Evolve - Responsible Gaming

Age Limit
Evolve
Evolve is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Kufiri i depozitave

Evolve Casino ka përfshirë një opsion të limitit të depozitave në platformën e tyre të lojërave të fatit për t'u siguruar që lojtarët po luajnë me përgjegjësi. Ky kufi depozite u lejon lojtarëve të vendosin një kufi maksimal që mund të depozitojnë në llogarinë e tyre të kazinosë.

Me këtë veprim, lojtarët po vendosin një kufi në buxhetin e tyre të basteve dhe në kohën që ata shpenzojnë në Kazinonë Evolve, gjë që siguron që ata të mos zhvillojnë një varësi ndaj lojërave të fatit.

Test i Vetëvlerësimit

Çdo lojtar që vë bast në Evolve Casino dhe ka filluar të shqetësohet se do të bëhet i varur nga lojërat e fatit në internet, ka një shans për të vlerësuar veten. Ata që dëshirojnë të vlerësojnë veten mund të kontaktojnë me ekipin e shërbimit të klientit të kazinosë, i cili do t'u sigurojë atyre një test vetëvlerësimi.

Vetëpërjashtimi

Kjo kazino në internet u ofron gjithashtu lojtarëve që ndihen sikur po shpenzojnë shumë kohë dhe para duke luajtur lojërat e kazinosë, një shans për të vetëpërjashtuar veten. Kjo do të thotë që lojtarët mund të pezullojnë llogaritë e tyre të kazinosë për një periudhë të caktuar kohe.

Lojëra me përgjegjësi

Evolve Casino është plotësisht e përkushtuar ndaj praktikave të përgjegjshme të lojërave të fatit si një mënyrë për të mbrojtur lojtarët në platformën e saj të lojërave të fatit. Për këtë arsye, kjo kazino në internet ka bashkëpunuar me disa nga organizatat më të mira për të ndihmuar lojtarët që po përjetojnë dëmtim të lojërave të fatit.

Lojtarët që janë të gatshëm të parandalojnë varësinë nga kumari duhet të jenë të vetëdijshëm për gjërat e mëposhtme:

  • Lojërat duhet të praktikohen vetëm për argëtim
  • Lojtarët duhet të ndalojnë së ndjekuri humbjet dhe të luajnë gjithmonë për argëtim
  • Kufizimi i kohës dhe parave të shpenzuara në lojërat e kazinosë është një domosdoshmëri
  • Çdo lojtar që ndihet sikur po zhvillon një varësi nga kumari, duhet të kontaktojë organizatat me reputacion të varësisë ndaj lojërave të fatit.

Kontroll i realitetit

Kazino Evolve u ofron lojtarëve një opsion për një kontroll realiteti, i cili mund të bëhet duke kontaktuar ekipin e shërbimit të klientit të kazinosë. Ky është një pjesë e informacionit thelbësor që çdo lojtar duhet të jetë i vetëdijshëm pasi mund ta bëjë lojtarin të ndalojë lojën e tij për një kohë.

Total score7.8
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2021
BonusetBonuset (5)
Bonus cashbackBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi javor
GjuhëtGjuhët (5)
Angleze
Finlandeze
Franceze
Gjermane
Norvegjeze
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (15)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (11)
MonedhatMonedhat (6)
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Zelandës së Re
Euro
Krona Norvegjeze
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (4)
Australia
Franca
Kanadaja
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (54)