Extra Vegas - Live Casino

Age Limit
Extra Vegas
Extra Vegas is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
MasterCardVisa
Trusted by
Curacao

Live Casino

Nëse ju pëlqen të luani lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë, atëherë Extra Vegas është kazinoja e duhur për ju. Ato ofrojnë më shumë se 20 tavolina me tregtarë të drejtpërdrejtë të ofruara nga Vivo Gaming. 

Të gjitha lojërat kanë aksione të ndryshme që variojnë nga 0,50 dollarë deri në 2000 dollarë, kështu që çdokush mund të gjejë diçka brenda buxhetit të tij. Për më tepër, tregtarët e kazinove të drejtpërdrejta ofrojnë disa promovime herë pas here, kështu që jini miqësorë dhe kërkoni atyre një të tillë.

Blackjack live

Blackjack është një lojë letrash e lehtë për t'u mësuar, ku lojtarët e aftë mund të nxjerrin një fitim nga ana e një letre. Jeni vetëm ju dhe tregtari, dhe ju duhet vetëm t'i mundni për të fituar dorën.

Kur luani Blackjack Live, do të luani me një tregtar të vërtetë në kohë reale. Dhe, nëse goditni blackjack me dy letrat tuaja të para, do të paguheni 3:2. Nëse tregtari tregon një Ace si një kartë shtesë, në atë rast, ju mund të merrni një bast Sigurimi.

Si të luani Blackjack live

Në fillim, loja e Blackjack luhej me një kuvertë të vetme letrash me Jokers të hequr. Por, me çështjen e numërimit të kartave, kazinotë prezantuan lojëra me shumë kuvertë. Kartat nga 2 deri në 10 kanë vlerën e tyre nominale. Jacks, Queens dhe Kings vlerësohen me 10 dhe Aces mund të kenë një vlerë ose 1 ose 11.

Pasi të merrni dy letrat tuaja, keni disa opsione se si të vazhdoni lojën.

 • Qëndroni – Nëse je i kënaqur me dorën tënde, mund të qëndrosh. Kjo do të thotë se nuk do të ndërmerrni asnjë veprim të mëtejshëm.
 • Goditi – Nëse besoni se mund të përmirësoni vlerën e dorës tuaj me një kartë shtesë, mund të godisni dhe të merrni një kartë të tretë. Ju do të merrni një kartë me fytyrë lart në dorën tuaj. Pas kësaj, ju mund të goditni përsëri ose të qëndroni në këmbë.
 • Dyfisho Poshtë – nëse besoni se keni një dorë të favorshme, atëherë mund të zgjidhni të Dyfishoni. Për ta bërë këtë, duhet të vendosni një bast të dytë të barabartë me të parin. Më pas, do të merrni një kartë të tretë dhe pa marrë parasysh vlerën totale të dorës, do t'ju duhet të qëndroni në këmbë.
 • Ndarë – Nëse dy letrat tuaja të para janë të nivelit të njëjtë, atëherë mund të vendosni një bast tjetër të barabartë me bastin origjinal dhe t'i ndani letrat në dy duar. Një kartë shtesë i shtohet secilës dorë dhe ju keni opsionet e zakonshme për të qëndruar, goditur ose dyfishuar. Megjithatë, nëse ndani Aces, ju lejohet vetëm një kartë shtesë për secilën dorë.
 • Dorëzimi – Ky është një opsion që disa kazino e lejojnë. Domethënë, lojtarët mund të marrin gjysmën e bastit të tyre dhe të heqin dorë nga dora.

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruleta live, falë interaktivitetit të saj të zgjeruar, është mënyra më e mirë për të luajtur ruletë në internet. Mund të zgjidhni midis disa pamjeve të kamerës dhe të bisedoni gjithashtu me tregtarin. Nëse jeni plotësisht fillestar, atëherë keni ardhur në vendin e duhur.

Gjëja e parë me të cilën do të fillojmë është rrota. Rrota e ruletës përbëhet nga 38 lojëra elektronike me ngjyra dhe të numëruara. Kur tregtari rrotullon rrotën, topi i ruletës rrotullohet së bashku me të dhe bie në një vend të caktuar. Cilado çarje që bie topi është rezultati fitues. Gjëja e parë që duhet të bëni kur dëshironi të luani ruletë është të vendosni një bast. Ju mund të bëni sa më shumë baste që dëshironi, dhe nuk kufizoheni vetëm në një bast për çdo rrotullim. Ekzistojnë tre lloje bastesh, baste brenda, baste të jashtme dhe baste fqinje.

Bastet e brendshme janë shumë më të rrezikshme, por nëse e merrni me mend bastin e duhur, pagesa është mjaft e mirë. Megjithatë, këto baste kanë shumë më pak shanse për të fituar. Ekzistojnë tetë lloje të basteve të brendshme, dhe ato janë si më poshtë:

 • Straight - Kjo është kur bast në një numër.
 • Rruga - Kjo është kur bastni në tre numra të njëpasnjëshëm në një vijë horizontale.
 • Spit - Kjo është kur bastni në dy numra ngjitur vertikalisht ose horizontalisht.
 • Këndi - Kjo është kur vini bast në katër numra që takohen në një cep.
 • Six Line - Kjo është kur ju bastni në gjashtë numra të njëpasnjëshëm që formojnë dy vija horizontale.
 • Trio - Kjo është kur ju bastni në tre numra dhe njëri nga numrat duhet të jetë zero.
 • Shporta - Kjo është kur ju bastni në 0, 1, 2 dhe 3.
 • Top Line - Kjo është kur ju bastni në 0, 00, 1, 2 dhe 3.
  Bastet e jashtme ofrojnë pagesa më të ulëta, por ato kanë më shumë gjasa të ndodhin. Gjithsej janë gjashtë baste të jashtme dhe ato janë si më poshtë:
 • I ulët/i lartë – Kjo është kur vendosni një bast në numrat e ulët nga 1 në 18, ose vendosni një bast në numrat e lartë nga 19-36.
 • E kuqe/e zezë – Kjo është kur vendosni një bast se cila ngjyrë do të bjerë topi.
 • Çift/Tek – Kjo është kur vendosni një bast në numrin tek ose çift.
 • Bast Dozen - Kjo është kur ju vini bast në një nga tre duzinat grupe, 1-12, 13-24 dhe 25-36.
 • Bast në kolonë – Kjo është kur bastni në një kolonë vertikale me 12 numra.
 • Bast Snake - Ky është një bast unik që shkon zigzage në të gjithë tabelën. Ai përfshin numrat e mëposhtëm 1, 5, 9, 12, 14, 16, 19, 23, 27, 20, 32 dhe 34.
 • Bastet fqinje janë të zakonshme kur luani ruletë në internet. Ky bast përfshin pesë numra ku ju zgjidhni numrin kryesor. Basti do të përfshijë numrin kryesor dhe dy numrat në secilën anë të atij numri në rrotën e ruletit.

Baccarat live

Kur dëshironi të luani në një tavolinë plot me lojtarë, ashtu si në kazinotë tokësore, atëherë duhet të zgjidhni Baccarat me tregtar të drejtpërdrejtë. Kjo lojë ju jep mundësinë për të bastuar në një kazino online, pavarësisht se ku jeni, dhe gjithsesi të merrni një përvojë reale të lojërave të fatit.

Loja drejtohet nga një tregtar i trajnuar dhe lojtarët mund të flasin me tregtarin dhe lojtarët e tjerë duke përdorur funksionin Live Chat.

Nëse doni t'i jepni një shans Live Dealer Baccarat, së pari duhet të krijoni një llogari. Kur filloni secilën dorë, keni 3 opsione për lojën kryesore dhe plus bastet anësore. Rregulli i artë për të cilin betohen lojtarët me përvojë të Baccarat është të shmangin bastet Tie.

Pas vendosjes së basteve, loja fillon me dy letra të shpërndara me bankierin dhe dy letra me paguesit. Në disa raste, është e mundur që një kartë e tretë të trajtohet me secilën dorë. Dora që ka vlerën më të afërt me 9 fiton.

Ekziston një grup rregullash komplekse, pavarësisht nëse trajtohet një kartë e tretë apo jo.

 • Kur dora e lojtarit është e barabartë ose më e vogël se 5, atëherë shpërblehet një kartë e tretë.
 • Kur dora e bankierit është e barabartë ose më e vogël se 5, bankieri merr një kartë të tretë, vetëm nëse lojtari nuk merr një kartë të tretë. Bankieri qëndron nëse ata kanë një dorë me një vlerë totale prej 6 ose më shumë.
 • Kur lojtari merr një kartë të tretë, atëherë bankieri merr një kartë të tretë sipas rregullit të letrës së tretë.
  Rregulli i Kartës së Tretë për Bankierin
 • Kur bankieri mban një 2, ata gjithmonë marrin një kartë të tretë.
 • Kur bankieri mban një 3, Bankeri tërheq një kartë të tretë përveç nëse letra e tretë e lojtarit ishte 8.
 • Kur bankieri mban një 4, ata tërheqin një kartë të tretë, përveç nëse letra e tretë e lojtarit ishte 0, 1, 8 ose 9.
 • Kur bankieri mban një 5, ata tërheqin një kartë të tretë, përveç nëse letra e tretë e lojtarit ishte një 4, 5, 6 ose 7.
 • Kur bankieri mban një 6, ata tërheqin një kartë të tretë përveç nëse letra e tretë e lojtarit ishte një 6 ose një 7.
 • Kur bankieri mban një 7 ose më shumë, bankieri qëndron gjithmonë në këmbë.
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2017
BonusetBonuset (9)
Bonus ndeshjeBonus pa depozitëBonus parash pa pagesëBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi i besnikërisëBonusi me depozitëKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (11)
Angleze
Franceze
Gjermane
Italiane
Japoneze
Kineze
Koreane
Portugeze
Spanjolle
Tajlandeze
Vietnameze
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (10)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (9)
AstroPay
AstroPay Card
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit Card
MasterCard
UPayCard
Visa
MonedhatMonedhat (13)
Afrikës së Jugut Rand
Dinari Tunizian
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Ri Taivanez
Euro
Jeni Japonez
Juani Kinez
Koresë së Jugut Won
Paund sterlina
Peso argjentinase
Reali Brazilian
Shtetet e Bashkuara Dollar
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (15)
Afrika e Jugut
Argjentina
Australia
Brazili
Franca
Japonia
Kanadaja
Kina
Korea Jugore
Portugalia
Spanja
Tajlandë
Tajvani
Tunizia
Vietnami
SoftwareSoftware (7)