Rishikimi i kazinosë Gaming Club - Responsible Gaming

Gaming ClubResponsible Gambling
CASINORANK
7.12/10
BonusBonus i mirëseardhjes 100% deri në 350 dollarë
Më shumë se 500 lojëra
ECogra certifikuar
Dizajn interaktiv
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Më shumë se 500 lojëra
ECogra certifikuar
Dizajn interaktiv
Gaming Club is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Klubi i Lojërave ofron ndihmë profesionale për çdo lojtar që ka zhvilluar një problem kumari. Ka shumë organizata që mund të kontaktoni për udhëzime dhe këshilla, duke përfshirë:

Është shumë e rëndësishme të dini se kumari mund të shkaktojë varësi, ndaj për këtë arsye duhet të jeni të kujdesshëm kur filloni të luani online. Një gjë që ne këshillojmë çdo lojtar të ri është të kufizojë depozitimin e tyre në momentin që ata krijojnë llogarinë e tyre.

Pra, ju mund të rregulloni shumën maksimale që mund të depozitoni në llogarinë tuaj. Ju mund të vendosni kufij për baza ditore, javore dhe mujore. Nëse nuk mund t'i menaxhoni vetë këto kufij, mund të kontaktoni ekipin e Ndihmës së Klientit 24/7 dhe ata do t'ju ndihmojnë.

Test i Vetëvlerësimit

Nëse jeni të shqetësuar për sjelljen tuaj të lojërave të fatit, atëherë është mirë të bëni testin e vetëvlerësimit. Ky test do t'ju ndihmojë të kuptoni se si zakonet tuaja të lojërave të fatit ndikojnë në jetën tuaj dhe nëse çështja është serioze, atëherë duhet të mendoni të bëni një pushim nga kumari.

 • A ndikon kumari në punën tuaj?
 • A debatoni me miqtë ose familjen tuaj për kohën që kaloni duke luajtur bixhoz?
 • A ju njohin njerëzit dhe ju referohen si kumarxhi?
 • A ndiheni ndonjëherë fajtor për kohën dhe paratë që shpenzoni për kumar?
 • A ndiheni fajtor kur humbisni shumë para duke luajtur kumar?
 • A e shihni lojën e fatit si një burim të ardhurash?
 • Dëshironi të ktheheni dhe të luani më shumë pas një humbjeje të madhe në përpjekje për të rikuperuar paratë tuaja?
 • A ndiheni të frymëzuar për të luajtur më shumë pas një fitoreje?
 • A është bixhozi e vetmja gjë që ju bën të lumtur dhe dëshironi të fitoni?
 • A luan shpesh kumar derisa të mbeten pa para?
 • A merrni shpesh para hua për lojërat e fatit?
 • Shisni sende personale për të pasur para për lojërat e fatit?
 • A keni 'paratë e lojërave' që përjashtohen nga të gjitha shpenzimet e tjera?
 • A luani bixhoz më gjatë nga sa keni menduar fillimisht?
 • A mendoni se bixhozi është një shpëtim nga stresi?
 • A keni menduar ndonjëherë të vidhni për të financuar zakonin tuaj të lojërave të fatit?
 • A ju shkakton bixhozi më shumë stres se zakonisht?
 • Dëshironi të luani kumar pas një dite të vështirë në punë?
 • A e festoni lajmin e mirë duke luajtur më shumë kumar?

Nëse përgjigjja për pesë ose më shumë pyetje është 'po', atëherë duhet të konsideroni të kontaktoni një profesionist për t'ju ndihmuar të përballeni me këtë çështje serioze.

Vetëpërjashtimi

Nëse besoni se kumari juaj po ju shkakton më shumë probleme, atëherë duhet të mendoni të bëni një pushim prej tij. Kazinoja do t'ju ndihmojë në këtë duke ju ofruar veçorinë e vetëpërjashtimit. Kjo do t'ju ndihmojë të bllokoni llogarinë tuaj për një periudhë të caktuar dhe nuk do të jeni në gjendje të identifikoheni ose të vendosni një bast. Ju mund të përfitoni nga një nga opsionet e mëposhtme:

 • Bëni një pushim - Ky opsion do t'ju lejojë të bëni një pushim nga lojërat e fatit për një minimum prej 24 orësh.
 • Vetë-përjashtimi - Ky opsion do t'ju lejojë të bllokoni llogarinë tuaj për një periudhë minimale prej 6 muajsh.

Lojëra me përgjegjësi

Bixhozi në internet mund t'ju sjellë aq shumë argëtim sa nuk gjejmë fjalët e duhura për ta shpjeguar. Është diçka që duhet ta provoni vetë. Por, kur bixhozi fillon t'ju shkaktojë probleme, atëherë duhet të mendoni të ndërmerrni disa veprime. Një gjë që mund të bëni është të kontaktoni një nga organizatat e mëposhtme për udhëzime dhe këshilla:

Klubi i Lojërave merr disa masa serioze për të ndihmuar lojtarët të përballen me problemet e lojërave të fatit. Ata bëjnë gjithçka që është në fuqinë e tyre për t'u dhënë lojtarëve të tyre një mjedis të këndshëm dhe të sigurt për të kaluar pak kohë duke luajtur lojërat e tyre të preferuara.

Ju gjithashtu merrni një pjesë të madhe në këtë përvojë. Pra, nëse përballeni me ndonjë problem, duhet të ndryshoni mentalitetin tuaj. Ju nuk duhet ta shihni lojën e fatit si një burim të ardhurash, përkundrazi, duhet ta shihni atë si një aktivitet argëtues që do t'ju ndihmojë të humbni pak kohë dhe të fitoni ca para gjatë rrugës.

Bixhozi është një aktivitet argëtues dhe duhet parë si një formë argëtimi dhe jo si një mënyrë për të fituar të ardhura. Dhe, një gjë tjetër që duam të theksojmë është të mbani gjithmonë shënime për paratë dhe kohën që shpenzoni pasi të hyni në llogarinë tuaj.