Genesis - FAQ

Age Limit
Genesis
Genesis is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

FAQ

Ne kemi mbledhur përgjigje për pyetjet më të zakonshme në lidhje me Genesis Casino në FAQ-të tona.

Kur të presin rrotullimet e mia falas?

Pasi të hapni një llogari dhe të bëni një depozitë, do të merrni grupin e parë prej 30 rrotullimesh falas brenda 24 orëve.

Sa zgjat procesi i tërheqjes?

E gjitha varet nga metoda që përdorni për të bërë një tërheqje. Kazinoja përpunon tërheqje nga 24 deri në 72 orë.

Sa kohë duhet për të verifikuar një llogari?

Pasi kazinoja të marrë të gjitha dokumentet e kërkuara, llogaria juaj do të verifikohet ndërmjet 48 dhe 72 orëve.

Çfarë ndodh kur humbas lidhjen time me internetin ndërsa luaj lojëra drejtpërdrejt?

Nëse e humbni lidhjen me internetin ndërsa jeni duke luajtur lojëra tavoline live, loja do të vazhdojë normalisht. Nëse nuk mund të rilidheni menjëherë, atëherë basti juaj do të regjistrohet si 'qëndrim', dhe kjo do të thotë që në atë moment nuk po ndërmerrni asnjë veprim të mëtejshëm. Pasi të rifitoni lidhjen tuaj të internetit, mund të kontrolloni të gjitha bastet që janë vendosur në historinë tuaj të lojës.

A mund të pyes tregtarin e drejtpërdrejtë në rast se kam disa pyetje në lidhje me llogarinë time?

Tregtari i drejtpërdrejtë nuk ka qasje në llogarinë tuaj dhe informacionin tuaj personal. Ju mund t'u bëni atyre pyetje në lidhje me strategjitë e lojës që po luani, por jo për llogarinë tuaj. Nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me llogarinë tuaj, duhet të kontaktoni mbështetjen e klientit dhe mund ta bëni këtë përmes bisedës live, telefonit ose emailit.

Lojëra me përgjegjësi - Kam ndryshuar mendje në lidhje me vetëpërjashtimin tim. A mund ta anuloj?

Nëse jeni një lojtar nga Britania e Madhe, atëherë nuk mund ta anuloni vetëpërjashtimin tuaj, por çdo lojtar tjetër mund ta anulojë. Ju duhet të shkruani një kërkesë duke përfshirë sa më shumë detaje të jetë e mundur pse dëshironi të rihapni llogarinë tuaj. Ju do të keni 7 ditë periudhë ftohjeje, duke ju dhënë një shans për të rishqyrtuar vendimin tuaj. Lojtarët nga Britania e Madhe duhet të presin që periudha e vetëpërjashtimit të përfundojë përpara se të mund të hyjnë në llogaritë e tyre.

Lojëra me përgjegjësi - Çfarë duhet të bëni kur përfundon periudha e vetëpërjashtimit?

Pasi të ketë skaduar periudha e vetëpërjashtimit, llogaria juaj do të rihapet automatikisht. Banorët e Mbretërisë së Bashkuar duhet të dërgojnë një kërkesë për të rihapur llogarinë e tyre.

Lojëra me përgjegjësi - A mund ta mbyll llogarinë time përgjithmonë?

Nëse dëshironi të mbyllni përgjithmonë llogarinë tuaj, duhet të kontaktoni Mbështetjen e Klientit në support@genesiscasino.com

Lojëra me përgjegjësi - Si të regjistroheni për GAMSTOP?

Kur dëshironi të regjistroheni për GAMSTOP, duhet të vizitoni www.gamstop.co.uk dhe shkruani disa të dhëna personale si emri, data e lindjes dhe adresa e emailit, vetëm për të emërtuar disa. Ju do të merrni një email në një periudhë prej 24 orësh dhe sapo të bëni, periudha juaj e vetëpërjashtimit do të hyjë në fuqi.

Lojëra me përgjegjësi - Si të vetëpërjashtoheni nga kumari?

Nëse besoni se zakoni juaj i lojërave të fatit po del jashtë kontrollit, është një ide e mirë t'i ngadalësoni gjërat. Ju mund të mbyllni llogarinë tuaj për një periudhë minimale prej 7 ditësh deri në një vit. Kur dëshironi të rihapni llogarinë tuaj, do t'ju duhet të prisni 7 ditë, që është një periudhë qetësimi. Lojtarët nga MB mund të marrin një periudhë pushimi nga 1 deri në 45 ditë ose vetë për të përjashtuar veten nga kumari për një periudhë prej 6 muajsh. Gjatë periudhës së vetëpërjashtimit, llogaria juaj nuk do të riaktivizohet në asnjë rrethanë. Nuk mund të hyni në llogarinë tuaj gjithashtu gjatë kësaj periudhe. Ne ju këshillojmë të vetëpërjashtoheni nga llogaritë e tjera me kompani të ndryshme për të mirën tuaj. Ju gjithashtu mund të instaloni softuer që do t'ju ndalojë të hyni në çdo faqe kumari. Ne ju këshillojmë të kontaktoni Mbështetjen e Klientit përpara se të ndërmerrni ndonjë hap të mëtejshëm.

A mund të ndryshoj të dhënat e mia personale të pasakta?

Ju lejohet të ndryshoni disa të dhëna personale nëse besoni se keni bërë një gabim gjatë procesit të regjistrimit. Ju duhet të identifikoheni në llogarinë tuaj dhe të zgjidhni skedën e profilit. Ju nuk mund të ndryshoni emrin, datën e lindjes dhe vendin e banimit për arsye sigurie. Në rast se keni nevojë për ndihmë të mëtejshme, duhet të kontaktoni mbështetjen e klientit.

Çfarë duhet të bëj në rast se harroj adresën e emailit që përdora për t'u regjistruar në kazino?

Nëse keni harruar adresën tuaj të emailit që keni përdorur herën e parë që jeni regjistruar në kazino, duhet t'i dërgoni një email support@genesiscasino.com dhe ekipi shumë i kualifikuar në kazinonë Genesis do t'ju ndihmojë.

Unë mendoj se tashmë kam një llogari në Genesis Casino. Si mund të kontrolloj nëse është e vërtetë?

Nëse besoni se tashmë keni një llogari në Genesis Casino, por nuk mbani mend detajet e hyrjes, duhet të kontaktoni mbështetjen e klientit në support@genesiscasino.com dhe ekipi do të jetë në gjendje të kontrollojë dhe verifikojë të dhënat tuaja. Duke bërë këtë ju shmangni mbylljen e llogarisë suaj.

Çfarë ndodh kur dikush ka probleme në faqen e regjistrimit?

Në shumicën e rasteve kur ju merrni një mesazh gabimi në disa raste do të ketë një shpjegim se çfarë duhet të bëni. Në rast se gjeni probleme të vazhdueshme kur përpiqeni të regjistroheni në kazino, atëherë duhet të kontaktoni mbështetjen e klientit dhe ata do t'ju ndihmojnë dhe do t'ju ndihmojnë të përfundoni regjistrimin.

Si mund ta gjej faqen time të profilit?

Gjëja e parë që duhet të bëni është të identifikoheni në llogarinë tuaj dhe më pas shkoni te skeda "Llogaria ime" që mund të gjendet në shiritin e sipërm të navigimit. Kjo do t'ju çojë në faqen tuaj kryesore dhe prej andej mund të gjeni skedën "Profili" në menynë anësore.

A është e mundur të kesh më shumë se një llogari?

Çdo përdorues lejohet të ketë vetëm një llogari. Kazinoja rezervon të drejtën të fshijë llogaritë e kopjuara.

A është e mundur të kontrolloni historinë e llogarisë dhe transaksioneve?

Kur shkoni te llogaria ime dhe klikoni në skedën Transaksione, mund të shihni aktivitetin e llogarisë tuaj. Nëse keni nevojë për ndihmë të mëtejshme, mund të kontaktoni mbështetjen e klientit.

Kë të pyes në rast se kam pyetje në lidhje me llogarinë time?

Sa herë që keni vështirësi ose ndonjë pyetje në lidhje me llogarinë tuaj, mund të kontaktoni mbështetjen e klientit përmes bisedës live, telefonit ose emailit dhe ata do t'ju ndihmojnë me kënaqësi.

A mund ta çaktivizoj abonimin tim në buletinet dhe promovimet?

Nëse dëshironi të mos merrni asnjë buletin nga kazino, thjesht klikoni në butonin 'Çregjistrohu' i cili mund të gjendet në fund të çdo emaili. Një mënyrë tjetër për të çaktivizuar njoftimet është të përditësoni cilësimet e "Njoftimeve të Mia" dhe nuk do të merrni asnjë njoftim nga Genesis Casino.

A është e mundur të ndryshohet adresa e emailit?

Po, mund ta ndryshoni adresën tuaj të emailit në çdo kohë që dëshironi dhe procesi është shumë i thjeshtë. Duhet të shkoni në llogarinë tuaj dhe të gjeni skedën "Ndrysho emailin" dhe të ndiqni udhëzimet.

Unë mendoj se kam një problem kumar. Kujt mund t'i kërkoj ndihmë?

Kumari në internet mund të jetë një aktivitet argëtues dhe fitimprurës, por herë pas here disa lojtarë humbasin gjatë gjithë procesit. Ata besojnë se mund të fitojnë të ardhura vetëm nga lojërat e fatit, ose besojnë se mund të luajnë më shumë për të kthyer paratë që kanë humbur. Sido që të jetë, çështja duhet marrë seriozisht dhe nëse besoni se keni krijuar një varësi nga bixhozi, atëherë duhet të kërkoni ndihmë. Ju duhet të kontaktoni mbështetjen e klientit dhe ata do t'ju udhëheqin përmes hapave që duhet të ndërmerrni dhe t'i merrni gjërat në duart tuaja.

Si të sigurohem që do të marr emailet nga Genesis Casino?

Kjo është shumë e thjeshtë dhe gjithçka që duhet të bëni është të shtoni GenesisCasino.com në listën e 'Dërguesit të sigurt' të ofruesit tuaj.

Kam bërë një gabim kur kam ndarë të dhënat e mia personale gjatë regjistrimit. Cfare duhet te bej?

Kur zbuloni se disa nga detajet që keni ndarë me kazinonë janë të pasakta, atëherë duhet të kontaktoni menjëherë kazinonë. Ju ose mund të dërgoni një email në support@genesiscasino.com ose përmes Live Chat. Agjentët mbështetës do të jenë më se të lumtur t'ju ndihmojnë.

A i ka Genesis Casino të gjitha licencat e nevojshme?

Kazinoja operohet nga Genesis Global Limited dhe është e inkorporuar sipas ligjeve të Maltës dhe e rregulluar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës me numër licence MGA/B2C/314/2015. Kazinoja është e licencuar dhe e rregulluar nga Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar me numrin e licencës 000-045235-R-324-169-008

Sa e sigurt është dërgimi i dokumenteve personale në kazino?

Çdo dokument që merr kazinoja mbahet në një mjedis të sigurt dhe është i aksesueshëm vetëm për personelin e lartë të sigurisë.

Sa të sigurta janë të dhënat e mia dhe aktiviteti im në Genesis Casino?

Në momentin që hyni në llogarinë tuaj, i gjithë aktiviteti juaj mbrohet duke përdorur teknologjinë standarde të kriptimit. Kjo do të thotë që të gjitha informacionet tuaja personale dhe të gjitha aktivitetet në faqen e internetit mbahen private. Genesis Casino njihet globalisht dhe një nga arsyet kryesore për këtë është sepse ofron një mjedis lojrash të sigurt, të përgjegjshëm dhe të sigurt.

Çfarë është GDPR?

GDPR ose Rregullorja e Përgjithshme e Mbrojtjes së të Dhënave kontrollon se si kompanitë përdorin informacionin tuaj personal. Kjo mund të përfshijë emrin, adresën ose numrin tuaj të telefonit vetëm për të përmendur disa. Më poshtë kemi përshkruar se si kjo mund të ndikojë tek ju.

A mund të fshij disa informacione personale?

Çdo informacion që ruhet në bazën e të dhënave për një periudhë të caktuar prej 5 vjetësh nuk mund të ndryshohet. Kjo rregullore përcaktohet nga Rregulloret e Parandalimit të Pastrimit të Parave dhe Financimit të Terrorizmit. Ju lutemi mbani mend se i gjithë informacioni që kazinoja ka për ju do të shkatërrohet pasi të ketë kaluar periudha e ruajtjes.

Pse kazino ka nevojë për informacione personale?

Kazinoja kërkohet me ligj që t'ju ofrojë shërbim me cilësi të lartë. Kazinoja mund të përpunojë të gjitha informacionet personale pasi të pranoni të jepni të njëjtat. Për informacione të mëtejshme, ju këshillojmë të kontrolloni Politikën e Privatësisë së kazinosë.

Sa kohë duhet për të bërë një depozitë?

Shumica e metodave të depozitimit të disponueshme në Genesis Casino janë të menjëhershme. Kjo do të thotë që pasi të bëni një depozitë, paratë do të transferohen në bilancin tuaj brenda pak minutash. Disa metoda depozitimi mund të zgjasin më shumë në varësi të ofruesit që po përdorni dhe vendit tuaj.

Si të bëni një depozitë?

Bërja e një depozite është shumë e thjeshtë, thjesht duhet të gjeni butonin e depozitimit i cili është në anën e sipërme të djathtë të çdo faqeje ose mund të shkoni te faqja Llogaria ime. Ka mënyra të ndryshme depozitimi dhe ju duhet të zgjidhni atë që ju përshtatet më së miri. Duhet të mbani mend se pasi të zgjidhni metodën e depozitimit, duhet të përdorni të njëjtën metodë kur jeni duke bërë një tërheqje. Genesis Casino ofron metodat e mëposhtme të depozitimit: Visa, MasterCard, Skrill, Neteller, Paysafe ose Transfertë Bankare. Nëse hasni ndonjë problem kur përpiqeni të bëni një depozitë, duhet të kontaktoni mbështetjen e klientit për ndihmë shtesë.

Kam bërë një depozitë, por fondet nuk janë ende në bilancin tim. Cfare duhet te bej?

Gjëja e parë që duhet të bëni është të kontrolloni nëse paratë janë zbritur nga karta ose llogaria juaj. Nëse do të ishin, atëherë duhet të kontaktoni mbështetjen e klientit dhe ata mund të gjurmojnë paratë dhe ta zgjidhin problemin për ju. Në disa raste, ju duhet të dërgoni një kopje të transaksionit në mënyrë që agjentët e klientit ta hetojnë atë me ofruesin e pagesave.

Sa të sigurta janë paratë e mia në Genesis Casino?

Genesis Casino ofron një mjedis të sigurt dhe të besueshëm për lojtarët e tyre. I gjithë informacioni juaj është i koduar falë lidhjeve SSL që përdor kazinoja. Kjo do të thotë se vetëm njerëzit që kishin për qëllim të lexonin informacionin dhe askush tjetër. Mënyrat e pagesës që përdor kazinoja janë në përputhje me PCI, që do të thotë se detajet e kartës suaj trajtohen në mënyrë të sigurt. Teknologjia e nivelit të lartë përdoret për të siguruar që të dhënat tuaja financiare të jenë të sigurta nga modifikimet ose përdorimi i paautorizuar.

Çfarë monedhe mund të përdor për të bërë një depozitë në Genesis Casino?

Të gjithë lojtarët në Mbretërinë e Bashkuar duhet të përdorin GBP kur bëjnë një depozitë në llogarinë e tyre. Monedhat e tjera që mbështeten në Genesis Casino janë: USD, EUR, NOK, SEK, GBP, CHF, CAD, AUD, ZAR, CZK, PLN, RUB, DKK, RON, GEL, TRY, CNY, NYZ, MXN, NGN, BGN, HRK, HUF, PEN, KRW, UAH, INR. Duhet të mbani mend se pasi të lidhni monedhën me llogarinë tuaj kur regjistroheni në kazino, e njëjta monedhë nuk mund të ndryshohet në të ardhmen.

Kam bërë një kërkesë për tërheqje, por kam ndryshuar mendje. A mund ta anuloj?

Po, është e mundur të anuloni kërkesën për tërheqje. Duhet të shkoni te seksioni Llogaria ime dhe të klikoni në skedën Tërheqjet në pritje. Thjesht ndiqni udhëzimet dhe mund të anuloni kërkesën tuaj për tërheqje në asnjë kohë.

Unë kam vështirësi të bëj një tërheqje. Çfarë nuk shkon?

Gjëja e parë që duhet të bëni është të kontrolloni nëse të gjitha informacionet që i keni dhënë kazinosë pas regjistrimit janë të sakta. Këto janë arsyet më të zakonshme pse tërheqja nuk ndodh: · Nuk arritët të verifikoni llogarinë tuaj. · Po përpiqeni të tërhiqni më shumë para se sa keni në bilancin tuaj · Numri i llogarisë tuaj bankare është i pasaktë · Keni një bonus aktiv që duhet të vihet bast. llogarinë tuaj në një shfletues tjetër. Nëse problemi vazhdon, hapi i fundit është të kontaktoni mbështetjen e klientit dhe agjentët do të përpiqen të zgjidhin problemin tuaj.

A ka ndonjë tarifë të përfshirë për tërheqjet?

Ekziston një tarifë trajtimi prej 2% kur bëni një tërheqje. Përpara se të konfirmoni tërheqjen, do të njoftoheni për shumën. Ju lutemi mbani mend se duke kërkuar një tërheqje ju pranoni edhe tarifat. Ka disa mënyra pagese ku shuma mund të jetë më e vogël se kjo.

A mund t'i përdor paratë e bonusit në të gjitha lojërat e kazinosë?

Disa bonuse janë të kufizuara në lojëra të caktuara, ndërsa të tjerat mund të aplikohen për çdo lojë. Para se të merrni paratë e bonusit, duhet të kontrolloni së pari Kushtet dhe Kushtet e Bonusit.

A mund të dorëzoj një bonus?

Po, ju mund të dorëzoni një bonus përpara se të filloni të luani. Ju madje mund të dorëzoni një bonus pasi të keni filluar të luani dhe të vendosni një bast. Duhet të mbani mend se nëse vendosni ta bëni këtë, të gjitha fitimet do të dorëzohen gjithashtu dhe të gjitha humbjet do të zbriten nga paratë tuaja reale. Për ta bërë këtë, duhet të shkoni te seksioni "Llogaria ime", më pas në skedën Balanca dhe Bonus dhe të klikoni në butonin 'Humbje' nën bonusin aktiv.

Cilat janë kërkesat e bastit për një bonus?

Një bonus që merrni kur bëni një depozitë është vetëm para shtesë me të cilat kazinoja ju shpërblen në mënyrë që të luani më gjatë dhe të provoni më shumë lojëra. Secili nga bonuset që kazinoja ka për të ofruar vjen me kërkesat e bastit që duhet të plotësoni përpara se të bëni një tërheqje. Bonuset dhe rrotullimet falas nga Genesis Casino duhet të vihen 40 herë, përveç nëse specifikohet ndryshe. Ju mund të bëni një tërheqje përpara se të keni vënë bast bonusin, por kjo do të thotë që ju do të humbni paratë tuaja të bonusit dhe të gjitha fitimet gjithashtu.

A mund të luaj lojra falas?

Po ti mundesh. Disa lojëra mund të luhen në versionin demo ndërsa të tjerët jo. Ky është zakonisht rasti me lojërat live ku të gjitha vendet e tavolinës janë të rezervuara për lojtarët që paguajnë.

Si të aktivizoni rrotullimet falas?

Herë pas here kazinoja shpërblen lojtarët e saj besnikë me disa rrotullime falas për të provuar një lojë të re. Aktivizimi i rrotullimeve falas është shumë i lehtë. Thjesht duhet të identifikoheni në lojë dhe do të merrni një njoftim që tregon numrin e rrotullimeve falas që ju janë dhënë.

A janë lojërat e kazinosë të drejta dhe të rastësishme?

Fakti që kazino ofron lojëra nga ofrues të mirënjohur dhe të besuar i thotë të gjitha. Të gjitha lojërat janë testuar në një nga laboratorët e testimit të lojërave më me përvojë dhe më të besuar në botë të quajtur Technical Systems Testing, i cili është pjesë e Gaming Laboratories International. Gjithashtu, lojërat janë miratuar nga eCOGRA e cila është një agjenci testimi e akredituar ndërkombëtarisht me qendër në Londër. Kjo do të thotë që gjeneruesi i numrave të rastësishëm është 100% i sigurt dhe i paanshëm.

Cilët ofrues softuerësh mund të gjenden në Genesis Casino?

Në Genesis Casino, ju mund të gjeni lojëra të disa prej ofruesve më të mirë të programeve kompjuterike ndonjëherë duke përfshirë NetEnt, Microgaming, Quickspin, NYX Interactive, Play n'Shko dhe Evolucioni.

Çfarë ndodh kur humbas lidhjen me internetin ndërsa luaj një lojë?

Asgjë nuk ndodh kur humbet lidhja. Loja që po luani është ndërprerë dhe sapo të rifitoni lidhjen do të vazhdoni aty ku ndaluat në fillim. Ju kurrë nuk do t'i humbni paratë tuaja për shkak të shkëputjes.

Kam probleme me hyrjen në llogarinë time?

Ju ndoshta po përdorni të dhënat e gabuara të hyrjes ose ndoshta Caps Lock është i aktivizuar në tastierën tuaj. Në rast se keni harruar fjalëkalimin tuaj, mund të provoni ta rivendosni atë duke përdorur lidhjen e harruar fjalëkalimin nën menunë e ndihmës. Nëse problemi vazhdon, atëherë ju këshillojmë të kontaktoni mbështetjen e klientit për ndihmë shtesë.

Total score8.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2018
BonusetBonuset (7)
Bonus cashbackBonus ndeshjeBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi i rimbushjesBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (5)
Angleze
Finlandeze
Gjermane
Norvegjeze
Suedeze
LicencatLicencat (3)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (14)
BaccaratBingoBlackjackDragon Tiger
French Roulette Gold
Live Fashion Punto Banco
Live Immersive Roulette
Live Oracle Blackjack
Pai GowPokerPoker me tre letraRuletëSlotatVideo Poker
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (15)
Apple Pay
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Google Pay
MaestroMasterCardNetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Trustly
Visa
Visa Electron
MonedhatMonedhat (25)
Afrikës së Jugut Rand
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Zelandës së Re
Euro
Forintë Hungarisht
Franga Zvicerane
Hryvnia Ukrainase
Juani Kinez
Koresë së Jugut Won
Krona Daneze
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Kuna Kroate
Lari Gjeorgjian
Leu rumun
Levi Bullgar
Lira Turke
Naira Nigeriane
Paund sterlina
Peruan Nuevo Sol
Peso meksikane
Rubla ruse
Shtetet e Bashkuara Dollar
Zloty Polak
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (27)
Afrika e Jugut
Arabia Saudite
Bullgaria
Egjipti
Etiopia
Gjermania
Irlanda
Jordania
Kameruni
Kanadaja
Katari
Kenia
Kroacia
Maroku
Mbretëria e Bashkuar
Meksika
Nigeria
Norvegjia
Omani
Peruja
Polonia
Rusia
Spanja
Suedia
Tunizia
Venezuela
Zvicra
SoftwareSoftware (12)