Rishikimi i kazinosë Gratorama - Withdrawals

GratoramaResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
BonusDeri në 200 € + 7 € bonus pa depozite
Kazino me letra me gërvishtje
Kazino pa bonus depozite
Dizajn i pastër
Merr bonusin
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Kazino me letra me gërvishtje
Kazino pa bonus depozite
Dizajn i pastër
Gratorama
Deri në 200 € + 7 € bonus pa depozite
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Merr bonusin
Withdrawals

Withdrawals

Nëse keni luajtur në Gratorama për para të vërteta dhe keni grumbulluar disa fitime, atëherë jemi të sigurt që dëshironi të tërhiqni të njëjtat. Kazinoja paguan fondet me të njëjtën metodë me të cilën keni bërë depozitën tuaj. Shuma maksimale e arkëtimit është 3000 dollarë në muaj. Kjo shumë mund të shkojë deri në 15,000 dollarë në muaj për anëtarët VIP.

Koha e tërheqjes

Koha e tërheqjes

Të gjitha kërkesat për cashout përpunohen brenda 2 ditëve të punës nga data e kërkesës, ndërsa kërkesat për cashout nga anëtarët VIP përpunohen në varësi të nivelit të tyre. Ju lejohet të anuloni kërkesën tuaj gjatë kohës së përpunimit dhe t'i ktheni fondet në gjendjen e llogarisë tuaj.

Kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të luajtur për para të vërteta edhe një herë pa pasur nevojë të bëni një depozitë të re. Pas 2 ditësh pune, statusi i kërkesës suaj për arkëtim do të ndryshojë në statusin e saj përfundimtar ose të miratuar ose të dështuar. Kur kjo të ndodhë, nuk do të mund ta anuloni kërkesën. Këto janë afatet kohore të llogaritura për secilën metodë të tërheqjes:

 • Koha e procesit të transfertës me tela është 2 ditë pune. Mund të duhen nga 5 deri në 9 ditë përpara se paratë të arrijnë në llogarinë tuaj, kështu që në total mund të zgjasë nga 8 deri në 12 ditë.

 • Koha e procesit për kartat e kreditit Visa është 2 ditë pune. Mund të duhen nga 3 deri në 5 ditë përpara se paratë të arrijnë në llogarinë tuaj, kështu që në total mund të zgjasë nga 6 deri në 8 ditë.

 • Koha e procesit për Skrill është 2 ditë pune. Mund të duhen nga 3 deri në 5 ditë përpara se paratë të arrijnë në llogarinë tuaj, kështu që në total mund të zgjasë nga 6 deri në 8 ditë.

 • Koha e procesit për Neteller është 2 ditë pune. Mund të duhen nga 3 deri në 5 ditë përpara se paratë të arrijnë në llogarinë tuaj, kështu që në total mund të zgjasë nga 6 deri në 8 ditë.

Pasi të ketë përfunduar përpunimi dhe fondet të jenë transferuar, do të njoftoheni me email. Kazinoja rezervon të drejtën të vonojë përpunimin e tërheqjeve në rast se ka disa transaksione depozitash të papaguara.

Bonusi i tërheqjes

Bonusi i tërheqjes

Bonuset janë të disponueshme për të gjithë lojtarët që janë në përputhje të plotë me termat dhe kushtet e përgjithshme të kazinosë. Ju duhet të njiheni me këto terma dhe kushte edhe përpara se të kërkoni një bonus të caktuar në mënyrë që të mund të bëni një tërheqje më vonë.

Si të bëni një tërheqje?

Si të bëni një tërheqje?

Pasi të keni fituar disa para, kazinoja bën çdo përpjekje për të përpunuar kërkesën tuaj sa më shpejt të jetë e mundur. Nëse kjo është tërheqja juaj e parë, atëherë jeni në një vend të mirë sepse ne do t'jua lehtësojmë gjërat. Thjesht ndiqni këtë udhëzues të thjeshtë hap pas hapi:

 • Hyni në llogarinë tuaj duke futur emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin tuaj.
 • Në anën e poshtme të majtë të ekranit, klikoni në butonin Cashout.
 • Zgjidhni metodën dhe sasinë e preferuar.

Ka disa mënyra për të marrë paratë tuaja:

Kartë Krediti Visa – Kur përdorni këtë metodë, transaksioni do të shfaqet në faturën tuaj si 'Hermione Games'. Nëse e keni përdorur këtë metodë për të bërë një depozitë në radhë të parë, atëherë kjo është mënyra më e shpejtë dhe më e sigurt për të rikthyer fitimet tuaja.

Për shkak të një kufizimi teknik të vendosur nga kompania e kartave të kreditit Visa, kazinoja mund të lëshojë pagesa Visa deri në shumën totale të depozitave të bëra tashmë duke përdorur këtë metodë.

Për shembull, nëse bëni një depozitë prej 20 dollarësh duke përdorur kartën tuaj Visa, por fitoni disa baste dhe më vonë, kërkoni një tërheqje prej 200 dollarësh, kazinoja mund të lëshojë një rimbursim të vizës deri në 20 dollarë, që është depozita origjinale.

Më pas, do t'ju duhet të zgjidhni një mënyrë tjetër pagese për të marrë pjesën e mbetur të fitimeve.

Transferta me tela – Kazinoja mund të lëshojë pagesën tuaj nëpërmjet një transferte direkte bankare në llogarinë tuaj bankare. Ju duhet t'i dërgoni kazinosë informacionin e mëposhtëm në mënyrë që tërheqja të jetë e suksesshme:

 • Emri i bankes
 • Adresa e bankës
 • Emri i llogarise
 • Monedha e llogarisë
 • Numri i llogarisë / IBAN
 • Kodi SWIFT
 • Kodi i renditjes

Ju lutemi mbani mend se shuma minimale e arkëtimit për transfertat bankare është 50 dollarë dhe kjo është forma e rekomanduar e arkëtimit për këdo që ka bërë një depozitë nëpërmjet çdo lloj bankar direkt.

Monedhat

Monedhat

Gratorama pranon një numër të ndryshëm monedhash, kështu që ju mund të zgjidhni atë që ju përshtatet më së miri. Dhe lajmi i mirë është se Gratorama nuk ngarkon asnjë tarifë për depozitat. Këto janë monedhat e mëposhtme që mund të përdorni këtu:

 • AUD
 • GBP
 • CAD
 • EUR
 • NOK
 • SEK
 • CHF
 • USD
1xBet:1500 €
Merr bonusin
Betwinner
Betwinner:100 €
22BET
22BET:600 dollarë