pajisjet e përputhshme përfshijnë iPhone, iPad, pajisjet Windows dhe telefonat inteligjentë dhe tabletët Android.

Cilat janë lojërat më të mira të kazinosë në internet për lojtarët grekë?

Përgjigja për këtë pyetje varet kryesisht nga shija juaj. Të gjitha kazinotë online në vend janë të mbushura me lojëra të zhanreve të ndryshme si lojëra elektronike, Blackjack, Video Poker, Baccarat, Roulette, Sic Bo, Craps dhe Hold'em Poker.

A mund të luaj lojëra kazino për argëtim?

Po. Shumica e lojërave të paraqitura në kazinotë online greke janë të disponueshme në modalitetin demo për ata që duan të luajnë për argëtim.

A mund të fitoj para të vërteta kur luaj lojëra në kazino në internet?

Po. Ju mund të fitoni para të vërteta kur luani në kazinotë online greke dhe operatorët do t'i paguajnë fitimet tuaja deri në qindarkën e fundit.

A paguajnë lojtarët grekë taksa mbi fitimet e kazinosë?

Po. Qeveria greke kërkon që lojtarët të paguajnë një taksë 15% për fitimet midis 100 dhe 500 €. Fitimet mbi 500 € tërheqin një taksë prej 20%. Taksa zbritet automatikisht nga fitimet tuaja nga kazinoja, kështu që ju thjesht do të merrni fitimin tuaj neto. Ju nuk duhet të paguani asnjë taksë nëse fitoni më pak se 100 €.

Si t'i tërheq fitimet nga kazinotë në internet në Greqi?

Procesi i tërheqjes së fitimeve tuaja nga një kazino online në Greqi është i thjeshtë dhe i drejtpërdrejtë.

Pasi të keni bilancin minimal të tërheqshëm në llogarinë tuaj, thjesht shkoni te arkëtari dhe zgjidhni opsionin e tërheqjes. Zgjidhni mënyrën tuaj të pagesës dhe shkruani shumën që dëshironi të tërhiqni. Më pas mund të paraqisni kërkesën tuaj për tërheqje dhe të prisni që kazino ta përpunojë atë. Paratë dërgohen në llogarinë tuaj menjëherë pas miratimit.

*Ju lutemi vini re se do t'ju kërkohet të paraqisni dokumentet tuaja të identifikimit në tërheqjen tuaj të parë.

Cilat janë metodat e disponueshme të pagesës në kazinotë greke në internet?

Lojtarët e kazinove online në Greqi mund të financojnë llogaritë e tyre duke përdorur Viva Walletwallet, Skrill, Paysafecard, Neteller, pagesat në internet IRIS, TWIGA, Maestro, Diners Club, Transfer Banka, MasterCard dhe Visa.

Si të filloj të luaj lojëra të kazinosë në internet në Greqi

Mund të filloni të luani lojëra me para të vërteta në kazinotë online të Greqisë në tre hapa të thjeshtë.

 • Zgjidhni një kazino online greke të vlerësuar dhe me reputacion nga lista jonë e kazinove të rekomanduara

 • Plotësoni procesin e regjistrimit