Gaming Club Rishikimi 2024 - Live Casino

Gaming ClubResponsible Gambling
CASINORANK
7.12/10
BonusBonus i mirëseardhjes 100% deri në 350 dollarë
Më shumë se 500 lojëra
ECogra certifikuar
Dizajn interaktiv
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Më shumë se 500 lojëra
ECogra certifikuar
Dizajn interaktiv
Gaming Club is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Lojërat e kazinosë live janë shumë të njohura kohët e fundit, sepse ato sjellin përvojën reale të kazinosë në shtëpinë tuaj. Ju mund të ndërveproni lehtësisht me tregtarin dhe lojtarët e tjerë që shtojnë një element social në lojë, në vend që të luani thjesht kundër një kompjuteri.

Në Gaming Club, mund të gjeni një koleksion lojërash me tregtarë të drejtpërdrejtë për të zgjedhur. Të gjitha lojërat janë zhvilluar nga Microgaming, e cila thotë shumë për cilësinë e lojërave, dhe tabelat drejtohen nga tregtarë njerëz nga studiot fizike.

Studiot janë të vendosura në Argjentinë, Filipine ose Kanada. Tregtarët janë profesionistë të cilët janë shumë të aftë për punën që po bëjnë dhe ju ndihmojnë ta bëni përvojën e lojës më të këndshme.

Në Gaming Club mund të gjeni sa vijon lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë:

  • RuletĂ« evropiane
  • Blackjack
  • Bakarat

Blackjack live

NĂ« Gaming Club mund tĂ« gjeni njĂ« veprim gjithĂ«pĂ«rfshirĂ«s tĂ« disa prej lojĂ«rave mĂ« tĂ« mira Live Blackjack nĂ« dispozicion. Çdo tryezĂ« drejtohet nga njĂ« tregtar profesionist i drejtpĂ«rdrejtĂ« me karta tĂ« vĂ«rteta. Mund tĂ« komunikoni lehtĂ«sisht me tregtarin dhe me lojtarĂ«t e tjerĂ«, kĂ«shtu qĂ« do tĂ« ndiheni sikur jeni nĂ« njĂ« kazino tĂ« vĂ«rtetĂ«.

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruleta është një lojë emocionuese që bëhet edhe më emocionuese kur e luani me një tregtar të drejtpërdrejtë. Loja u shpik më shumë se tre shekuj më parë, dhe nuk ka ndryshuar shumë. Kjo është një nga lojërat më legjendare të disponueshme në kazino dhe ne jemi të sigurt se nuk ka një person që nuk ka dëgjuar për të. Para se të vendosni ta luani, është mirë të mësoni të paktën rregullat bazë të lojës.

Në përgjithësi ekzistojnë dy lloje bastesh, baste brenda dhe jashtë. Nëse jeni fillestar, atëherë ne ju këshillojmë që së pari të vendosni baste Brenda derisa të mësoni litarët e lojës. Këto baste janë shumë më të thjeshta dhe shanset për të fituar këto baste janë shumë më të mira. Pagesa është më e ulët në krahasim me bastet e jashtme, por ato janë të shkëlqyera për çdo fillestar.

Lojërat e ruletit live në Gaming Club mundësohen nga Evolution Gaming që do të thotë se ato janë një nga më të mirat që mund të gjeni në tregun e kazinove në internet. Tipari më i mirë që gëzojnë lojtarët është funksioni i bisedës live që ju ndihmon të ndërveproni me tregtarët dhe lojtarët e tjerë.

Një veçori tjetër që vlen të përmendet është veçoria e basteve të preferuara. Kjo do ta bëjë përvojën tuaj të lehtë dhe të përshtatshme. Ju mund të kurseni deri në 15 nga bastet tuaja të preferuara, dhe tani mund të vendosni bast me një klik të një butoni.

Mund të gjeni variacione të ndryshme të ruletës për t'i provuar, por një lojë që duam të theksojmë këtu është Ruleta Franceze. Ky është një version klasik i lojës që ka të njëjtin plan urbanistik si ruleta evropiane me numra nga 1 deri në 36 dhe një zero të vetme.

I vetmi ndryshim është se ruleta franceze ofron disa baste të ndryshme që mund të funksionojnë në favorin tuaj. Një prej tyre është rregulli La Partage ku humbisni vetëm gjysmën e bastit tuaj nëse topi bie në zero.

Baccarat live

Të luash Baccarat live në Gaming Club është shumë e thjeshtë. Loja është mundësuar nga Evolution Gaming, e themeluar në vitin 2006, dhe ata kanë revolucionarizuar lojërat e kazinove me tregtarë të drejtpërdrejtë.

PĂ«rpara se tĂ« vendosni tĂ« luani Baccarat pĂ«r para tĂ« vĂ«rteta, Ă«shtĂ« mirĂ« tĂ« mĂ«soni sĂ« pari disa rregulla. Loja fillon me çdo lojtar qĂ« vendos njĂ« bast, dhe pa marrĂ« parasysh sa lojtarĂ« ka nĂ« tryezĂ«, vetĂ«m dy duar pĂ«rfshihen nĂ« veprim. NjĂ«ra dorĂ« Ă«shtĂ« pĂ«r lojtarin dhe dora tjetĂ«r Ă«shtĂ« pĂ«r bankierin. Ju mund tĂ« vendosni njĂ« bast nĂ« secilĂ«n dorĂ«, dhe mbi tĂ«, mund tĂ« vendosni edhe njĂ« bast nĂ« Çiftet, Bonusin e Lojtarit, Bonusin e Bankierit dhe Çiftet e PĂ«rsosura.

Pasi të vendosen të gjitha bastet, do të merrni 2 letra dhe totali i dorës përpunohet duke mbledhur vlerat e letrave.

Aset vlejnë 1 pikë, letrat nga 2 deri në 9 vlejnë vlerën e tyre nominale dhe 10-at dhe letrat e fytyrës vlejnë zero. Kur merrni dy letrat tuaja dhe shtoni vlerën dhe ajo është më e lartë se 10, atëherë ju hiqni vlerën 10. Le të themi se letrat tuaja mblidhen deri në 15, ne heqim vlerën 10 dhe ju përfundoni me një dorë me një vlerë totale prej 5.

Kur të merrni dy letrat tuaja, mund të godisni dhe të përmirësoni vlerën e dorës tuaj. Goditja do të thotë që ju do të merrni një kartë tjetër nga tregtari. Në përgjithësi, nëse keni një dorë me një vlerë totale prej 5 ose më pak, atëherë do të goditni dhe do të merrni një kartë tjetër. Nëse dora juaj është 6 ose më shumë, do të duhet të qëndroni në këmbë.

Poker Live Caribbean Stud

Live Caribbean Stud Poker është një tjetër lojë shumë e njohur në Gaming Club. Loja mundësohet nga Evolution Gaming dhe kjo do të thotë se do të keni të njëjtën përvojë sikur të ishit në një kazino me bazë tokësore. Kjo është dëshmi se nuk ju nevojitet një turmë e vërtetë për të shijuar pokerin. Ju mund ta bëni këtë në komoditetin e shtëpisë tuaj dhe të keni akoma atmosferën e një kazinoje të vërtetë.

Loja drejtohet nga një tregtar profesionist i drejtpërdrejtë, dhe ky është një variant pokeri me pesë letra. Loja ka të njëjtat rregulla si Five-Stud Poker, por ndryshimi i vetëm këtu është se ju luani kundër shtëpisë dhe jo kundër lojtarëve të tjerë.

Loja fillon me vendosjen e bastit nga ju, dhe tregtari do t'ju japë pesë letra juve dhe pesë letra vetes. Të dyja letrat tuaja do të jenë të drejtuara lart, ndërsa letra e fundit e tregtarit do të jetë vetëm me fytyrë lart. Kjo kartë do t'ju ndihmojë të vendosni se cila duhet të jetë lëvizja juaj e ardhshme. Nëse vendosni të rritni, do t'ju duhet të vendosni një bast shtesë. Dhe, ju do të shihni kartat e tregtarit pasi të keni marrë vendimin tuaj. Dora më e mirë që mund të keni është Royal Flush e ndjekur nga Straight Flush.