Rishikimi i kazinosë Gratorama - FAQ

GratoramaResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
BonusDeri në 200 € + 7 € bonus pa depozite
Kazino me letra me gërvishtje
Kazino pa bonus depozite
Dizajn i pastër
Merr bonusin
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Kazino me letra me gërvishtje
Kazino pa bonus depozite
Dizajn i pastër
Gratorama
Deri në 200 € + 7 € bonus pa depozite
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Merr bonusin
FAQ

FAQ

Ne kemi mbledhur përgjigje për pyetjet më të shpeshta në lidhje me Gratorama në FAQ tonë.

Si mund të aktivizoj cookies?

Çdo kazino përdor cookie për t'i ndihmuar ata t'ju ofrojnë shërbime më të mira duke personalizuar vizitën tuaj. Cookies nuk përdoren për ruajtjen e informacionit tuaj personal.

Kazinoja përdor cookie për të mbajtur gjurmët e gjendjes suaj të hyrjes vetëm si një masë paraprake për të mbrojtur privatësinë tuaj. Kjo është mënyra se si mund të aktivizoni cookies në varësi të shfletuesit që përdorni.

Nëse përdorni Internet Explorer 8.x, duhet të bëni sa më poshtë:

 • Klikoni në menunë Tools
 • Zgjidhni opsionet e internetit në meny
 • Klikoni në skedën Privatësia
 • Klikoni në butonin Default
 • Lëvizni rrëshqitësin në mënyrë që të jetë në një nga nivelet poshtë Mesatare e Lartë
 • Kliko OK për të ruajtur ndryshimet

Nëse përdorni Internet Explorer 6.x dhe 7.x, duhet të bëni sa më poshtë:

 • Klikoni në Veglat në krye të dritares
 • Zgjidhni Opsionet e Internetit
 • Klikoni në skedën Privatësia
 • Klikoni në butonin Advanced, i cili duhet të jetë në qendër të ekranit të skedës Privacy
 • Kontrolloni 'Shfuqizimi i trajtimit automatik të kukive
 • Prano kuki të palëve të para dhe të treta
 • Kontrolloni 'Lejo gjithmonë kukit e sesionit
 • Klikoni OK dhe rinisni shfletuesin tuaj

Nëse jeni duke përdorur Mozilla Firefox, duhet të bëni sa më poshtë:

 • Nga menyja kryesore zgjidhni Mjetet/Opsionet
 • Nga paneli i majtë i opsioneve zgjidhni Privatësia
 • Zgjero opsionet e "Cookies" në të djathtë
 • Zgjidhni "Aktivizo Cookies"
 • Zgjidhni "Vetëm për uebsajtin fillestar"

Nëse jeni duke përdorur Opera 7+, atëherë duhet të bëni sa më poshtë:

 • Zgjidhni Preferencat nga menyja File
 • Klikoni Kategoria e Privatësisë
 • Kontrolloni Aktivizo Cookies
 • Zgjidhni "Pranoni automatikisht të gjitha kukit" nga menyja rënëse

Nëse jeni duke përdorur Safari, atëherë duhet të bëni sa më poshtë:

 • Zgjidhni Preferencat nga menyja Safari
 • Klikoni ikonën e Sigurisë
 • Në kutinë e përzgjedhjes "Prano Cookies" zgjidhni Gjithmonë ose Vetëm nga sajtet ku lundroni

Çfarë ndodh nëse shkëputem ndërkohë që luaj?

Sistemi i kazinosë është krijuar në një mënyrë që mbron lojtarët nga humbja e pajustifikueshme. Nëse vendosni një bast dhe shtypni Luaj Tani, por përjetoni një dështim teknik, raundi do të luhet automatikisht nga sistemi.

Pasi të rifitoni lidhjen tuaj të internetit, mund të hyni në llogarinë tuaj dhe të shihni rezultatin e bastit tuaj kur klikoni në butonin 'Historiku i Lojërave'.

Nuk mund të fus simbolin "at" në fushën e emailit. Cfare duhet te bej?

Kur dëshironi të përdorni shenjën @, duhet të përdorni një kombinim të caktuar të tastierës në varësi të gjuhës së tastierës.

 • Nëse keni një tastierë amerikane, shtypni 'Shift' dhe më pas '2'.
 • Nëse keni një tastierë franceze, atëherë shtypni 'AltGr' që është tasti Alt në të djathtë dhe më pas '0'
 • Nëse keni një tastierë në Mbretërinë e Bashkuar, duhet të shtypni "Shift" dhe më pas "(Citate)
 • Nëse keni një tastierë gjermane, duhet të shtypni 'AltGr' që është tasti Alt në të djathtë dhe më pas 'Q'.

Vazhdoj të marr një mesazh se emri i përdoruesit ekziston tashmë. Cfare duhet te bej?

Kur përpiqeni të Krijo nje llogari dhe ju vazhdoni të merrni mesazhin se emri i përdoruesit tashmë ekziston, atëherë është shumë e mundur që një klient tjetër të ketë përdorur fillimisht të njëjtin emër përdoruesi. Prandaj, duhet të provoni të vendosni një emër përdoruesi tjetër.

Ekziston edhe një mundësi tjetër, ndoshta ju keni krijuar tashmë një llogari dhe nuk mbani mend fjalëkalimin e saktë për t'u identifikuar. Nëse është kështu, duhet të provoni të rivendosni fjalëkalimin tuaj.

Nuk i mbaj mend detajet e hyrjes. Cfare duhet te bej?

Është e mundur të rivendosni emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin tuaj. Për ta bërë këtë ju duhet kontaktoni mbështetjen e klientit dhe ata do t'ju udhëheqin gjatë procesit.

Vazhdoj të marr një mesazh 'Emri i përdoruesit dhe fjalëkalimi i pavlefshëm'. Cfare duhet te bej?

Nëse e merrni këtë mesazh, atëherë ka shumë mundësi që po përpiqeni të identifikoheni në llogarinë tuaj me një emër përdoruesi dhe fjalëkalim të pasaktë. Ka disa gjëra që duhet të bëni në raste të tilla:

 1. Kontrolloni nëse modaliteti Caps lock është aktiv ose nëse jeni duke përdorur një gjuhë tjetër në tastierën tuaj.
 2. Kontrolloni nëse e keni ende emailin nga kazino me emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin tuaj dhe përpiquni të përdorni opsionin e kopjimit dhe ngjitjes.
 3. Shkoni te seksioni "Ka harruar fjalëkalimin" dhe do t'ju dërgohet një fjalëkalim i ri.

Nëse problemi vazhdon ende pasi të keni bërë gjithçka të përmendur më lart, atëherë duhet të kontaktoni Mbështetjen e Klientit dhe t'i lini agjentët të hetojnë se çfarë po ndodh me llogarinë tuaj.

A mund ta anuloj tërheqjen time dhe t'i kthej fondet në llogarinë time?

Po, është e mundur të anuloni tërheqjen tuaj ndërkohë që statusi është ende në pritje. Nëse statusi është i miratuar ose i anuluar, atëherë nuk mund të bëni asgjë.

Më shumë për Tërheqja e Gratorama

Si të merrni emailet promovuese të Gratorama?

Ju duhet të shtoni promo@gratorama.com fillimisht te Libri i Adresave ose Lista e Dërguesve të Sigurt. Arsyeja për këtë është se disa Ofrues të Shërbimeve të Internetit bllokojnë emailet nga dërguesit, adresat e emailit të të cilëve nuk janë në listën e marrësve. Për ta bërë këtë, duhet të ndiqni këto hapa:

Për Live / Hotmail / MSN bëni gjërat e mëposhtme:

 • Hyni në emailin tuaj dhe klikoni në Opsionet në këndin e sipërm djathtas të ekranit tuaj. Do të shfaqet një menu drop-down dhe ju duhet të klikoni në 'Më shumë opsione.
 • Në seksionin 'E-mail i padëshiruar' klikoni në 'Dërguesit e sigurt dhe të bllokuar'
 • Klikoni mbi 'Dërguesit e sigurt' dhe shkruani promo@gratorama.com në kutinë Dërguesi ose domeni për të shënuar si të sigurt dhe kliko "Shto në listë"

Nëse jeni duke përdorur Microsoft Outlook, duhet të bëni sa më poshtë:

 • Klikoni në menynë 'File' në krye të ekranit, pastaj klikoni në 'E re' dhe 'Kontakt'.
 • Në kutinë e postës elektronike shkruani promo@gratorama.com, dhe "Ruaj dhe Mbylle"

Nëse jeni duke përdorur Mozilla Thunderbird, duhet të bëni sa më poshtë:

 • Klikoni në menynë 'File', pastaj klikoni në 'E re' dhe 'Karta e librit të adresave'
 • Lloji promo@gratorama.com në kutinë e postës elektronike dhe klikoni Ok.

Nëse jeni duke përdorur Gmail, duhet të bëni sa më poshtë:

 • Kliko Kontaktet në anën e majtë të çdo faqeje.
 • Në këndin e sipërm të majtë të Menaxherit të Kontaktit, klikoni butonin "Kontakti i ri".
 • Shkruani promo@gratorama.com në kutinë e postës elektronike dhe klikoni Ruaj.

Nëse jeni duke përdorur Yahoo Mail versionin klasik, atëherë duhet të bëni sa më poshtë:

 • Shkoni në çdo email të Gratorama.
 • Klikoni në lidhjen "Shto në librin e adresave"
 • Shkruani promo@gratorama.com

Nëse jeni duke përdorur Yahoo Mail versionin më të ri, atëherë duhet të bëni sa më poshtë:

 • Klikoni në lidhjen "Shto" pranë "Kontaktet"
 • Do të shfaqet një dritare e vogël ku duhet të shkruani promo@gratorama.com në kutinë 'email'.
 • Kliko 'Ruaj'

Nëse jeni duke përdorur AOL, atëherë duhet të bëni sa më poshtë:

 • Klikoni në "Kontaktet" në shiritin e majtë
 • Klikoni butonin 'I ri' pranë kutisë së kërkimit në krye dhe klikoni 'Kontakt i ri'
 • Shkruani promo@gratorama.com në kutinë 'Email 1'.

A është e mundur të ndryshoj adresën time të emailit?

Po, mund ta përditësoni shumë lehtë adresën tuaj të re të emailit. Zgjidhni Ndrysho emailin nga menyja dhe shkruani informacionin e mëposhtëm:

 • Fjalëkalimi aktual
 • Adresa e re e emailit
 • Konfirmo adresën e re të emailit
 • Klikoni mbi Ndrysho

Pasi të plotësoni të gjitha informacionet, do të shihni një mesazh 'Emaili u ndryshua me sukses'. Nëse në rast se nuk e merrni emailin, duhet të kontrolloni dosjen tuaj Spam.

A është e mundur të ndryshoj fjalëkalimin tim?

Po, ju mund ta ndryshoni fjalëkalimin tuaj sa herë që dëshironi. Në fakt, ne ju këshillojmë të ndryshoni fjalëkalimin tuaj herë pas here vetëm për sigurinë tuaj. Nga menyja, zgjidhni Ndrysho fjalëkalimin dhe shkruani informacionin e mëposhtëm:

 • Fjalëkalimi juaj i vjetër
 • Fjalëkalimi juaj i ri
 • Konfirmo fjalëkalimin e ri
 • Klikoni mbi Ndrysho

Kur plotësoni të gjitha informacionet, duhet të merrni një mesazh 'Fjalëkalimi u ndryshua me sukses'

Si mund të bisedoj me Mbështetjen?

Sa herë që dëshironi të flisni me agjentët e klientit, duhet të klikoni në 'Butoni _Chat_' dhe do të shihni që hapet një dritare Chat.

Nëse në rast se nuk hapet, atëherë duhet të siguroheni që bllokuesi juaj i dritareve kërcyese nuk po e bllokon atë. Lajmi i mirë është se ju ende mund të vazhdoni të luani ndërsa bisedoni me një përfaqësues mbështetës.

Nëse rastësisht ata janë të gjithë të zënë duke folur me klientë të tjerë, mund të lini emailin ose numrin e telefonit dhe ata do t'ju kontaktojnë sa më shpejt të jetë e mundur.

Si mund të kërkoj bonusin pa depozitim prej 7 dollarësh?

Bonusi pa depozitim është i disponueshëm herën e parë që regjistroheni për një llogari në Gratorama.

Klikoni për informacion rreth Bonuset e Gratorama.

Cfare jane '\_Pikat Kompjuterike\_'?

Pikat komp janë vetëm një shpërblim i vogël që merrni nga kazino sa herë që luani. Për çdo 10 dollarë që vini bast ju merrni 1 pikë kompi dhe nuk është e rëndësishme nëse luani me paratë e bonusit apo paratë tuaja reale.

Pasi të keni fituar 100 pikë, ju i shpengoni ato në Arkë dhe më vonë mund t'i përdorni për të vënë baste në të gjitha lojërat.

Për çfarë përdoret Autoplay?

Nën butonin Luaj Tani do të shihni butonin Auto dhe kur të klikoni mbi të do të hapni kutinë Autoplay.

Këtu mund të zgjidhni numrin e lojërave që dëshironi të luani duke klikuar një nga butonat dhe sistemi do të fillojë të luajë sapo të klikoni një numër.

Ju mund të ndaloni luajtjen automatike në çdo kohë që dëshironi dhe nuk keni pse të prisni që të përfundojë. Thjesht klikoni në butonin 'Stop' dhe luajtja automatike do të ndalet pasi të përfundojë loja.

Veçoria e luajtjes automatike vjen me disa cilësime të avancuara gjithashtu. Kur përdorni cilësimet e avancuara, ju udhëzoni lojën të ndalojë në një nga situatat e mëposhtme:

"Çdo lojë do të fitojë" – Nëse zgjidhni këtë opsion, loja do të ndalet sapo të fitoni, pa marrë parasysh nëse çmimi është fituar.

'Fitorja e vetme tejkalon' – Nëse zgjidhni këtë opsion, luajtja automatike do të ndalet sapo të fitoni një çmim më të lartë se një shumë e caktuar. Ju jeni ai që do ta përcaktoni atë shumë paraprakisht.

'Bilanci është ulur me' – Nëse zgjidhni këtë opsion, luajtja automatike do të ndalet në rast se bilanci juaj ulet me një shumë të caktuar. Ju jeni ai që do të përcaktoni shumën.

'Bilanci u rrit me' – Nëse zgjidhni këtë opsion, luajtja automatike do të ndalet në rast se bilanci juaj rritet me një shumë të caktuar. Ju jeni ai që do ta përcaktoni atë shumë.

A mund t'i gjej të gjitha depozitat që kam bërë në të kaluarën?

Po, ju mund të kontrolloni të gjitha depozitat që keni bërë përmes historisë së transaksioneve.

Më shumë në duke bërë një depozitë në kazino Gratorama.

A mund të kontrolloj statusin e tërheqjes sime?

Po, ju mund të kontrolloni statusin e kërkesës suaj për tërheqje përmes historisë së transaksioneve. Nëse statusi i tërheqjes suaj është ende "Në pritje", ju mund ta anuloni tërheqjen nëse dëshironi.

Si i ruan kazinoja dokumentet e mia pasi i ngarkoj ato?

Këtu nuk ka asgjë për t'u shqetësuar. Pasi kazino merr dokumentet tuaja, ato ruhen në mënyrë elektronike në një mjedis të sigurt me akses të kufizuar.

Si mund të dërgoj dokumente në kazino?

Ju mund të dërgoni të gjitha dokumentet e nevojshme në emailin e mëposhtëm: accounting@gratorama.com. Ne ju këshillojmë të dërgoni kopje me cilësi të lartë duke i lejuar kazinosë të verifikojë të dhënat tuaja pa vonesa të panevojshme.

Çfarë lloj dokumentesh duhet të dërgoj?

Kazinoja mund t'ju kërkojë të dërgoni disa ose të gjitha dokumentet e mëposhtme:

Kopja e një ID me foto – Kjo përfshin një kopje të pasaportës, patentës së shoferit ose kartës së identitetit kombëtar. Kur dërgoni një kopje, sigurohuni që të gjitha detajet të jenë të dukshme në dokument.

Kopja e kartës suaj të kreditit – Do t'ju duhet të dërgoni një kopje të pjesës së përparme dhe të pasme të kartës së kreditit që keni përdorur për të kryer një pagesë. Për sigurinë tuaj, ju këshillojmë të bllokoni 8 numrat e mesëm në pjesën e përparme të kartës dhe kodin 3 shifror të sigurisë në pjesën e pasme të kartës.

Dëshmi e adresës – Për të dërguar vërtetimin e adresës suaj, mund të dërgoni një kopje të një faturë shërbimi ose një deklaratë të kartës së kreditit. Ky duhet të jetë një dokument i fundit ku përfshihen emri dhe adresa juaj. Në rast se po dërgoni një deklaratë të kartës së kreditit, atëherë ne ju këshillojmë të bllokoni tetë numrat e mesëm të kartës së kreditit.

1xBet:1500 €
Merr bonusin
Betwinner
Betwinner:100 €
22BET
22BET:600 dollarë