Rishikimi i kazinosë Gratorama - Payments

GratoramaResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
BonusDeri në 200 € + 7 € bonus pa depozite
Kazino me letra me gërvishtje
Kazino pa bonus depozite
Dizajn i pastër
Merr bonusin
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Kazino me letra me gërvishtje
Kazino pa bonus depozite
Dizajn i pastër
Gratorama
Deri në 200 € + 7 € bonus pa depozite
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Merr bonusin
Payments

Payments

Skrill dhe Neteller janë në dispozicion në Gratorama, por për fat të keq, nuk mund të themi të njëjtën gjë për PayPal. Kjo nuk do të thotë se do të qëndrojë kështu përgjithmonë. Është shumë e mundur që Gratorama të shtojë këtë mënyrë pagese sepse po punojnë për interesat e klientëve të tyre.

Ka mënyra të ndryshme pagese të disponueshme në Gratorama dhe lajmi i mirë është se të gjitha depozitat bëhen menjëherë.

Ju mund të përdorni Visa, Diners Club, Visa Electron, EntroPay, Visa Debit, MasterCard, MasterCard Debit, Carte Bleue dhe Cartasi lejojnë pagesa në një sërë monedhash, duke përfshirë EUR, GBP, USD, SEK, CHF, NOK, AUD dhe CAD.

Shuma maksimale që mund të tërhiqni gjatë periudhës prej një muaji është 3,000 dollarë, por anëtarët VIP mund ta rrisin kufirin deri në 15,000 dollarë.

Kazinoja do të sigurohet që kërkesa juaj e arkëtimit të përpunohet sapo të marrë të gjitha dokumentet e nevojshme. Është shumë e rëndësishme të verifikoni identitetin tuaj përpara se të bëni një tërheqje. Kjo bëhet me qëllim që të parandalohen mashtrimet e mundshme në internet.

Ju do të duhet të bëni kërkesën nga seksioni i arkëtimit në Arkë duke klikuar butonin Cashout. Nuk ka asnjë mënyrë tjetër për të marrë para përveç kësaj.

Ndërsa statusi juaj i arkëtimit është në pritje, nuk do të lëshohet asnjë bonus ose ndonjë bonus tjetër derisa statusi të ndryshohet në Miratuar ose Anuluar.

Vetëm kur të gjitha pagesat e bëra nga ju të kenë marrë miratimin përfundimtar, mund të kërkoni paratë e gatshme.

Kazinoja rezervon të drejtën të paguajë çdo paratë e kërkuar pjesërisht ose totalisht nëpërmjet të njëjtës mënyrë pagese nga e cila janë bërë depozitat.

Nëse kërkoni një para që është nën shumën minimale të lejuar, atëherë fondet do të kthehen në bilancin tuaj.

Nuk ka tarifa kur kërkoni një arkëtim nga kazino, gjithsesi institucioni juaj financiar mund të ngarkojë një tarifë të caktuar për të përpunuar paratë tuaja.

Kur përdorni "Transferta me tela", shuma minimale që mund të tërhiqni është 50 dollarë.

Kur përdorni karta krediti ose debiti, shuma minimale që mund të kërkoni për të tërhequr është 10 dollarë.

Përpara se të bëni një tërheqje, së pari duhet të plotësoni kërkesat minimale të bastit.

Kërkesat e bastit për bonusin e mirëseardhjes janë 40 herë më shumë se bonusi juaj total falas i marrë. Bonusi pa depozitë prej 7 dollarësh nuk do të llogaritet për bast.

Kur përpiqeni të arkëtoni shuma që janë më të larta se 200 dollarë, atëherë duhet të kaloni procedurën e verifikimit ku duhet të dërgoni dëshmi të identitetit, moshës dhe adresës. Kazinoja rezervon të drejtën të kërkojë verifikim për çdo shumë arkëtimi.

Shumat e pagesës varen nga niveli VIP që keni arritur. Të gjithë lojtarët lejohen të bëjnë tërheqje që nuk janë më të larta se 3000 dollarë në muaj. Anëtarët VIP mund të tërheqin shuma më të larta në mënyrën e mëposhtme:

  • Lojtarët e bronztë mund të tërheqin deri në 5000 dollarë në muaj.
  • Lojtarët e Silver mund të bëjnë një tërheqje deri në 7000 dollarë në muaj.
  • Lojtarët e arit mund të bëjnë një tërheqje deri në 10,000 dollarë në muaj.
  • Lojtarët e Platinum mund të bëjnë një tërheqje deri në 15,000 dollarë në muaj.

Don`mos u shqetësoni nëse fondet tuaja i kalojnë këto kufij. E gjithë shuma që është më e madhe se maksimumi i specifikuar do të transferohet përsëri në llogarinë tuaj, kështu që ju mund të bëni një tërheqje muajin e ardhshëm.

Problemet e arkëtimit

Problemet e arkëtimit

Është e mundur që të shfaqen disa probleme me paratë e gatshme. Kërkesat e arkëtimit mund të anulohen dhe të kthehen në llogarinë tuaj gjatë kohës që duhet për miratimin e tyre.

Është gjithashtu e mundur të ndryshoni mendje pasi të kërkoni një arkëtim. Nëse dëshironi të ktheni paratë e kërkuara, thjesht ndiqni këto hapa të thjeshtë:

  • Hyni në llogarinë tuaj
  • Klikoni në butonin Cashout, të cilin mund ta gjeni në anën e majtë të poshtme të majtë të ekranit tuaj.
  • Klikoni në Cancel Cashout. Përfitimi do të anulohet dhe statusi do të ndryshojë nga Në pritje në Anuluar. Fondet do të kthehen menjëherë në bilancin tuaj.

Nëse dëshironi të kontrolloni historinë tuaj të arkëtimeve, mund ta bëni këtë brenda Historisë së Transaksioneve që mund të gjendet në seksionin e arkëtarit.

1xBet:1500 €
Merr bonusin
Betwinner
Betwinner:100 €
22BET
22BET:600 dollarë