Gratorama - Tips & Tricks

Age Limit
Gratorama
Gratorama is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Tips & Tricks

Gratorama ndryshon nga shumë destinacione të tjera të lojërave të fatit kryesisht sepse kazinoja mundësohet nga NetoPlay dhe ka diçka unike për të ofruar. Kazinoja është e disponueshme në 10 gjuhë duke përfshirë anglisht, finlandisht, frëngjisht, gjermanisht, suedisht, greqisht, norvegjez, portugalisht, spanjisht dhe turqisht.

Për Fillestarët

Nëse jeni fillestar, krijoni llogarinë tuaj dhe kapni bonusin pa depozitë dhe më pas kërkoni bonusin e mirëseardhjes, aq e thjeshtë sa kaq.

Gratorama i ofron çdo klienti të ri një bonus pa depozitë prej 7 dollarësh për të provuar disa lojëra pa pasur nevojë të shpenzojë fondet e veta. Duhet ta pranoni se ky është një gjest i bukur që do t'ju japë një fillim të mbarë si fillestar.

Por kjo nuk është e gjitha, ju do të merrni një bonus mirëseardhjeje që do të dyfishojë bankrollin tuaj deri në 200 dollarë. Ndiqni udhëzuesin tonë hap pas hapi dhe ne do t'ju tregojmë se si të regjistroheni në kazino dhe të kërkoni bonuset tuaja.

 • Shkoni në faqen e internetit në Gratorama.com dhe klikoni "Bashkohu" në këndin e sipërm djathtas në faqen kryesore.

 • Futni një emër përdoruesi, fjalëkalim dhe email unik në dritaren kërcyese që do të hapet më pas. Do t'ju kërkohet gjithashtu të zgjidhni monedhën tuaj të preferuar dhe të pranoni termat dhe kushtet dhe politikën e privatësisë.

 • Më pas duhet të jepni emrin tuaj të plotë, qytetin dhe kodin postar, gjininë, ditëlindjen, shtetin, numrin e telefonit dhe adresën. Pajtohuni me termat dhe kushtet dhe klikoni në butonin Krijo llogari.

Pasi të krijohet llogaria juaj e kazinosë, ju do të merrni një bonus pa depozitë prej 7 dollarësh, i cili do të kreditohet në llogarinë tuaj. Ju lutemi mbani mend se nëse e pranoni këtë bonus, kazinoja kërkon që të merrni bonusin 100% të mirëseardhjes në depozitën tuaj të parë.

Bonusi pa depozitë i nënshtrohet kërkesave të basteve 40 herë dhe shuma maksimale që mund të tërhiqni nga ky bonus është 200 dollarë. Depozita minimale e kërkuar për bonusin e mirëseardhjes është 10 dollarë.

Kur doni të luani për para të vërteta, duhet të shkoni te arkëtari dhe të bëni një depozitë. Zgjidhni metodën e preferuar të depozitimit dhe futni informacionin përkatës të depozitës.

Tani që keni krijuar llogarinë tuaj dhe keni marrë bonuset, mund të filloni të luani një nga lojërat e shumta që Gratorama ofron.

Nëse keni luajtur lojëra online më parë, nuk do të keni fare probleme. Por nëse nuk keni, ne jemi këtu për t'ju ndihmuar. Përpara se të filloni të luani, duhet të identifikoheni në llogarinë tuaj dhe të vizitoni kategoritë Lojëra me gërvishtje në kazino, Lojëra zbavitëse me gërvishtje, lojëra elektronike dhe lojëra sportive virtuale dhe të zgjidhni lojën që dëshironi të luani.

Dhe, nëse keni fat dhe fitoni, atëherë ndoshta do të dëshironit të tërhiqni fitimet tuaja. Gratorama ofron metoda të ndryshme të tërheqjes duke përfshirë:

 • Kartat e Debitit, Kartat e Kreditit (vetëm për vizë)
 • Neteller, Skrill, Entropay
 • Tela bankare

Duhet të jeni tepër të kujdesshëm kur bëni një depozitë duke përdorur Visa sepse mund të arkëtoni të njëjtën shumë që keni depozituar. Për shembull, nëse keni bërë një depozitë prej 20 dollarësh dhe keni fituar 100 dollarë, mund të tërhiqni vetëm 20 dollarë.

Ju do të duhet të përdorni një mënyrë tjetër pagese për të tërhequr pjesën tjetër të fitimeve tuaja. Kur bëni një tërheqje përmes bankës, shuma minimale është 50 dollarë. Këto janë monedhat që janë në dispozicion në Gratorama: Dollar Kanadez, Franga Zvicerane, Dollar Australian, Euro, Paund Britanik.

Kur dëshironi të bëni një tërheqje, duhet të keni fonde në llogarinë tuaj. Nëse keni para nga një bonus, do t'ju duhet së pari të plotësoni kërkesat e bastit përpara se të bëni një tërheqje.

Zgjidhni metodën e preferuar dhe shumën që dëshironi të tërhiqni. Nëse keni ndryshuar mendje dhe dëshironi të anuloni tërheqjen, mund ta bëni këtë gjatë periudhës 48-orëshe në pritje. Ndiqni këto hapa të thjeshtë për ta bërë këtë:

 1. Hyni në llogarinë tuaj.
 2. Klikoni në butonin Cashout për të kontrolluar nëse kërkesa juaj për tërheqje është ende në pritje të miratimit.
 3. Klikoni në 'Anulo Cashout' dhe fondet tuaja do të kthehen në bilancin tuaj.

Koha e nevojshme për të përpunuar tërheqjet varet nga metoda që përdorni:

 • Për Bank Wire koha e tërheqjes është midis 5 dhe 9 ditë.
 • Për Kartat e Debitit ose Kreditit, koha e tërheqjes është nga 3 deri në 5 ditë.
 • Për kuletat elektronike, koha e tërheqjes është nga 24 deri në 48 orë.

Shuma maksimale që mund të tërhiqni në muaj është 3000 dollarë. Anëtarët VIP mund të tërheqin shuma më të mëdha edhe pse, në varësi të nivelit të tyre, deri në 15,000 dollarë në muaj.

Total score8.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2008
BonusetBonuset (5)
Bonus ndeshjeBonus pa depozitëBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (13)
Angleze
Finlandeze
Franceze
Gjermane
Holandeze
Italiane
Japoneze
Norvegjeze
Portugeze
Ruse
Suedeze
Tajlandeze
Çeke
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (2)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (9)
Cashlib
Coinspaid
Jeton
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe CardSkrillVisa
MonedhatMonedhat (11)
Afrikës së Jugut Rand
Bahti Tailandez
Dollari Kanadez
Euro
Jeni Japonez
Krona Norvegjeze
Peruan Nuevo Sol
Peso Kilean
Peso meksikane
Reali Brazilian
Shtetet e Bashkuara Dollar
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (17)
Afrika e Jugut
Austria
Brazili
Danimarka
Finlanda
Irlanda
Italia
Japonia
Kanadaja
Kili
Meksika
Peruja
Portugalia
Republika Çeke
Sllovakia
Sllovenia
Zvicra
SoftwareSoftware (2)