Genesis - Live Casino

Age Limit
Genesis
Genesis is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

Live Casino

Lojërat e kazinosë drejtpërdrejt organizohen nga një tregtar profesionist i drejtpërdrejtë dhe transmetohen drejtpërdrejt nga një studio ose një kazino me bazë tokësore. Mund të gjeni lojëra klasike si ruletë dhe baccarat dhe në të njëjtën kohë lojëra moderne si Dream Catcher. Pothuajse çdo Kazino Live ju ofron mundësinë për të biseduar me tregtarin dhe me lojtarë të tjerë gjithashtu. Në këtë mënyrë ju mund të pyesni tregtarin për disa rregulla të lojës dhe madje të diskutoni strategji të ndryshme. Lojërat e drejtpërdrejta të tregtarëve transmetohen në atë mënyrë që mund të shihni lehtësisht si tabelën ashtu edhe tregtarin.

Blackjack live

Të luash blackjack live në Genesis Casino është një përvojë vërtet e jashtëzakonshme. Kjo është një lojë shumë e njohur ku luani kundër tregtarit. Ju luani në një tryezë virtuale dhe gjithçka ndodh para syve tuaj. Mund të ndërveproni me tregtarin dhe të vendosni baste përmes hollit. Për më tepër, ka vend që lojtarët e tjerë të bashkohen në tryezë, kështu që ju mund ta bëni këtë një ngjarje shoqërore, pasi ata mund të jenë nga pjesë të ndryshme të botës.

Një nga avantazhet më të dukshme, kur luani në internet, është se mund të gjeni çdo variant të mundshëm në dispozicion, gjë që nuk ndodh me kazinotë me bazë tokësore. Shumicën e kohës ata ofrojnë disa variante dhe kjo është e gjitha. Në këtë mënyrë nuk keni pse të vizitoni kazino të ndryshme për të luajtur lojën që dëshironi.

Genesis Casino është vendi më i mirë për të luajtur blackjack live sepse lojërat e tyre mundësohen nga Evolution Gaming dhe NetEnt. Nëse nuk jeni një fillestar i plotë, me siguri keni dëgjuar se këta ofrues softuerësh janë një nga më të mirët në industrinë e kazinosë. Ndihemi të detyruar të përmendim se të gjitha lojërat live nuk janë të disponueshme në versionin demo pasi të gjitha vendet në tryezë janë të rezervuara për lojtarët që paguajnë.

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruleta e kazinosë live është kaq e njohur tani dhe nëse nuk e keni provuar ende, na besoni se jeni i vetmi. Për të luajtur këtë lojë, ju duhet të dini disa strategji të kazinosë live për të rritur shanset tuaja. Mund të vendosni lehtësisht një bast dhe të shpresoni se do të fitoni, por tani kjo është një aktivitet argëtimi. Ju mund të bëni një sërë gjërash për të përmirësuar aftësitë tuaja dhe për të fituar diçka duke luajtur ruletë. Mund të mësoni vetëm një strategji të kazinosë live dhe t'i përmbaheni asaj, ose nëse dëshironi, mund të provoni më shumë dhe të shihni se cila po funksionon në të vërtetë.

Gjëja me ruletën është se ju mund të fitoni shumë para ndërsa jeni duke luajtur kur vendosni një bast në një numër të vetëm, por shanset janë që kjo nuk do të ndodhë. Rregulli kryesor që duhet ndjekur këtu është, gjithmonë të vini bast në shumë numra, sepse në këtë mënyrë me siguri do të fitoni shuma të vogla, por shanset për të fituar janë më të larta. Nëse vendosni çipat tuaja në një numër, shanset tuaja janë shumë të ulëta. Në të njëjtën kohë, nëse merrni me mend numrin e duhur, atëherë pagesa është vërtet e lartë.

Një strategji shumë e rëndësishme e ruletës së kazinosë live është të provoni sisteme të ndryshme bastesh. Por në realitet, nuk duhet të mbështeteni në asnjërën prej tyre, sepse në fund do të zhgënjeheni. Çdo lojtar me përvojë ndjek disa sisteme bastesh që i ka provuar më parë. Çdo sistem bastesh është i ndryshëm dhe disa kumarxhinj betohen se janë ata që do t'ju sjellin fitime të mëdha. Mos harroni një gjë, asnjë sistem bastesh nuk është vërtetuar se funksionon 100 për qind. Ndoshta ata kanë punuar për ndonjë lojtar të rastësishëm në disa raste të rastësishme, por kjo është ajo. Zakonisht, kur lexoni për një sistem bastesh ose një strategji ruletë të kazinosë live, ato janë kaq të besueshme, por sapo t'i provoni në jetën reale, në një kazino të vërtetë i gjeni shumë të padobishme.

Gjatë historisë, ka pasur fitore masive falë rrotave të njëanshme. Kjo është diçka që nuk duhet t'ju shqetësojë kur bëhet fjalë për ruletën online. Kazinotë përdorin një gjenerues numrash të rastësishëm në timon, kështu që për këtë arsye, çdo numër është krejtësisht i rastësishëm.

Gjithmonë sigurohuni që faqja që po përdorni për të luajtur ruletë live është e ligjshme. Ju do të ndani informacionin tuaj personal, kështu që mashtrimi është gjëja e fundit që dëshironi të ndodhë.

Ka disa variacione ruletë, kështu që ju keni mundësinë të zgjidhni atë që ju pëlqen. Versionet më të njohura janë ruleta amerikane dhe ajo evropiane. Dallimi kryesor midis këtyre dy rrotave është zeroja e dyfishtë që është në variacionin amerikan. Kjo zero e dyfishtë gjithashtu rrit skajin e shtëpisë, kështu që për këtë arsye njerëzit zgjedhin gjithmonë ruletën evropiane. Por fitoret në të dyja ndeshjet janë të rastësishme, kështu që nuk është aq e rëndësishme se cilin variant do të luani nëse keni fatin në anën tuaj.

Ndoshta strategjia më e rëndësishme e ruletës së kazinosë live që nuk do ta dëgjoni askund tjetër është të mos pini dhe të luani. Nëse vendosni baste ndërsa jeni të dehur, mund të humbni të gjitha paratë tuaja dhe të mbeteni bosh në xhep. Ju nuk dëshironi që kjo të ndodhë, apo jo. Në të kaluarën, njerëzit kanë qenë dëshmitarë të njerëzve që kanë vënë baste mbi koeficientët dhe çiftet në të njëjtën kohë.

Dhe e fundit, por jo më pak e rëndësishme, strategjia e ruletës së kazinosë live është të njihni kufijtë tuaj. Mos vini bast më shumë se sa mund të përballoni. Luani me paratë që keni planifikuar të luani. Nëse fitoni, fantastike, nëse jo, atëherë duhet të largoheni. Është kaq e thjeshtë.

Baccarat live

Të luash live baccarat në internet është një përvojë emocionuese që nuk duhet ta humbisni. Ju mund të vini bast në dorën tuaj ose në dorën e tregtarit, gjithçka varet nga ju. Qëllimi i lojës është që t'i merrni letrat sa më afër 9. Kur të merrni një dorë që kalon 10, 10 do të zbritet menjëherë. Për shembull, nëse merrni 2 letra me vlerë 6 dhe 7 që i shtohet 13, kur zbrisni 10, do të merrni një dorë me vlerën e letrave 3. Ace vlen 1 dhe 10 dhe letrat me figura kanë vlerë zero. Sipas rregullave, lojtarët mund të marrin më shumë letra për ta bërë dorën e tyre sa më afër 9 ose 9.

Lojërat transmetohen nga Azia, Evropa dhe SHBA, kështu që patjetër do t'i keni duart plot kur të përpiqeni të zgjidhni lojën që dëshironi të luani. Titujt Evolution Gaming ofrojnë një shumëllojshmëri të gjerë të lojërave Live Baccarat secila me rregulla të ndryshme që e bëjnë lojën më emocionuese.

Lojtar ose Bankier - Para se të merrni letrat tuaja, duhet të vendosni se në cilën anë dëshironi të luani, domethënë se kush do të vendosni bast, lojtarin apo bankierin. Në shumicën e rasteve, lojtarët zgjedhin të vënë bastin e tyre në Banker pasi ai ka një RTP më të lartë.

Barazimi – kur vendosni një bast në një barazim, kjo do të thotë se shpresoni që edhe lojtari edhe bankieri të kenë të njëjtën vlerë karte. Pagesa për këtë bast është vërtet e lartë, por kjo për faktin se mund të ndodhë rrallë.

Çifti, çifti i përsosur, çifti ose çifti – kur luani Baccarat live, një bast në çift kthehet 11 herë. Në rast se ka një çift të përsosur, fitimet tuaja do të shumëzohen me 25 herë, dhe kjo nuk është e gjitha nëse shfaqen dy, pagesa do të shumëzohet me 200.

Total score8.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2018
BonusetBonuset (7)
Bonus cashbackBonus ndeshjeBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi i rimbushjesBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (5)
Angleze
Finlandeze
Gjermane
Norvegjeze
Suedeze
LicencatLicencat (3)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (14)
BaccaratBingoBlackjackDragon Tiger
French Roulette Gold
Live Fashion Punto Banco
Live Immersive Roulette
Live Oracle Blackjack
Pai GowPokerPoker me tre letraRuletëSlotatVideo Poker
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (15)
Apple Pay
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Google Pay
MaestroMasterCardNetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Trustly
Visa
Visa Electron
MonedhatMonedhat (25)
Afrikës së Jugut Rand
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Zelandës së Re
Euro
Forintë Hungarisht
Franga Zvicerane
Hryvnia Ukrainase
Juani Kinez
Koresë së Jugut Won
Krona Daneze
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Kuna Kroate
Lari Gjeorgjian
Leu rumun
Levi Bullgar
Lira Turke
Naira Nigeriane
Paund sterlina
Peruan Nuevo Sol
Peso meksikane
Rubla ruse
Shtetet e Bashkuara Dollar
Zloty Polak
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (27)
Afrika e Jugut
Arabia Saudite
Bullgaria
Egjipti
Etiopia
Gjermania
Irlanda
Jordania
Kameruni
Kanadaja
Katari
Kenia
Kroacia
Maroku
Mbretëria e Bashkuar
Meksika
Nigeria
Norvegjia
Omani
Peruja
Polonia
Rusia
Spanja
Suedia
Tunizia
Venezuela
Zvicra
SoftwareSoftware (12)