FAFA191 - Games

Age Limit
FAFA191
FAFA191 is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

Games

Fafa191 Casino ka shtuar lojëra të ndryshme në portofolin e saj për të tërhequr lloje të ndryshme lojtarësh. Ka më shumë se 1000 lojëra të disponueshme në këtë pikë dhe të gjitha lojërat vijnë nga ofruesit e programeve kompjuterike shumë të njohura, duke përfshirë CASINO, SEXY CASINO, SA GAMING, W88 dhe ALLBET, vetëm për të përmendur disa.

Blackjack

Blackjack është një lojë interesante që disponohet në Kazino Fafa191. Ka variacione të ndryshme të lojës dhe gjithashtu lojtarët mund të shijojnë duke luajtur Blackjack Live me një tregtar të drejtpërdrejtë. Loja është shumë e thjeshtë dhe lojtarët mund t'i zotërojnë rregullat shumë shpejt. Ideja e lojës është të marrim një dorë që është më afër 21, pa shkuar më lart. Lojtarët kanë opsione të ndryshme për të përmirësuar duart e tyre si goditje, qëndrim, dyfishim dhe ndarje.

Ruletë

Ruleta është një lojë shumë e njohur që tërheq shumë lojtarë. Lajmi i mirë është se ka shumë variacione të ndryshme të lojës në dispozicion në Fafa191 dhe për më tepër, lojtarët mund ta luajnë lojën në seksionin e tregtarëve të drejtpërdrejtë. Në pamje të parë, ruleta mund të duket pak e komplikuar, por pasi lojtarët të zotërojnë rregullat bazë, ata mund të përshtaten me çdo variacion të disponueshëm.

Fafa191 i ka ngritur gjërat në një nivel dhe ofron lojëra ruletë live me tregtarë të jetës reale. Këto lloj lojërash ofrojnë një përvojë si të jesh në një kazino të vërtetë dhe të shmangësh turmat dhe të luash në paqe lojërat e tyre të preferuara.

Tigri i Dragoit

Dragon Tiger është një lojë që është si një kombinim i Baccarat dhe Casino War që përdor simbolizmin tradicional aziatik. Loja është shumë e lehtë për t'u luajtur dhe lojtarët mund të mësojnë rregullat shumë shpejt. Ekzistojnë tre baste në dispozicion, një bast për dragoin, një bast për tigrin dhe një bast për një barazim. Disa variacione të lojës ofrojnë më shumë opsione bastesh dhe lojtarët mund të eksplorojnë duke luajtur ato lojëra në Fafa191 Casino.

Bakarat

Baccarat është ndoshta një nga lojërat më të thjeshta të kazinosë që lojtarët mund të gjejnë në Fafa191 Casino. Pjesa më interesante e Baccarat është se lojtarët nuk duhet të bëjnë asgjë pasi të vendosin bastet e tyre. Vendimi i vetëm që duhet të marrin është shuma që duan të vënë bast dhe çfarë lloj basti duan të vënë. Lojtarët mund të bastojnë në dorën e bankierit, dorën e lojtarit ose të vënë bast në një barazim. Ideja e lojës është të marrësh një dorë që arrin 8 ose 9. Në disa raste, është e mundur të marrësh një kartë të tretë, dhe rregullat për këtë janë tashmë të paracaktuara. Lojtarët mund të gjejnë një nga variacionet e shumta të baccarat në Fafa191 Casino, dhe për më tepër, loja është e disponueshme edhe në seksionin Live Casino.

Poker

Pokeri është një nga lojërat më të luajtura me letra në Fafa191 Casino. Lojtarët mund të gjejnë variacione të ndryshme të lojës dhe përveç kësaj, ata gjithashtu mund të luajnë Live Casino Poker i cili ofron përvojën e fundit. Lajmi i mirë është se nuk duhet të jeni ekspert për të fituar të mëdha dhe për t'u argëtuar. Gjithsesi, lojtarët që njohin rregullat bazë të paktën do të përmirësojnë shanset e tyre për të fituar.

Siç thamë më parë, ka shumë variacione të ndryshme të pokerit të disponueshme në internet. Disa prej tyre do të kërkojnë njohuri dhe aftësi, ndërsa të tjerët do të kërkojnë vetëm një vendim të shpejtë bazuar në pak njohuri dhe parandjenjë. Një variant i pokerit që bie në sy është Casino Hold'em me ritëm të shpejtë. Në këtë variant, lojtarët duhet të marrin vetëm një vendim pasi të vendosin bastin e tyre. Ata duhet të vendosin nëse do të thërrasin apo do të kalojnë në bazë të fuqisë së dy letrave të tyre të para. Kur kalojnë, ata humbasin bastin ante dhe kur të thërrasin do të shohin dy letra të tjera të përbashkëta dhe do të bëjnë dorën më të mirë të pokerit me pesë letra.

Lojtarët do të luajnë kundër tregtarit vetëm në këtë version të lojës. Lajmi i mirë këtu është se tregtari do të kualifikohet vetëm kur të ketë një palë katërshe ose më mirë, kështu që edhe nëse lojtari humbet, ai prapë mund të fitojë para të mëdha.

Slots

Lojërat slot janë ndoshta disa nga lojërat më të luajtura në çdo kazino. Ato ofrojnë një larmi të tillë që nuk mund të gjendet në asnjë lojë tjetër. Duke filluar nga lojëra elektronike klasike që sjellin një ndjenjë nostalgjike te lojtarët deri te lojërat më të fundit të lojërave elektronike të mbushura me veçori të reja dhe emocionuese. Lajmi i mirë është se lojtarët mund të luajnë lojëra video slot në internet në Fafa191 Casino falas në modalitetin argëtues pa pasur nevojë të depozitojnë asnjë fond. Kjo është një mundësi e shkëlqyer për të mësuar se si funksionon loja dhe praktikoni rregullat pa shpenzuar para. Të gjitha lojërat janë të grupuara në mënyrë që lojtarët të mund të gjejnë lehtësisht atë që kërkojnë. Ata madje mund të përfitojnë nga mjeti i kërkimit, sa herë që e dinë lojën e saktë që duan të luajnë.

Lojtarët që po ndjekin mega çmime duhet të provojnë një nga shumë lojëra elektronike progresive të çmimit të parë. Këto lloj lojërash ofrojnë fitore që ndryshojnë jetën, por lojtarët duhet të kenë parasysh se zakonisht duhet të vënë një bast maksimal nëse duan të kualifikohen për çmimin e madh. Këto janë disa nga veçoritë më të vlerësuara që ofrojnë lojërat e lojërave elektronike në internet:

 • Karakteristikat e bonusit – ka lojëra elektronike që ofrojnë veçori emocionuese bonus që ofrojnë fitore fitimprurëse.
 • Pagesa të paqëndrueshme – këto lloj lojëra elektronike ofrojnë pagesa të konsiderueshme, por në më pak raste. Lojtarët që janë të përgatitur të presin para të mëdha, në vend të pagesave të rregullta më të vogla, duhet të provojnë këto lloj lojërash.
 • Simbolet e shpërndarjes – këto simbole jo vetëm që do të aktivizojnë një veçori, por gjithashtu do të ofrojnë një pagesë sa herë që shfaqen në bobina.
 • Të egra – lojërat elektronike që kanë simbole të egra ofrojnë më shumë pagesa në krahasim me lojërat elektronike që nuk kanë wild. Simboli wild do të qëndrojë për çdo simbol tjetër për të përfunduar një linjë fituese dhe ndonjëherë ato vijnë edhe me një shumëzues.

Lotaria

Në ditët e sotme, të luash llotarinë në internet është shumë më e lehtë dhe shumë lojtarë zgjedhin këtë formë argëtimi. Një tjetër gjë e mrekullueshme është komoditeti, lojtarët mund të zgjedhin të luajnë disa rreshta shumë herë thjesht duke ruajtur numrat.

Për të luajtur, lojtarët duhet të kenë fonde në llogaritë e tyre dhe të zgjedhin lojën që dëshirojnë të luajnë. Zgjidhni ditën e shortit dhe vendosni numrat që duan të luajnë. Disa bileta lotarie ofrojnë butonin Lucky Dip i cili automatikisht do të fusë numrat në kuti.

Mitet e zakonshme të Lotarisë

Disa mite rrotullohen rreth lojërave të fatit. Këtë herë do të ndajmë disa mite dhe keqkuptime të zakonshme rreth lojërave të lotarisë dhe do t'i ndihmojmë lojtarët të mësojnë faktet.

Miti numër 1 – Lojtarët besojnë se do të fitojnë nëse luajnë çdo herë të njëjtat numra.

Kjo nuk është e vërtetë, sepse një lotari, ashtu si çdo lojë kazino, është krejtësisht e rastësishme dhe nuk ka asnjë mënyrë për të parashikuar rezultatin e lojës. Kur bëhet fjalë për të luajtur llotarinë, çdo numër ka një shans të barabartë për t'u tërhequr.

Miti numër 2 – Njohja e numrave të tërhequr nga loja e mëparshme do t'i ndihmojë lojtarët të formojnë kombinime fituese.

Grafikët e frekuencës me numra fitues janë interesante për t'u analizuar, por siç thamë më parë, çdo numër ka një shans të barabartë për t'u tërhequr. Dhe përsëri, lojtarët nuk mund të parashikojnë rezultatin e lojës.

Miti numër 3 – Të luash vazhdimisht do të rrisë shanset për të fituar.

Edhe një herë, numrat fitues janë të rastësishëm, kështu që lojtarët kanë të njëjtat shanse për të fituar, pavarësisht se cila është dita e javës.

Miti numër 4 – Nëse vazhdoj të luaj, fati im do të ndryshojë. Ky është një keqkuptim tjetër, sepse sa herë që një person vendos një bast, shanset nuk janë më në favor të tij se sa ishin më parë.

Keno

Keno është një tjetër lojë shumë interesante për të luajtur, kryesisht sepse ofron shumë mënyra për të luajtur dhe shumë mënyra për të fituar. Kjo është një lojë e lehtë ku lojtarët duhet të zgjedhin nga 1 deri në 10 pika dhe të zgjedhin shumën që duan të bastojnë në secilën lojë. Është gjithashtu e mundur të zgjidhni sa lojëra duan të luajnë lojtarët me radhë. Lojtarët mund të përfitojnë gjithashtu nga veçoria e Zgjedhjes së Shpejtë dhe ta lënë kompjuterin të zgjedhë rastësisht numra.

Një tjetër veçori shumë interesante është Multiplier Bonus i cili ofron një shans për të shumëfishuar çmimet. Ajo që lojtarët duhet të kenë parasysh është se shumëfishuesi i bonusit do të dyfishojë gjithashtu koston totale të biletës.

Baste sportive

Bastet sportive janë një tjetër formë e lojërave të fatit që lojtarët tajlandez kënaqen. Për këtë arsye, Fafa191 ka shumë lloje të ndryshme sportesh, kështu që lojtarët mund të zgjedhin dhe të gjejnë atë që dëshirojnë. Lojtarët mund të gjejnë lojëra nga 4 ofruesit kryesorë të lojërave sportive AFB88, SBOBET, IBCBET dhe EZGAME.

Bastet e futbollit

Futbolli është një nga sportet më të njohura që lojtarët pëlqejnë të bastojnë. Bastet e futbollit janë të disponueshëm në shumë forma, duke përfshirë sportet AFB2, sportet SBO, sportet SABA dhe EZGAMES, vetëm për të përmendur disa.

Lojëra me para të vërteta

Në Fafa191, lojtarët mund të gjejnë lojëra të ndryshme për të luajtur dhe të gjitha ato ndahen në seksione të ndryshme duke përfshirë ato të mëposhtme:

 • Lojëra sportive – Lojtarët mund të bastojnë në lojëra sportive të drejtpërdrejta për ndeshje të njohura në mbarë botën. Disa nga sportet e disponueshme përfshijnë futboll, basketboll, boks, badminton, tenis, snooker, pishinë dhe sporte automobilistike, vetëm për të përmendur disa. Ka lojëra nga 4 kompani të mëdha AFB88, SBOBET, IBCBET dhe EZGAME.
 • Bakarat – Kazino Fafa191 ofron lojëra të ndryshme baccarat që përshtaten si me rula të ulët ashtu edhe me rrotulla të larta. Lojtarët mund të gjejnë lojëra që ofrojnë një bast minimal prej vetëm 10 baht këtu në kazino.
 • Lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë – të luash lojëra drejtpërdrejt është përvoja më e mirë që një lojtar mund të ketë në një kazino online. Disa nga lojërat që mund të gjenden këtu përfshijnë Roulette, Blackjack, Three Card Blackjack, Sic Bo, Tiger / Dragon, BullBull dhe lojëra me letra pokeri, vetëm për të përmendur disa.
 • Slots – lojtarët mund të gjejnë shumë lojëra të ndryshme slot video këtu në Fafa191 Casino nga 11 ofrues softuerësh BG, PT, HABA, MG, W88, GOLD, JOKER123, SA, PPLAY, 918KISS dhe PLAYSTAR.
 • Lotaria – në Fafa191, lojtarët mund të gjejnë llotarinë Thai, llotarinë vietnameze dhe llotarinë në formatet 3D dhe 4D.
 • Lufta gjelash – ky është një nga sportet më të njohura për të vënë baste në Azi. Lojërat vijnë nga 2 kompani, SV388 dhe S128.
 • Tregtimi i aksioneve / Forex – kjo është një lojë tregtare me aksione dhe forex për të luajtur grafikët e ofertës që duhet të analizohen përpara se të vendosni një bast.
Total score8.1
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2017
BonusetBonuset (5)
Bonus cashbackBonus ndeshjeBonus referimiBonus të mirëpriturBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (6)
Angleze
Indoneziane
Kineze
Malajziane
Tajlandeze
Vietnameze
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (18)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (2)
Bank Wire Transfer
QR Code
MonedhatMonedhat (5)
Bahti Tailandez
Dollari i Singaporit
Dồngu Vietnamez
Ringgiti Malajzian
Rupia Indoneziane
ShtetetShtetet (7)
Indonezia
Kamboxhia
Laosi
Malajzia
Singapor
Tajlandë
Vietnami
SoftwareSoftware (11)