Gaming Club - Tips & Tricks

Age Limit
Gaming Club
Gaming Club is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

Tips & Tricks

Adhuruesit e kazinove janë gjithmonë të etur për të mësuar një ose dy gjëra rreth lojërave të fatit në internet. Edhe nëse keni përvojë duke luajtur lojëra, prapë mund të mësoni diçka të re. Për këtë arsye, ne mund të ndajmë disa këshilla me ju.

Për të filluar të luani në Gaming Club, së pari duhet të krijoni një llogari. Kur të shkoni në faqen zyrtare të internetit, do të shihni një buton 'Luaj tani', klikoni mbi të dhe plotësoni detajet e nevojshme. Pasi të krijoni llogarinë tuaj, do të duhet të depozitoni për të filluar të luani lojërat.

Kur të bëni depozitën tuaj të parë, kazinoja do t'ju shpërblejë me një bonus depozite 100% që shkon deri në 200 dollarë. Ka një bollëk lojërash nga të cilat mund të zgjidhni pasi t'i bashkoheni familjes së Gaming Club.

Këshilla për të luajtur letra me gërvishtje në internet

Luajtja e letrave gërvishtëse është një aktivitet interesant që shumë lojtarë e shijojnë për shkak të një fitoreje të menjëhershme. Thjeshtësia që ofrojnë këto lojëra është një nga faktorët kryesorë pse lojtarët e pëlqejnë atë kaq shumë. Të gjithë kanë një nga ato ditët kur duan të luajnë një lojë që nuk kërkon aq shumë mendim dhe përkundrazi ofron argëtim të lehtë.

Pra, mund të gjeni një lojë me një temë argëtuese, ose të zgjidhni një që ofron një pagesë të madhe. Një tjetër gjë për t'u kujdesur është se disa lojëra ofrojnë një çmim të parë, ndërsa të tjerët jo.

Kartat gërvishtëse në internet ndonjëherë ofrojnë veçori të veçanta që nuk janë të disponueshme kur blini një biletë në një bodega, për shembull.

Këshilla se si të fitoni në Blackjack

Blackjack është një klasik i kazinosë dhe ne nuk besojmë se ka një lojtar që nuk e ka provuar këtë lojë emocionuese. Në fillim, kur Blackjack u soll në SHBA, loja ofroi një bonus të quajtur pagim 10-me-1. Ju do ta merrnit këtë bonus nëse do të kishit një dorë që përmban një Ace of Spades dhe një Jack të zi. Kjo dorë njihej si Blackjack, dhe edhe pse bonusi u tërhoq, emri qëndroi deri më sot.

Loja fillon me lojtarin dhe tregtarin që marrin 2 letra. Letra lart e tregtarit është e dukshme për lojtarin dhe karta e vrimës së tregtarit është e fshehur.

Kur të shihni vlerën e dorës suaj, do të duhet të vendosni se cila duhet të jetë lëvizja juaj e ardhshme. Mund të qëndroni, të goditni ose të dyfishoni. Kur qëndroni në këmbë, kjo do të thotë se jeni të kënaqur me dorën tuaj dhe nuk keni nevojë për letra shtesë. Kur goditni, ju merrni një kartë tjetër dhe mund të godisni sa herë të doni. Ju gjithashtu mund të ndani dorën dhe kjo zakonisht lejohet kur merrni dy letra me të njëjtën vlerë.

Për të fituar në Blackjack ju duhet të keni një strategji të mirë bastesh. Një gjë që lojtarët zakonisht minojnë është se shanset kanë rëndësi. Gjithmonë duhet të gjeni një lojë që ofron shanse më të mira.

Kur bëhet fjalë për goditjen, duhet të keni parasysh dy strategji kryesore. Gjithmonë duhet të godisni fort 11 ose më pak, dhe gjithmonë duhet të godisni me 17 të buta ose më pak. Një dorë e fortë është ajo që përmban një ACE, dhe një dorë e butë është ajo që nuk përmban një as.

Është gjithashtu e rëndësishme të mësoni se kur të qëndroni në këmbë. Ka disa rregulla bazë që duhet të mësoni kur bëhet fjalë për përfundimin e raundit. Ju duhet t'u përmbaheni këtyre rregullave veçanërisht nëse jeni fillestar:

  • Qëndroni fort 12 kundër një tregtari 4-6, përndryshe goditeni.
  • Qëndroni fort 13-16 kundër një tregtari 2-6, përndryshe goditeni.
  • Qëndroni gjithmonë në 17 ose më shumë.
  • Qëndroni në soft 18, përveç goditjes kundër një tregtari 9, 10 ose A.
  • Qëndroni gjithmonë në soft 19 ose më shumë.

Dhe së fundi, por jo më pak e rëndësishmja, është shumë e rëndësishme të mësoni se kur duhet të ndaheni. Është shumë e rëndësishme të dini se cila dorë është e mirë për t'u ndarë dhe cila jo. Kjo kryesisht varet edhe nga karta e lartpërmendur e tregtarit.

Total score7.1
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 1994
BonusetBonuset (7)
Bonus ndeshjeBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi VIPBonusi i besnikërisëBonusi i rimbushjesBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (13)
Angleze
Finlandeze
Franceze
Gjermane
Greke
Italiane
Japoneze
Kroate
Letonisht
Norvegjeze
Portugeze
Ruse
Spanjolle
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (9)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (10)
Credit Cards
Debit Card
Interac
MasterCardNetellerSkrill
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
MonedhatMonedhat (15)
Bahti Tailandez
Dollari Kanadez
Dollari i Zelandës së Re
Euro
Jeni Japonez
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Paund sterlina
Peso argjentinase
Peso meksikane
Reali Brazilian
Rubla ruse
Rupia indiane
Shtetet e Bashkuara Dollar
Zloty Polak
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (7)
Brazili
India
Irlanda
Kanadaja
Kili
Tajlandë
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (3)