Rishikimi i kazinosë Gratorama - Responsible Gaming

GratoramaResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
BonusDeri në 200 € + 7 € bonus pa depozite
Kazino me letra me gërvishtje
Kazino pa bonus depozite
Dizajn i pastër
Merr bonusin
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Kazino me letra me gërvishtje
Kazino pa bonus depozite
Dizajn i pastër
Gratorama
Deri në 200 € + 7 € bonus pa depozite
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Merr bonusin
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Varësia nga kumari është një çështje serioze që nuk duhet neglizhuar. Nëse e gjeni veten duke pasur një problem kompulsiv të lojërave të fatit, ne ju këshillojmë që të kërkoni ndihmë profesionale sa më shpejt të jetë e mundur.

Ka disa hapa që mund të ndërmerrni edhe përpara se të vendosni të bëni depozitën tuaj të parë dhe të filloni të luani kumar.

Një nga opsionet më të përshtatshme është të vendosni një kufi depozite, në këtë mënyrë ju vendosni paraprakisht se sa para do të luani për një periudhë të caktuar kohe.

Kufiri i depozitave

Kufiri i depozitave

Ju mund të vendosni kufizime në depozitën tuaj në baza ditore, javore dhe mujore. Kur dëshironi të vendosni një kufi, mund të kontaktoni Mbështetjen e Klientit dhe ata do t'ju udhëheqin gjatë procesit.

Ju lutemi mbani mend se çdo herë që dëshironi të ulni kufirin e depozitave, mund ta bëni këtë menjëherë, por nëse dëshironi të rrisni kufirin e depozitës, atëherë ka një periudhë freskimi prej 24 orësh përpara se të merrni miratimin.

Vetëpërjashtimi

Vetëpërjashtimi

Nëse jeni të shqetësuar për zakonet tuaja të lojërave të fatit, atëherë mund të kërkoni një periudhë vetëpërjashtimi. Në këtë mënyrë ju do të bllokoni përkohësisht aksesin tuaj në kazino`s faqen e internetit.

Ju mund të kërkoni një vetëpërjashtim duke dërguar një email te Ekipit të tyre Mbështetës dhe ata do të bllokojnë llogarinë tuaj për periudhën kohore të kërkuar. Pasi të përfundojë periudha e vetëpërjashtimit, mund të kërkoni që llogaria juaj të rihapet.

Nëse ende nuk jeni të sigurt nëse duhet të kërkoni një periudhë vetëpërjashtimi apo jo, duhet t'i bëni vetes këto pyetje:

  1. A ju pengon bixhozi në punën apo studimet tuaja?
  2. A po përpiqeni të rikuperoni humbjet e mëparshme?
  3. A luani kumar kur jeni nën ndikimin e alkoolit ose substancave të tjera?
  4. A po shëroheni nga ndonjë çrregullim tjetër i varësisë?

Nëse përgjigjja juaj është 'po' për një nga këto pyetje, atëherë ju këshillojmë të kërkoni ndihmë profesionale.

Lojëra me përgjegjësi

Lojëra me përgjegjësi

Shumica e njerëzve që hapin një llogari në Gratorama luajnë me përgjegjësi, por megjithatë ka disa për të cilët kumari mund të bëhet problem.

Kënaqësia juaj është e një rëndësie të madhe për kazinonë dhe ata inkurajojnë çdo lojtar që të luajë me përgjegjësi në çdo kohë. Është e ndaluar me ligj, jo vetëm në Gratorama, por në çdo kazino tjetër, të hapësh një llogari nëse je nën 18 vjeç.

Ne ju këshillojmë të ndiqni këto udhëzime të thjeshta sa herë që vendosni të luani kumar:

  • Para se të filloni të luani, vendosni për sasinë e parave që jeni të gatshëm të shpenzoni.
  • Asnjëherë mos luani kumar për të kompensuar ndonjë humbje të mëparshme.
  • Nuk është një ide e mirë të luani kumar nëse jeni duke u shëruar nga ndonjë varësi tjetër.
  • Asnjëherë mos luani kumar nën ndikimin e alkoolit ose të ndonjë substance tjetër.
  • Asnjëherë mos lejoni që kumari të ndërhyjë në përgjegjësitë tuaja të përditshme.

Ju lutemi kuptoni se nuk ka formula apo sisteme sekrete që garantojnë sukses në lojërat e fatit. Vetëm kini parasysh se bixhozi është një formë argëtimi dhe kaq.

1xBet:1500 €
Merr bonusin
Betwinner
Betwinner:100 €
22BET
22BET:600 dollarë