Gaming Club Rishikimi 2024 - Tips & Tricks

Gaming ClubResponsible Gambling
CASINORANK
7.12/10
BonusBonus 350 dollarë
Më shumë se 500 lojëra
ECogra certifikuar
Dizajn interaktiv
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Më shumë se 500 lojëra
ECogra certifikuar
Dizajn interaktiv
Gaming Club is not available in your country. Please try:
Tips & Tricks

Tips & Tricks

Adhuruesit e kazinove janë gjithmonë të etur për të mësuar një ose dy gjëra rreth lojërave të fatit në internet. Edhe nëse keni përvojë duke luajtur lojëra, prapë mund të mësoni diçka të re. Për këtë arsye, ne mund të ndajmë disa këshilla me ju.

Për të filluar të luani në Gaming Club, së pari duhet të krijoni një llogari. Kur të shkoni në faqen zyrtare të internetit, do të shihni një buton 'Luaj tani', klikoni mbi të dhe plotësoni detajet e nevojshme. Pasi të krijoni llogarinë tuaj, do të duhet të depozitoni për të filluar të luani lojërat.

Kur të bëni depozitën tuaj të parë, kazinoja do t'ju shpërblejë me një bonus depozite 100% që shkon deri në 200 dollarë. Ka një bollëk lojërash nga të cilat mund të zgjidhni pasi t'i bashkoheni familjes së Gaming Club.

Këshilla për të luajtur letra me gërvishtje në internet

Luajtja e letrave gërvishtëse është një aktivitet interesant që shumë lojtarë e shijojnë për shkak të një fitoreje të menjëhershme. Thjeshtësia që ofrojnë këto lojëra është një nga faktorët kryesorë pse lojtarët e pëlqejnë atë kaq shumë. Të gjithë kanë një nga ato ditët kur duan të luajnë një lojë që nuk kërkon aq shumë mendim dhe përkundrazi ofron argëtim të lehtë.

Pra, mund të gjeni një lojë me një temë argëtuese, ose të zgjidhni një që ofron një pagesë të madhe. Një tjetër gjë për t'u kujdesur është se disa lojëra ofrojnë një çmim të parë, ndërsa të tjerët jo.

Kartat gërvishtëse në internet ndonjëherë ofrojnë veçori të veçanta që nuk janë të disponueshme kur blini një biletë në një bodega, për shembull.

Këshilla se si të fitoni në Blackjack

Blackjack është një klasik i kazinosë dhe ne nuk besojmë se ka një lojtar që nuk e ka provuar këtë lojë emocionuese. Në fillim, kur Blackjack u soll në SHBA, loja ofroi një bonus të quajtur pagim 10-me-1. Ju do ta merrnit këtë bonus nëse do të kishit një dorë që përmban një Ace of Spades dhe një Jack të zi. Kjo dorë njihej si Blackjack, dhe edhe pse bonusi u tërhoq, emri qëndroi deri më sot.

Loja fillon me lojtarin dhe tregtarin që marrin 2 letra. Letra lart e tregtarit është e dukshme për lojtarin dhe karta e vrimës së tregtarit është e fshehur.

Kur të shihni vlerën e dorës suaj, do të duhet të vendosni se cila duhet të jetë lëvizja juaj e ardhshme. Mund të qëndroni, të goditni ose të dyfishoni. Kur qëndroni në këmbë, kjo do të thotë se jeni të kënaqur me dorën tuaj dhe nuk keni nevojë për letra shtesë. Kur goditni, ju merrni një kartë tjetër dhe mund të godisni sa herë të doni. Ju gjithashtu mund të ndani dorën dhe kjo zakonisht lejohet kur merrni dy letra me të njëjtën vlerë.

Për të fituar në Blackjack ju duhet të keni një strategji të mirë bastesh. Një gjë që lojtarët zakonisht minojnë është se shanset kanë rëndësi. Gjithmonë duhet të gjeni një lojë që ofron shanse më të mira.

Kur bëhet fjalë për goditjen, duhet të keni parasysh dy strategji kryesore. Gjithmonë duhet të godisni fort 11 ose më pak, dhe gjithmonë duhet të godisni me 17 të buta ose më pak. Një dorë e fortë është ajo që përmban një ACE, dhe një dorë e butë është ajo që nuk përmban një as.

ËshtĂ« gjithashtu e rĂ«ndĂ«sishme tĂ« mĂ«soni se kur tĂ« qĂ«ndroni nĂ« kĂ«mbĂ«. Ka disa rregulla bazĂ« qĂ« duhet tĂ« mĂ«soni kur bĂ«het fjalĂ« pĂ«r pĂ«rfundimin e raundit. Ju duhet t'u pĂ«rmbaheni kĂ«tyre rregullave veçanĂ«risht nĂ«se jeni fillestar:

  • QĂ«ndroni fort 12 kundĂ«r njĂ« tregtari 4-6, pĂ«rndryshe goditeni.
  • QĂ«ndroni fort 13-16 kundĂ«r njĂ« tregtari 2-6, pĂ«rndryshe goditeni.
  • QĂ«ndroni gjithmonĂ« nĂ« 17 ose mĂ« shumĂ«.
  • QĂ«ndroni nĂ« soft 18, pĂ«rveç goditjes kundĂ«r njĂ« tregtari 9, 10 ose A.
  • QĂ«ndroni gjithmonĂ« nĂ« soft 19 ose mĂ« shumĂ«.

Dhe sĂ« fundi, por jo mĂ« pak e rĂ«ndĂ«sishmja, Ă«shtĂ« shumĂ« e rĂ«ndĂ«sishme tĂ« mĂ«soni se kur duhet tĂ« ndaheni. ËshtĂ« shumĂ« e rĂ«ndĂ«sishme tĂ« dini se cila dorĂ« Ă«shtĂ« e mirĂ« pĂ«r t'u ndarĂ« dhe cila jo. Kjo kryesisht varet edhe nga karta e lartpĂ«rmendur e tregtarit.